2. Teilstrecke Herren

Bieler Lauftage 2004 - 2. Teilstrecke Herren

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang        Ø/km ¦   Oberramsern ¦    Kirchberg ¦      Biberen ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Probst Silvio                       62 Gunzgen                     4:05.06,7       -----    (49)  TS2/M40  1.     4.22 ¦  2:39.34    1.¦ 4:05.06    1.¦    ----  ----¦
    2. Misteli Michael                     64 Münchenstein                4:24.34,0     19.27,3    (50)  TS2/M40  2.     4.42 ¦  2:49.26    3.¦ 4:24.34    2.¦    ----  ----¦
    3. Dubach Hans                         60 Fulenbach                   4:27.08,5     22.01,8    (60)  TS2/M40  3.     4.45 ¦  2:58.29    5.¦ 4:27.08    3.¦    ----  ----¦
    4. Hegmann Tobias                      76 D-Großostheim               4:40.00,5     34.53,8   (405)  TS2/M20  1.     4.59 ¦  3:08.26    7.¦ 4:40.00    4.¦    ----  ----¦
    5. Preisig Joachim                     62 D-München                   4:42.14,7     37.08,0   (536)  TS2/M40  4.     5.01 ¦  3:08.25    6.¦ 4:42.14    5.¦    ----  ----¦
    6. Job Martin                          64 Tann                        4:42.16,6     37.09,9     (1)  TS2/M40  5.     5.01 ¦  2:45.01    2.¦ 4:42.16    6.¦    ----  ----¦
    7. Schneider Pascal                    62 L-Beringen                  4:45.40,8     40.34,1    (91)  TS2/M40  6.     5.05 ¦  3:11.45    9.¦ 4:45.40    7.¦    ----  ----¦
    8. Rindlisbacher Benjamin              84 Düdingen                    4:51.08,3     46.01,6   (562)  TS2/M20  2.     5.11 ¦  3:15.19   13.¦ 4:51.08    8.¦    ----  ----¦
    9. Schellenberger Wolfgang             63 D-Giengen                   5:00.08,6     55.01,9   (578)  TS2/M40  7.     5.21 ¦  3:19.14   19.¦ 5:00.08    9.¦    ----  ----¦
   10. Ziegler Peter                       62 D-Amberg                    5:01.46,5     56.39,8  (2074)  TS2/M40  8.     5.22 ¦  3:22.15   20.¦ 5:01.46   10.¦    ----  ----¦
   11. Frehner Ruedi                       63 Castrisch                   5:05.08,0   1:00.01,3   (154)  TS2/M40  9.     5.26 ¦  3:11.09    8.¦ 5:05.08   11.¦    ----  ----¦
   12. Ohme Rudi                           51 Zunzgen                     5:08.08,2   1:03.01,5  (1988)  TS2/M50  1.     5.29 ¦  3:22.37   22.¦ 5:08.08   12.¦    ----  ----¦
   13. Sommer Ernst                        63 Sumiswald                   5:08.37,4   1:03.30,7    (55)  TS2/M40  10.    5.30 ¦  2:54.07    4.¦ 5:08.37   13.¦    ----  ----¦
   14. Friedrich Jürgen                    60 D-Gunzenhausen              5:09.36,1   1:04.29,4   (124)  TS2/M40  11.    5.31 ¦  3:17.32   16.¦ 5:09.36   14.¦    ----  ----¦
   15. Zöller Elmar                        64 D-Großheubach               5:10.34,5   1:05.27,8  (1720)  TS2/M40  12.    5.32 ¦  3:16.32   14.¦ 5:10.34   15.¦    ----  ----¦
   16. Kaufmann Markus                     70 Zofingen                    5:14.16,5   1:09.09,8  (1360)  TS2/M30  1.     5.36 ¦  3:16.51   15.¦ 5:14.16   16.¦    ----  ----¦
   17. Widmer Peter                        72 Ipsach                      5:16.14,6   1:11.07,9   (171)  TS2/M30  2.     5.38 ¦  3:13.09   12.¦ 5:16.14   17.¦    ----  ----¦
   18. Blumrich Gerald                     57 D-Kempten                   5:20.54,8   1:15.48,1   (134)  TS2/M45  1.     5.43 ¦  3:11.46   10.¦ 5:20.54   18.¦    ----  ----¦
   19. Vogel Urs                           64 Zürich                      5:24.12,4   1:19.05,7  (1921)  TS2/M40  13.    5.46 ¦  3:18.17   17.¦ 5:24.12   19.¦    ----  ----¦
