48. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "L"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4           39. Lauber Denis                        46 La Chaux-de-Fonds           3:25.06,6   1:04.24,3   (125)    5.51 ¦ 
4            5. Schindler Jaques, La Sarraz         51 Galopains Sarrazins         2:37.19,5     16.37,2   (179)    4.29 ¦ 
4           32. Messerli Hervé                      53 La Tour-de-Trême            3:13.26,1     52.43,8   (144)    5.31 ¦ 
11          22. Oggier Bruno                        72 Lalden                      1:25.41,6     11.37,7   (629)    4.03 ¦ 
12           2. Ulli Jörg, Langenthal               61 LV Langenthal               1:18.21,9      5.43,1   (696)    3.42 ¦ 
3          103. Kuhn Hans-Ueli                      59 Langnau am Albis            4:30.31,4   2:24.45,8   (122)    7.43 ¦ 
10           8. Jakob Hannes+Bieri Matts+Moser Cune 84 Buregiele                   2:18.51,0     13.04,7  (1093)    3.58 ¦ 
9           13. Rothenbühler Stefanie+Brönimann Mar 84 Te Scool Girls              3:01.12,4     23.26,1  (1232)    5.10 ¦ 
13          17. Baumann Max                         47 Latterbach                  1:32.33,1     18.04,6   (514)    4.23 ¦ 
11          49. Schaad Marco                        76 Laupersdorf                 1:38.05,6     24.01,7   (652)    4.38 ¦ 
4           25. Calame Louis                        52 Lausanne                    3:03.26,8     42.44,5    (59)    5.14 ¦ 
24         ---  Seiler Esther                       56 Lauterbrunnen                 43.38,6     15.31,4  (2078)    7.16 ¦ 
3           29. Andrey Marcel                       56 Le Séchey                   2:49.34,6     43.49,0   (331)    4.50 ¦ 
10          13. Bühler René+Bühler Michael+Bühler D 59 Family Team                 2:27.07,6     21.21,3  (1017)    4.12 ¦ 
24         ---  Dietrich Verena                     46 Leissigen                     40.17,7     12.10,5  (2118)    6.42 ¦ 
5           14. Gmür Robert                         39 Leissigen                   4:05.24,3   1:27.53,2    (82)    7.00 ¦ 
12           6. Ilg Thomas                          56 Leissigen                   1:24.34,4     11.55,6   (821)    4.00 ¦ 
20          19. Ramseier Anja                       91 Leissigen                     15.25,2      5.02,8  (2056)    5.30 ¦ 
10          29. Steffen Roman+Kurt Roman+Keller Adr 88 Smörebröd                   2:38.41,2     32.54,9  (1071)    4.32 ¦ 
4            1. Storchenegger Martin, Leissigen     47 Laufteam Bircher Reichenb   2:20.42,3       -----     (3)    4.01 ¦ 
24         ---  Trachsel Ruth                       39 Leissigen                     40.17,1     12.09,9  (2117)    6.42 ¦ 
10          52. Rüfli Christian+Gauch Beat+Schütz J 86 Plaffeiertrio               2:51.16,9     45.30,6  (1068)    4.53 ¦ 
13          25. Tschopp Fritz, Lengnau BE           49 LSV Biel                    1:40.24,4     25.55,9   (828)    4.45 ¦ 
9            9. Lempen Claudia+Käser Cornelia+Seewe 82 Just do it                  2:55.01,5     17.15,2  (1234)    5.00 ¦ 
4            6. Zürcher Arthur                      52 Lenk im Simmental           2:38.13,3     17.31,0   (238)    4.31 ¦ 
9            2. Zürcher Daniela+Hofmann Simone+Wyss 79 All Black Woman             2:39.14,5      1.28,2  (1229)    4.32 ¦ 
12          46. Huber Peter, Lenzburg               61 Gruppe Staufenlauf und Le   2:05.01,2     52.22,4   (585)    5.55 ¦ 
11          94. Burn Andy                           77 Liebefeld                   1:58.42,4     44.38,5   (533)    5.37 ¦ 
10          91. Garbely Marc+Zinmmermann Marianne+S 75 STB Bern I                  3:20.14,6   1:14.28,3  (1033)    5.43 ¦ 
3            4. Osterwalder Martin                  63 Liestal                     2:24.26,3     18.40,7   (267)    4.07 ¦ 
3           53. Ferrandi Graziano, Losone           59 SP Locarnese                3:00.53,8     55.08,2   (258)    5.10 ¦ 
24         ---  Ferrandi Tiziana, Losone            59 SP Locarnese                  36.50,2      8.43,0  (2112)    6.08 ¦ 
2           49. Martinelli Sandro                   67 Losone                      2:57.46,8     54.36,8   (136)    5.04 ¦ 
11          21. Andermatt Melk                      66 Lungern                     1:25.08,5     11.04,6   (805)    4.02 ¦ 
15          43. Furrer Karin                        66 Lungern                     2:11.32,9     43.11,9   (770)    6.14 ¦ 
3           95. Blaesi Thomas, Luzern               62 LC Luzern                   3:36.13,3   1:30.27,7    (38)    6.10 ¦ 
24         ---  Dahinden Marianne, Luzern           24 SLVS                          41.11,6     13.04,4  (2177)    6.51 ¦ 
2           38. Gehrig Daniel                       67 Lyss                        2:53.48,6     50.38,6   (300)    4.57 ¦ 
11          99. Gerber Stefan                       66 Lyss                        2:05.30,2     51.26,3   (561)    5.56 ¦ 
11          44. Schlüchter Beat                     79 Lyss                        1:34.30,8     20.26,9   (661)    4.28 ¦ 
11          77. Wyttenbach Werner                   65 Lyss                        1:47.02,2     32.58,3   (856)    5.04 ¦ 
5            1. Kopp Peter, Lyssach                 37 LG Hofer                    2:37.31,1       -----   (119)    4.30 ¦ 

Total 42



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.