Luzerner Stadtlauf 2004 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K/11        37. Gabathuler Iris                     88 Sörenberg                     10.40,3      3.16,5  (5715)    5.04
S/9        102. Gabriel Carla, Sempach Stadt        91 Tormatt, Sempach              11.00,8      2.23,6  (2441)    5.14
15        1065. Gabriel Robert, Reussbühl           65 Stadt Luzern                  12.47,3      6.25,6 (14776)    6.05
K/20        25. Gabriel Stefan, Ennetbürgen         89 STV Ennetbürgen               15.46,3      2.42,3 (15742)    4.09
15        1249. Gaegauf Claudia, Hagendorn          63 Schurter AG                   14.10,8      7.49,1 (15015)    6.45
15        1245. Gafner Ranel, Wilihof               87 Manor AG, Emmen               14.07,9      7.46,2 (14805)    6.43
S/4        347. Gagica Jehona, Ebikon               93 Zentral, Ebikon                8.42,8      2.58,7  (4187)    5.37
15         859. Gahlinger Andrea, Emmenbrücke       71 BELL Gastro Service Krien     11.38,1      5.16,4 (14687)    5.32
K/21        42. Gähwiler Claudia                    78 Rotkreuz                      17.03,7      3.41,7  (3840)    4.29
S/2        257. Gaizar Emmanuel, Luzern             95 Grabenhof, Luzern              9.16,9      3.29,5  (3094)    5.59
K/24         1. Gajic Stefica                       48 Eggenwil                      14.36,1       -----  (4848)    3.50
K/29       188. Galbier Martin                      61 Adligenswil                   24.20,0      6.21,6   (669)    4.25
S/2         63. Galbier Matthias, Adligenswil       93 Dorf, Adligenswil              7.09,5      1.22,1  (3252)    4.37
K/20        86. Galbier Michael                     90 Adligenswil                   19.41,0      6.37,0 (15781)    5.10
K/7        253. Galbier Muriel                      94 Adligenswil                    8.11,7      2.35,6 (10275)    5.17
K/28       322. Galbier Walter, Emmen               72 Zentralschweizerische Pol     26.04,7      8.11,7 (16400)    4.44
15         968. Gallati Armin, Ebikon               48 Schindler Aufzüge AG          12.13,3      5.51,6 (15181)    5.49
K/28       169. Galli Bruno                         69 Luzern                        23.14,2      5.21,2 (16703)    4.13
15         273. Galliker Helen, Urswil              60 Concordia                      9.04,0      2.42,3 (14349)    4.19
K/12        62. Galliker Melanie                    90 Beromünster                    9.25,1      2.03,3 (19163)    4.29
K/7         51. Galliker Sabrina, Willisau          93 STV Willisau Jugend            6.43,2      1.07,1 (10014)    4.20
K/24        41. Gallinelli Doris                    50 Unterägeri                    21.56,0      7.19,9  (4807)    5.46
K/28       145. Gambon Roger                        71 Luzern                        22.48,4      4.55,4 (16477)    4.08
K/29       136. Gamma Andreas                       64 Schattdorf                    23.24,9      5.26,5 (19938)    4.15
15        1285. Ganaj Ramadan, Root                 61 VW/Audi Team Garage Schmi     14.34,6      8.12,9 (14974)    6.56
15         511. Gander David, Luzern                76 Advokatur Sury Brun Hool      10.06,7      3.45,0 (14108)    4.48
15         206. Gander Erwin, Emmenbrücke           67 Verkehrsbetriebe Luzern A      8.44,6      2.22,9 (14290)    4.09
15         754. Gander Judith, Littau               71 EWL                           11.07,3      4.45,6 (14370)    5.17
K/29       258. Gander Kurt                         64 Zetzwil                       25.58,9      8.00,5   (753)    4.43
S/9         64. Gander Laura, Schenkon              92 Grundhof, Schenkon            10.19,1      1.41,9  (2430)    4.54
K/30        25. Gander Urs                          53 Luzern                        22.54,4      3.34,9  (9829)    4.09
S/4        116. Ganijaj Fartesa, Beromünster        94 Beromünster                    7.09,1      1.25,0  (4274)    4.36
S/10        73. Ganijaj Fisnik, Beromünster         92 Beromünster                    9.02,1      1.17,7  (7789)    4.18
S/10       328. Gantert Carole, Horw                92 Hofmatt, Horw                 13.35,2      5.50,8  (7621)    6.28
S/10       132. Gantner Patrick, Kriens             92 Grossfeld, Kriens              9.34,3      1.49,9  (7649)    4.33
15          30. Garattoni Silvio, Luzern            50 Verkehrsbetriebe Luzern A      7.22,0      1.00,3 (14291)    3.30
K/6        189. Garbero Luca                        94 I-Grugliasco-Torino            7.10,0      1.51,5 (19182)    4.37
K/22       148. Garbero Manuela                     65 I-Torino                      22.43,0      9.00,5 (11664)    5.58
