17. Rapperswiler Schlosslauf - nach Name "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M3          27. Rabier Pierre, Männedorf            61 LC Meilen                     37.12,7      8.48,3  (2167)  
mJ2         18. Raimann Sven                        90 Gebertingen                    6.07,2      0.43,4   (641)  
Jun         28. Ramasubra Ranganathan, Baden        88 ZIS XC                         6.42,6      1.12,0  (1032)  
Jui          2. Ramsauer Caroline, Urnäsch          89 TV Teufen                      6.49,4      0.05,6   (902)  
MK          61. Ramsauer Ernst                      54 Goldach                       26.02,6      8.02,2  (1322)  
wJ1         10. Ramsauer Marina, Urnäsch            93 Skiclub Urnäsch                4.14,4      0.20,5   (318)  
MK          55. Ramsauer Philipp                    79 Goldach                       25.14,8      7.14,4  (1323)  
VL F       ---  Ramsauer Rahel                      89 Goldach                       20.50,2      5.18,0  (1113)  
mJ2         12. Ramsauer Roland, Urnäsch            91 TV Teufen                      5.55,4      0.31,6   (613)  
VL F       ---  Ramsauer Ruth                       53 Goldach                       25.45,8     10.13,6  (1114)  
VL M       ---  Raschle Franz                       58 Waldkirch                     14.05,6      0.47,3  (1214)  
VL M       ---  Recine Gerardo                      78 Rapperswil SG                 16.51,8      3.33,5  (1240)  
M2          59. Reicherter Urs                      67 Schänis                       46.20,1     16.15,9  (2429)  
wJ1         34. Reichmuth Nadine                    94 Wolfhausen                     5.47,2      1.53,3   (319)  
MK          75. Rentsch Thomas                      64 Egg b. Zürich                 31.46,5     13.46,1  (1324)  
Jun          8. Resegatti Diego, Uznach             86 SC Diemberg                    6.00,6      0.30,0  (1026)  
wJ2         22. Resegatti Selina, Uznach            92 SC Diemberg                    6.52,8      1.14,3   (534)  
M1          22. Ribi Marco                          83 Rapperswil SG                 55.52,1     25.20,7  (2311)  
M2          48. Richardson Steve                    69 Thalwil                       40.56,3     10.52,1  (2436)  
FL          20. Richter Kimberly                    70 Zug                         1:04.40,1     26.17,9  (2010)  
MK          34. Rickenbach Andy, Galgenen           75 Läufergruppe TSV Galgenen     22.17,3      4.16,9  (1338)  
M3          33. Rickenbacher Beat, Oberarth         58 Läuferteam Steinen            37.31,0      9.06,6   (351)  
MK           1. Rickenmann Thomas, Wattwil          78 Finishers Winterthur          18.00,4       -----  (1373)  
EK A        10. Rickli Fabian+Rickli Markus         97 Wilen b. Wollerau              5.01,7      0.50,2   (718)  
M2          52. Rickli Jörg, Opfikon                67 ewz city team                 42.08,7     12.04,5  (2458)  
EK B        37. Rickli Manuel+Rickli Bea            94 Wilen b. Wollerau              5.35,1      1.31,9   (816)  
wJ1         30. Rickli Nadine                       93 Wilen b. Wollerau              5.37,0      1.43,1   (320)  
Jun         29. Rickli Sven, Uetliburg SG           85 SC Diemberg                    6.53,0      1.22,4  (1035)  
mJ2         24. Riedel Florian, Neftenbach          92 LV Winterthur                  6.16,6      0.52,8   (640)  
EK A         8. Riedel Nina+Annette                 97 Neftenbach                     4.44,9      0.33,4   (744)  
EK B         2. Riedel Samuel+Christian             94 Neftenbach                     4.05,4      0.02,2   (830)  
mJ2          3. Riegg Fridolin, Filzbach            92 LAV Glarus                     5.31,6      0.07,8   (614)  
