48. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11          75. Reutemann Patrick, Baar             75 Hochwacht Zug               1:46.51,4     32.47,5   (791)    5.03 ¦ 
15          30. Röschli Valentina                   84 Baden                       1:56.17,0     27.56,0   (646)    5.30 ¦ 
3           60. Gäumann Heinz                       57 Bargen BE                   3:08.12,8   1:02.27,2   (369)    5.22 ¦ 
10          51. Hänni Rolf+Bernhard Christian+Künzl 56 Aarberger                   2:50.58,1     45.11,8  (1039)    4.53 ¦ 
7           19. Battegay Muriel                     61 Basel                       3:55.29,3   1:24.15,0    (29)    6.43 ¦ 
11          52. Besic Osman                         65 Basel                       1:38.32,0     24.28,1   (811)    4.40 ¦ 
11          98. Catania Vincenzo                    71 Basel                       2:05.19,7     51.15,8   (535)    5.56 ¦ 
2           82. Fouradoulas Andreas                 74 Basel                       3:58.06,5   1:54.56,5    (72)    6.48 ¦ 
9           10. Grob Barbara+Purtschert Patrica+Not 74 Baslerinne                  2:57.23,3     19.37,0  (1212)    5.04 ¦ 
6           21. Holliger Caroline                   79 Basel                       3:58.06,3   1:25.15,0   (100)    6.48 ¦ 
14          10. Jentzen Reinhold                    42 Basel                       1:43.32,6     15.47,0   (833)    4.54 ¦ 
11          67. Kreis Roger                         75 Basel                       1:43.56,6     29.52,7   (745)    4.55 ¦ 
17          13. Kreis Suzanne                       47 Basel                       2:21.44,2     42.51,6   (747)    6.43 ¦ 
14           1. Leutenegger Josef, Basel            44 SLVS                        1:27.45,6       -----   (837)    4.09 ¦ 
4           18. Loosli Martin                       53 Basel                       2:58.11,3     37.29,0   (131)    5.05 ¦ 
3           75. Sauerer Urs, Basel                  58 LSV Uetendorf               3:20.23,2   1:14.37,6   (340)    5.43 ¦ 
1           28. Streit Fabian                       81 Bassersdorf                 3:42.56,4   1:22.21,6   (202)    6.22 ¦ 
15           7. Grass Nicole                        78 Bätterkinden                1:37.27,1      9.06,1   (569)    4.37 ¦ 
22          16. Grossnkilaus Olivia                 94 Beatenberg                     9.25,7      1.40,7  (2027)    4.42 ¦ 
22          38. Zimmermann Morena                   95 Beatenberg                    10.51,9      3.06,9  (2162)    5.25 ¦ 
3           11. Zimmermann Urs                      62 Beatenberg                  2:35.07,6     29.22,0   (232)    4.25 ¦ 
22          21. Zimmrmann Nadja, Beatenberg         93 MR Beatenberg                  9.52,0      2.07,0  (2163)    4.56 ¦ 
15          16. Fleig Bettina                       66 Beckenried                  1:46.40,9     18.19,9   (553)    5.03 ¦ 
2           16. Rubi Peter, Beckenried              67 TV Grindelwald              2:29.30,5     26.20,5   (366)    4.16 ¦ 
24         ---  Ponzio Gisella, Bellinzona          48 SSRG GAGGIO                   41.17,6     13.10,4  (2149)    6.52 ¦ 
24         ---  Ponzio Monia, Bellinzona            79 SSRG GAGGIO                   41.16,5     13.09,3  (2151)    6.52 ¦ 
24         ---  Ponzio Waldo, Bellinzona            44 SSRG Gaggio                   28.07,2       -----  (2148)    4.41 ¦ 
14           6. Friedli Edgar                       33 Belp                        1:35.24,6      7.39,0   (556)    4.31 ¦ 
24         ---  Kriegsmann Hanny                    33 Belp                          39.28,0     11.20,8  (2176)    6.34 ¦ 