15         757. Garcia Ana, Kriens                  79 CREDIT SUISSE, Luzern         11.07,8      4.46,1 (15414)    5.18
15        1375. Garcia Vanessa, Littau              80 Mobility CarSharing Schwe     16.30,6     10.08,9 (14158)    7.51
S/9         11. Gärtner Fabienne, Rain              89 Chrüzmatt, Rain                9.23,5      0.46,3  (2368)    4.28
K/6        239. Gashi Robert, Grosswangen           93 STV Grosswangen                7.26,2      2.07,7  (5317)    4.47
K/6        263. Gashi Simon, Grosswangen            95 STV Grosswangen                7.36,4      2.17,9  (5318)    4.54
S/9         13. Gasser Claudia, Isenthal            92 Isenthal                       9.26,6      0.49,4  (2434)    4.29
S/9         25. Gasser Edith, Isenthal              91 Isenthal                       9.35,3      0.58,1  (2435)    4.33
K/23        50. Gasser Irène                        64 Lungern                       18.53,9      4.34,3 (16030)    4.58
15         227. Gasser Markus, Luzern 1 Annahme     81 Die Schweizerische Post,       8.50,8      2.29,1 (15290)    4.12
K/6         84. Gasser Philipp, Sursee              93 Turnverein Sursee              6.30,3      1.11,8  (5290)    4.11
K/28       267. Gasser Ruedi                        70 Kerns                         24.52,1      6.59,1 (16635)    4.31
K/29       127. Gasser Toni                         62 Lungern                       23.14,7      5.16,3   (497)    4.13
S/10       108. Gassmann Caroline, Ballwil          92 Ambar, Ballwil                 9.26,2      1.41,8  (7689)    4.29
K/6         73. Gassmann David, Rothenburg          94 TSV Rothenburg                 6.25,1      1.06,6  (5098)    4.08
K/20        85. Gassmann Michael                    90 Obernau                       19.35,4      6.31,4 (15756)    5.09
K/20        67. Gassmann Raphael                    89 Ballwil                       18.05,1      5.01,1 (15791)    4.45
K/7         14. Gassmann Ravenna                    94 Affoltern am Albis             6.07,2      0.31,1 (19739)    3.56
K/6        134. Gassmann Samuel, Rothenburg         95 TSV Rothenburg                 6.45,6      1.27,1  (5099)    4.21
K/22         7. Gassmann Tanja                      74 Sempach                       14.48,7      1.06,2 (11620)    3.53
S/2        126. Gauch Yannick, Luzern               94 Säli, Luzern                   7.35,7      1.48,3  (3034)    4.54
K/6         79. Gautschi Christian                  94 Meierskappel                   6.26,7      1.08,2  (5300)    4.09
K/13       129. Gautschi Nicole                     92 Meierskappel                  10.13,1      2.46,4 (11169)    4.51
K/6        250. Gautschi Pascal                     96 Meierskappel                   7.30,0      2.11,5  (5301)    4.50
S/4        383. Gautschi Vanessa, Neuenkirch        93 Grünau, Neuenkirch             9.38,6      3.54,5  (4240)    6.13
K/6        140. Gebhardt Samuel                     94 Zürich                         6.48,0      1.29,5  (5367)    4.23
K/22        29. Gehlken Zürcher Susanne             68 Stettlen                      16.47,5      3.05,0 (11533)    4.25
15         916. Gehrer Michael, Luzern              74 Verkehrsbetriebe Luzern A     11.54,8      5.33,1 (14292)    5.40
S/2        180. Gehri Petra, Emmenbrücke            94 Krauer, Emmenbrücke            8.02,4      2.15,0  (3259)    5.11
S/2         53. Gehrig Amanda, Ballwil              93 Ballwil                        7.05,1      1.17,7  (3130)    4.34
K/7         29. Gehrig Katrin                       93 Isenthal                       6.29,5      0.53,4 (10168)    4.11
K/12        85. Gehrig Lea, Richenthal              90 Jugi Richenthal                9.56,3      2.34,5  (9511)    4.43
S/9         43. Gehrig Lea, Isenthal                92 Isenthal                       9.57,9      1.20,7  (2436)    4.44
K/26       186. Gehrig Orlando                      75 Zürich                        26.52,3      9.31,1 (17232)    4.53
S/4        168. Gehrig Sabrina, Rothenburg          93 Gerbematt, Rothenburg          7.23,2      1.39,1  (4104)    4.45
K/21        92. Gehrig Sandra                       77 Unterägeri                    18.36,0      5.14,0 (19269)    4.53
K/29       207. Gehriger Harry                      61 Oberbipp                      24.45,9      6.47,5   (498)    4.30
K/22        65. Geiger Sandra                       72 Bern                          18.40,5      4.58,0 (11534)    4.54
K/28        65. Geiger Thomas                       72 Bern                          20.59,7      3.06,7 (16478)    3.49