   20. Grudnick H.-Otto                    56 D-Ratingen                  5:25.26,2   1:20.19,5  (1912)  TS2/M45  2.     5.48 ¦  3:29.47   25.¦ 5:25.26   20.¦    ----  ----¦
   21. Schreiber Jörg                      63 D-Oberkochen                5:27.23,0   1:22.16,3  (1926)  TS2/M40  14.    5.50 ¦  3:11.47   11.¦ 5:27.23   21.¦    ----  ----¦
   22. Ritter Daniel                       64 Zürich                      5:28.12,0   1:23.05,3   (312)  TS2/M40  15.    5.51 ¦  3:31.25   26.¦ 5:28.12   22.¦    ----  ----¦
   23. Stadlmann Willie                    48 A-Wien                      5:29.13,4   1:24.06,7  (1843)  TS2/M55  1.     5.52 ¦  3:36.14   29.¦ 5:29.13   23.¦    ----  ----¦
   24. Rübener Andreas                     58 D-Sindelfingen              5:30.22,7   1:25.16,0   (732)  TS2/M45  3.     5.53 ¦  3:37.02   31.¦ 5:30.22   24.¦    ----  ----¦
   25. Keilbach Dieter                     57 D-Tuttlingen                5:34.32,7   1:29.26,0   (122)  TS2/M45  4.     5.57 ¦  3:36.59   30.¦ 5:34.32   25.¦    ----  ----¦
   26. Stadler Bruno                       64 Fraubrunnen                 5:35.35,8   1:30.29,1   (650)  TS2/M40  16.    5.58 ¦  3:27.55   23.¦ 5:35.35   26.¦    ----  ----¦
   27. Schneiders Ralf                     67 D-Rees                      5:36.06,2   1:30.59,5   (262)  TS2/M35  1.     5.59 ¦  3:42.01   39.¦ 5:36.06   27.¦    ----  ----¦
   28. Klement Karlheinz                   60 D-Niedernberg               5:37.09,5   1:32.02,8   (821)  TS2/M40  17.    6.00 ¦  3:41.36   34.¦ 5:37.09   28.¦    ----  ----¦
   29. Fischer Siegfried                   53 D-Großostheim               5:37.16,6   1:32.09,9   (787)  TS2/M50  2.     6.00 ¦  3:41.36   35.¦ 5:37.16   29.¦    ----  ----¦
   30. Raveau Patrick                      66 F-Damerey                   5:38.56,0   1:33.49,3   (604)  TS2/M35  2.     6.02 ¦  3:31.42   27.¦ 5:38.56   30.¦    ----  ----¦
   31. Kainz Felix                         60 D-Berlin                    5:43.44,0   1:38.37,3   (809)  TS2/M40  18.    6.07 ¦  3:34.11   28.¦ 5:43.44   31.¦    ----  ----¦
   32. Held Volker                         67 D-Aidlingen                 5:48.03,4   1:42.56,7  (1899)  TS2/M35  3.     6.12 ¦  3:42.00   37.¦ 5:48.03   32.¦    ----  ----¦
   33. Leins Franz                         57 D-Waldachtal                5:48.04,8   1:42.58,1  (1871)  TS2/M45  5.     6.12 ¦  3:42.00   38.¦ 5:48.04   33.¦    ----  ----¦
   34. Suter Yvan                          67 La Rippe                    5:48.38,2   1:43.31,5   (281)  TS2/M35  4.     6.12 ¦  3:28.26   24.¦ 5:48.38   34.¦    ----  ----¦
   35. Kilian Klaus                        58 D-Rosbach                   5:48.51,6   1:43.44,9   (127)  TS2/M45  6.     6.13 ¦  3:41.02   33.¦ 5:48.51   35.¦    ----  ----¦
   36. Kull Hansjörg                       57 Cornaux NE                  5:52.20,9   1:47.14,2  (1378)  TS2/M45  7.     6.16 ¦  3:19.12   18.¦ 5:52.20   36.¦    ----  ----¦
   37. Nicklaus Michael                    68 D-Erbach                    5:54.00,0   1:48.53,3   (200)  TS2/M35  5.     6.18 ¦  3:44.03   41.¦ 5:54.00   37.¦    ----  ----¦
   38. Bichsel Toni                        54 Lützelflüh-Goldb            5:57.20,9   1:52.14,2  (2023)  TS2/M50  3.     6.22 ¦  3:22.34   21.¦ 5:57.20   38.¦    ----  ----¦
   39. Hann Hans - Peter                   74 A-Fließ                     5:59.24,1   1:54.17,4   (470)  TS2/M30  3.     6.24 ¦  3:48.21   46.¦ 5:59.24   39.¦    ----  ----¦
