1. Teilstrecke Frauen

Bieler Lauftage 2004 - 1. Teilstrecke Frauen

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang        Ø/km ¦   Oberramsern ¦    Kirchberg ¦      Biberen ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Kalt Susi                           59 Villigen                    3:34.13,7       -----   (798)  TS1/W45  1.     5.31 ¦  3:34.13    1.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    2. Constantin Yvonne                   64 Pont de la Morge            3:43.31,9      9.18,2   (911)  TS1/W40  1.     5.45 ¦  3:43.31    2.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    3. Boss Cornelia                       60 Mörigen                     3:58.02,8     23.49,1  (1619)  TS1/W40  2.     6.08 ¦  3:58.02    3.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    4. Kindermann Susanne                  62 D-Hüttenberg                4:10.36,7     36.23,0  (1160)  TS1/W40  3.     6.27 ¦  4:10.36    4.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    5. Ruch Susanne                        63 Allschwil                   4:19.17,4     45.03,7  (2055)  TS1/W40  4.     6.40 ¦  4:19.17    5.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    6. Lafon Pascale                       56 Lausanne                    4:20.02,0     45.48,3  (1380)  TS1/W45  2.     6.42 ¦  4:20.02    6.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    7. Mollet Sonia                        61 Zunzgen                     4:21.58,7     47.45,0   (284)  TS1/W40  5.     6.45 ¦  4:21.58    7.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    8. Vogel Raenka                        77 Marly                       4:23.48,5     49.34,8  (2067)  TS1/W20  1.     6.47 ¦  4:23.48    8.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    9. Häfliger Doris                      60 Cham                        4:35.30,2   1:01.16,5  (1207)  TS1/W40  6.     7.06 ¦  4:35.30    9.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   10. Johner Tanja                        77 Kerzers                     4:36.56,9   1:02.43,2   (937)  TS1/W20  2.     7.08 ¦  4:36.56   10.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   11. Reuse Janine                        61 Meyrin                      5:03.46,6   1:29.32,9   (666)  TS1/W40  7.     7.49 ¦  5:03.46   11.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   12. Gollnau Sigune                      50 D-Trossingen                5:24.07,8   1:49.54,1  (1833)  TS1/W50  1.     8.21 ¦  5:24.07   12.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   13. Kurek Anna                          71 PL-Katowice                 5:32.35,4   1:58.21,7  (1676)  TS1/W30  1.     8.34 ¦  5:32.35   13.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   14. Girault Genevieve                   45 F-Naintre                   5:40.04,8   2:05.51,1   (521)  TS1/W55  1.     8.45 ¦  5:40.04   14.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   15. Frieden Christine                   54 Krauchthal                  5:54.29,6   2:20.15,9  (2041)  TS1/W50  2.     9.08 ¦  5:54.29   15.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   16. Lingg Daniela                       79 Schötz                      5:57.51,1   2:23.37,4  (1387)  TS1/W20  3.     9.13 ¦  5:57.51   16.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   17. Lötscher Margrit                    48 Eptingen                    5:58.58,2   2:24.44,5  (1391)  TS1/W55  2.     9.15 ¦  5:58.58   17.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   18. Gessler Hanne                       57 D-Remseck                   6:01.22,4   2:27.08,7  (1859)  TS1/W45  3.     9.18 ¦  6:01.22   18.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   19. Degoumois Andrée                    36 Baden                       6:08.04,5   2:33.50,8  (1183)  TS1/W65  1.     9.29 ¦  6:08.04   19.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   20. Margueron Marie France              82 Lausanne                    6:31.33,8   2:57.20,1  (1395)  TS1/W20  4.    10.05 ¦  6:31.33   20.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   21. Allemann Sarah                      78 Kronbühl                    6:32.41,1   2:58.27,4  (1248)  TS1/WJ   1.    10.07 ¦  6:32.41   21.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   22. Marti Belinda                       73 Lüsslingen                  6:54.05,2   3:19.51,5   (682)  TS1/W30  2.    10.40 ¦  6:54.05   22.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   23. Rutz Bettina                        86 Oberglatt ZH                7:06.43,2   3:32.29,5  (1451)  TS1/WJ   2.    10.59 ¦  7:06.43   23.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   24. Bütikofer Patricia                  73 Gwatt (Thun)                7:14.59,1   3:40.45,4  (1280)  TS1/W30  3.    11.12 ¦  7:14.59   24.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   25. Obrecht Sophie                      87 Büetigen                    7:29.23,1   3:55.09,4  (1563)  TS1/WJ   3.    11.34 ¦  7:29.23   25.¦    ----  ----¦    ----  ----¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.