48. Brienzerseelauf - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13          27. Bachmann Heinz                      49 Effretikon                  1:41.37,2     27.08,7   (763)    4.48 ¦ 
1           23. Baggenstos Daniel                   76 Interlaken                  3:10.13,7     49.38,9   (253)    5.26 ¦ 
15          46. Balmer Stefanie                     75 Adligenswil                 2:12.33,2     44.12,2   (754)    6.16 ¦ 
6            4. Bärtschi Beatrice                   65 Adelboden                   2:40.59,8      8.08,5   (355)    4.35 ¦ 
9           32. Bärtschi Doris+Spori Susanne+Carist 63 DOSUVE-DREAMTEAM            3:45.19,7   1:07.33,4  (1207)    6.26 ¦ 
15          11. Batt Regula                         78 Biel/Bienne                 1:43.41,1     15.20,1   (783)    4.54 ¦ 
7           19. Battegay Muriel                     61 Basel                       3:55.29,3   1:24.15,0    (29)    6.43 ¦ 
2           53. Baumann Jürg                        66 Bern                        3:01.26,7     58.16,7    (30)    5.11 ¦ 
11          20. Baumann Marc                        78 Winterthur                  1:25.06,5     11.02,6   (513)    4.02 ¦ 
13          17. Baumann Max                         47 Latterbach                  1:32.33,1     18.04,6   (514)    4.23 ¦ 
11          41. Baumberger Marcel                   88 Zollikofen                  1:33.22,5     19.18,6   (515)    4.25 ¦ 
2           57. Baumgartner Paul                    71 Rüegsau                     3:04.19,9   1:01.09,9    (31)    5.15 ¦ 
1            3. Baumgartner Simon                   84 Bolligen                    2:25.34,8      5.00,0    (32)    4.09 ¦ 
17           5. Beiner Berta                        51 Heimberg                    1:46.53,8      8.01,2   (516)    5.03 ¦ 
21           6. Berthoud Marc                       94 Unterseen                      7.50,7      0.47,4  (2002)    3.55 ¦ 
19           4. Berthoud Yannick                    92 Unterseen                      9.26,9      0.30,8  (2003)    3.22 ¦ 
11          52. Besic Osman                         65 Basel                       1:38.32,0     24.28,1   (811)    4.40 ¦ 
16           5. Bethke Ricarda                      63 Zuchwil                     1:35.26,7      5.07,8   (517)    4.31 ¦ 
11          91. Beutler Daniel                      67 Interlaken                  1:57.16,9     43.13,0   (518)    5.33 ¦ 
9           26. Beyeler Claudia+Hälen Myrtha+Kunz M 63 LG Bremgarte Blüemeler      3:26.34,1     48.47,8  (1213)    5.54 ¦ 
3           88. Bianchi Robert                      55 Aarwangen                   3:28.36,0   1:22.50,4    (33)    5.57 ¦ 
6           23. Bicakci Anita                       65 Chur                        4:29.25,1   1:56.33,8    (34)    7.41 ¦ 
20          15. Bichsel Angela                      89 Gwatt (Thun)                  12.33,4      2.11,0  (2004)    4.29 ¦ 
3           32. Bichsel Stephan                     62 Pieterlen                   2:52.05,1     46.19,5    (35)    4.55 ¦ 
13          18. Bienz Peter                         50 Wabern                      1:32.45,1     18.16,6   (519)    4.23 ¦ 
12          13. Bienz Rolf                          60 Wohlen AG                   1:30.40,9     18.02,1   (829)    4.17 ¦ 
11          34. Bieri Koni, Alpnach Dorf            70 TTO                         1:31.42,6     17.38,7   (831)    4.20 ¦ 
2           60. Bieri Martin                        65 Oberburg                    3:08.33,3   1:05.23,3    (36)    5.23 ¦ 
24         ---  Bigler Brigitte                     71 Bern                          43.07,6     15.00,4  (2005)    7.11 ¦ 
2           31. Binggeli Beat                       74 Niederwangen BE             2:44.34,2     41.24,2   (339)    4.42 ¦ 