   40. Hennen Heinz                        59 D-Iffeldorf                 6:00.27,0   1:55.20,3  (1901)  TS2/M45  8.     6.25 ¦  4:06.57   63.¦ 6:00.27   40.¦    ----  ----¦
   41. Betschart Edi                       52 Bürglen UR                  6:00.55,5   1:55.48,8  (1879)  TS2/M50  4.     6.26 ¦  3:45.42   44.¦ 6:00.55   41.¦    ----  ----¦
   42. Benz Christian                      70 Galgenen                    6:01.25,9   1:56.19,2  (2006)  TS2/M30  4.     6.26 ¦  3:51.59   51.¦ 6:01.25   42.¦    ----  ----¦
   43. Meister Niklaus                     51 Grosshöchstetten            6:02.14,5   1:57.07,8  (1970)  TS2/M50  5.     6.27 ¦  3:43.43   40.¦ 6:02.14   43.¦    ----  ----¦
   44. Schäfer-Baum Jürgen                 57 D-Berlin                    6:03.10,5   1:58.03,8   (318)  TS2/M45  9.     6.28 ¦  3:44.06   42.¦ 6:03.10   44.¦    ----  ----¦
   45. Kotzurek Markus                     62 D-Offenburg                 6:06.07,3   2:01.00,6  (1956)  TS2/M40  19.    6.31 ¦  3:45.25   43.¦ 6:06.07   45.¦    ----  ----¦
   46. Mader Gerhard                       61 D-Marktheidenfeld           6:07.01,6   2:01.54,9   (182)  TS2/M40  20.    6.32 ¦  3:45.47   45.¦ 6:07.01   46.¦    ----  ----¦
   47. Arens Manfred                       51 D-Melle                     6:10.27,3   2:05.20,6   (665)  TS2/M50  6.     6.36 ¦  3:50.49   49.¦ 6:10.27   47.¦    ----  ----¦
   48. Gerber Beat                         57 Zollbrück                   6:12.07,0   2:07.00,3   (902)  TS2/M45  10.    6.37 ¦  3:53.01   53.¦ 6:12.07   48.¦    ----  ----¦
   49. Wettstein Guido                     58 Gränichen                   6:12.53,6   2:07.46,9  (1968)  TS2/M45  11.    6.38 ¦  3:50.36   48.¦ 6:12.53   49.¦    ----  ----¦
   50. Vetterli Thomas                     54 Wermatswil                  6:13.18,1   2:08.11,4  (2029)  TS2/M50  7.     6.39 ¦  4:04.05   60.¦ 6:13.18   50.¦    ----  ----¦
   51. Matthis Lothar                      65 D-Dauchingen                6:18.17,5   2:13.10,8   (391)  TS2/M35  6.     6.44 ¦  4:00.03   59.¦ 6:18.17   51.¦    ----  ----¦
   52. Kaufmes Gerhard                     44 D-Freiburg                  6:20.10,1   2:15.03,4  (1826)  TS2/M60  1.     6.46 ¦  3:58.45   58.¦ 6:20.10   52.¦    ----  ----¦
   53. Hessler Peter                       58 D-Erlangen                  6:21.14,1   2:16.07,4  (1975)  TS2/M45  12.    6.47 ¦  4:18.59   77.¦ 6:21.14   53.¦    ----  ----¦
   54. Steven Uwe                          55 D-Iserlohn                  6:22.06,8   2:17.00,1   (341)  TS2/M45  13.    6.48 ¦  4:14.29   73.¦ 6:22.06   54.¦    ----  ----¦
   55. Gaberthül Beat                      54 Strengelbach                6:22.20,0   2:17.13,3   (805)  TS2/M50  8.     6.48 ¦  3:57.39   56.¦ 6:22.20   55.¦    ----  ----¦
   56. Schulz Reinhardt                    41 D-Heusenstamm               6:24.57,2   2:19.50,5  (1572)  TS2/M60  2.     6.51 ¦  4:04.24   61.¦ 6:24.57   56.¦    ----  ----¦
   57. Niederer Christian                  59 Endingen                    6:27.28,6   2:22.21,9  (1417)  TS2/M45  14.    6.54 ¦  3:51.55   50.¦ 6:27.28   57.¦    ----  ----¦
   58. Dworak Jerzy                        50 D-Wuppertal                 6:29.46,8   2:24.40,1  (1933)  TS2/M50  9.     6.56 ¦  4:10.46   67.¦ 6:29.46   58.¦    ----  ----¦
   59. Heckmann Florian                    77 D-Lohfelden                 6:30.03,4   2:24.56,7   (272)  TS2/M20  3.     6.57 ¦  4:12.36   69.¦ 6:30.03   59.¦    ----  ----¦