K/24         6. Geiser Martha                       47 Eschenbach LU                 17.05,3      2.29,2  (4808)    4.29
K/26       148. Geiser Martin, Neuenkirch           78 47OEUF                        24.20,1      6.58,9 (17055)    4.25
15        1283. Geiser Peter, Stans                 47 Frey + Cie Elektro AG         14.34,2      8.12,5 (15219)    6.56
15        1258. Geissbühler Fabian, Zug             89 Heipedagogische Schule Zu     14.17,1      7.55,4 (14902)    6.48
15        1256. Geissbühler Kevin, Zug              89 Heipedagogische Schule Zu     14.16,3      7.54,6 (14903)    6.47
K/28       271. Geisseler Beat                      72 Littau                        24.56,8      7.03,8 (16798)    4.32
K/6        137. Geisseler Tobias, Buttisholz        93 TV Juventus Buttisholz         6.46,7      1.28,2  (5047)    4.22
K/28       301. Geisser Billy                       67 Luzern                        25.40,7      7.47,7 (16663)    4.40
K/12        45. Geisser Chantal, Grosswangen        90 KTV Grosswangen                9.04,4      1.42,6  (9532)    4.19
15         280. Geisser Marcel, Luzern              74 BDO Visura                     9.05,8      2.44,1 (14753)    4.19
K/7         77. Geisser Salome, Grosswangen         95 KTV Grosswangen                6.59,5      1.23,4 (10117)    4.30
K/14        87. Geisser Yves, Grosswangen           91 KTV Grosswangen                9.00,4      1.42,2  (2671)    4.17
K/7        252. Geissmann Samantha                  95 Rothenburg                     8.11,4      2.35,3 (19721)    5.17
K/21        75. Gemperle Gisela                     84 Gebenstorf                    18.05,7      4.43,7  (3899)    4.45
S/2        127. Gemperle Thea, Adligenswil          94 Dorf, Adligenswil              7.35,8      1.48,4  (3245)    4.54
S/2        236. Gemsch Marco, Emmenbrücke           94 Krauer, Emmenbrücke            8.47,5      3.00,1  (3263)    5.40
K/30       106. Gennari Ivan                        51 Zürich                        28.51,0      9.31,5  (9793)    5.14
S/4        212. Gerardi Debora, Luzern              93 St.Karli, Luzern               7.37,9      1.53,8  (4146)    4.55
K/22        66. Gerber Anne                         68 S-chanf                       18.42,5      5.00,0 (11535)    4.55
15         860. Gerber Beat, Ebikon                 62 Sticher Printing AG           11.38,2      5.16,5 (14336)    5.32
K/19        48. Gerber Daniel                       87 Luzern                        17.32,5      5.18,4 (13537)    4.36
15         148. Gerber Rudolf, Baar                 46 Perlen Papier AG               8.20,6      1.58,9 (14704)    3.58
K/28       272. Gerber Thomas                       68 Meggen                        24.57,2      7.04,2 (16736)    4.32
15         290. Germann Marcel, Littau              69 www.renggli-haus.ch            9.07,8      2.46,1 (14257)    4.20
K/7        178. Germann Nadine                      93 Kriens                         7.38,3      2.02,2 (10169)    4.55
K/21        10. Germann Ramona                      81 St. Gallen                    15.12,0      1.50,0 (19275)    4.00
K/14       132. Gertsch Jan                         92 Buochs                         9.29,6      2.11,4  (2699)    4.31
K/7        147. Gervasi Stefanie, Langnau b. Reiden 95 Jugi Langnau b. Reiden         7.25,3      1.49,2 (10088)    4.47
K/24        14. Getzmann Romy                       52 Attinghausen                  18.50,4      4.14,3  (4809)    4.57
15        1211. Gharibian Anita, Wilen (Sarnen)     61 Kantonsspital Obwalden        13.42,2      7.20,5 (15267)    6.31
K/7        347. Giebel Annina                       95 Emmenbrücke                    9.31,6      3.55,5 (10170)    6.08
K/6        242. Giebel Severin                      93 Emmenbrücke                    7.27,6      2.09,1  (5175)    4.48
K/7          6. Giger Céline                        93 Ebikon                         5.51,5      0.15,4 (10171)    3.46
K/23        90. Giger Daniela                       63 Zug                           20.43,8      6.24,2 (16031)    5.27
15        1137. Giger Esther, Entlebuch             71 Luzerner Kantonalbank         13.17,6      6.55,9 (14391)    6.19
K/7         93. Giger Fabienne, Richenthal          93 Jugi Richenthal                7.06,0      1.29,9 (10034)    4.34
K/7         58. Giger Martina, Escholzmatt          94 Jugi Escholzmatt               6.46,8      1.10,7 (10054)    4.22
K/20        13. Giger Pascal                        90 Ebikon                        14.59,8      1.55,8 (15758)    3.56
K/6        223. Giger Roman, Richenthal             96 Jugi Richenthal                7.19,8      2.01,3  (5043)    4.43
