17. Rapperswiler Schlosslauf - nach Ortschaft "F"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M4           3. Schafroth Ruedi, Fehraltorf         54 LC Uster                      35.25,7      4.23,0  (2235)  
FL           5. Staats Angelika, Fehraltorf         63 LC Uster                      42.35,4      4.13,2  (2025)  
M1          17. Hunziker Kaspar                     79 Feldbach                      40.45,6     10.14,2  (2321)  
M3          71. Jakob Markus                        64 Feldmeilen                    51.47,6     23.23,2  (2110)  
M3          48. Fisch Gilbert                       57 Feusisberg                    40.11,5     11.47,1  (2151)  
mJ2          6. Gasser Gian Marco, Feusisberg       91 VMC Eschenbach                 5.42,1      0.18,3   (648)  
wJ2         30. Gasser Seraina, Feusisberg          92 VMC Eschenbach                 7.05,7      1.27,2   (537)  
FL           8. Wedel Andrea, Feusisberg            68 SSC Langnau                   45.06,9      6.44,7  (2015)  
Jun          2. Elmer Hannes, Filzbach              89 LAV Glarus                     5.36,6      0.06,0  (1002)  
wJ2         13. Glarner Neomi, Filzbach             92 LAV Glarus                     6.21,8      0.43,3   (504)  
wJ2         15. Gröbli Aline, Filzbach              91 LAV Glarus                     6.26,7      0.48,2   (505)  
wJ1         17. Kamm Bianca, Filzbach               95 LAV Glarus                     4.46,0      0.52,1   (312)  
wJ1          6. Kamm Tamara, Filzbach               94 LAV Glarus                     4.05,3      0.11,4   (313)  
wJ2          1. Malacarne Santina, Filzbach         91 LAV Glarus                     5.38,5       -----   (511)  
wJ2         20. Oezkük Dilan, Filzbach              91 LAV Glarus                     6.51,7      1.13,2   (515)  
mJ2          3. Riegg Fridolin, Filzbach            92 LAV Glarus                     5.31,6      0.07,8   (614)  
Jui          4. Riegg Rebecca, Filzbach             88 LAV Glarus                     7.03,3      0.19,5   (903)  
wJ2         26. Riegg Seraina, Filzbach             91 LAV Glarus                     7.00,1      1.21,6   (516)  
mJ2         11. Rohr Patrick, Filzbach              92 LAV Glarus                     5.53,4      0.29,6   (615)  
Jun         11. Schindler Patrick, Filzbach         89 LAV Glarus                     6.09,1      0.38,5  (1009)  
mJ1         17. Rüegg Sven                          95 Fischenthal                    4.08,5      0.27,6   (454)  
wJ2          4. Spörri Natalie, Fischenthal         91 LC Rapperswil-Jona             5.52,6      0.14,1   (527)  
M2          15. Berger Ueli, Flims Dorf             66 www.kustersport.ch            33.31,7      3.27,5  (2467)  
S+E          2. Gnos Bea+Landolt Ernst, Forch       70 TV Egg                        27.04,3      3.02,3  (1917)  
Knaben      21. Meier Fabian                        98 Frauenfeld                     2.13,7      0.32,5   (240)  
Knaben      19. Scherz David                        97 Frauenfeld                     2.12,3      0.31,1   (217)  
mJ1         42. Durrer Peter                        93 Freienbach                     4.53,9      1.13,0   (408)  
M3          20. Keller Xaver, Freienbach            61 Joggerträff Pfäffikon         35.26,5      7.02,1  (2157)  
M3          22. Kosanke Andreas, Freienbach         64 Joggerträff Pfäffikon SZ      36.02,4      7.38,0  (2147)  
M4          21. Küng Fritz                          48 Freienbach                    41.36,8     10.34,1  (2210)  
mJ1         20. Scherhag Steven                     93 Freienbach                     4.11,7      0.30,8   (428)  

Total 31



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.