   60. Fazio Marcel                        75 D-Lohfelden                 6:30.04,0   2:24.57,3   (576)  TS2/M20  4.     6.57 ¦  4:12.36   70.¦ 6:30.04   60.¦    ----  ----¦
   61. Karli Josef                         49 Zuchwil                     6:32.42,0   2:27.35,3  (1359)  TS2/M55  2.     7.00 ¦  3:52.31   52.¦ 6:32.42   61.¦    ----  ----¦
   62. Reuter Carsten                      69 D-Frankfurt                 6:33.38,6   2:28.31,9   (255)  TS2/M35  7.     7.01 ¦  4:16.27   75.¦ 6:33.38   62.¦    ----  ----¦
   63. Buch Christian                      73 Ipsach                      6:33.50,1   2:28.43,4  (1031)  TS2/M30  5.     7.01 ¦  3:58.29   57.¦ 6:33.50   63.¦    ----  ----¦
   64. Rütti Toni                          49 Schliern b. Köniz           6:34.01,2   2:28.54,5  (1731)  TS2/M55  3.     7.01 ¦  4:13.37   71.¦ 6:34.01   64.¦    ----  ----¦
   65. Cottet Jean Michel                  ?? Bulle 1                     6:34.15,1   2:29.08,4  (1531)  TS2/M40  21.    7.01 ¦  3:56.06   55.¦ 6:34.15   65.¦    ----  ----¦
   66. Schmidt Axel                        79 D-Stuttgart                 6:34.28,9   2:29.22,2   (651)  TS2/M20  5.     7.01 ¦  3:38.03   32.¦ 6:34.28   66.¦    ----  ----¦
   67. Gerle Ulrich                        49 D-Neckarsulm                6:36.40,2   2:31.33,5   (834)  TS2/M55  4.     7.04 ¦  4:23.31   85.¦ 6:36.40   67.¦    ----  ----¦
   68. Moser Martin                        76 Lyss                        6:37.04,0   2:31.57,3   (872)  TS2/M20  6.     7.04 ¦  3:41.52   36.¦ 6:37.04   68.¦    ----  ----¦
   69. Brzozowski Jan                      52 PL-Mikolw 1                 6:37.15,7   2:32.09,0  (1692)  TS2/M50  10.    7.04 ¦  4:09.04   65.¦ 6:37.15   69.¦    ----  ----¦
   70. Wassmann Konrad                     55 D-St. Augustin              6:39.24,1   2:34.17,4  (1987)  TS2/M45  15.    7.07 ¦  4:22.00   84.¦ 6:39.24   70.¦    ----  ----¦
   71. Fillinger Urs                       68 D-Konstanz                  6:39.31,4   2:34.24,7  (1305)  TS2/M35  8.     7.07 ¦  4:16.15   74.¦ 6:39.31   71.¦    ----  ----¦
   72. Dutli Peter                         61 Bäretswil                   6:41.06,6   2:35.59,9   (920)  TS2/M40  22.    7.08 ¦  4:10.49   68.¦ 6:41.06   72.¦    ----  ----¦
   73. Korkmaz Memet                       64 Le Lignon                   6:41.14,4   2:36.07,7  (1372)  TS2/M40  23.    7.09 ¦  3:54.05   54.¦ 6:41.14   73.¦    ----  ----¦
   74. Keller Stefan                       63 D-Frei-Laubersheim          6:42.24,8   2:37.18,1  (1642)  TS2/M40  24.    7.10 ¦  4:21.20   81.¦ 6:42.24   74.¦    ----  ----¦
   75. Kunzmann Axel                       59 D-Heilbronn                 6:44.43,7   2:39.37,0   (676)  TS2/M45  16.    7.12 ¦  4:20.37   79.¦ 6:44.43   75.¦    ----  ----¦
   76. Grella Antonio                      67 Grosshöchstetten            6:45.07,1   2:40.00,4  (1324)  TS2/M35  9.     7.13 ¦  4:14.06   72.¦ 6:45.07   76.¦    ----  ----¦
   77. Stettler Stefan                     65 Dättwil                     6:45.21,5   2:40.14,8  (1751)  TS2/M35  10.    7.13 ¦  4:21.54   83.¦ 6:45.21   77.¦    ----  ----¦
   78. Klein Harald                        55 D-Köln                      6:45.24,9   2:40.18,2  (1721)  TS2/M45  17.    7.13 ¦  4:28.13   89.¦ 6:45.24   78.¦    ----  ----¦
   79. Lustenberger Beat                   53 Hellbühl                    6:46.24,0   2:41.17,3   (848)  TS2/M50  11.    7.14 ¦  4:07.47   64.¦ 6:46.24   79.¦    ----  ----¦