K/6        333. Giger Sandro                        95 Escholzmatt                    8.27,1      3.08,6  (5331)    5.27
S/9         17. Gigon Manuela, Schwarzenberg LU     92 Schwarzenberg                  9.29,6      0.52,4  (2449)    4.31
K/34         4. Gillard Kim                         70 Australien                    25.01,7      0.13,5     (1)    2.55
K/13        52. Gilli Cynthia, Rothenburg           92 TSV Rothenburg                 9.09,0      1.42,3 (11051)    4.21
K/14       123. Gilli Joël                          91 Reussbühl                      9.25,5      2.07,3  (2771)    4.29
S/4          2. Gilli Patrice, Reussbühl            93 Ruopigen, Reussbühl            5.46,1      0.02,0  (4397)    3.43
S/2        253. Gilli Sophia, Luzern                95 Hubelmatt, Luzern              9.05,5      3.18,1  (3080)    5.51
15         877. Gils Isabelle, Buchrain             82 Mobility CarSharing Schwe     11.43,0      5.21,3 (14159)    5.34
K/29        58. Girardi Sebastiano                  62 St. Erhard                    21.31,6      3.33,2   (499)    3.54
K/24         5. Gireau Michelle                     47 Muntelier                     16.45,3      2.09,2  (4833)    4.24
15         217. Girsberger Daniel, Luzern           60 Universität Luzern             8.47,2      2.25,5 (14882)    4.11
15         218. Girsberger Michael, Luzern          75 Universität Luzern             8.47,8      2.26,1 (14883)    4.11
S/9         96. Girsberger Nathlie, Luzern          92 Steinhof, Luzern              10.53,3      2.16,1  (7723)    5.11
K/7        223. Gisler Angela                       96 Buochs                         7.59,8      2.23,7 (10172)    5.09
K/7         92. Gisler Anita                        94 Attinghausen                   7.05,7      1.29,6 (10338)    4.34
K/12         5. Gisler Carla, Hochdorf              89 AUDACIA Hochdorf               7.48,8      0.27,0  (9534)    3.43
K/19        29. Gisler Christian, Buchrain          88 STV Buchrain Aktive           15.27,4      3.13,3 (13513)    4.04
K/13        40. Gisler Claudia                      92 Attinghausen                   8.58,3      1.31,6 (11205)    4.16
15         505. Gisler Elisabeth, Luzern            52 Eidg. Versicherungsgerich     10.05,3      3.43,6 (14624)    4.48
K/29       270. Gisler Ernst, Steinhausen           62 Läufergruppe Migros Luzer     26.09,4      8.11,0   (426)    4.45
K/30        81. Gisler Ernst                        50 St. Erhard                    26.36,7      7.17,2  (9722)    4.50
15         187. Gisler Ernst, Luzern                52 Stadt Luzern                   8.39,0      2.17,3 (14777)    4.07
15         344. Gisler Ernst, St. Erhard            50 CKW- netzbau Sursee            9.20,6      2.58,9 (14836)    4.26
K/6         42. Gisler Fabian                       93 Spiringen                      6.05,5      0.47,0  (5176)    3.55
K/28       157. Gisler Georg                        66 Ruswil                        23.04,5      5.11,5 (16829)    4.11
K/26        68. Gisler Gregor                       81 Bürglen                       21.17,1      3.55,9 (17086)    3.52
K/34        16. Gisler Iwan                         77 Schweiz                       26.30,7      1.42,5    (11)    3.05
K/14       119. Gisler Manuel                       92 Weggis                         9.18,8      2.00,6  (2700)    4.26
S/9         78. Gisler Nicole, Meggen               92 Hofmatt, Meggen               10.34,8      1.57,6  (2386)    5.02
K/14       129. Gisler Pascal                       92 Kriens                         9.28,4      2.10,2  (2701)    4.30
K/6         82. Gisler Patrick                      94 Buochs                         6.28,9      1.10,4  (5177)    4.10
15        1305. Gisler Regina, Eschenbach LU        64 Emmi Interfrais SA            14.42,7      8.21,0 (14279)    7.00
15         967. Gisler Richard, Unterägeri          89 Heipedagogische Schule Zu     12.12,6      5.50,9 (14904)    5.48
K/26        45. Gisler Robert                       84 Seedorf                       20.27,6      3.06,4 (17151)    3.43
K/13        95. Gisler Silvana                      91 Spiringen                      9.42,2      2.15,5 (11097)    4.37
K/11         6. Gisler Sira, Hochdorf               87 AUDACIA Hochdorf               7.46,8      0.23,0  (5712)    3.42
K/13        91. Gisler Svenja                       91 Unterschächen                  9.38,8      2.12,1 (19292)    4.35
K/11         3. Gisler Sybille                      88 Altdorf UR                     7.34,9      0.11,1  (5716)    3.36
