1. Teilstrecke Herren

Bieler Lauftage 2004 - 1. Teilstrecke Herren

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang        Ø/km ¦   Oberramsern ¦    Kirchberg ¦      Biberen ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Jaunin Marc-Henri                   68 Neuchâtel                   2:36.41,1       -----  (1599)  TS1/M35  1.     4.02 ¦  2:36.41    1.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    2. Konrad Marco                        74 D-Ravensburg                2:58.19,6     21.38,5    (73)  TS1/M30  1.     4.35 ¦  2:58.19    2.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    3. Fröhlich Siegfried                  68 D-Ammerbuch                 3:02.57,9     26.16,8    (74)  TS1/M35  2.     4.42 ¦  3:02.57    3.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    4. Isigkeit Volker                     66 D-Maintal                   3:03.41,1     27.00,0    (72)  TS1/M35  3.     4.44 ¦  3:03.41    4.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    5. Dietrich Manuel                     74 Wabern                      3:09.39,4     32.58,3   (112)  TS1/M30  2.     4.53 ¦  3:09.39    5.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    6. Brenner Peter                       56 Siebnen                     3:18.23,1     41.42,0   (166)  TS1/M45  1.     5.06 ¦  3:18.23    6.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    7. Schmidt Erhard, D-Linkenheim-Hochst 56 LSG Karlsruhe               3:20.44,7     44.03,6    (70)  TS1/M45  2.     5.10 ¦  3:20.44    7.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    8. Peinke Dr. Volker                   52 D-Remscheid                 3:22.18,5     45.37,4   (120)  TS1/M50  1.     5.12 ¦  3:22.18    8.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
    9. Pintschovius Lars                   77 D-Kelkheim                  3:26.29,8     49.48,7  (2033)  TS1/M20  1.     5.19 ¦  3:26.29    9.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   10. Weber Edy                           62 Rothrist                    3:27.19,3     50.38,2  (1998)  TS1/M40  1.     5.20 ¦  3:27.19   10.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   11. Mathey Edgar                        52 Lausanne                    3:28.13,7     51.32,6   (139)  TS1/M50  2.     5.22 ¦  3:28.13   11.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   12. Clees Fernand                       65 L-Nördange                  3:29.56,7     53.15,6   (111)  TS1/M35  4.     5.24 ¦  3:29.56   12.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   13. Lüscher Patrick                     74 Biel/Bienne                 3:31.46,1     55.05,0  (2077)  TS1/M30  3.     5.27 ¦  3:31.46   13.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   14. Thode Carsten                       63 D-Rödermark                 3:34.09,3     57.28,2   (328)  TS1/M40  2.     5.31 ¦  3:34.09   14.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   15. Berger Gerhard                      54 Buchs AG                    3:36.25,7     59.44,6  (1258)  TS1/M50  3.     5.34 ¦  3:36.25   15.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   16. Willi Christof                      78 Steffisburg                 3:42.20,2   1:05.39,1   (618)  TS1/M20  2.     5.43 ¦  3:42.20   16.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   17. Pillhofer Andreas                   65 D-Leinburg                  3:44.20,0   1:07.38,9  (1798)  TS1/M35  5.     5.46 ¦  3:44.20   17.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   18. Heusner Holger                      55 D-Neunkirchen-Seelscheid    3:46.46,6   1:10.05,5   (709)  TS1/M45  3.     5.50 ¦  3:46.46   18.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   19. Koppelman Hans                      56 NL-Almere 1338WC            3:47.07,4   1:10.26,3   (132)  TS1/M45  4.     5.51 ¦  3:47.07   19.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   20. Haug Fritz                          51 Mellingen                   3:47.19,4   1:10.38,3  (1338)  TS1/M50  4.     5.51 ¦  3:47.19   20.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   21. Spack Bernhard                      71 Bienne                      3:50.01,2   1:13.20,1   (939)  TS1/M30  4.     5.55 ¦  3:50.01   21.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   22. Pomaro Andreas                      65 Hersiwil                    3:51.12,4   1:14.31,3  (2010)  TS1/M35  6.     5.57 ¦  3:51.12   22.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   23. Frei Stefan                         61 Schwarzenbach SG            3:51.40,9   1:14.59,8   (890)  TS1/M40  3.     5.58 ¦  3:51.40   23.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   24. Deillon Yvan                        52 Ecublens VD                 3:51.52,5   1:15.11,4  (1896)  TS1/M50  5.     5.58 ¦  3:51.52   24.