Lausanne Marathon 2004 - par lieu "U"

Attention

Classements des championnats Suisse du Semi Marathon 2004

catégorie  rang nom/lieu                            an équipe/lieu                     temps      retard    doss   ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
QH2        370. Sonderegger Serge                   67 Uetendorf                   1:05.34,8     33.50,8  (8777)   ¦ 
SH1        181. Bieri Matthias                      87 Uettligen                   1:43.23,3     38.31,5  (3219)   ¦ 
SH1         70. Lienhard Stefan, Uettligen          85 die STATisten               1:28.42,0     23.50,2  (4740)   ¦ 
SH1        180. Moser Cunego                        86 Uettligen                   1:43.23,0     38.31,2  (5029)   ¦ 
K9          33. Leu Corina                          91 Uffikon                       21.26,6      6.47,0 (10383)   ¦ 
K8          21. Leu Deborah                         92 Uffikon                       20.07,7      4.08,4 (10384)   ¦ 
K7          27. Leu Jessica                         94 Uffikon                       21.55,3      4.09,7 (10385)   ¦ 
K1           9. Leu Manuel                          96 Uffikon                       19.37,2      2.11,6 (10386)   ¦ 
K5          14. Leu Sandro                          89 Uffikon                       16.32,3      2.36,3 (10387)   ¦ 
K1           5. Leu Silvan                          96 Uffikon                       18.53,1      1.27,5 (10388)   ¦ 
SD3         47. Lichtensteiger Marianne             55 Ulmiz                       1:47.28,0     28.27,7  (4736)   ¦ 
MH4         32. Imoberdorf Emil                     50 Ulrichen                    3:33.07,2     37.09,6   (959)   ¦ 
MH2        213. Staub-Donner Eugen                  66 Unterägeri                  3:37.13,3   1:20.57,1  (1751)   ¦ 
MD2          6. Haller Daniela                      71 Unterentfelden              3:19.33,1     32.49,5   (887)   ¦ 
SD3         32. Karpf Franziska                     63 Unterlunkhofen              1:44.15,8     25.15,5  (6220)   ¦ 
SD1         29. Schüepp Monika                      85 Unterlunkhofen              1:41.47,9     25.26,6  (5603)   ¦ 
SH5         72. Grossen Werner                      33 Unterseen                   2:09.31,1     44.11,6  (6361)   ¦ 
SD2        290. Huppin Irène                        67 Untervaz                    2:37.08,4   1:16.41,1  (4403)   ¦ 
SH2         40. Concepito Oreste                    72 Urdorf                      1:22.28,8     15.20,5  (3577)   ¦ 
QH2        362. Dreifuss Marc                       67 Urdorf                      1:02.51,8     31.07,8  (7547)   ¦ 
MH4         49. Dreyer Schoeb Richard               54 Urdorf                      3:43.25,7     47.28,1   (590)   ¦ 
SD4          1. Keller Margrith                     48 Urdorf                      1:39.58,1       -----  (4551)   ¦ 
SH4         53. Keller Max                          48 Urdorf                      1:38.12,2     19.09,6  (4553)   ¦ 
MH2        180. Bachmann Jürg                       71 Ursenbach                   3:31.36,2   1:15.20,0   (178)   ¦ 
Walk        39. Rohr Patricia                       75 Ursenbach                   1:14.31,7     18.37,5 (12249)   ¦ 
MH2         26. Santacroce Angelo, Ursins           66 Team Schaefer Sports et M   2:55.32,4     39.16,2  (1613)   ¦ 
SD2         22. Mattmann Beatrice                   66 Urswil                      1:38.23,5     17.56,2  (4882)   ¦ 
MH3        569. Bourquenoud Jacques                 58 Ursy                        1:46.22,8 La Tour-de-   (317)   ¦ 
QH3        155. Martin Jean-Michel                  62 Ursy                          49.12,6     15.40,5  (8194)   ¦ 
QD2        286. Morisetti Muriel                    74 Ursy                        1:16.20,0     38.10,8  (8312)   ¦ 
SH4        169. Perroud Albert                      49 Ursy                        1:55.45,6     36.43,0  (5234)   ¦ 
SH2        744. Kucera Pavel                        68 Urtenen                     2:16.01,6   1:08.53,3  (4615)   ¦ 
SH1        166. Frey Martin                         83 Uster                       1:41.33,4     36.41,6  (4023)   ¦ 
SD3          4. Schreiber Therese                   57 Uster                       1:27.32,6      8.32,3  (5601)   ¦ 
QD1          3. Leutert Astrid, Uttigen             87 SLV - Team équipe Suisse      37.10,8      2.51,2  (8106)   ¦ 
SD2        147. Müller-Oberli Liliane               70 Uttigen                     2:00.45,4     40.18,1  (5061)   ¦ 
MH2        149. Schneider Stephan                   71 Uttigen                     3:26.39,8   1:10.23,6  (1670)   ¦ 
MD3         77. Ulmann Monika                       60 Uttigen                     4:32.04,7   1:27.02,1  (1838)   ¦ 
SH2        713. Aebi Marcel                         66 Utzenstorf                  2:10.22,2   1:03.13,9  (3013)   ¦ 
SH2          4. Gerber  Beat                        72 Utzenstorf                  1:09.53,7      2.45,4  (6417)   ¦ 
SD4         18. Vetter Odette                       48 Uvrier                      1:55.10,4     15.12,3  (6205)   ¦ 
K5           1. Zermatten Maxime                    89 Uvrier                        13.56,0       ----- (10707)   ¦ 
QD1        110. Dörig Franziska                     85 Uzwil                         53.15,6     18.56,0  (9349)   ¦ 
MD4         41. Praczyk Anna                        50 Uzwil                       5:11.57,3   1:32.36,4  (2125)   ¦ 
MD1         36. Praczyk Gosia                       75 Uzwil                       5:11.56,9   2:34.31,6  (1473)   ¦ 

total 45



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.