13          29. Binggeli Fritz                      47 Matten b. Interl            1:41.53,1     27.24,6   (520)    4.49 ¦ 
24         ---  Binkert Anni                        60 Zuzgen                        35.05,9      6.58,7  (2114)    5.50 ¦ 
21          11. Bircher Jens                        94 Spiez                          8.13,9      1.10,6  (2006)    4.06 ¦ 
3           58. Bischoff Dieter                     62 Spiez                       3:06.35,2   1:00.49,6    (37)    5.19 ¦ 
12          11. Bitterli Adrian                     61 Thun                        1:28.26,3     15.47,5   (521)    4.11 ¦ 
3           95. Blaesi Thomas, Luzern               62 LC Luzern                   3:36.13,3   1:30.27,7    (38)    6.10 ¦ 
13           4. Bland Phil                          54 Pfäffikon ZH                1:23.38,0      9.09,5   (522)    3.57 ¦ 
22          39. Bläsi Caroline                      96 Bönigen                       10.53,6      3.08,6  (2137)    5.26 ¦ 
14          16. Blesi Samuel, Thalwil               33 SLVS                        2:08.27,7     40.42,1   (523)    6.05 ¦ 
1           21. Blum Bernhard                       79 Heimberg                    2:58.27,1     37.52,3    (39)    5.05 ¦ 
10          79. Blum Erna+Blum Patrik+Krebs Katja,  58 Blum-Blum-Krebs             3:05.19,7     59.33,4  (1013)    5.17 ¦ 
1          ---  Blumenstein Stefan                  75 Reichenbach i. K.               -----   gestartet    (43)    ---- ¦ 
15          24. Böhlen Susanne                      72 Bern                        1:53.19,4     24.58,4   (524)    5.22 ¦ 
2            8. Bohn Pascal, Reckingen VS           68 LT Goms                     2:19.07,5     15.57,5    (44)    3.58 ¦ 
4           23. Bohren Jörg                         47 Matten b. Interl            3:02.44,8     42.02,5   (262)    5.13 ¦ 
11          65. Bolli Carlo                         75 Winterthur                  1:43.20,0     29.16,1   (525)    4.53 ¦ 
11          82. Bolliger Thomas                     69 Bern                        1:52.13,7     38.09,8   (727)    5.19 ¦ 
12          30. Borter Kurt                         60 Ringgenberg BE              1:44.26,2     31.47,4   (755)    4.56 ¦ 
11          62. Bösiger Patrick                     70 Busswil b. Büren            1:42.51,6     28.47,7   (526)    4.52 ¦ 
22          29. Boucard Caroline                    95 Bönigen                       10.11,3      2.26,3  (2156)    5.05 ¦ 
2           58. Boucard Serge                       65 Bönigen                     3:04.29,2   1:01.19,2   (332)    5.16 ¦ 
7            1. Bouquet Christiane                  63 Ste-Croix                   2:31.14,3       -----    (45)    4.19 ¦ 
3           34. Bracher Peter                       55 Riedholz                    2:53.07,2     47.21,6    (46)    4.56 ¦ 
15          28. Brand Christine                     73 Burgdorf                    1:55.33,8     27.12,8   (788)    5.28 ¦ 
11          45. Brand Philipp                       67 Münsingen                   1:34.31,1     20.27,2   (527)    4.28 ¦ 
12          27. Braun Hubert, D-Sinzheim            63 Breitensport                1:43.15,4     30.36,6   (741)    4.53 ¦ 
16          15. Braun Yolanda                       63 Goldiwil (Thun)             1:56.16,9     25.58,0   (528)    5.30 ¦ 
3            7. Brawand Ulrich                      63 Grindelwald                 2:26.33,0     20.47,4    (47)    4.11 ¦ 
6           19. Brenken Eva                         70 Frutigen                    3:39.57,4   1:07.06,1    (48)    6.17 ¦ 
4           15. Brigger Eugen                       54 Naters                      2:51.32,5     30.50,2   (330)    4.54 ¦ 
9           15. Brönimann Daniela+Stucki Susanne+Ko 76 Alljuxies                   3:04.03,7     26.17,4  (1208)    5.15 ¦ 