13          40. Schwarzenmeyer Günter               53 Belp                        1:51.13,9     36.45,4   (671)    5.16 ¦ 
21          25. Schwarzmeyer Michel                 93 Belp                           8.59,8      1.56,5  (2076)    4.29 ¦ 
12           1. Tremp Stefan                        63 Belp                        1:12.38,8       -----   (501)    3.26 ¦ 
13          31. Truttmann Hanspeter, Belp           51 SLVS                        1:43.33,8     29.05,3   (762)    4.54 ¦ 
1           11. Schwarz Beat                        81 Berg am Irchel              2:45.45,3     25.10,5   (305)    4.44 ¦ 
2           22. Schmid Christian                    67 Berikon                     2:36.01,0     32.51,0   (263)    4.27 ¦ 
7           10. Aepli Marie-France                  62 Bern                        3:07.21,2     36.06,9    (21)    5.21 ¦ 
11          60. Amez-Droz Pascal                    72 Bern                        1:42.32,7     28.28,8   (510)    4.51 ¦ 
2           61. Anken Markus                        69 Bern                        3:09.56,7   1:06.46,7   (285)    5.25 ¦ 
10          50. Aplanalp Kaspar+Huber Clarissa+Sute 73 Nero d'Avolo                2:50.26,1     44.39,8  (1011)    4.52 ¦ 
11          48. Auchter Dirk                        71 Bern                        1:37.11,9     23.08,0   (512)    4.36 ¦ 
2           53. Baumann Jürg                        66 Bern                        3:01.26,7     58.16,7    (30)    5.11 ¦ 
24         ---  Bigler Brigitte                     71 Bern                          43.07,6     15.00,4  (2005)    7.11 ¦ 
15          24. Böhlen Susanne                      72 Bern                        1:53.19,4     24.58,4   (524)    5.22 ¦ 
11          82. Bolliger Thomas                     69 Bern                        1:52.13,7     38.09,8   (727)    5.19 ¦ 
5            3. Däppen Günther                      43 Bern                        2:50.22,3     12.51,2   (313)    4.52 ¦ 
10          33. Dietrich Marcel+Dietrich Ueli+Dietr 81 Dietrich                    2:41.51,5     36.05,2  (1024)    4.37 ¦ 
11          78. Grunder U.                          66 Bern                        1:49.39,8     35.35,9   (822)    5.11 ¦ 
12          40. Grünig Anton                        61 Bern                        1:56.14,9     43.36,1   (772)    5.30 ¦ 
11          93. Grüring Martin                      77 Bern                        1:58.38,6     44.34,7   (572)    5.37 ¦ 
13          28. Gygax Martin                        53 Bern                        1:41.49,9     27.21,4   (808)    4.49 ¦ 
7            3. Harder Judith                       60 Bern                        2:39.45,5      8.31,2   (279)    4.33 ¦ 
12          34. Hirschi Beat                        57 Bern                        1:45.23,8     32.45,0   (580)    4.59 ¦ 
21          27. Hirschi Tim                         97 Bern                           9.02,9      1.59,6  (2032)    4.31 ¦ 
9           14. Hochstrasser Patricia+Zanini Ursula 66 nice girls                  3:03.53,6     26.07,3  (1215)    5.15 ¦ 
11          95. Küpfer Eric                         86 Bern                        2:02.18,1     48.14,2   (804)    5.47 ¦ 
15          21. Kurt Beatrice                       67 Bern                        1:52.08,3     23.47,3   (605)    5.18 ¦ 
2           77. Luder Andreas                       65 Bern                        3:29.33,6   1:26.23,6   (133)    5.59 ¦ 
15          49. Meier Regine                        66 Bern                        2:14.44,6     46.23,6   (617)    6.23 ¦ 
