Lausanne Marathon 2004 - par lieu "O"

Attention

Classements des championnats Suisse du Semi Marathon 2004

catégorie  rang nom/lieu                            an équipe/lieu                     temps      retard    doss   ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SD3        172. Meurs Annemieke                     64 Oberaegeri                  2:05.07,5     46.07,2  (4941)   ¦ 
SH2        246. Meurs Elmer                         65 Oberaegeri                  1:40.36,0     33.27,7  (4942)   ¦ 
K8          35. Meurs  Else                         93 Oberägeri                     21.57,8      5.58,5 (10809)   ¦ 
K2           8. Meurs  Mannix                       95 Oberägeri                     17.11,7      0.24,6 (10810)   ¦ 
MH3        526. Hochstrasser Kurt                   56 Oberbuchsiten               4:45.32,4   2:09.23,5   (921)   ¦ 
MH2        277. Eberhart Andreas                    67 Oberburg                    3:47.06,1   1:30.49,9   (631)   ¦ 
SD2        248. Stauffer Christa                    66 Oberbütschel                2:14.07,6     53.40,3  (5698)   ¦ 
MH3         88. Nusseck Peter                       63 Oberentfelden               3:19.32,7     43.23,8  (1378)   ¦ 
QD4         24. Knellwolf Renate                    52 Obergerlafingen               56.37,5     10.30,8  (8016)   ¦ 
SH1         34. Knellwolf Simon                     82 Obergerlafingen             1:19.52,5     15.00,7  (4583)   ¦ 
SH2         30. Ackermann Patrick                   66 Oberhofen                   1:20.18,3     13.10,0  (3007)   ¦ 
MD2         73. Schläfli Silvia                     67 Oberkulm                    4:49.21,4   2:02.37,8  (1652)   ¦ 
QH2        115. Neuhaus Pascal                      68 Oberried FR                   44.58,4     13.14,4  (8342)   ¦ 
SD3         61. Lukas Marianka                      62 Oberrieden                  1:50.59,1     31.58,8  (6126)   ¦ 
QH1        167. Oberlin Oliver                      87 Oberthal                      46.23,1     16.03,0  (8369)   ¦ 
MH3        119. Rohner René                         55 Oberuzwil                   3:26.05,5     49.56,6  (1556)   ¦ 
MH2         73. Villiers Jim                        71 Oberwil BL                  3:11.27,5     55.11,3  (2138)   ¦ 
MD1         35. Haeny Selina                        85 Oberwil-Lieli               5:04.59,6   2:27.34,3   (881)   ¦ 
MD3         89. Bader-Burn Marie-Therese            61 Obfelden                    4:44.41,2   1:39.38,6   (182)   ¦ 
MD2         78. Meili-Frank Agnes                   72 Obfelden                    4:56.11,1   2:09.27,5  (1265)   ¦ 
MH3        265. Schädelin Peter                     62 Oerlikon                    3:46.04,3   1:09.55,4  (1632)   ¦ 
MH4         74. Steiner Alfred                      45 Oetwil                      3:50.10,7     54.13,1  (1755)   ¦ 
MD3         40. Bottesi Elisabeth                   60 Oetwil am See               3:59.00,9     53.58,3   (305)   ¦ 
MH3        580. Bottesi Moreno                      56 Oetwil am See               2:08.13,1 La Tour-de-   (306)   ¦ 
MD3         23. Hintermann Doris                    57 Oetwil am See               3:52.11,1     47.08,5   (918)   ¦ 
MD4         32. Weber Madeleine                     54 Oetwil am See               4:35.55,8     56.34,9  (1917)   ¦ 
Walk       180. Bersier Rolaz Nicole                52 Ogens                       1:28.56,4     33.02,2 (12020)   ¦ 
Walk       106. Rolaz Claude                        53 Ogens                       1:22.22,8     26.28,6 (12166)   ¦ 
MH4        171. Christin John                       50 Ollon                       4:24.09,1   1:28.11,5   (456)   ¦ 
MH4        189. Senaldi Georges                     51 Ollon                       4:31.24,2   1:35.26,6  (1703)   ¦ 
MH5          2. Bergmann Fritz                      44 Ollon VD                    3:27.58,8     13.45,2   (240)   ¦ 
SH3        634. Grosjean Laurent                    57 Ollon VD                    2:23.19,7   1:08.25,7  (4209)   ¦ 
QH5         41. Morisod Jean-Pierre                 38 Ollon VD                      54.59,8     11.14,2  (8313)   ¦ 
MH4        163. Berger Hanspeter                    47 Olten                       4:22.13,8   1:26.16,2   (239)   ¦ 
SD3         31. Häfeli Zita                         62 Olten                       1:44.09,4     25.09,1  (6412)   ¦ 
K4           6. Burgener Fabio                      91 Onex                          15.19,8      0.56,1 (10086)   ¦ 
QH1        212. Chollet Gregory                     79 Onex                          48.48,7     18.28,6  (7375)   ¦ 
MD3         35. Nesa Elena                          62 Onex                        3:57.24,7     52.22,1  (1359)   ¦ 
MH2        278. November Philippe                   70 Onex                        3:47.06,9   1:30.50,7  (2148)   ¦ 
SD1        111. Riboni Estelle                      77 Onex                        2:10.06,4     53.45,1  (5371)   ¦ 
SH1         85. Saugy Jerome                        83 Onex                        1:32.16,9     27.25,1  (5512)   ¦ 
K4          20. Starkenmann Olivier                 91 Onex                          16.26,6      2.02,9 (10625)   ¦ 
MH1         90. Cavin Yves                          75 Onnens VD                   3:57.40,7   1:44.02,9   (408)   ¦ 