K/12         6. Gisler Tiziana                      90 Schattdorf                     7.50,0      0.28,2  (9549)    3.43
S/2        164. Gissler Matthieu, Adligenswil       94 Dorf, Adligenswil              7.47,7      2.00,3  (3246)    5.01
K/29        14. Giudici Walter                      64 Airolo                        19.18,8      1.20,4   (500)    3.30
K/7        339. Gjoka Josefina                      94 Schötz                         9.21,3      3.45,2 (10276)    6.02
15         506. Gjolaj Lek, Luzern                  86 Alp Betagtenzentrum E'brü     10.06,0      3.44,3 (15212)    4.48
K/7          7. Glanzmann Andrea, Willisau          93 STV Willisau Jugend            5.54,4      0.18,3 (10015)    3.48
K/7          5. Glanzmann Flavia, Willisau          93 STV Willisau Jugend            5.47,6      0.11,5 (10016)    3.44
S/4        305. Glanzmann Julia, Luzern             93 Büttenen, Luzern               8.17,2      2.33,1  (4312)    5.20
K/33         5. Glanzmann Karin, Willisau           89 STV Willisau                   8.59,6      0.28,4   (360)    3.41
15        1274. Glanzmann Simone, Luzern            78 Gran Casino Luzern AG         14.26,4      8.04,7 (15074)    6.52
15         650. Glanzmann Sonja, Luzern             74 Werthenstein Chemie AG        10.46,3      4.24,6 (14661)    5.07
K/24        25. Glarner Katharina                   54 Schmerikon                    20.20,9      5.44,8  (4834)    5.21
S/4        316. Glarner Tamara, Root                93 St.Martin, Root                8.26,6      2.42,5  (4255)    5.26
S/10         6. Glatt Aurel, Luzern                 91 Moosmatt, Luzern               8.05,0      0.20,6  (7589)    3.50
S/10         4. Glatt Luca, Luzern                  91 Moosmatt, Luzern               8.01,0      0.16,6  (7528)    3.49
15         233. Glaus Christoph, Kriens             83 CKW- netzbau Sursee            8.53,7      2.32,0 (14837)    4.14
K/30       123. Glaus Willi                         45 Zürich                        35.59,1     16.39,6  (9723)    6.32
K/28       346. Gleichauf Marco                     67 Luzern                        26.52,4      8.59,4 (16480)    4.53
15         139. Gloggner Philipp, St. Niklausen LU  68 Eichhof Selection              8.18,7      1.57,0 (14607)    3.57
15         978. Gloggner Pius, Luzern               66 cablex AG, Luzern             12.18,6      5.56,9 (14031)    5.51
K/26         9. Gloor Christian, Stansstad          82 LA Niedwalden                 18.29,6      1.08,4 (17059)    3.21
S/4        367. Gloor Claudio, Ebikon               92 Zentral, Ebikon                8.58,3      3.14,2  (4193)    5.47
K/22       126. Gloor-Strub Sabine                  73 Bever                         21.26,2      7.43,7 (11538)    5.38
K/21         6. Gmeiner Nicole, Thürnen             86 LC Fortuna Oberbaselbiet      14.44,3      1.22,3  (3720)    3.52
S/10       313. Gnanakumar Theva, Luzern            92 Moosmatt, Luzern              12.06,6      4.22,2  (7608)    5.46
K/28       223. Gnos Urs                            67 Altendorf                     24.06,8      6.13,8 (16481)    4.23
K/21        84. Gobat Fabienne                      78 Bern                          18.21,7      4.59,7  (3841)    4.49
K/26       215. Göbel Bernhard                      78 D-Gräfelfing                  31.33,9     14.12,7 (17087)    5.44
15         625. Gödl Remo, Rotkreuz                 89 Alterszentrum Dreilinden      10.37,3      4.15,6 (14129)    5.03
15         479. Gojani Suzana, Littau               84 Lötscher Tiefbau + Logist      9.56,9      3.35,2 (14743)    4.44
15         510. Gollmann Helmuth, Luzern            56 Neue Luzerner Zeitung         10.06,6      3.44,9 (15200)    4.48
15         235. Gomez Javier, Luzern                71 Hotel Flora                    8.54,9      2.33,2 (15471)    4.14
K/28       292. Gonzalez Manuel                     68 Luzern                        25.27,6      7.34,6 (16482)    4.37
S/4        237. Good Nicolas, Egolzwil              93 Egolzwil                       7.48,3      2.04,2  (4290)    5.02
S/10        84. Good Simon, Buttisholz              91 Buttisholz                     9.06,4      1.22,0  (7614)    4.20
15         306. Göpfert Toni, Luzern                54 Stadt Luzern                   9.11,0      2.49,3 (14778)    4.22
S/9         54. Gössi Martina, Weggis               92 Kirchmatt, Weggis             10.06,9      1.29,7  (2357)    4.49
K/7         96. Gössi Ursina                        94 Rickenbach SZ                  7.08,5      1.32,4 (19719)    4.36
S/10        23. Gosso Simon, Luzern                 91 Schädrüti, Luzern              8.30,5      0.46,1  (7569)    4.03