10          47. Müller Patrick+Zaugg Beat+Thöny Han 70 Müller-Zaugg-Thöny          2:49.18,5     43.32,2  (1058)    4.50 ¦ 
15           6. Neuhaus Jeannine, Bern              70 STB                         1:35.40,8      7.19,8   (778)    4.32 ¦ 
11          59. Parrino Riccardo                    65 Bern                        1:42.21,6     28.17,7   (632)    4.51 ¦ 
2           67. Polzer Karsten                      73 Bern                        3:18.33,0   1:15.23,0   (161)    5.40 ¦ 
10          49. Robatel Helen+Schmid Heidi+Aebi Tho 62 Enzian                      2:50.15,7     44.29,4  (1092)    4.51 ¦ 
10          20. Roth Jörg+Künzi Simon+Meyer Patrick 71 mau Luege                   2:33.27,7     27.41,4  (1108)    4.23 ¦ 
12          42. Rüfenfacht Roland                   59 Bern                        1:58.03,2     45.24,4   (764)    5.35 ¦ 
2           62. Schelbli Hans-Peter                 67 Bern                        3:10.39,4   1:07.29,4   (177)    5.26 ¦ 
10          28. Schnyder Matthias+Schweizer Oliver+ 75 Runaway Boys                2:38.17,0     32.30,7  (1067)    4.31 ¦ 
11          68. Schüpbach Peter                     67 Bern                        1:44.00,2     29.56,3   (669)    4.55 ¦ 
10           5. Sigg Andreas+Buchholz Werner+Nauer  62 LG Bremgarte Carpe Diem     2:12.04,2      6.17,9  (1070)    3.46 ¦ 
1           20. Simon Benjamin                      87 Bern                        2:57.57,1     37.22,3   (187)    5.05 ¦ 
10          81. Turnherr Oliver+Messerli Mirjam+Gmü 77 Sant 'Agostino              3:10.56,2   1:05.09,9  (1075)    5.27 ¦ 
15          45. Vieli Daniela                       65 Bern                        2:12.25,4     44.04,4   (702)    6.16 ¦ 
11          71. von Below Stefan                    68 Bern                        1:45.28,6     31.24,7   (761)    4.59 ¦ 
1           14. Wegmüller Marc                      76 Bern                        2:47.04,8     26.30,0   (215)    4.46 ¦ 
2           56. Zeller Markus                       74 Bern                        3:03.29,7   1:00.19,7   (312)    5.14 ¦ 
14           2. Ort Fred, Bertschikon               42 SLVS                        1:27.54,2      0.08,6   (631)    4.09 ¦ 
15          48. Schellenberg Esther                 69 Bettingen                   2:13.30,9     45.09,9   (658)    6.19 ¦ 
11         102. Wagner Gerhard                      66 Bettingen                   2:13.30,7     59.26,8   (708)    6.19 ¦ 
24         ---  Gerber Vreny, Biberist              56 SLVS                          29.07,3      1.00,1  (2018)    4.51 ¦ 
15          11. Batt Regula                         78 Biel/Bienne                 1:43.41,1     15.20,1   (783)    4.54 ¦ 
5           10. Geiger Christoph                    42 Biel/Bienne                 3:08.32,0     31.00,9   (329)    5.23 ¦ 
18           2. Glanzmann Rosmarie                  43 Biel/Bienne                 2:10.53,3     42.42,4   (566)    6.12 ¦ 
14          12. Hofer Rolf                          37 Biel/Bienne                 1:50.17,7     22.32,1   (582)    5.13 ¦ 
13          55. Howald Peter, Biel/Bienne           46 SLVS                        2:14.47,3   1:00.18,8   (583)    6.23 ¦ 
6           18. Meier Silvia                        67 Biel/Bienne                 3:28.34,0     55.42,7   (142)    5.57 ¦ 
10          69. Müller Beat+Schmid Marianne+Müller  49 Scheidegg-Crew              3:00.19,5     54.33,2  (1057)    5.09 ¦ 
2           65. Müller Martin                       72 Biel/Bienne                 3:12.58,8   1:09.48,8   (151)    5.30 ¦ 