MH2        206. Jaquet Michael                      72 Onnens VD                   3:36.34,3   1:20.18,1   (980)   ¦ 
Walk       145. Barmettler Mary                     48 Orbe                        1:24.33,7     28.39,5 (12013)   ¦ 
MH2        444. Beausire Cedric                     72 Orbe                        4:29.40,5   2:13.24,3   (221)   ¦ 
QH4        107. Bertholet Pierre                    52 Orbe                          54.50,0     18.52,6  (7123)   ¦ 
QH1        287. Bertholet Romain                    82 Orbe                          54.50,4     24.30,3  (7124)   ¦ 
SD3        207. Burn Dora                           62 Orbe                        2:10.52,0     51.51,7  (3421)   ¦ 
SH2        108. Demarque Philippe, Orbe             68 Nestlé II                   1:30.42,5     23.34,2  (3719)   ¦ 
QD1        172. Duboux Nicole                       78 Orbe                          57.16,1     22.56,5  (7552)   ¦ 
MH2        130. Goedecke Frederic, Orbe             65 Nestlé I                    3:22.24,3   1:06.08,1   (819)   ¦ 
SH5         31. Jaton Jean-Claude                   44 Orbe                        1:54.02,3     28.42,8  (4460)   ¦ 
QH2        302. Molnar Louis                        65 Orbe                          55.08,7     23.24,7  (8292)   ¦ 
SH1        185. Pereira  José                       75 Orbe                        1:43.44,8     38.53,0  (6463)   ¦ 
SH3        367. Pilet Daniel                        63 Orbe                        1:50.41,8     35.47,8  (5259)   ¦ 
SD1         98. Schaerrer Caroline                  79 Orbe                        2:03.35,5     47.14,2  (5531)   ¦ 
QH2         50. Schelker Yannick                    73 Orbe                          40.48,3      9.04,3  (8697)   ¦ 
SD2         76. Stucki Corinne                      73 Orges                       1:51.59,5     31.32,2  (5739)   ¦ 
SH2        560. Fiore Mauro                         67 Orient                      1:56.34,4     49.26,1  (6190)   ¦ 
QH3          4. Pasandin Francisco, Orient          58 Team Sport-Attitude/Scude     34.14,9      0.42,8  (8408)   ¦ 
SH2        663. Lasserre Julien, Orny               73 BTG Eclepens SA             2:04.51,1     57.42,8  (4666)   ¦ 
SH1        328. Bresolin Lionel                     77 Oron la Ville               2:02.39,9     57.48,1  (3364)   ¦ 
SH3        271. Demierre Philippe                   57 Oron-la-Ville               1:44.33,8     29.39,8  (6323)   ¦ 
QD1         51. Graf Geraldine                      84 Oron-la-Ville                 47.50,2     13.30,6  (7818)   ¦ 
QH3        138. Graf Philippe                       55 Oron-la-Ville                 47.50,3     14.18,2  (7819)   ¦ 
QD2         66. Henzi Fabienne                      69 Oron-la-Ville                 52.22,3     14.13,1  (9059)   ¦ 
SH1        117. Hilty Yoann                         87 Oron-la-Ville               1:36.49,1     31.57,3  (4347)   ¦ 
SH3        517. Klay Michael                        60 Oron-la-Ville               2:02.38,9     47.44,9  (4579)   ¦ 
Walk       196. Raynaud Rebecca                     71 Oron-la-Ville               1:32.38,9     36.44,7 (12160)   ¦ 
QH3        170. Conus Roland                        64 Oron-le-Châtel                49.58,6     16.26,5  (7418)   ¦ 
MH2        521. Gautschi Herbert                    65 Orpund                      1:52.05,4 La Tour-de-  (2021)   ¦ 
RH          96. Tornare Christian                   63 Orpund                        49.33,1     10.31,7 (11453)   ¦ 
K5           2. Lattion Emmanuel                    88 Orsières                      14.03,1      0.07,1 (10788)   ¦ 
MD2         33. Castella Danielle                   65 Orsonnens                   3:56.49,7   1:10.06,1   (401)   ¦ 
QH3        130. Castella Jean-Marc                  64 Orsonnens                     47.29,1     13.57,0   (402)   ¦ 
MD3         80. Langsch Ursula                      63 Ortschwaben                 4:35.02,9   1:30.00,3  (1118)   ¦ 
QD3        108. Perey Beatrice                      57 Orzens                        57.41,9     18.35,5  (8419)   ¦ 
SH3        453. Perey Thierry                       56 Orzens                      1:56.21,2     41.27,2  (5216)   ¦ 
MH2        476. Blackett Keith                      65 Ostermundigen               4:44.39,1   2:28.22,9   (271)   ¦ 
MH2         60. Harter Jean-Luc                     67 Ostermundigen               3:07.41,8     51.25,6  (2110)   ¦ 
SH1         44. Portmann Peter                      82 Ostermundigen               1:23.07,0     18.15,2  (5292)   ¦ 
MH2        188. Streit Daniel                       72 Ostermundigen               3:33.06,5   1:16.50,3  (1768)   ¦ 
SH3         53. Zimmerli Kurt                       57 Ostermundigen               1:27.28,2     12.34,2  (6095)   ¦ 
SD3         44. Zimmerli Liliane                    60 Ostermundigen               1:46.26,3     27.26,0  (6096)   ¦ 
MH2        323. Merle Olivier                       68 Oulens s/Lucens             3:56.35,0   1:40.18,8  (1274)   ¦ 
QD1        137. Besson Christelle                   85 Oulens sous Echallens         55.27,5     21.07,9  (7133)   ¦ 
QH4         53. Défayes Olivier                     54 Ovronnaz                      48.43,7     12.46,3  (7479)   ¦ 

total 88



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.