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   25. Bafcop Mickael                      71 F-Menthonnex en Bornes      3:53.19,6   1:16.38,5   (508)  TS1/M30  5.     6.00 ¦  3:53.19   25.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   26. Röthlisberger Markus                70 F-Bons en Chablais          3:54.22,3   1:17.41,2  (1449)  TS1/M30  6.     6.02 ¦  3:54.22   26.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   27. Grünenwald Josef                    64 Moosseedorf                 3:56.01,8   1:19.20,7  (2072)  TS1/M40  4.     6.04 ¦  3:56.01   27.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   28. Kurzo Bertrand                      63 Fribourg                    3:57.20,5   1:20.39,4  (1096)  TS1/M40  5.     6.07 ¦  3:57.20   28.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   29. Tschanz Werner                      54 Kirchberg BE                3:57.47,0   1:21.05,9   (815)  TS1/M50  6.     6.07 ¦  3:57.47   29.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   30. Mutz Dieter                         54 D-Lörrach                   3:58.02,3   1:21.21,2  (1620)  TS1/M50  7.     6.08 ¦  3:58.02   30.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   31. Schmutz Markus                      62 Derendingen                 4:00.19,3   1:23.38,2   (581)  TS1/M40  6.     6.11 ¦  4:00.19   31.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   32. Bochons Eusébio                     67 Le Vaud                     4:01.14,6   1:24.33,5  (1799)  TS1/M35  7.     6.13 ¦  4:01.14   32.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   33. Woelke Joachim                      70 D-Mainz                     4:03.23,7   1:26.42,6   (484)  TS1/M30  7.     6.16 ¦  4:03.23   33.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   34. Meder Gottfried                     52 D-Baden-Baden               4:04.11,6   1:27.30,5  (1668)  TS1/M50  8.     6.17 ¦  4:04.11   34.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   35. Salz Michael                        65 D-Waldbrunn                 4:04.48,7   1:28.07,6   (652)  TS1/M35  8.     6.18 ¦  4:04.48   35.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   36. Bostjan Vas                         81 SLO-Store                   4:05.54,3   1:29.13,2  (1789)  TS1/M20  3.     6.20 ¦  4:05.54   36.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   37. Pohl Andreas                        59 D-Lage                      4:06.45,6   1:30.04,5   (658)  TS1/M45  5.     6.21 ¦  4:06.45   37.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   38. Kratter Alberto                     65 Zwillikon                   4:06.58,1   1:30.17,0  (1737)  TS1/M35  9.     6.21 ¦  4:06.58   38.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   39. Zieger Helmut                       64 D-Philippsburg              4:07.12,4   1:30.31,3  (1874)  TS1/M40  7.     6.22 ¦  4:07.12   39.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   40. Jutz Maurice                        60 Basel                       4:08.19,4   1:31.38,3  (1621)  TS1/M40  8.     6.24 ¦  4:08.19   40.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   41. Peier André                         53 Eich                        4:09.02,3   1:32.21,2   (219)  TS1/M50  9.     6.25 ¦  4:09.02   41.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   42. Näf Guido                           67 Geltwil                     4:10.34,1   1:33.53,0  (2016)  TS1/M35  10.    6.27 ¦  4:10.34   42.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   43. Hintermeister Walter                55 Unterseen                   4:11.49,4   1:35.08,3   (738)  TS1/M45  6.     6.29 ¦  4:11.49   43.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   44. Dr. Carlberg Rüdiger                59 D-Amelinghausen             4:14.05,4   1:37.24,3   (718)  TS1/M45  7.     6.32 ¦  4:14.05   44.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   45. Wegmüller Peter                     58 Birsfelden                  4:14.06,7   1:37.25,6   (722)  TS1/M45  8.     6.32 ¦  4:14.06   45.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   46. Gruber Christoph                    52 Bolligen                    4:14.17,6   1:37.36,5  (1700)  TS1/M50  10.    6.33 ¦  4:14.17   46.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   47. Bock Werner                         42 D-Nürtingen                 4:14.56,3   1:38.15,2   (897)  TS1/M60  1.     6.34 ¦  4:14.56   47.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   48. Heinemann Jörg                      62 D-Mülheim                   4:16.55,7   1:40.14,6  (1656)  TS1/M40  9.     6.37 ¦  4:16.55   48.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   49. Felber Adrian                       69 Unterlunkhofen              4:18.13,3   1:41.32,2  (1749)  TS1/M35  11.    6.39 ¦  4:18.13   49.