   80. Weyand Peter                        64 D-Schmelz                   6:46.51,6   2:41.44,9   (221)  TS2/M40  25.    7.15 ¦  4:21.22   82.¦ 6:46.51   80.¦    ----  ----¦
   81. Matjaz Vrabec                       ?? SLO                         6:47.35,0   2:42.28,3  (1792)  TS2/MJ   1.     7.15 ¦  4:05.09   62.¦ 6:47.35   81.¦    ----  ----¦
   82. Rüfli Roland                        56 Ostermundigen               6:48.35,3   2:43.28,6   (893)  TS2/M45  18.    7.16 ¦  3:48.58   47.¦ 6:48.35   82.¦    ----  ----¦
   83. Simosseg Oliver                     56 D-Ehrenkirchen              6:52.12,4   2:47.05,7  (2007)  TS2/M45  19.    7.20 ¦  4:37.28  103.¦ 6:52.12   83.¦    ----  ----¦
   84. Fausch Jörg                         63 Frauenfeld                  6:58.08,4   2:53.01,7   (863)  TS2/M40  26.    7.27 ¦  4:20.50   80.¦ 6:58.08   84.¦    ----  ----¦
   85. Heinrich Bodo                       50 D-Pähl                      7:00.07,1   2:55.00,4   (725)  TS2/M50  12.    7.29 ¦  4:27.37   88.¦ 7:00.07   85.¦    ----  ----¦
   86. Deutschbauer Nicolaus               58 D-Eppelheim                 7:00.08,3   2:55.01,6   (770)  TS2/M45  20.    7.29 ¦  4:32.04   93.¦ 7:00.08   86.¦    ----  ----¦
   87. Menzi Walter                        50 Volketswil                  7:02.16,8   2:57.10,1   (728)  TS2/M50  13.    7.31 ¦  4:36.16  102.¦ 7:02.16   87.¦    ----  ----¦
   88. Räth Ueli                           59 Rheinfelden                 7:02.50,1   2:57.43,4  (2011)  TS2/M45  21.    7.32 ¦  4:48.10  112.¦ 7:02.50   88.¦    ----  ----¦
   89. Köng Matthias                       86 Biel/Bienne                 7:06.32,7   3:01.26,0  (1371)  TS2/MJ   2.     7.36 ¦  4:09.34   66.¦ 7:06.32   89.¦    ----  ----¦
   90. Germann Lukas                       82 Frutigen                    7:09.19,3   3:04.12,6   (402)  TS2/M20  7.     7.39 ¦  4:39.15  106.¦ 7:09.19   90.¦    ----  ----¦
   91. van Den Wyenbergh Clemens           59 Bellikon                    7:10.42,6   3:05.35,9   (437)  TS2/M45  22.    7.40 ¦  4:19.26   78.¦ 7:10.42   91.¦    ----  ----¦
   92. Grandjean Luc                       53 Fribourg                    7:11.51,8   3:06.45,1   (417)  TS2/M50  14.    7.41 ¦  4:44.33  111.¦ 7:11.51   92.¦    ----  ----¦
   93. Grah Klaus                          65 D-Mainz                     7:13.33,5   3:08.26,8   (273)  TS2/M35  11.    7.43 ¦  4:26.10   87.¦ 7:13.33   93.¦    ----  ----¦
   94. Hubacher Olivier                    80 Sursee                      7:17.16,3   3:12.09,6  (1885)  TS2/M20  8.     7.47 ¦  4:33.52   95.¦ 7:17.16   94.¦    ----  ----¦
   95. Hennes Elmar                        77 D-Rommersheim               7:19.48,0   3:14.41,3   (599)  TS2/M20  9.     7.50 ¦  4:34.02   96.¦ 7:19.48   95.¦    ----  ----¦
   96. Kleis Andreas                       77 D-Prüm                      7:19.48,2   3:14.41,5   (598)  TS2/M20  10.    7.50 ¦  4:34.02   97.¦ 7:19.48   96.¦    ----  ----¦
   97. Schmid Hannes                       67 A-Wien                      7:21.54,6   3:16.47,9   (451)  TS2/M35  12.    7.52 ¦  4:35.32  101.¦ 7:21.54   97.¦    ----  ----¦
   98. Zeller Werner                       37 D-Lübeck                    7:21.59,7   3:16.53,0  (1044)  TS2/M65  1.     7.52 ¦  4:44.27  110.¦ 7:21.59   98.¦    ----  ----¦
   99. Remund Andreas                      59 Allenlüften                 7:22.00,9   3:16.54,2  (1439)  TS2/M45  23.    7.52 ¦  4:42.44  108.¦ 7:22.00   99.¦    ----  ----¦
