48. Brienzerseelauf - nach Name "M"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5            4. Maag Heinz                          39 Neuenegg                    2:53.23,6     15.52,5   (135)    4.57 ¦ 
11          10. Machera Armando                     76 Bönigen                     1:20.53,4      6.49,5   (613)    3.50 ¦ 
21           6. Maibach Christian                   93 Steffisburg                    7.50,7      0.47,4  (2043)    3.55 ¦ 
21          22. Maier Patrick, Unterseen            96 TV Unterseen                   8.46,6      1.43,3  (2120)    4.23 ¦ 
12          49. Margowski Peter                     62 Brienz BE                   2:17.48,3   1:05.09,5   (614)    6.31 ¦ 
21          18. Mariani Dario                       93 Goldswil                       8.34,5      1.31,2  (2166)    4.17 ¦ 
22          26. Mariani Nadya                       96 Goldswil                      10.02,6      2.17,6  (2165)    5.01 ¦ 
2           84. Marra Bruno                         71 Müllheim                    4:26.47,8   2:23.37,8   (302)    7.37 ¦ 
15          22. Marti Stefanie                      67 Kallnach                    1:52.09,7     23.48,7   (615)    5.18 ¦ 
2           49. Martinelli Sandro                   67 Losone                      2:57.46,8     54.36,8   (136)    5.04 ¦ 
2           42. Marugg Mathis                       70 Ipsach                      2:55.26,8     52.16,8   (301)    5.00 ¦ 
9           12. Mathyer Marianne+Mathyer Silvia+Zel 80 Freeheelers                 3:00.39,1     22.52,8  (1230)    5.09 ¦ 
4           22. Mathyer Simeon, Schwanden b. Brienz 51 Mathyer/Fischer             3:01.57,2     41.14,9   (356)    5.11 ¦ 
8            5. Mathys Margrit                      51 Münsingen                   3:29.57,7     47.54,2   (137)    5.59 ¦ 
2           46. Mattli Stefan                       68 Göschenen                   2:57.01,3     53.51,3   (297)    5.03 ¦ 
10          80. Matzotta Mirco+Tschudi Peter+Buri W 75 Sädubach Runners 5          3:05.38,1     59.51,8  (1002)    5.18 ¦ 
3           80. Mayer Guido F.                      57 Hefenhofen                  3:25.01,3   1:19.15,7   (139)    5.51 ¦ 
13          36. Mazenauer Niklaus, Brugg AG         45 SLVS                        1:46.46,5     32.18,0   (795)    5.03 ¦ 
4           17. Mecky Joachim                       51 Niederried Interl           2:57.10,4     36.28,1   (140)    5.03 ¦ 
4           37. Meier Jörg                          50 Wilderswil                  3:24.56,7   1:04.14,4   (141)    5.51 ¦ 
15          49. Meier Regine                        66 Bern                        2:14.44,6     46.23,6   (617)    6.23 ¦ 
24         ---  Meier Ruth                          50 Utzenstorf                    39.45,0     11.37,8  (2141)    6.37 ¦ 
6           18. Meier Silvia                        67 Biel/Bienne                 3:28.34,0     55.42,7   (142)    5.57 ¦ 
7           11. Meier Therese                       56 Subingen                    3:15.20,0     44.05,7   (309)    5.34 ¦ 
3           51. Meininger Ulrich, D-Köln            60 M&H Rennsteigteam           3:00.35,9     54.50,3   (261)    5.09 ¦ 
10          60. Menzi Res+Gottier Beat+Denier Werne 56 Mooshüpfer II               2:56.03,4     50.17,1  (1054)    5.01 ¦ 
3           59. Messerli Heinz                      62 Kiesen                      3:07.02,2   1:01.16,6   (143)    5.20 ¦ 
4           32. Messerli Hervé                      53 La Tour-de-Trême            3:13.26,1     52.43,8   (144)    5.31 ¦ 
16          28. Messmer Irene                       59 D-Wehr                      2:17.34,4     47.15,5   (618)    6.31 ¦ 
13          24. Messner Rolf                        46 Vinelz                      1:36.36,2     22.07,7   (812)    4.34 ¦ 
11         100. Metzler Daniel                      76 Ins                         2:05.39,1     51.35,2   (619)    5.57 ¦ 
21           8. Mey Andreas                         94 Grindelwald                    8.07,9      1.04,6  (2044)    4.03 ¦ 
19           8. Mey Christian                       91 Grindelwald                    9.47,2      0.51,1  (2045)    3.29 ¦ 
14           5. Meyer Franz, Vordemwald             40 SLVS                        1:35.07,1      7.21,5   (620)    4.30 ¦ 