3           46. Stancheris Vivian                   56 Biel/Bienne                 2:57.38,8     51.53,2   (192)    5.04 ¦ 
21          14. Tanner Basil                        94 Biel/Bienne                    8.25,0      1.21,7  (2142)    4.12 ¦ 
21          40. Tanner Noel                         95 Biel/Bienne                   10.39,7      3.36,4  (2139)    5.19 ¦ 
19          15. Tanner Paulo                        92 Biel/Bienne                   15.07,1      6.11,0  (2140)    5.23 ¦ 
11          61. Weingart Markus                     65 Biel/Bienne                 1:42.42,5     28.38,6   (711)    4.52 ¦ 
3           83. Burla Stephan                       60 Binningen                   3:26.34,5   1:20.48,9    (58)    5.54 ¦ 
4           20. Kremo Jürg                          54 Binningen                   3:01.31,7     40.49,4   (121)    5.11 ¦ 
16          26. Quintillan Manuela                  63 Binningen                   2:05.19,4     35.00,5   (637)    5.56 ¦ 
3           43. Tschümperlin Daniel                 60 Binningen                   2:55.55,4     50.09,8   (265)    5.01 ¦ 
11          96. Dürrenberger Jens, Birsfelden       65 UBS Laufclub Basel          2:03.17,1     49.13,2   (546)    5.50 ¦ 
21           5. Heger Gianluca, Blumenstein         95 allblacks                      7.46,4      0.43,1  (2167)    3.53 ¦ 
20          16. Heger Micha                         91 Blumenstein                   12.46,2      2.23,8  (2168)    4.33 ¦ 
24         ---  Winkelmann Corinne                  68 Boécourt                      35.04,5      6.57,3  (2093)    5.50 ¦ 
9           19. Aeschlimann Christine+Blanc Ruth+Me 65 Sädubach Runners 1          3:11.05,4     33.19,1  (1201)    5.27 ¦ 
1            3. Baumgartner Simon                   84 Bolligen                    2:25.34,8      5.00,0    (32)    4.09 ¦ 
24         ---  Herrmann Anita, Bolligen            38 SLVS                          39.08,7     11.01,5  (2136)    6.31 ¦ 
10          90. Nyffenegger Daniel+Nyffenegger Ursu 82 Sädubach-Runners 4          3:18.42,4   1:12.56,1  (1001)    5.40 ¦ 
10          32. Rothen Hansruedi+Leuenberger Richar 53 Sädubach Runners 7          2:41.18,4     35.32,1  (1004)    4.36 ¦ 
9           21. Scherer Cornelia+Melliger Betsy+Kle 58 Sädubach Runners 2          3:17.32,4     39.46,1  (1202)    5.38 ¦ 
3           15. Andrey Urs                          57 Bönigen                     2:40.06,2     34.20,6    (25)    4.34 ¦ 
22          39. Bläsi Caroline                      96 Bönigen                       10.53,6      3.08,6  (2137)    5.26 ¦ 
22          29. Boucard Caroline                    95 Bönigen                       10.11,3      2.26,3  (2156)    5.05 ¦ 
2           58. Boucard Serge                       65 Bönigen                     3:04.29,2   1:01.19,2   (332)    5.16 ¦ 
1           19. Brunner Andreas                     78 Bönigen                     2:53.15,1     32.40,3    (50)    4.57 ¦ 
21          37. Brunner Marco                       95 Bönigen                        9.58,1      2.54,8  (2145)    4.59 ¦ 
21          44. Brunner Patrick                     96 Bönigen                       11.13,3      4.10,0  (2146)    5.36 ¦ 
4            8. Buri Heinrich                       51 Bönigen                     2:45.14,2     24.31,9   (272)    4.43 ¦ 
21          28. Burniki Trimor                      95 Bönigen                        9.08,0      2.04,7  (2179)    4.34 ¦ 
21          13. Fahrni Manuel                       94 Bönigen                        8.20,0      1.16,7  (2016)    4.10 ¦ 
