17. Rapperswiler Schlosslauf - nach Name "M"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MK          12. Mächler Emil, Lachen SZ             69 Görps Imtiim                  20.37,6      2.37,2  (1358)  
wJ1         20. Mächler Geraldine                   94 Buttikon SZ                    4.58,1      1.04,2   (314)  
EK A        13. Mächler Katarina+Mächler Noldi      ?? Buttikon SZ                    5.15,5      1.04,0   (715)  
M1           4. Mähr Wolfgang                       82 A-Feldkirch-Gisingen          32.50,9      2.19,5  (2305)  
M3           9. Maier Konrad, D-Hohentengen         62 Marathon Team                 32.53,1      4.28,7  (2143)  
FL          21. Makaela Carter                      ?? Baar                        1:04.41,2     26.19,0  (2008)  
wJ2          1. Malacarne Santina, Filzbach         91 LAV Glarus                     5.38,5       -----   (511)  
M3          28. Manser Hansruedi, Affeltrangen      60 LSV Frauenfeld                37.14,5      8.50,1  (2129)  
M3          57. Märki Rolf                          63 Adliswil                      43.37,1     15.12,7  (2115)  
M2           1. Marti Fredi, Altstätten SG          74 Donnschtig-Hüpfer             30.04,2       -----  (2443)  
ME          20. Marti Hanspeter, Matt               76 LC Rapperswil-Jona            32.42,8      6.08,0    (25)  
VL F       ---  Martoglio Michelle, Appenzell       87 SC Diemberg                   18.29,2      2.57,0  (1126)  
EK A        32. Marty Aylin+Marty Claudia           97 Jona                           5.57,8      1.46,3   (746)  
wJ1         32. Marty Nadine                        93 Jona                           5.41,1      1.47,2   (347)  
mJ1         29. Marty Ramon                         94 Jona                           4.24,7      0.43,8   (466)  
EK B        24. Mathys Muriel+Mathys Yvonne         95 Rapperswil SG                  5.01,4      0.58,2   (815)  
wJ2          5. Matzinger Chantal, Saland           91 LG Uster                       5.56,9      0.18,4   (535)  
Jui          7. Maus Nicole, Eschenz                87 LC Frauenfeld                  8.27,1      1.43,3   (901)  
Jun         25. Mayer Lukas, Wollerau               88 ZSI XC                         6.33,7      1.03,1  (1031)  
wJ2         32. Mazenauer Anina, Steinen            90 TSV Steinen                    7.08,3      1.29,8   (512)  
wJ2         29. Mazenauer Manuela, Steinen          92 TSV Steinen                    7.05,6      1.27,1   (513)  
FL           2. Mc Cosh Emma, Bassersdorf           78 ASC Bassersdorf               40.06,5      1.44,3  (2023)  
ME           8. Megueressa Mitiku                   73 ETH-Aethiopien                27.45,6      1.10,8     (8)  
F2          24. Meier Andrea                        69 Zürich                        31.48,0     11.17,7  (1522)  
wJ2         11. Meier Anina, Bütschwil              92 Jugi Bütschwil                 6.17,3      0.38,8   (514)  
FE           5. Meier Bernadette                    72 Dreien                        19.03,4      0.58,0    (59)  
VL M       ---  Meier Ernst                         56 Wolfhausen                    14.12,5      0.54,2  (1248)  
Knaben      21. Meier Fabian                        98 Frauenfeld                     2.13,7      0.32,5   (240)  
Jun          5. Meier Kevin                         87 Wolfhausen                     5.49,1      0.18,5  (1034)  
VL M       ---  Meier Martin                        66 Derendingen                   18.42,3      5.24,0  (1212)  
EK B        27. Meier Martin+Ritter Vicky, Wagen    95 LC Rapperswil-Jona             5.11,7      1.08,5   (840)  
M2          38. Meier Roger                         68 Volketswil                    38.01,2      7.57,0  (2415)  
wJ1         14. Meier Tara                          95 Lüchingen                      4.30,9      0.37,0   (315)  
ME           3. Mengesha Feyisa                     78 ETH-Aethiopien                26.39,2      0.04,4     (9)  
wJ2         27. Merz Claudia, Steinen               90 TSV Steinen                    7.04,4      1.25,9   (533)  
Jun          9. Mettler Balz, Reichenburg           87 Läuferriege TV Reichenbur      6.01,6      0.31,0  (1007)  
EK B        39. Meyer Anna+Welte Beatrix            95 Bertschikon                    5.48,3      1.45,1   (825)  
VL M       ---  Meyer Karl                          47 Riehen                        20.32,7      7.14,4  (1213)  
mJ2          7. Mittelholzer Andreas, Wolfertswil   92 Skiclub Urnäsch                5.43,3      0.19,5   (612)  
wJ1         36. Mitter Jessica                      95 Rebstein                       5.51,3      1.57,4   (316)  
F2          11. Mitter Manuela                      69 Rebstein                      26.02,2      5.31,9  (1511)  
EK A        53. Mitter Melanie+Mitter Armin         99 Rebstein                       7.49,7      3.38,2   (716)  
FL          11. Morger Beatrice                     72 Wetzikon ZH                   49.14,1     10.51,9  (2024)  
wJ1          5. Moritsch Sandra, A-Feldkirch        93 TS Raiffeisen-Gisingen         4.04,8      0.10,9   (317)  
M2          44. Möschler Roger                      68 Altendorf                     39.10,2      9.06,0  (2416)  
M2          11. Mouriaux Franck, Glattbrugg         71 Freeradicals                  32.17,1      2.12,9  (2463)  
F2          18. Mueller Regula                      69 Jona                          28.08,4      7.38,1  (1531)  
M1           6. Muhl Sandro, Büttenhardt            85 Tristar SH                    33.28,5      2.57,1  (2325)  
M2          23. Mullens Brook, Adliswil             72 ZIS XC                        34.56,4      4.52,2  (2451)  
F2          10. Müller Aja                          74 Schmidshof                    25.48,6      5.18,3  (1526)  
Mädchen     42. Müller Céline                       98 Unterägeri                     2.52,5      1.08,2   (109)  
Mädchen     48. Müller Flurina                      01 Einsiedeln                     3.51,7      2.07,4   (147)  
Knaben      41. Müller Jan                          99 Unterägeri                     2.49,0      1.07,8   (216)  
FL          14. Müller Karin                        73 Unterägeri                    54.15,7     15.53,5  (2009)  
EK A        11. Müller Marco+Müller Peter           97 Jona                           5.08,9      0.57,4    (96)  
MK          71. Müller Martin                       63 Oberurnen                     29.09,2     11.08,8  (1335)  
Knaben      33. Müller Nicola, Einsiedeln           99 STV Einsiedeln                 2.33,3      0.52,1   (246)  
VL F       ---  Müller Patricia                     82 St. Gallenkappel              17.54,4      2.22,2  (1111)  
M2          43. Müller Robert                       65 Pfaffhausen                   38.53,8      8.49,6  (2417)  
Mädchen     12. Müller Seraina, Einsiedeln          96 STV Einsiedeln                 2.07,2      0.22,9   (146)  
M2          66. Müller-Stäele Andy                  70 Rapperswil SG                 47.43,7     17.39,5  (2453)  
MK          65. Murer Roland                        65 Eschenbach SG                 26.40,9      8.40,5  (1319)  

Total 62



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.