7           12. Meyer Monika                        57 Attiswil                    3:15.22,9     44.08,6   (341)    5.34 ¦ 
11          39. Meyer Uwe                           72 Köniz                       1:32.47,6     18.43,7   (621)    4.23 ¦ 
22          31. Michel Andrea                       94 Grindelwald                   10.15,5      2.30,5  (2046)    5.07 ¦ 
22          15. Michel Angela                       93 Unterseen                      9.24,2      1.39,2  (2047)    4.42 ¦ 
11           4. Michel Fritz                        68 Matten                      1:18.11,7      4.07,8   (782)    3.42 ¦ 
16           6. Michel Marion                       61 Unterseen                   1:36.31,3      6.12,4   (544)    4.34 ¦ 
3           62. Michel René                         61 Unterseen                   3:08.33,4   1:02.47,8   (146)    5.23 ¦ 
2           30. Michel Urs                          68 Ringgenberg BE              2:41.36,4     38.26,4   (147)    4.37 ¦ 
1           25. Möhrer Roland, Hausen b. Brugg      81 STV Untersiggenthal         3:14.02,8     53.28,0   (345)    5.32 ¦ 
13          53. Moser Andreas                       52 Worb                        2:11.55,9     57.27,4   (623)    6.15 ¦ 
10           2. Moser Kurt+Bieri Markus+Zenger Step 66 Laufteam Bircher Reichenb   2:06.16,9      0.30,6  (1055)    3.36 ¦ 
10          44. Moser Markus+Trenner Maya+Schneider 70 Spitzentrio                 2:47.33,9     41.47,6  (1056)    4.47 ¦ 
22          19. Moser Meggane                       94 Thierachern                    9.33,4      1.48,4  (2128)    4.46 ¦ 
11          72. Moser Ruedi                         67 Schönbühl-Urtenen           1:46.01,4     31.57,5   (624)    5.01 ¦ 
16          23. Mostosi Barbara                     64 Unterseen                   2:02.23,6     32.04,7   (750)    5.48 ¦ 
11           6. Mounier Olivier, Oberhofen Thun'see 67 TRI Team Steffisburg        1:19.07,3      5.03,4   (784)    3.44 ¦ 
15          39. Mühlemann Annarös                   69 Gsteigwiler                 2:06.45,8     38.24,8   (749)    6.00 ¦ 
11          80. Mühlemann Daniel                    65 Bönigen                     1:50.24,1     36.20,2   (729)    5.13 ¦ 
15          40. Mühlemann Jenny                     88 Gsteigwiler                 2:06.46,1     38.25,1   (748)    6.00 ¦ 
21          31. Mühlemann Ramon                     96 Thun                           9.32,2      2.28,9  (2048)    4.46 ¦ 
21          23. Mühlemann Robert                    96 Bönigen                        8.48,1      1.44,8  (2049)    4.24 ¦ 
22          24. Mühlemann Sabrina                   95 Bönigen                        9.54,1      2.09,1  (2050)    4.57 ¦ 
21          35. Mühlemann Sascha                    94 Thun                           9.51,1      2.47,8  (2051)    4.55 ¦ 
24         ---  Mühlemann Susanne                   56 Matten                        36.45,3      8.38,1  (2052)    6.07 ¦ 
20           3. Mühlemann Tanja                     92 Bönigen                       10.34,3      0.11,9  (2053)    3.46 ¦ 
10          69. Müller Beat+Schmid Marianne+Müller  49 Scheidegg-Crew              3:00.19,5     54.33,2  (1057)    5.09 ¦ 
15          25. Müller Carmen                       80 Interlaken                  1:53.25,4     25.04,4   (743)    5.22 ¦ 
3           25. Müller Hans                         60 Wichtrach                   2:47.57,7     42.12,1   (149)    4.47 ¦ 
3           27. Müller Hanspeter                    62 Horboden                    2:47.59,4     42.13,8   (150)    4.47 ¦ 
3           91. Müller Jürgen                       57 D-Hünstetten                3:32.15,5   1:26.29,9   (266)    6.03 ¦ 
2           18. Müller Lorenz                       72 Matten b. Interlaken        2:32.08,1     28.58,1   (343)    4.20 ¦ 
2           65. Müller Martin                       72 Biel/Bienne                 3:12.58,8   1:09.48,8   (151)    5.30 ¦ 
11          37. Müller Martin                       69 Frutigen                    1:32.29,1     18.25,2   (774)    4.22 ¦ 
15          29. Müller-Oberli Liliane               70 Uttigen                     1:55.59,4     27.38,4   (625)    5.29 ¦ 
10          47. Müller Patrick+Zaugg Beat+Thöny Han 70 Müller-Zaugg-Thöny          2:49.18,5     43.32,2  (1058)    4.50 ¦ 

Total 69



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.