3. Teilstrecke Herren

Bieler Lauftage 2004 - 3. Teilstrecke Herren

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang        Ø/km ¦       1. Teil ¦      2. Teil ¦      3. Teil ¦      4. Teil ¦
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Maurer Roland                       68 Zetzwil                     7:22.48,4       -----   (143)  TS3/M35  1.     5.45 ¦  3:03.24    1.¦ 5:07.25    1.¦ 7:22.48    1.¦    ----  ----¦
    2. Knackstedt Thomas                   61 D-Delligsen                 7:34.25,7     11.37,3  (1660)  TS3/M40  1.     5.54 ¦  3:32.00    5.¦ 5:18.13    4.¦ 7:34.25    2.¦    ----  ----¦
    3. Widlroither Andreas                 79 A-Mondsee                   7:43.06,8     20.18,4   (110)  TS3/M20  1.     6.01 ¦  3:19.00    2.¦ 5:13.44    2.¦ 7:43.06    3.¦    ----  ----¦
    4. Zuercher Beat                       53 Bern                        7:58.39,6     35.51,2  (2047)  TS3/M50  1.     6.13 ¦  3:25.37    3.¦ 5:18.08    3.¦ 7:58.39    4.¦    ----  ----¦
    5. Vuille Vincent                      52 Rafz                        8:08.25,0     45.36,6   (189)  TS3/M50  2.     6.21 ¦  3:31.19    4.¦ 5:31.26    5.¦ 8:08.25    5.¦    ----  ----¦
    6. Surber Roman                        73 Zuerich                     8:08.49,0     46.00,6   (293)  TS3/M30  1.     6.21 ¦  4:00.37   11.¦ 5:57.21    9.¦ 8:08.49    6.¦    ----  ----¦
    7. Haiss Ulrich                        56 Glattbrugg                  8:12.26,9     49.38,5   (489)  TS3/M45  1.     6.24 ¦  3:50.02    9.¦ 5:46.19    6.¦ 8:12.26    7.¦    ----  ----¦
    8. Zimmermann Jürg                     61 Uster                       8:40.22,5   1:17.34,1  (1986)  TS3/M40  2.     6.46 ¦  3:59.14   10.¦ 6:00.11   10.¦ 8:40.22    8.¦    ----  ----¦
    9. Grossmann Jürgen                    67 D-Coburg                    8:47.35,2   1:24.46,8  (1748)  TS3/M35  2.     6.51 ¦  3:49.55    8.¦ 5:47.32    7.¦ 8:47.35    9.¦    ----  ----¦
   10. Meyer Hanspeter                     68 Dintikon                    8:51.04,0   1:28.15,6   (759)  TS3/M35  3.     6.54 ¦  3:45.56    7.¦ 5:48.17    8.¦ 8:51.04   10.¦    ----  ----¦
   11. Nofftz Klaus                        57 D-Leverkusen                8:57.50,3   1:35.01,9   (468)  TS3/M45  2.     6.59 ¦  4:02.17   12.¦ 6:00.56   11.¦ 8:57.50   11.¦    ----  ----¦
   12. Schröder Dirk                       66 D-Lage                      9:18.02,0   1:55.13,6  (1774)  TS3/M35  4.     7.15 ¦  4:12.44   14.¦ 6:20.36   13.¦ 9:18.02   12.¦    ----  ----¦
   13. Dieterich Jochen                    53 D-Tübingen                  9:18.02,1   1:55.13,7   (574)  TS3/M50  3.     7.15 ¦  4:13.06   15.¦ 6:20.13   12.¦ 9:18.02   13.¦    ----  ----¦
   14. Winistörfer Felix                   70 Subingen                    9:53.06,3   2:30.17,9  (2078)  TS3/M30  2.     7.42 ¦  4:35.36   20.¦ 7:01.21   18.¦ 9:53.06   14.¦    ----  ----¦
   15. Kress Armin                         59 D-Aschaffenburg            10:05.16,7   2:42.28,3   (245)  TS3/M45  3.     7.52 ¦  4:25.08   18.¦ 6:47.16   16.¦10:05.16   15.¦    ----  ----¦
   16. Todaro Franco                       68 Basel                      10:09.20,6   2:46.32,2  (1960)  TS3/M35  5.     7.55 ¦  4:30.24   19.¦ 6:46.32   15.¦10:09.20   16.¦    ----  ----¦
   17. Bissig Hans                         52 Cham                       10:18.38,7   2:55.50,3   (985)  TS3/M50  4.     8.02 ¦  4:06.38   13.¦ 6:38.29   14.¦10:18.38   17.¦    ----  ----¦