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   50. Göltenboth Erwin                    48 Schönenberg                 4:19.18,9   1:42.37,8   (779)  TS1/M55  1.     6.41 ¦  4:19.18   50.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   51. Meurer Dirk                         67 D-Witten                    4:21.57,3   1:45.16,2   (235)  TS1/M35  12.    6.45 ¦  4:21.57   51.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   52. Haeuselmann Christoph               54 Birsfelden                  4:21.59,2   1:45.18,1  (2087)  TS1/M50  11.    6.45 ¦  4:21.59   52.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   53. Kunz Michael                        48 Gelterkinden                4:22.05,6   1:45.24,5   (285)  TS1/M55  2.     6.45 ¦  4:22.05   53.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   54. Zahni Rene                          49 Winterthur                  4:26.15,0   1:49.33,9  (1646)  TS1/M55  3.     6.51 ¦  4:26.15   54.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   55. Braun Werner                        45 D-Eigeltingen               4:28.01,9   1:51.20,8  (1780)  TS1/M55  4.     6.54 ¦  4:28.01   55.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   56. Schenker Thomas                     61 Rothrist                    4:30.27,2   1:53.46,1   (345)  TS1/M40  10.    6.58 ¦  4:30.27   56.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   57. Huber Boris                         77 Riken AG                    4:30.28,5   1:53.47,4  (1648)  TS1/M20  4.     6.58 ¦  4:30.28   57.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   58. Grau Patrick                        77 Dietikon                    4:30.48,1   1:54.07,0  (1017)  TS1/M20  5.     6.58 ¦  4:30.48   58.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   59. Roselt Thomas                       72 D-Unterhaching              4:32.20,7   1:55.39,6  (1633)  TS1/M30  8.     7.01 ¦  4:32.20   59.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   60. Köster Nils                         68 D-Stuttgart                 4:34.05,8   1:57.24,7  (1550)  TS1/M35  13.    7.03 ¦  4:34.05   60.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   61. Jacober Andre                       85 Duebendorf                  4:35.34,8   1:58.53,7   (648)  TS1/MJ   1.     7.06 ¦  4:35.34   61.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   62. Krebs Reto                          80 Büren an der Aare           4:35.38,2   1:58.57,1  (1042)  TS1/M20  6.     7.06 ¦  4:35.38   62.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   63. Baumgartner Marco                   62 Hünibach                    4:36.10,6   1:59.29,5  (1254)  TS1/M40  11.    7.07 ¦  4:36.10   63.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   64. Pfeiffer Klaus                      58 Lommiswil                   4:37.19,2   2:00.38,1  (1426)  TS1/M45  9.     7.08 ¦  4:37.19   64.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   65. Hilgers Ferdi                       48 D-Duisburg                  4:37.21,3   2:00.40,2  (1805)  TS1/M55  5.     7.08 ¦  4:37.21   65.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   66. Rossel Heiner                       57 Solothurn                   4:38.17,5   2:01.36,4  (1568)  TS1/M45  10.    7.10 ¦  4:38.17   66.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   67. Ernst Rüdiger                       66 D-Rastatt                   4:39.30,4   2:02.49,3   (109)  TS1/M35  14.    7.12 ¦  4:39.30   67.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   68. Reusser Urs                         46 Herbligen                   4:39.39,1   2:02.58,0  (1952)  TS1/M55  6.     7.12 ¦  4:39.39   68.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   69. Schulz Stefan                       58 Attelwil                    4:39.59,4   2:03.18,3   (941)  TS1/M45  11.    7.12 ¦  4:39.59   69.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   70. Szirt Gabor                         49 Basel                       4:40.41,3   2:04.00,2  (1492)  TS1/M55  7.     7.14 ¦  4:40.41   70.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   71. Patzwaldt Manfred                   41 D-Erkner                    4:40.54,2   2:04.13,1  (1564)  TS1/M60  2.     7.14 ¦  4:40.54   71.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   72. Arn Markus                          52 Zuchwil                     4:41.32,5   2:04.51,4  (2026)  TS1/M50  12.    7.15 ¦  4:41.32   72.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   73. Oberhausen Franz                    57 D-Mueden                    4:45.36,4   2:08.55,3   (600)  TS1/M45  12.    7.21 ¦  4:45.36   73.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   74. Biese Ralf                          56 D-Berlin                    4:45.48,4   2:09.07,3   (691)  TS1/M45  13.    7.21 ¦  4:45.48   74.