3          101. Flückiger Martin                    62 Bönigen                     3:49.28,8   1:43.43,2   (363)    6.33 ¦ 
10          30. Frei Jürg+Pieren Simon+Zobrist Dani 63 Playground                  2:39.41,8     33.55,5  (1073)    4.33 ¦ 
22          45. Glaus Rebekka                       96 Bönigen                       11.30,4      3.45,4  (2020)    5.45 ¦ 
22          43. Gonseth Melanie                     96 Bönigen                       11.19,8      3.34,8  (2022)    5.39 ¦ 
22          23. Griesser Chantal                    96 Bönigen                        9.53,2      2.08,2  (2025)    4.56 ¦ 
3           19. Griesser Roland                     58 Bönigen                     2:43.12,8     37.27,2    (87)    4.39 ¦ 
13          23. Hofstettler Toni                    49 Bönigen                     1:35.32,0     21.03,5   (781)    4.31 ¦ 
2           13. Hostettler Erich, Bönigen           70 TV Bönigen                  2:26.18,8     23.08,8   (101)    4.10 ¦ 
22          22. Hostettler Ramona                   95 Bönigen                        9.52,6      2.07,6  (2115)    4.56 ¦ 
22          32. Hostettler Svenja                   97 Bönigen                       10.26,9      2.41,9  (2116)    5.13 ¦ 
3           28. Imhof Hansjörg, Bönigen             62 TV Bönigen                  2:48.17,7     42.32,1   (277)    4.48 ¦ 
22           8. Imhof Sarah, Bönigen                93 TV Bönigen                     8.29,9      0.44,9  (2124)    4.14 ¦ 
3           35. Jeremias Stephan                    60 Bönigen                     2:53.19,4     47.33,8   (248)    4.57 ¦ 
21          39. Kobler Kevin                        96 Bönigen                       10.30,0      3.26,7  (2037)    5.15 ¦ 
11          24. Kreis Sven                          69 Bönigen                     1:26.32,4     12.28,5   (602)    4.06 ¦ 
3           18. Lucio Angelo                        63 Bönigen                     2:41.32,1     35.46,5   (274)    4.36 ¦ 
11          10. Machera Armando                     76 Bönigen                     1:20.53,4      6.49,5   (613)    3.50 ¦ 
11          80. Mühlemann Daniel                    65 Bönigen                     1:50.24,1     36.20,2   (729)    5.13 ¦ 
21          23. Mühlemann Robert                    96 Bönigen                        8.48,1      1.44,8  (2049)    4.24 ¦ 
22          24. Mühlemann Sabrina                   95 Bönigen                        9.54,1      2.09,1  (2050)    4.57 ¦ 
20           3. Mühlemann Tanja                     92 Bönigen                       10.34,3      0.11,9  (2053)    3.46 ¦ 
21          33. Niedermann Marc                     95 Bönigen                        9.42,7      2.39,4  (2102)    4.51 ¦ 
3          ---  Ruder Fredy                         62 Bönigen                         -----   gestartet   (288)    ---- ¦ 
3           82. Ruprecht Hanspeter                  61 Bönigen                     3:25.31,2   1:19.45,6   (255)    5.52 ¦ 
21          15. Ruprecht Jan                        94 Bönigen                        8.30,2      1.26,9  (2107)    4.15 ¦ 
22          14. Ruprecht Joelle                     96 Bönigen                        9.11,6      1.26,6  (2108)    4.35 ¦ 
22          44. Rütti Nadja                         95 Bönigen                       11.22,8      3.37,8  (2065)    5.41 ¦ 
21          36. Schumacher Dominic                  95 Bönigen                        9.53,6      2.50,3  (2073)    4.56 ¦ 
22          42. Schumacher Selina                   97 Bönigen                       11.00,3      3.15,3  (2074)    5.30 ¦ 