  100. Leeger Hans                         45 Stadel                      7:24.17,9   3:19.11,2  (1077)  TS2/M55  5.     7.55 ¦  4:30.53   92.¦ 7:24.17  100.¦    ----  ----¦
  101. Küng Mathias                        78 Aristau                     7:24.18,9   3:19.12,2  (1819)  TS2/M20  11.    7.55 ¦  4:35.21  100.¦ 7:24.18  101.¦    ----  ----¦
  102. Pachoud Andre                       61 Bursins                     7:26.05,0   3:20.58,3  (1889)  TS2/M40  27.    7.57 ¦  4:37.36  104.¦ 7:26.05  102.¦    ----  ----¦
  103. Viebrock Sven                       66 D-Amelinghausen             7:26.34,5   3:21.27,8  (1584)  TS2/M35  13.    7.57 ¦  4:29.38   90.¦ 7:26.34  103.¦    ----  ----¦
  104. Radzuweit Thomas                    65 D-Hamburg                   7:28.24,3   3:23.17,6   (225)  TS2/M35  14.    7.59 ¦  4:34.03   98.¦ 7:28.24  104.¦    ----  ----¦
  105. Fedunik Wieslaw                     46 D-Laupehim                  7:30.18,1   3:25.11,4   (369)  TS2/M55  6.     8.01 ¦  4:51.23  114.¦ 7:30.18  105.¦    ----  ----¦
  106. Paufler Ralf                        67 D-Wiesbaden                 7:30.40,0   3:25.33,3   (596)  TS2/M35  15.    8.01 ¦  4:30.49   91.¦ 7:30.40  106.¦    ----  ----¦
  107. Mühlemann Samuel                    78 Bern                        7:30.43,9   3:25.37,2  (2058)  TS2/M20  12.    8.02 ¦  4:54.46  117.¦ 7:30.43  107.¦    ----  ----¦
  108. Weber Eberhard                      69 Aegerten                    7:33.38,3   3:28.31,6   (500)  TS2/M35  16.    8.05 ¦  4:37.54  105.¦ 7:33.38  108.¦    ----  ----¦
  109. Zumstein Stefan                     64 Susten                      7:36.23,1   3:31.16,4  (1111)  TS2/M40  28.    8.08 ¦  4:23.55   86.¦ 7:36.23  109.¦    ----  ----¦
  110. Keiser Beat                         59 Muttenz                     7:36.38,0   3:31.31,3  (2051)  TS2/M45  24.    8.08 ¦  4:48.35  113.¦ 7:36.38  110.¦    ----  ----¦
  111. Dr. Kuhlmey Juergen                 38 D-Oldenburg                 7:44.35,0   3:39.28,3   (740)  TS2/M65  2.     8.16 ¦  4:39.25  107.¦ 7:44.35  111.¦    ----  ----¦
  112. Genini Alberto Slvs Ch              41 Satigny                     7:47.31,6   3:42.24,9   (641)  TS2/M60  3.     8.20 ¦  4:43.08  109.¦ 7:47.31  112.¦    ----  ----¦
  113. Suetterlin Hans                     52 D-Wildberg                  7:56.07,6   3:51.00,9  (1654)  TS2/M50  15.    8.29 ¦  5:03.54  120.¦ 7:56.07  113.¦    ----  ----¦
  114. Lohmann Martin                      47 D-Recklinghausen            7:56.45,3   3:51.38,6  (1127)  TS2/M55  7.     8.29 ¦  4:33.40   94.¦ 7:56.45  114.¦    ----  ----¦
  115. Stebler Beat                        74 Mörigen                     7:58.50,3   3:53.43,6  (1977)  TS2/M30  6.     8.32 ¦  5:01.18  119.¦ 7:58.50  115.¦    ----  ----¦
  116. Brun Michel                         76 Malleray-Bévilard           7:59.12,4   3:54.05,7  (1706)  TS2/M20  13.    8.32 ¦  5:13.16  127.¦ 7:59.12  116.¦    ----  ----¦
  117. Kanja Alphonse                      57 D-Berlin                    8:00.44,4   3:55.37,7   (997)  TS2/M45  25.    8.34 ¦  5:07.18  121.¦ 8:00.44  117.¦    ----  ----¦
  118. Nützel Rainer                       62 D-Dreieich                  8:03.47,2   3:58.40,5  (1418)  TS2/M40  29.    8.37 ¦  5:18.09  129.¦ 8:03.47  118.¦    ----  ----¦
  119. Schenker Walter                     54 Däniken SO                  8:10.53,2   4:05.46,5  (1459)  TS2/M50  16.    8.45 ¦  4:53.07  116.¦ 8:10.53  119.¦    ----  ----¦