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   75. Haeberli Ruedi                      63 Hausen b. Brugg             4:46.16,2   2:09.35,1  (1145)  TS1/M40  12.    7.22 ¦  4:46.16   75.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   76. Häfliger Ruedi                      59 Cham                        4:49.28,8   2:12.47,7  (1208)  TS1/M45  14.    7.27 ¦  4:49.28   76.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   77. Hofen Stefan                        68 D-Ludwishafen               4:50.46,9   2:14.05,8  (1739)  TS1/M35  15.    7.29 ¦  4:50.46   77.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   78. Wenzel Uwe                          62 D-Ludwigshafen              4:51.05,5   2:14.24,4  (1511)  TS1/M40  13.    7.30 ¦  4:51.05   78.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   79. Binggeli Andreas                    61 Sugiez                      4:54.33,9   2:17.52,8  (1989)  TS1/M40  14.    7.35 ¦  4:54.33   79.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   80. Egger Andreas                       57 Täuffelen                   4:56.04,0   2:19.22,9  (2030)  TS1/M45  15.    7.37 ¦  4:56.04   80.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   81. Simon Karl-Dieter                   53 Cham                        4:56.17,0   2:19.35,9   (749)  TS1/M50  13.    7.38 ¦  4:56.17   81.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   82. Bowald Eric                         60 Kriens                      4:58.36,2   2:21.55,1   (771)  TS1/M40  15.    7.41 ¦  4:58.36   82.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   83. Eisel Hans Dieter                   41 D-Weilburg                  5:01.09,9   2:24.28,8  (1664)  TS1/M60  3.     7.45 ¦  5:01.09   83.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   84. Madl Walter                         56 D-Villingen-Schwenningen    5:01.26,6   2:24.45,5   (249)  TS1/M45  16.    7.46 ¦  5:01.26   84.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   85. Barthelmann Joachim                 49 D-Koblenz                   5:02.11,4   2:25.30,3   (938)  TS1/M55  8.     7.47 ¦  5:02.11   85.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   86. Böhnke Frank                        48 D-Düsseldorf                5:03.45,4   2:27.04,3  (1268)  TS1/M55  9.     7.49 ¦  5:03.45   86.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   87. Reuse Jean-Pierre                   62 Meyrin                      5:04.00,2   2:27.19,1   (677)  TS1/M40  16.    7.50 ¦  5:04.00   87.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   88. Truttmann Marcel                    75 Seelisberg                  5:06.15,9   2:29.34,8  (1495)  TS1/M20  7.     7.53 ¦  5:06.15   88.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   89. Knoblauch Urs                       52 Gränichen                   5:06.34,0   2:29.52,9  (1967)  TS1/M50  14.    7.54 ¦  5:06.34   89.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   90. Kazmierczak Erich                   38 D-Duisburg                  5:09.05,3   2:32.24,2   (887)  TS1/M65  1.     7.57 ¦  5:09.05   90.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   91. Polaschek Herbert                   40 D-Frankfurt                 5:09.29,5   2:32.48,4  (1567)  TS1/M60  4.     7.58 ¦  5:09.29   91.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   92. Fache Felix                         42 D-Leipzig                   5:09.56,5   2:33.15,4  (1302)  TS1/M60  5.     7.59 ¦  5:09.56   92.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   93. Riedel Dieter                       74 D-Berlin                    5:10.16,2   2:33.35,1    (53)  TS1/M30  9.     7.59 ¦  5:10.16   93.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   94. Meyer Andreas                       86 Schafisheim                 5:12.25,5   2:35.44,4   (244)  TS1/MJ   2.     8.03 ¦  5:12.25   94.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   95. Zeihe Siegfried                     43 D-Gütersloh                 5:16.26,6   2:39.45,5  (1756)  TS1/M60  6.     8.09 ¦  5:16.26   95.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   96. Hosner Markus                       58 Kriens                      5:16.34,3   2:39.53,2   (314)  TS1/M45  17.    8.09 ¦  5:16.34   96.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   97. Schmidtke Rudi                      63 D-Wildeshausen              5:16.49,3   2:40.08,2   (479)  TS1/M40  17.    8.09 ¦  5:16.49   97.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   98. Trummer Jean Pierre                 51 Carouge GE                  5:20.36,0   2:43.54,9  (1008)  TS1/M50  15.    8.15 ¦  5:20.36   98.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