S/10        92. Gottschlich Fabian, Luzern          92 Würzenbach, Luzern             9.08,7      1.24,3  (7826)    4.21
S/4        356. Gözen Hale, Reussbühl               93 Ruopigen, Reussbühl            8.50,1      3.06,0  (4167)    5.42
K/28        26. Grab Mäni                           72 Sattel                        19.45,3      1.52,3 (16704)    3.35
S/4        376. Grab Patrick, Risch                 94 Altes Schulhaus, Risch         9.09,0      3.24,9  (4020)    5.54
K/13       189. Graber Corinne                      92 Schötz                        11.48,9      4.22,2 (11170)    5.37
K/22        41. Graber Kathrin                      66 Kriens                        17.36,6      3.54,1 (11621)    4.38
15         184. Graber Konrad, Kriens               58 BDO Visura                     8.36,8      2.15,1 (14754)    4.06
K/23         3. Graber Martha                       61 Bottenwil                     15.00,3      0.40,7 (16032)    3.56
K/12        78. Graber Nadia, Schötz                90 KTV Schötz                     9.51,7      2.29,9  (9523)    4.41
K/7        112. Graber Nina                         94 Schötz                         7.13,8      1.37,7 (19741)    4.39
K/29       134. Graber Rene                         61 Schötz                        23.21,7      5.23,3   (501)    4.14
S/4        193. Graber Sarah, Neuenkirch            93 Grünau, Neuenkirch             7.27,4      1.43,3  (4244)    4.48
K/6        172. Graber Sven, Schötz                 94 KTV Schötz                     7.00,9      1.42,4  (5111)    4.31
K/29       362. Graca Leo                           56 Emmenbrücke                   31.05,7     13.07,3   (502)    5.39
K/12        79. Graf Barbara, Richenthal            90 Jugi Richenthal                9.52,2      2.30,4  (9512)    4.42
K/24        12. Graf Christina                      52 Winterthur                    18.48,0      4.11,9  (4810)    4.56
S/2         24. Graf Daniel, Luzern                 94 Maihof, Luzern                 6.43,3      0.55,9  (3003)    4.20
15          60. Graf Martin, Neuenkirch             63 AXIMA AG Luzern                7.39,2      1.17,5 (14675)    3.38
15         999. Graf Michael, Luzern                72 Kantonsspital Chirurgie B     12.24,7      6.03,0 (14429)    5.54
15         586. Graf Paul, Luzern                   56 Reha Zentrum Luzern           10.26,8      4.05,1 (14185)    4.58
S/10         5. Gragica Albana, Luzern              91 Schädrüti, Luzern              8.01,7      0.17,3  (7570)    3.49
K/13        47. Grau Rahel, Hasle LU                92 LAR Schüpfheim                 9.01,3      1.34,6 (11044)    4.17
35           6. Grazyna Syrek                       72 Polen                         13.35,5      0.39,0   (108)    3.14
K/7        354. Greb Daria                          96 Aarau                          9.49,8      4.13,7 (10318)    6.20
K/7        213. Greb Seraina                        94 Aarau                          7.56,3      2.20,2 (10319)    5.07
S/10       305. Greco Morena, Luzern                92 Moosmatt, Luzern              11.56,4      4.12,0  (7529)    5.41
K/6        148. Greder Martin, Luzern               93 Luzerner Sportclub Landho      6.51,4      1.32,9  (5004)    4.25
K/22        69. Gredig Isabelle                     73 Meilen                        18.49,0      5.06,5 (11539)    4.57
K/28       203. Grepper Bruno                       66 Intschi                       23.49,2      5.56,2 (16483)    4.19
K/26        98. Grest Michael                       77 D-Karlsruhe                   22.22,0      5.00,8 (17194)    4.04
K/26       198. Greter Benjamin, Meggen             80 Zentralschweizerische Pol     28.25,9     11.04,7 (17010)    5.10
K/29       278. Greter Benno                        57 Luzern                        26.18,5      8.20,1   (670)    4.47
S/10       127. Greter David, Greppen               92 Greppen                        9.32,4      1.48,0  (7601)    4.32
K/7          3. Greter Linda, Rothenburg            93 TSV Rothenburg                 5.41,9      0.05,8 (10101)    3.40
S/4        131. Greter Nadja, Greppen               93 Greppen                        7.12,7      1.28,6  (4033)    4.39
K/13        83. Greter Rahel                        92 Oberrüti                       9.32,1      2.05,4 (11098)    4.32
S/2         97. Greter Ramona, Greppen              94 Greppen                        7.20,7      1.33,3  (3057)    4.44
K/29       302. Greter Thomas                       63 Hirzel                        27.07,7      9.09,3   (645)    4.55
K/13        68. Grieder Sereina, Oberdorf BL        92 LC Fortuna Oberbaselbiet       9.18,0      1.51,3 (11047)    4.25