12          45. Brönimann Jürg                      55 Heimberg                    2:02.35,7     49.56,9   (757)    5.48 ¦ 
3           92. Bruederli Peter                     59 Wilderswil                  3:32.30,4   1:26.44,8    (49)    6.04 ¦ 
10          31. Bruni Beat+Ruchti Bruno+Hess Paul,  59 Mooshüpfer I                2:40.09,4     34.23,1  (1014)    4.34 ¦ 
1           19. Brunner Andreas                     78 Bönigen                     2:53.15,1     32.40,3    (50)    4.57 ¦ 
1            2. Brunner Beat                        76 Frieswil                    2:22.50,6      2.15,8   (306)    4.04 ¦ 
10          96. Brunner Daniel+Seifriz Martial+Brun 54 Team Russargues             3:36.09,7   1:30.23,4  (1015)    6.10 ¦ 
24         ---  Brunner Daniel                      62 Zollikofen                    38.34,9     10.27,7  (2008)    6.25 ¦ 
7            6. Brunner Ingrid                      57 Hofstetten BE               2:51.41,7     20.27,4    (51)    4.54 ¦ 
6            8. Brunner Jeanette                    68 Dübendorf                   3:04.52,6     32.01,3    (52)    5.16 ¦ 
21          37. Brunner Marco                       95 Bönigen                        9.58,1      2.54,8  (2145)    4.59 ¦ 
11          97. Brunner Martin                      65 Matten                      2:04.01,2     49.57,3   (529)    5.52 ¦ 
22          40. Brunner Nadine                      96 Därligen                      10.54,0      3.09,0  (2119)    5.27 ¦ 
21          44. Brunner Patrick                     96 Bönigen                       11.13,3      4.10,0  (2146)    5.36 ¦ 
4           33. Brunner Peter                       52 Forch                       3:14.38,0     53.55,7    (53)    5.33 ¦ 
10          53. Brunner Stefan+Rieder Markus+Stadel 59 Roadrunners                 2:52.05,4     46.19,1  (1016)    4.55 ¦ 
3           65. Brunner Stephan                     64 Dübendorf                   3:09.50,7   1:04.05,1    (54)    5.25 ¦ 
13          49. Bucher Reto                         47 Grosshöchstetten            1:58.22,3     43.53,8   (530)    5.36 ¦ 
3           12. Buchmayer Jörg, Niederbuchsiten     58 LSG-Olten                   2:37.26,0     31.40,4   (321)    4.29 ¦ 
8            1. Bühler Margrit                      54 Brienzwiler                 2:42.03,5       -----    (55)    4.37 ¦ 
11          47. Bühler Max                          69 Hilterfingen                1:36.38,4     22.34,5   (851)    4.34 ¦ 
10          13. Bühler René+Bühler Michael+Bühler D 59 Family Team                 2:27.07,6     21.21,3  (1017)    4.12 ¦ 
14          13. Bühlmann Ernst                      43 Küsnacht ZH                 1:54.40,3     26.54,7   (531)    5.26 ¦ 
22          12. Buob Jael                           95 Brienz BE                      8.43,7      0.58,7  (2009)    4.21 ¦ 
12           7. Bürckel Pierre                      58 Solothurn                   1:25.58,9     13.20,1   (532)    4.04 ¦ 
4            8. Buri Heinrich                       51 Bönigen                     2:45.14,2     24.31,9   (272)    4.43 ¦ 
3            5. Burkhalter Laurent                  55 Thun                        2:24.37,9     18.52,3    (56)    4.07 ¦ 
4           28. Bürki Andreas                       52 Faulensee                   3:09.15,8     48.33,5    (57)    5.24 ¦ 
3           83. Burla Stephan                       60 Binningen                   3:26.34,5   1:20.48,9    (58)    5.54 ¦ 
11          94. Burn Andy                           77 Liebefeld                   1:58.42,4     44.38,5   (533)    5.37 ¦ 
21          28. Burniki Trimor                      95 Bönigen                        9.08,0      2.04,7  (2179)    4.34 ¦ 
12          22. Buser Franz, Rüfenacht BE           63 SLVS                        1:39.52,6     27.13,8   (534)    4.44 ¦ 

Total 92



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.