  120. Pflugi Joerg                        54 Zunzgen                     8:18.03,0   4:12.56,3  (1125)  TS2/M50  17.    8.52 ¦  5:25.40  132.¦ 8:18.03  120.¦    ----  ----¦
  121. Winkler Sascha                      76 D-Dresden                   8:19.58,2   4:14.51,5  (1512)  TS2/M20  14.    8.54 ¦  4:58.31  118.¦ 8:19.58  121.¦    ----  ----¦
  122. Delaloye Noël                       50 Zuerich                     8:23.27,9   4:18.21,2  (1287)  TS2/M50  18.    8.58 ¦  5:23.36  130.¦ 8:23.27  122.¦    ----  ----¦
  123. Beer Christian                      63 Gretzenbach                 8:25.42,3   4:20.35,6  (1891)  TS2/M40  30.    9.00 ¦  5:09.49  125.¦ 8:25.42  123.¦    ----  ----¦
  124. Kirner Ernst                        40 Mettmenstetten              8:27.48,6   4:22.41,9  (1917)  TS2/M60  4.     9.03 ¦  5:10.40  126.¦ 8:27.48  124.¦    ----  ----¦
  125. Keinert Helmut                      34 D-Nürtingen                 8:28.10,0   4:23.03,3  (1685)  TS2/M70  1.     9.03 ¦  5:28.47  134.¦ 8:28.10  125.¦    ----  ----¦
  126. Leistner Jörg                       60 D-Paderborn                 8:32.40,0   4:27.33,3  (1661)  TS2/M40  31.    9.08 ¦  5:30.48  135.¦ 8:32.40  126.¦    ----  ----¦
  127. Viola Renato                        53 Thusis                      8:33.11,9   4:28.05,2  (1862)  TS2/M50  19.    9.08 ¦  5:16.11  128.¦ 8:33.11  127.¦    ----  ----¦
  128. Stock Wolfgang                      35 D-Siegburg                  8:34.41,4   4:29.34,7  (1816)  TS2/M65  3.     9.10 ¦  5:42.29  139.¦ 8:34.41  128.¦    ----  ----¦
  129. Todd Andrew                         68 GB-Halesowen B63 1HH        8:36.03,6   4:30.56,9  (1608)  TS2/M35  17.    9.11 ¦  4:35.11   99.¦ 8:36.03  129.¦    ----  ----¦
  130. Motf Schwager Rudolf                33 Thun                        8:36.09,1   4:31.02,4  (1574)  TS2/M70  2.     9.12 ¦  5:07.54  122.¦ 8:36.09  130.¦    ----  ----¦
  131. Perrot Florian                      80 Lengnau BE                  8:44.44,5   4:39.37,8  (1424)  TS2/M20  15.    9.21 ¦  5:34.59  137.¦ 8:44.44  131.¦    ----  ----¦
  132. Sollberger Thomas                   59 Pratteln                    8:44.53,4   4:39.46,7   (772)  TS2/M45  26.    9.21 ¦  5:45.46  140.¦ 8:44.53  132.¦    ----  ----¦
  133. Agramelal                           78 St-Sulpice VD               8:47.15,0   4:42.08,3  (1245)  TS2/M20  16.    9.23 ¦  5:08.22  123.¦ 8:47.15  133.¦    ----  ----¦
  134. Dobbrick Bernd                      54 D-Raisdorf                  8:47.26,8   4:42.20,1   (555)  TS2/M50  20.    9.24 ¦  5:33.10  136.¦ 8:47.26  134.¦    ----  ----¦
  135. Bernardazzi Claude                  77 Lausanne                    8:47.27,7   4:42.21,0  (1259)  TS2/M20  17.    9.24 ¦  5:08.23  124.¦ 8:47.27  135.¦    ----  ----¦
  136. Thater Werner                       49 D-Gröbenzell                8:53.42,5   4:48.35,8  (1800)  TS2/M55  8.     9.30 ¦  4:17.19   76.¦ 8:53.42  136.¦    ----  ----¦
  137. Bächler Stefan                      65 D-Stuttgart                 9:03.14,9   4:58.08,2   (217)  TS2/M35  18.    9.41 ¦  5:49.56  141.¦ 9:03.14  137.¦    ----  ----¦
  138. Reinhardt Stefan                    70 D-Ansbach                   9:06.12,0   5:01.05,3  (1818)  TS2/M30  7.     9.44 ¦  5:58.11  142.¦ 9:06.12  138.¦    ----  ----¦
  139. Reber Sam                           66 Zuchwil                     9:07.41,1   5:02.34,4   (343)  TS2/M35  19.    9.45 ¦  5:25.42  133.¦ 9:07.41  139.¦    ----  ----¦