21          12. Seiler Daniel                       93 Bönigen                        8.17,3      1.14,0  (2101)    4.08 ¦ 
22          11. Seiler Lea                          95 Bönigen                        8.40,2      0.55,2  (2079)    4.20 ¦ 
13          22. Tomantschger Gerhard                49 Bönigen b. Interlaken       1:34.34,9     20.06,4   (801)    4.28 ¦ 
13          14. Pauchard Bruno                      49 Bösingen                    1:31.12,6     16.44,1   (633)    4.19 ¦ 
13          12. Thalmann Paul, Bösingen             49 SLVS                        1:29.33,1     15.04,6   (691)    4.14 ¦ 
2           23. Dummermuth Jürg                     69 Bottmingen                  2:36.12,0     33.02,0    (63)    4.27 ¦ 
7           15. Häberli Mireille, Bremgarten AG     63 LR Wohlen                   3:19.05,8     47.51,5   (318)    5.41 ¦ 
1            1. Gall André                          77 Bremgarten b. Bern          2:20.34,8       -----    (79)    4.00 ¦ 
5           12. Hausammann Karl                     43 Bremgarten b. Bern          3:31.41,5     54.10,4    (97)    6.02 ¦ 
12          32. Schneider Stefan                    62 Bremgarten b. Bern          1:44.39,8     32.01,0   (667)    4.57 ¦ 
10          79. Blum Erna+Blum Patrik+Krebs Katja,  58 Blum-Blum-Krebs             3:05.19,7     59.33,4  (1013)    5.17 ¦ 
12          38. Fischer Alfred                      55 Brienz                      1:48.12,7     35.33,9   (806)    5.07 ¦ 
22          12. Buob Jael                           95 Brienz BE                      8.43,7      0.58,7  (2009)    4.21 ¦ 
12          10. Ernst Arthur, Brienz BE             62 SC Hofstetten               1:28.22,8     15.44,0   (834)    4.11 ¦ 
13          50. Fuchs Hans                          50 Brienz BE                   2:03.40,7     49.12,2   (557)    5.51 ¦ 
12          21. Fuchs Heinz                         56 Brienz BE                   1:39.24,2     26.45,4   (558)    4.42 ¦ 
10          64. Fuchs Martin+Widmer Andreas+Wettach 61 40 plus Brienz 1            2:58.34,9     52.48,6  (1030)    5.06 ¦ 
22          30. Jobin Michelle, Brienz BE           97 TV Brienz                     10.13,0      2.28,0  (2178)    5.06 ¦ 
12          49. Margowski Peter                     62 Brienz BE                   2:17.48,3   1:05.09,5   (614)    6.31 ¦ 
11          53. Nolfo Vincenzo                      67 Brienz BE                   1:39.07,9     25.04,0   (738)    4.41 ¦ 
9           16. Ruef Rosina+Zürrer-Hari Bertha+Schr 60 Ruef-Zürrer-Schranz         3:07.43,3     29.57,0  (1233)    5.21 ¦ 
10          39. Schild Roland+Hofmann Marcel+Zesige 58 40 + Brienz II              2:45.22,5     39.36,2  (1064)    4.43 ¦ 
6           14. Schmiedel Dana                      79 Brienz BE                   3:24.27,4     51.36,1   (182)    5.50 ¦ 
12          41. Stucki Ulrich                       60 Brienz BE                   1:57.50,5     45.11,7   (688)    5.35 ¦ 
9           28. Teuscher Renate+Egli Ursula+Kalberm 58 Besenwagentrio              3:27.17,9     49.31,6  (1224)    5.55 ¦ 
3           84. Teuscher Rolf                       59 Brienz BE                   3:26.49,1   1:21.03,5   (252)    5.54 ¦ 
22          20. Widmer Caroline                     95 Brienz BE                      9.35,4      1.50,4  (2092)    4.47 ¦ 
15           8. Widmer Wiltrud                      67 Brienz BE                   1:39.19,2     10.58,2   (714)    4.42 ¦ 
15          50. Wyler-Margowski Astrid              72 Brienz BE                   2:24.29,7     56.08,7   (717)    6.50 ¦ 