K/11         4. Grieder Tanja                       88 Tecknau                        7.41,2      0.17,4  (5717)    3.39
K/31        28. Grief Jürgen                        41 D-Singen                      28.40,7      8.05,9 (10934)    5.12
15         540. Grille Manuel, Stansstad            70 Sticher Printing AG           10.14,5      3.52,8 (14337)    4.52
S/10       121. Grimm Katharina, Luzern             92 Moosmatt, Luzern               9.30,8      1.46,4  (7590)    4.31
K/23        28. Grimm Maggy, Buchrain               61 Läufergruppe Migros Luzer     17.30,6      3.11,0 (16007)    4.36
15         799. Grisani-Russi Käthy, Andermatt      52 Bethlehem Mission Immense     11.16,6      4.54,9 (14121)    5.22
15         425. Griss Patrick, Zürich               73 Roche Instrument Center A      9.40,5      3.18,8 (15277)    4.36
K/28        34. Grob Bertrand                       72 Aarau                         20.02,3      2.09,3 (16828)    3.38
K/29       360. Grob Rainer                         64 Luzern                        31.00,1     13.01,7   (503)    5.38
15         154. Groebner Valencin, Zürich           62 Universität Luzern             8.24,3      2.02,6 (14884)    4.00
S/2         30. Grosjean Aline, Ebikon              94 Innerschachen, Ebikon          6.46,7      0.59,3  (3116)    4.22
S/9         85. Gross Bianca, Küssnacht am Rigi     91 Seematt, Küssnacht            10.43,2      2.06,0  (2379)    5.06
15         556. Gross Daniel, Luzern                79 Kantonsspital Chirurgie I     10.20,7      3.59,0 (14515)    4.55
K/21        50. Gross Nerina, Rothenburg            85 TV Inwil                      17.15,1      3.53,1  (3827)    4.32
K/12        55. Grossenbacher Nadina, Reiden        90 JUKO STV Reiden                9.11,0      1.49,2  (9580)    4.22
K/14       102. Grossenbacher Thomas, Reiden        92 JUKO STV Reiden                9.09,2      1.51,0  (2664)    4.21
K/29       122. Gruben Franz                        64 Altishofen                    23.05,3      5.06,9 (19929)    4.11
K/28       363. Gruber Erwin                        74 Zürich                        27.39,7      9.46,7 (16484)    5.01
15         892. Grünberger Maik, Beinwil am See     76 AMAG Luzern                   11.45,6      5.23,9 (14857)    5.36
15        1229. Gründeter Urs, Ebikon               51 Etienne AG, Luzern            14.00,5      7.38,8 (14143)    6.40
K/29       215. Grundmann Peter                     57 D-Karlsruhe                   24.57,7      6.59,3   (765)    4.32
K/28       217. Grünig Adrian                       74 Luzern                        24.01,0      6.08,0 (16694)    4.22
K/26       100. Gruober Christian                   83 Klosters Dorf                 22.23,5      5.02,3 (17211)    4.04
15         463. Grüsel Yeliz, Luzern                80 Endoxon AG, Luzern             9.52,7      3.31,0 (14944)    4.42
K/13        20. Grüter Belinda, Sigigen             91 LR Gettnau                     8.42,7      1.16,0 (11049)    4.08
15         640. Grüter Doris, Luzern                85 SBB Luzern                    10.42,4      4.20,7 (15445)    5.05
15         167. Grüter Marco, St. Erhard            77 Tersuisse Multifils SA         8.30,8      2.09,1 (14219)    4.03
K/28       135. Grüter Markus                       67 Luzern                        22.34,1      4.41,1 (16485)    4.06
S/10       106. Grüter Martin, Ruswil               92 Dorf, Ruswil                   9.24,3      1.39,9  (7596)    4.28
K/7        168. Grüter Mirjam                       94 Urswil                         7.35,7      1.59,6 (10173)    4.54
K/22       133. Grüter Nicole                       74 Nottwil                       21.50,1      8.07,6 (11622)    5.44
K/6        287. Grüter Patrick, Zell LU             94 Jugi Zell                      7.42,4      2.23,9  (5071)    4.58
15         672. Grüter Patrick, Triengen            85 Clientis Triba Partner Ba     10.49,1      4.27,4 (14322)    5.09
S/10        99. Grüter Silvan, Obernau              92 Obernau                        9.19,1      1.34,7  (7521)    4.26
K/22        80. Grüter Sonja, Luzern                70 CSS Vericherung, Luzern       19.12,9      5.30,4 (11610)    5.03
K/7        368. Grüter Stefanie, Zell LU            97 Jugi Zell                     11.32,3      5.56,2 (10071)    7.26
15        1306. Gschwandel Marie-Louise, Rotkreuz   54 Alterszentrum Dreilinden      14.45,0      8.23,3 (14130)    7.01
K/20        56. Gsponer Fabio                       89 Hochdorf                      17.15,8      4.11,8 (15759)    4.32
