17. Rapperswiler Schlosslauf - nach Ortschaft "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M4           6. Bösch Jakob, Aadorf                 52 ASC Bassersdorf               36.29,7      5.27,0  (2231)  
M4          35. Trüssel Bruno, Adlikon              44 TV Niederhasli                48.40,6     17.37,9  (2214)  
M3          57. Märki Rolf                          63 Adliswil                      43.37,1     15.12,7  (2115)  
M2          23. Mullens Brook, Adliswil             72 ZIS XC                        34.56,4      4.52,2  (2451)  
EK B         4. Schuler Ramona+Schuler Paul         94 Adliswil                       4.07,4      0.04,2   (837)  
M3          28. Manser Hansruedi, Affeltrangen      60 LSV Frauenfeld                37.14,5      8.50,1  (2129)  
M3          42. Abenz Peter                         59 Altendorf                     38.51,0     10.26,6   (356)  
M2          44. Möschler Roger                      68 Altendorf                     39.10,2      9.06,0  (2416)  
F3           8. Wildhaber Annamarie                 60 Altendorf                     25.15,0      5.06,1  (1607)  
mJ1         23. Wildhaber Lukas                     93 Altendorf                      4.16,3      0.35,4   (465)  
M1           2. Zehnder Roli, Altendorf             79 KTV Altendorf                 31.33,3      1.01,9  (2323)  
wJ1         44. Valdez Desirée                      95 Altstätten                     6.13,2      2.19,3   (329)  
Jun         14. Willi Renato                        89 Altstätten                     6.17,4      0.46,8  (1014)  
Jun          4. Willi Romeo                         88 Altstätten                     5.47,2      0.16,6  (1015)  
M1           9. Koller Daniel                       77 Altstätten SG                 34.17,7      3.46,3  (2313)  
M2           1. Marti Fredi, Altstätten SG          74 Donnschtig-Hüpfer             30.04,2       -----  (2443)  
Knaben      47. Valdez Patrick                      00 Altstätten SG                  3.12,4      1.31,2   (220)  
wJ1          2. Valdez Salomé, Altstätten SG        94 STV Oberriet-Eichenwies        3.54,9      0.01,0   (330)  
Jun         21. Wettmer Peter                       89 Altstätten SG                  6.27,2      0.56,6  (1033)  
mJ1         30. Beccarelli Claudio                  94 Amriswil                       4.26,2      0.45,3   (401)  
EK A         1. Beccarelli Marco+Beccarelli Paul    97 Amriswil                       4.11,5       -----   (701)  
VL F       ---  Beccarelli Monique                  70 Amriswil                      18.27,6      2.55,4  (1101)  
wJ1         25. Beccarelli Yasmine                  95 Amriswil                       5.17,5      1.23,6   (301)  
VL F       ---  Martoglio Michelle, Appenzell       87 SC Diemberg                   18.29,2      2.57,0  (1126)  
mJ1         32. Streule Marco                       94 Appenzell                      4.28,1      0.47,2   (434)  
wJ2         23. Streule Ramona                      92 Appenzell                      6.54,4      1.15,9   (520)  
VL F       ---  Streule Rita                        64 Appenzell                     15.35,8      0.03,6  (1120)  
ME          23. Lutz Reiner                         72 Arbon                         37.29,2     10.54,4    (30)  
M3          35. Wyser Norbert                       56 Au ZH                         38.05,1      9.40,7  (2121)  
S+E         10. Stanek Simona+Burkhart Thomas       73 Augwil                        32.11,9      8.09,9  (1916)  
M2          49. Schneider Marcel, Auslikon          67 SC Hinwil                     41.02,0     10.57,8  (2449)  

Total 31



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.