17. Rapperswiler Schlosslauf - nach Name "L"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M3          30. La Vecchia Wayan                    62 Seewen SZ                     37.18,2      8.53,8  (2169)  
MK          14. Lacher Patrick, Pfäffikon SZ        86 STV Pfäffikon-Freienbach      20.45,3      2.44,9  (1348)  
FL           1. Laeuffer Jolanda, Wangen SZ         79 TSV Galgenen                  38.22,2       -----  (2022)  
ME          16. Lalimo Anato                        ?? Uzwil                         29.25,0      2.50,2    (18)  
MK          76. Landgraf Stephan                    78 Rorschach                     33.56,4     15.56,0  (1316)  
MK          17. Landolt Franz                       53 Uster                         20.52,2      2.51,8  (1375)  
Jun         17. Landolt Thomas, Näfels              87 LAV Glarus                     6.20,2      0.49,6  (1028)  
EK A         4. Lang Raffael+Lang Petra             97 Gommiswald                     4.27,8      0.16,3   (712)  
M3          40. Langenauer Jack, Lufingen           57 ASC Bassersdorf               38.44,4     10.20,0  (2112)  
F3          16. Langhart Dora, Chur                 57 ESV-Chur                      29.02,8      8.53,9  (1604)  
M3          62. Langhart Stefan, Chur               59 ESV Chur                      45.38,5     17.14,1  (2122)  
EK A        31. Lay Marc                            98 Jona                           5.51,9      1.40,4   (733)  
VL F       ---  Lehrich Andrea                      75 Wollerau                      18.02,5      2.30,3  (1110)  
mJ1         57. Lehrich Mischa, Buttikon SZ         94 Nati-Riege Bilten              5.26,0      1.45,1   (424)  
EK A        36. Lendi Emilia+Scattolin Reto         97 Jona                           6.21,8      2.10,3   (713)  
F3          15. Leonforte Beatrice, Caslano         64 Los Dos                       28.59,2      8.50,3  (1610)  
MK          62. Leonforte Leonardo, Caslano         51 Los Dos                       26.09,8      8.09,4  (1366)  
S+E         17. Leuteritz Sandra+Glass Achim        75 Tuggen                        33.44,8      9.42,8  (1919)  
M3           8. Leuzinger Urs, Räterschen           64 IWC Sportclub                 32.48,5      4.24,1  (2113)  
EK A        49. Liechti Celina+Lerchi Robert, Jona  97 MR Rapperswil-Jona             6.58,5      2.47,0   (714)  
MK          63. Lienert Thomas                      71 Kaltbrunn                     26.35,5      8.35,1  (1317)  
mJ1         51. Lindegger Diego                     93 Rapperswil SG                  5.14,9      1.34,0   (449)  
Knaben      35. Lindegger Juri                      98 Rapperswil SG                  2.36,2      0.55,0   (227)  
ME           6. Ljdetk Desene, AET                  77 St. Lausanne                  27.08,7      0.33,9   (539)  
MK          58. Löffel Jörg                         53 Uznach                        25.49,9      7.49,5  (1318)  
wJ1         29. Longo Cecilia, A-Feldkirch          94 TS Gisingen-Vorarlberg         5.35,6      1.41,7   (335)  
mJ2          9. Looser Dario, Galgenen              92 Läuffergruppe TSV Galgene      5.47,5      0.23,7   (629)  
F3           9. Looser Esther, Galgenen             64 Läufergruppe TSV Galgenen     25.23,1      5.14,2  (1606)  
M2          32. Lorenzo Francesco                   73 Jona                          37.24,8      7.20,6  (2413)  
VL M       ---  Lüber Walter                        53 St. Gallen                    14.41,0      1.22,7  (1211)  
S+E         15. Luchsinger Gabi+Müller Sacha        79 Kaltbrunn                     32.45,9      8.43,9  (1906)  
M3          18. Luder Heinz                         57 Grüt (Gossau ZH)              34.41,7      6.17,3   (357)  
M2           7. Luescher Rolf                       65 Hütten                        31.42,5      1.38,3  (2414)  
EK B        21. Lüönd Yannic                        96 Jona                           4.54,2      0.51,0   (832)  
ME          23. Lutz Reiner                         72 Arbon                         37.29,2     10.54,4    (30)  

Total 35



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.