K/23       123. Gsponer Loredana                    64 Hochdorf                      22.51,3      8.31,7 (16033)    6.00
S/4        202. Guallini Alain, Gisikon             95 Mühlematt, Gisikon             7.30,8      1.46,7  (4363)    4.50
S/4        277. Guallini Sandro, Gisikon            95 Mühlematt, Gisikon             8.07,0      2.22,9  (4364)    5.14
K/11        15. Gubler Lisa                         87 Uster                          8.28,3      1.04,5  (5718)    4.02
K/13       144. Gubler Ursina                       91 Uster                         10.29,9      3.03,2 (11099)    4.59
K/28       195. Gubser Boris                        71 Kleinwangen                   23.38,9      5.45,9 (16486)    4.17
15         133. Gubser Rolf, Luzern Swisscom        47 Jörg Lienert AG                8.15,2      1.53,5 (14315)    3.55
S/9         63. Gubser Wendy, Ruswil                92 Dorf, Ruswil                  10.13,5      1.36,3  (2393)    4.52
K/26        76. Güdel Bastian                       80 Unterkulm                     21.32,1      4.10,9 (17205)    3.54
K/31        24. Guentlisberger Fritz                40 Langnau am Albis              27.53,0      7.18,2 (10911)    5.04
15         990. Guggenmos Daniela, Luzern           75 Kantonsspital Röngten         12.21,4      5.59,7 (14497)    5.53
K/31        21. Guggisberg Ruedi                    43 Oberwil BL                    27.01,1      6.26,3 (10938)    4.54
K/19        37. Gugolz Cédric                       87 Malters                       16.01,6      3.47,5 (13521)    4.13
S/2        185. Gugolz Sandro, Rain                 94 Chrüzmatt, Rain                8.04,2      2.16,8  (3243)    5.12
K/31        46. Guillod Claude                      24 Genève                        44.27,9     23.53,1 (10912)    8.05
K/19        49. Gujer Sascha                        87 Bassersdorf                   18.09,3      5.55,2 (13522)    4.46
S/4         76. Gürber Luca, Root                   93 St.Martin, Root                6.58,5      1.14,4  (4251)    4.30
S/10       154. Gurgurovic Alban, Luzern            91 Moosmatt, Luzern               9.48,7      2.04,3  (7541)    4.40
S/4        361. Gurzeler Sophie, Luzern             94 Felsberg, Luzern               8.53,4      3.09,3  (4051)    5.44
15         432. Gut Adriano, Cham                   74 Qualimage Runners, Cham        9.44,4      3.22,7 (15406)    4.38
K/12        65. Gut Anita                           90 Wiesenberg                     9.31,1      2.09,3  (9596)    4.31
K/14       111. Gut Armin                           92 Wiesenberg                     9.15,7      1.57,5  (2702)    4.24
K/13        78. Gut Cindy                           92 Sins                           9.28,0      2.01,3 (11100)    4.30
K/21        45. Gut Françoise                       76 Baar                          17.09,2      3.47,2  (3865)    4.30
K/6        328. Gut Koni                            96 Sins                           8.19,0      3.00,5  (5178)    5.21
K/7         18. Gut Leoni, Sursee                   93 Turnverein Sursee              6.13,2      0.37,1 (10262)    4.00
S/2         74. Gut Matthias, Hochdorf              94 Petermann, Hochdorf            7.13,6      1.26,2  (3225)    4.39
K/20        39. Gut Philipp                         90 Dallenwil                     16.06,9      3.02,9 (15760)    4.14
S/10       170. Gut Thomas, Rain                    92 Chrüzmatt. Rain                9.58,3      2.13,9  (7741)    4.44
K/29        39. Gut Urs                             60 Gettnau                       20.54,7      2.56,3   (505)    3.48
15          83. Gutjahr Rolf, Luzern                67 CKW-Fitness                    7.49,9      1.28,2 (14930)    3.43
15         941. Guyot Francois, Littau              47 SBB Projekt-Management Lu     12.06,3      5.44,6 (14867)    5.45
K/30        33. Gwerder Albert                      49 Schwyz                        23.20,7      4.01,2  (9766)    4.14
15         390. Gwerder Erika, Stans                61 Apotheke Zelger, Stans         9.32,7      3.11,0 (15344)    4.32
K/24         7. Gwerder Ruth                        50 Schwyz                        17.28,0      2.51,9  (4830)    4.35
K/26        43. Gwerder Sascha                      77 Altdorf UR                    20.25,7      3.04,5 (17088)    3.42
S/2         44. Gwinner Dimitri, Luzern             94 Schädrüti, Luzern              6.55,8      1.08,4  (3064)    4.28
S/10       119. Gwinner Simon, Luzern               91 Schädrüti, Luzern              9.30,3      1.45,9  (7571)    4.31

Total 307



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.