  140. Megert Pascal                       71 Biel/Bienne                 9:08.03,1   5:02.56,4  (1398)  TS2/M30  8.     9.46 ¦  5:24.35  131.¦ 9:08.03  140.¦    ----  ----¦
  141. Biedermann Alexander                82 Crans-sur-Sierre            9:17.21,2   5:12.14,5  (1261)  TS2/M20  18.    9.56 ¦  4:52.39  115.¦ 9:17.21  141.¦    ----  ----¦
  142. Hasen Christian                     88 Biel/Bienne                 9:18.25,7   5:13.19,0  (1337)  TS2/MJ   3.     9.57 ¦  5:41.52  138.¦ 9:18.25  142.¦    ----  ----¦
  143. Boscaini Matthias                   82 Schnottwil                  9:32.58,2   5:27.51,5  (1236)  TS2/M20  19.   10.12 ¦  6:17.33  145.¦ 9:32.58  143.¦    ----  ----¦
  144. Heiniger Stefan                     83 Grüt (Gossau ZH)            9:43.46,1   5:38.39,4  (1340)  TS2/M20  20.   10.24 ¦  6:24.04  147.¦ 9:43.46  144.¦    ----  ----¦
  145. Werner Gerhard                      32 D-Verden                    9:52.46,9   5:47.40,2  (1121)  TS2/M70  3.    10.33 ¦  6:23.29  146.¦ 9:52.46  145.¦    ----  ----¦
  146. Reber Richard                       73 Zuchwil                     9:57.03,1   5:51.56,4   (947)  TS2/M30  9.    10.38 ¦  6:14.06  143.¦ 9:57.03  146.¦    ----  ----¦
  147. Jäger Bernd                         62 D-Jüchen                   10:00.50,4   5:55.43,7  (2065)  TS2/M40  32.   10.42 ¦  6:14.54  144.¦10:00.50  147.¦    ----  ----¦
  148. Renschler Hans-Jürgen               55 Basel                      10:05.22,3   6:00.15,6  (2089)  TS2/M45  27.   10.47 ¦  6:24.20  148.¦10:05.22  148.¦    ----  ----¦
  149. Spahn Heinz                         56 Dietikon                   10:08.29,2   6:03.22,5  (1939)  TS2/M45  28.   10.50 ¦  6:34.46  151.¦10:08.29  149.¦    ----  ----¦
  150. Spahn Andreas                       71 Mägenwil                   10:08.30,4   6:03.23,7  (1938)  TS2/M30  10.   10.50 ¦  6:34.46  150.¦10:08.30  150.¦    ----  ----¦
  151. Pedrocchi Claudio                   80 Oberglatt ZH               10:14.45,8   6:09.39,1    (13)  TS2/M20  21.   10.57 ¦  6:45.48  154.¦10:14.45  151.¦    ----  ----¦
  152. Baumann Martin                      75 D-Berlin                   10:31.35,7   6:26.29,0   (611)  TS2/M20  22.   11.15 ¦  6:41.14  153.¦10:31.35  152.¦    ----  ----¦
  153. Gorisch Hans-Joachim                34 D-Kelkheim Ts.             10:33.21,6   6:28.14,9  (1623)  TS2/M70  4.    11.17 ¦  6:52.49  155.¦10:33.21  153.¦    ----  ----¦
  154. Ernst Edwin-Daniel                  37 Zürich                     10:46.05,6   6:40.58,9  (1301)  TS2/M65  4.    11.31 ¦  6:53.19  156.¦10:46.05  154.¦    ----  ----¦
  155. Scherzinger Christian               68 Eggethof                   10:49.34,0   6:44.27,3  (1460)  TS2/M35  20.   11.34 ¦  6:27.31  149.¦10:49.34  155.¦    ----  ----¦
  156. Gilgen Marcel                       73 Gasel                      11:01.57,4   6:56.50,7  (1321)  TS2/M30  11.   11.47 ¦  6:35.01  152.¦11:01.57  156.¦    ----  ----¦
  157. Schuepbach Rolf                     64 Bellelay                   11:06.28,8   7:01.22,1  (1979)  TS2/M40  33.   11.52 ¦  6:55.45  157.¦11:06.28  157.¦    ----  ----¦
  158. Skiba Peter                         52 D-Köln                     11:07.53,2   7:02.46,5  (1744)  TS2/M50  21.   11.54 ¦  7:29.17  159.¦11:07.53  158.¦    ----  ----¦
  159. Mercey Bernard                      40 F-Unieux                   11:28.38,6   7:23.31,9  (1801)  TS2/M60  5.    12.16 ¦  7:05.54  158.¦11:28.38  159.¦    ----  ----¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.