   18. Grandjean Michel                    69 Prêles                     10:22.03,7   2:59.15,3  (1767)  TS3/M35  6.     8.05 ¦  4:19.35   17.¦ 7:01.34   20.¦10:22.03   18.¦    ----  ----¦
   19. Moser Benno                         43 Berneck                    10:38.51,2   3:16.02,8  (1409)  TS3/M60  1.     8.18 ¦  4:18.11   16.¦ 6:55.36   17.¦10:38.51   19.¦    ----  ----¦
   20. Karlen Jean-Come                    68 Sion                       11:10.35,8   3:47.47,4  (1547)  TS3/M35  7.     8.43 ¦  4:39.53   22.¦ 7:34.46   22.¦11:10.35   20.¦    ----  ----¦
   21. Scheidegger Matthias                60 Oftringen                  11:14.49,0   3:52.00,6   (756)  TS3/M40  3.     8.46 ¦  4:37.10   21.¦ 7:44.50   24.¦11:14.49   21.¦    ----  ----¦
   22. Nikles Otto                         62 Studen BE                  11:16.32,3   3:53.43,9  (1785)  TS3/M40  4.     8.47 ¦  5:13.28   28.¦ 8:01.09   27.¦11:16.32   22.¦    ----  ----¦
   23. Patcas Michel                       52 Zürich                     11:27.13,9   4:04.25,5  (1922)  TS3/M50  5.     8.56 ¦  5:02.04   26.¦ 7:41.18   23.¦11:27.13   23.¦    ----  ----¦
   24. Suter Martin                        44 Zürich                     11:38.14,1   4:15.25,7  (2093)  TS3/M60  2.     9.04 ¦  4:55.30   24.¦ 7:48.47   25.¦11:38.14   24.¦    ----  ----¦
   25. Bitterle Manfred                    42 D-Laupheim                 11:42.50,4   4:20.02,0   (370)  TS3/M60  3.     9.08 ¦  4:55.59   25.¦ 7:51.57   26.¦11:42.50   25.¦    ----  ----¦
   26. Horn Marco                          73 D-Wilkau-Haßlau            11:56.37,6   4:33.49,2  (1163)  TS3/M30  3.     9.19 ¦  4:41.12   23.¦ 7:31.00   21.¦11:56.37   26.¦    ----  ----¦
   27. Günthner Stefan                     73 D-Euskirchen               12:10.19,3   4:47.30,9   (307)  TS3/M30  4.     9.29 ¦  3:45.56    6.¦ 7:01.23   19.¦12:10.19   27.¦    ----  ----¦
   28. Mueller Theo                        42 Gretzenbach                12:27.26,9   5:04.38,5  (1907)  TS3/M60  4.     9.43 ¦  5:28.24   29.¦ 8:14.00   28.¦12:27.26   28.¦    ----  ----¦
   29. Danner Andreas                      69 D-Selb                     12:39.24,2   5:16.35,8   (564)  TS3/M35  8.     9.52 ¦  5:06.27   27.¦ 8:36.56   29.¦12:39.24   29.¦    ----  ----¦
   30. Wegmüller Urs                       87 Burgdorf                   14:24.09,1   7:01.20,7  (1234)  TS3/MJ   1.    11.14 ¦  6:25.42   31.¦ 9:56.15   31.¦14:24.09   30.¦    ----  ----¦
   31. Schmitt-Mennel Wolfgang             58 D-Heßheim                  14:31.13,5   7:08.25,1   (227)  TS3/M45  4.    11.19 ¦  6:41.22   33.¦10:07.07   32.¦14:31.13   31.¦    ----  ----¦
   32. Allemann Egon                       59 Biel                       14:32.23,9   7:09.35,5  (1640)  TS3/M45  5.    11.20 ¦  6:01.18   30.¦ 9:47.46   30.¦14:32.23   32.¦    ----  ----¦
   33. Imbach Hans                         68 Sursee                     16:33.16,7   9:10.28,3   (705)  TS3/M35  9.    12.54 ¦  6:26.16   32.¦10:56.38   33.¦16:33.16   33.¦    ----  ----¦
   34. Lötscher Rolf                       40 Luzern                     16:39.33,5   9:16.45,1  (1215)  TS3/M60  5.    12.59 ¦  7:10.06   34.¦11:06.34   34.¦16:39.33   34.¦    ----  ----¦
   35. Glauser Gottlieb                    43 Lyss                       17:06.15,4   9:43.27,0  (2096)  TS3/M60  6.    13.20 ¦     ----  ----¦11:22.11   35.¦17:06.15   35.¦    ----  ----¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.