Hallwilerseelauf, Beinwil am See - Land "D"

Kategorie  Rang Name und Vorname       Jg Land/Ort                    Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13         637. Bauer Wolfgang         63 D                      2:02.32,1     53.01,1  (7180)    5.48
22          94. Kliemchen Elke         71 D-Albbruck             1:52.36,4     31.36,3  (7837)    5.20
13         645. Kliemchen Roland       62 D-Albbruck             2:03.04,5     53.33,5  (7836)    5.49
13         511. Tröndle Josef          58 D-Albbruck             1:52.45,8     43.14,8  (6717)    5.20
13         474. Welte Thomas           58 D-Albbruck             1:50.42,8     41.11,8  (6824)    5.14
12         282. Bösche Uwe             67 D-Bad Säckingen        1:40.58,7     37.10,2  (5168)    4.47
13         641. Gerspach Thomas        61 D-Bad Säckingen        2:02.41,7     53.10,7  (5544)    5.48
21           3. Neumann Kathrin        82 D-Berlin               1:24.22,0      4.02,2  (7045)    3.59
13         418. Brändlin Martin        59 D-Efringen-Kirchen     1:47.38,0     38.07,0  (5182)    5.06
13         550. Brunner Armin          64 D-Efringen-Kirchen     1:55.20,7     45.49,7  (5211)    5.27
23         201. Christian Sabine       60 D-Freiburg             2:20.19,5     58.07,9  (5296)    6.39
22          80. Philipp Daniela        71 D-Grenzach-Wyhlen      1:50.23,4     29.23,3  (6302)    5.13
13         681. Piel Reinhard          58 D-Grevenbroich         2:08.23,2     58.52,2  (6305)    6.05
13         701. Walber Georg           59 D-Grevenbroich         2:13.41,5   1:04.10,5  (6782)    6.20
14         228. Kaiser Ulrich          50 D-Haeg - Ehrsberg      1:59.18,0     42.20,0  (5864)    5.39
12          52. Baier Günter           66 D-Hausen               1:24.54,5     21.06,0  (7785)    4.01
12         304. Berndt Hans-Jörg       71 D-Küssaberg            1:42.09,3     38.20,8  (6982)    4.50
14         212. Busch Hans-Werner      52 D-Lauchringen          1:56.46,7     39.48,7  (5265)    5.32
13         515. Gehringer Rolf         64 D-Lauchringen          1:53.11,0     43.40,0  (5532)    5.21
13         399. Happe Hans-Joachim     56 D-Lauchringen          1:46.55,7     37.24,7  (7207)    5.04
14          34. Schemmer Harald        49 D-Lörrach              1:31.26,5     14.28,5  (7342)    4.20
41         114. Schwarzwälder Anita    59 D-Lörrach                56.07,6     31.17,2  (4305)    8.08
31          56. Schwarzwälder Jan      80 D-Lörrach                34.16,9     11.09,1  (4304)    4.58
13         613. Tams Bernd             61 D-Lörrach              1:59.25,3     49.54,3  (6690)    5.39
13         694. Meyhöfer Ulrich        57 D-Melbeck              2:11.56,9   1:02.25,9  (6155)    6.15
22         251. Keil Lisa              72 D-München              2:12.44,2     51.44,1  (7904)    6.17
12         340. Malek Wolfgang         71 D-München              1:43.44,4     39.55,9  (7900)    4.54
22         184. Lauzat Claudia         74 D-Potsdam              2:02.01,5     41.01,4  (7033)    5.46
13         102. Ahlrichs Frank         61 D-Remscheid            1:29.58,3     20.27,3  (5016)    4.15
90         ---  Dörflinger Klaus       61 D-Rheinfelden          2:08.51,8     34.11,1  (1224)    6.06
14         262. Gessert Manfred        49 D-Rheinfelden          2:08.10,1     51.12,1  (7432)    6.04
24          61. Gessert Rosemarie      54 D-Rheinfelden          2:35.06,3     57.26,6  (7433)    7.21
90         ---  Huck Wolfgang          60 D-Rheinfelden          2:00.40,8     26.00,1  (1230)    5.43
13          81. Kiemle-Kalle Joachim   59 D-Rheinfelden          1:28.43,4     19.12,4  (7927)    4.12
13         401. Kremer Jochem          64 D-Rheinfelden          1:46.56,7     37.25,7  (7032)    5.04
90         ---  Kromer Roland          59 D-Rheinfelden          2:38.54,2   1:04.13,5  (1105)    7.31
22         288. Lipp Silke             70 D-Rheinfelden          2:30.31,7   1:09.31,6  (6035)    7.08
13         359. Schleusener Jürgen     57 D-Rheinfelden          1:45.01,4     35.30,4  (7327)    4.58
90         ---  Winzer Susanne         71 D-Rheinfelden          2:02.22,7     27.42,0  (1233)    5.47
23         169. Zimmermann Barbara     59 D-Rheinfelden          2:08.16,7     46.05,1  (7096)    6.04
13         553. Buss Jürgen            56 D-Roßdorf              1:55.25,4     45.54,4  (7976)    5.28
13         144. Eckerle Dieter         58 D-Steinen              1:33.11,9     23.40,9  (7786)    4.25
13         494. Hirche Stefan          63 D-Waldenburg           1:51.44,5     42.13,5  (7598)    5.17
23         205. Stoehr Beate Maria     63 D-Waldkirch            2:26.56,0   1:04.44,4  (6644)    6.57
12         188. Neu Alexander          72 D-Waldshut-Tiengen     1:35.59,0     32.10,5  (7476)    4.32
14         233. Fien Werner            51 D-Wehr                 1:59.56,5     42.58,5  (7787)    5.41
12         205. Grab Manfred           67 D-Wehr                 1:36.56,5     33.08,0  (7007)    4.35
15          30. Burda Franz            41 D-Weil am Rhein        1:44.57,8     16.14,8  (6995)    4.58
13          97. Wendland Jörg          64 D-Weil am Rhein        1:29.33,0     20.02,0  (7983)    4.14

Total 49



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.