Jui          4. Riegg Rebecca, Filzbach             88 LAV Glarus                     7.03,3      0.19,5   (903)  
wJ2         26. Riegg Seraina, Filzbach             91 LAV Glarus                     7.00,1      1.21,6   (516)  
F3          11. Rindbrunecht Yvonne                 57 Uster                         27.00,7      6.51,8  (1613)  
ME          11. Rist Philip, Jona                   71 LC Rappperswil-Jona           27.51,9      1.17,1     (1)  
wJ2         33. Ritter Daniela                      91 Degersheim                     8.02,0      2.23,5   (538)  
wJ1         27. Ritter Stefanie                     95 Degersheim                     5.27,2      1.33,3   (321)  
M3          15. Ritzi Hansjürg, Bülach              64 asc-bassersdorf.ch            34.14,3      5.49,9  (2139)  
VL F       ---  Rodighiero Jacqueline               58 Lüchingen                     20.25,2      4.53,0  (1115)  
F1           4. Rodighiero Sandra                   83 Lüchingen                     23.07,4      0.26,8  (1404)  
EK A        23. Rogenmoser Ian+Rogenmoser Egon      97 Pfäffikon SZ                   5.39,3      1.27,8   (745)  
EK B        40. Rogenmoser Rahel+??                 94 Pfäffikon SZ                   6.22,5      2.19,3   (831)  
M1           7. Rogger René                         80 Uznach                        33.32,5      3.01,1  (2317)  
mJ2         11. Rohr Patrick, Filzbach              92 LAV Glarus                     5.53,4      0.29,6   (615)  
S+E          6. Rolli David+Rolli Catherine, Obergl 90 TV Oberglatt                  31.28,1      7.26,1  (1909)  
VL M       ---  Römer Gallus                        69 Rapperswil SG                 17.42,3      4.24,0  (1235)  
MK          10. Romer Guido, Pfäffikon SZ           75 Jogger-Träff Pfäffikon        20.30,3      2.29,9  (1355)  
F2          25. Römer Joanna                        74 Rapperswil SG                 32.55,2     12.24,9  (1524)  
VL F       ---  Romer Stefanie                      79 Hurden                        17.25,5      1.53,3  (1116)  
mJ2         35. Rüegg Adrian                        91 Wollerau                       6.45,3      1.21,5   (637)  
VL F       ---  Rüegg Heidi                         58 Jona                          15.32,2       -----  (1134)  
VL M       ---  Rüegg Heinrich, Bauma               42 LSG Bauma                     21.25,2      8.06,9  (1215)  
MK          57. Rüegg Heinz, Bubikon                63 TV Bubikon                    25.41,4      7.41,0  (1365)  
EK A        26. Rüegg Karin+Rüegg Bruno             98 Eschenbach SG                  5.44,8      1.33,3   (719)  
M1          14. Rüegg Michael                       82 Rapperswil SG                 40.01,4      9.30,0  (2315)  
MK          45. Rüegg Roland                        64 Eschenbach SG                 23.40,5      5.40,1  (1374)  
EK B        38. Rüegg Sabrina+Meindertsma Boukje    96 Eschenbach SG                  5.38,4      1.35,2   (817)  
mJ1         17. Rüegg Sven                          95 Fischenthal                    4.08,5      0.27,6   (454)  
mJ2         44. Rüegsegger Lukas, Oberhasli         92 TV Niederhasli                 7.11,7      1.47,9   (616)  
Jun         32. Rüegsegger Tobias, Oberhasli        89 TV Niederhasli                 8.09,1      2.38,5  (1008)  
VL M       ---  Rüegsegger Urs                      59 Oberhasli                     18.27,2      5.08,9  (1216)  
wJ1         11. Rütimann Carmen, Rapperswil SG      94 LC Rapperswil-Jona             4.15,3      0.21,4   (323)  
Mädchen      4. Rütimann Naomi                      96 Rapperswil SG                  1.56,6      0.12,3   (149)  
S+E         13. Rutishauser Michael+??              78 Zürich                        32.27,8      8.25,8  (1915)  

Total 65



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.