8            1. Bühler Margrit                      54 Brienzwiler                 2:42.03,5       -----    (55)    4.37 ¦ 
3           48. Ferrandi Roberto, Brione s. Minusio 63 SPL Locarno                 2:58.28,8     52.43,2   (256)    5.05 ¦ 
13          36. Mazenauer Niklaus, Brugg AG         45 SLVS                        1:46.46,5     32.18,0   (795)    5.03 ¦ 
14          17. Pfenniger Josef                     42 Buchrain                    2:08.40,6     40.55,0   (635)    6.05 ¦ 
3           55. Gugler Michel                       59 Bülach                      3:02.02,8     56.17,2    (90)    5.12 ¦ 
5           13. Zelenka Antoine                     44 Bülach                      4:01.17,3   1:23.46,2   (228)    6.53 ¦ 
14           9. Zenhäusern Franz                    44 Bürchen                     1:43.25,2     15.39,6   (721)    4.54 ¦ 
11          56. Zenhäusern Michael                  71 Bürchen                     1:40.24,2     26.20,3   (722)    4.45 ¦ 
3           52. Diethelm Adrian                     64 Büren an der Aare           3:00.49,2     55.03,6   (240)    5.09 ¦ 
3           21. Stähli Peter                        58 Büren an der Aare           2:44.36,2     38.50,6   (242)    4.42 ¦ 
3           44. Anliker Marc                        58 Burgdorf                    2:56.34,7     50.49,1    (26)    5.02 ¦ 
12          17. Arm Ueli                            60 Burgdorf                    1:35.30,5     22.51,7   (825)    4.31 ¦ 
15          28. Brand Christine                     73 Burgdorf                    1:55.33,8     27.12,8   (788)    5.28 ¦ 
10           6. Gäumann Hans-Rudolf+Weissmüller Mar 57 LV 95 Burgdorf              2:12.58,3      7.12,0  (1035)    3.47 ¦ 
3           49. Kämpfer Thomas                      64 Burgdorf                    2:59.45,4     53.59,8   (114)    5.08 ¦ 
12          18. Küpfer Michael                      64 Burgdorf                    1:36.42,9     24.04,1   (789)    4.35 ¦ 
18           1. Lüthi Emmi                          44 Burgdorf                    1:28.10,9       -----   (612)    4.10 ¦ 
3           33. Oppliger Hans                       58 Burgdorf                    2:52.29,1     46.43,5   (346)    4.55 ¦ 
6            3. Rueegger Jaqueline, Burgdorf        79 TRI Zofingen                2:38.49,8      5.58,5   (352)    4.32 ¦ 
15          19. Rutschmann Gabriela                 73 Burgdorf                    1:50.59,2     22.38,2   (790)    5.15 ¦ 
11          73. Spada Vincenz                       65 Burgdorf                    1:46.25,3     32.21,4   (787)    5.02 ¦ 
3           99. Steffen Peter                       57 Burgdorf                    3:40.26,2   1:34.40,6   (195)    6.17 ¦ 
1           26. Zaugg Adrian                        76 Burgdorf                    3:24.49,5   1:04.14,7   (310)    5.51 ¦ 
2           33. Zimmermann Thomas                   68 Burgdorf                    2:46.50,6     43.40,6   (231)    4.46 ¦ 
22          33. Fahrni Stefanie, Burglauenen        94 SKG                           10.27,0      2.42,0  (2180)    5.13 ¦ 
3           36. Aymon Alain                         57 Bussigny-Lausanne           2:53.34,3     47.48,7   (275)    4.57 ¦ 
5            5. Girarde Daniel, Bussigny-Lausanne   38 La Foulée Bus.              2:56.15,9     18.44,8   (335)    5.02 ¦ 
2           17. Pelliccione Davide                  66 Bussigny-Lausanne           2:30.18,2     27.08,2   (269)    4.17 ¦ 
11          62. Bösiger Patrick                     70 Busswil b. Büren            1:42.51,6     28.47,7   (526)    4.52 ¦ 

Total 203



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.