Lausanne Marathon 2004 - par nom "Y"

Attention

Classements des championnats Suisse du Semi Marathon 2004

catégorie  rang nom/lieu                            an équipe/lieu                     temps      retard    doss   ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MH1        118. Yahaoui Gilles                      77 F-Grenoble                  4:19.45,6   2:06.07,8  (1972)   ¦ 
K4          25. Yalew Abiy                          90 Romainmôtier                  16.52,3      2.28,6 (10700)   ¦ 
K4          14. Yalew Tady                          91 Romainmôtier                  15.47,8      1.24,1 (10701)   ¦ 
SH5         78. Yamada Kohei, JPN-509-1147 Osaka    40 Kintetsu International II   2:15.48,9     50.29,4  (6058)   ¦ 
QH5         80. Yamada Seishiro, JPN-733-0012 Hiros 42 Hiroshima Sonen Hashiroka   1:08.55,1     25.09,5  (9007)   ¦ 
SD5          9. Yamada Setsu, JPN-569-1147 Osaka    43 Kintetsu International II   2:15.49,7     31.19,4  (6059)   ¦ 
SH1        161. Yamahata Christophe                 77 Lausanne                    1:41.05,1     36.13,3  (6060)   ¦ 
MD4         44. Yamamoto Chikako, JPN-807-0801 Fuku 48 Hiroshima Sonen Hashiroka   5:58.51,4   2:19.30,5  (1973)   ¦ 
QH5         72. Yamamoto Kenji, JPN-807-0801 Fukuok 44 Hiroshima Sonen Hashiroka   1:04.27,5     20.41,9  (9008)   ¦ 
SH1        364. Yasui Yusaku, Leysin                86 KLAS I                      2:18.05,1   1:13.13,3  (6061)   ¦ 
MD4         43. Yasunaga Chieko, JPN-733-0823 Hiros 50 Hiroshima Sonen Hashiroka   5:22.40,2   1:43.19,3  (1974)   ¦ 
SD2        194. Yeow Karen                          71 Plan-les-Ouates             2:06.12,4     45.45,1  (6062)   ¦ 
MH3         15. Yerly Didier                        58 Dombresson                  2:58.15,2     22.06,3  (1975)   ¦ 
QD4         68. Yersin Marie-Noelle                 52 Lausanne                    1:06.52,5     20.45,8  (9009)   ¦ 
SH2         48. Yon Philippe                        68 F-Thoiry                    1:23.32,4     16.24,1  (6063)   ¦ 
SH2        732. Yorke Peter                         73 Confignon                   2:13.45,3   1:06.37,0  (6065)   ¦ 
MH2        273. Yot Frédéric                        67 Vevey                       3:46.54,0   1:30.37,8  (1976)   ¦ 
SD2        134. Young Deborah                       71 F-Paris 16                  1:59.16,3     38.49,0  (6228)   ¦ 
SH2        597. Young Robert                        72 F-Paris 16                  1:59.16,4     52.08,1  (6227)   ¦ 
RD          33. Yourassoff Elena                    66 Penthaz                     1:01.11,4     18.48,5 (11341)   ¦ 
SH2        306. Yousfi Yassine                      67 Genève                      1:43.08,5     36.00,2  (6067)   ¦ 
QH1          2. Yris Christopher, F-Paris Cedex 13  85 Team Equipe de France II      31.23,6      1.03,5  (9010)   ¦ 
SH3        282. Yvroud Alain                        63 F-Le Corbier                1:45.05,3     30.11,3  (6406)   ¦ 

total 23



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.