   99. Rothenbühler Jürg                   80 Herrenschwanden             5:22.40,8   2:45.59,7  (1448)  TS1/M20  8.     8.18 ¦  5:22.40   99.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  100. Hohl Jakob                          51 Rheineck                    5:27.43,6   2:51.02,5  (1142)  TS1/M50  16.    8.26 ¦  5:27.43  100.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  101. Zaupa Bruno                         55 I-Isola Vicentina           5:27.49,2   2:51.08,1  (1852)  TS1/M45  18.    8.26 ¦  5:27.49  101.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  102. Kurek Edward                        39 PL-Katowice                 5:32.31,6   2:55.50,5  (1675)  TS1/M65  2.     8.34 ¦  5:32.31  102.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  103. Hostie Stephan                      57 B-Fouleng                   5:32.46,0   2:56.04,9  (2032)  TS1/M45  19.    8.34 ¦  5:32.46  103.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  104. Ziegler Jacques                     44 F-Valdoie                   5:32.54,6   2:56.13,5   (933)  TS1/M60  7.     8.34 ¦  5:32.54  104.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  105. Sommer Ferdinand                    43 Gretzenbach                 5:33.53,6   2:57.12,5  (1892)  TS1/M60  8.     8.36 ¦  5:33.53  105.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  106. Friedli Alfred                      44 Winterberg                  5:33.54,7   2:57.13,6  (1311)  TS1/M60  9.     8.36 ¦  5:33.54  106.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  107. Plozner Umberto                     42 I-Canzano (TE)              5:33.56,6   2:57.15,5  (1128)  TS1/M60  10.    8.36 ¦  5:33.56  107.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  108. Ebert Franz Eugen                   49 D-Neu-Ulm                   5:34.48,0   2:58.06,9  (2012)  TS1/M55  10.    8.37 ¦  5:34.48  108.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  109. Huguenin Francis                    54 Le Locle                    5:34.52,3   2:58.11,2  (2070)  TS1/M50  17.    8.37 ¦  5:34.52  109.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  110. Roche-Meredith Philippe             53 Le Locle                    5:34.52,8   2:58.11,7  (2069)  TS1/M50  18.    8.37 ¦  5:34.52  110.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  111. Girard Claud'Alain                  57 Le Locle                    5:34.53,2   2:58.12,1  (2071)  TS1/M45  20.    8.37 ¦  5:34.53  111.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  112. Rudin Rolf                          52 Gelterkinden                5:39.33,5   3:02.52,4   (940)  TS1/M50  19.    8.45 ¦  5:39.33  112.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  113. Girault Henri                       36 F-Naintre                   5:40.05,3   3:03.24,2   (692)  TS1/M65  3.     8.45 ¦  5:40.05  113.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  114. Cantarella Sebastiano               38 D-Lörrach                   5:41.09,9   3:04.28,8  (1282)  TS1/M65  4.     8.47 ¦  5:41.09  114.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  115. Oberlin Andreas                     ?? Winkel                      5:42.40,5   3:05.59,4  (1958)  TS1/MJ   3.     8.49 ¦  5:42.40  115.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  116. Bleuler Max                         67 S. Antonino                 5:47.26,4   3:10.45,3  (2002)  TS1/M35  16.    8.57 ¦  5:47.26  116.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  117. Schmidlin Christoph                 85 Orpund                      5:53.45,5   3:17.04,4  (1462)  TS1/MJ   4.     9.07 ¦  5:53.45  117.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  118. Frieden Christoph                   86 Messen                      5:54.31,2   3:17.50,1  (2042)  TS1/MJ   5.     9.08 ¦  5:54.31  118.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  119. Bürgi Ronni                         79 Biel/Bienne                 5:56.30,3   3:19.49,2  (1715)  TS1/M20  9.     9.11 ¦  5:56.30  119.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  120. Bölsterli Fredy                     56 Uffikon                     5:57.52,2   3:21.11,1  (1270)  TS1/M45  21.    9.13 ¦  5:57.52  120.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  121. Scheidegger Hans Peter              42 Schliern b. Köniz           5:58.26,2   3:21.45,1  (1455)  TS1/M60  11.    9.14 ¦  5:58.26  121.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  122. Kirchner Lutz                       66 D-Marschacht                6:00.10,5   3:23.29,4  (1976)  TS1/M35  17.    9.16 ¦  6:00.10  122.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  123. Gerber Crispin                      77 Oberglatt                   6:03.05,1   3:26.24,0   (474)  TS1/M20  10.    9.21 ¦  6:03.05  123.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  124. Berger Willi                        47 Bolligen                    6:10.24,9   3:33.43,8  (2080)  TS1/M55  11.    9.32 ¦  6:10.24  124.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  125. OTL Breuer Gerhard H.               44 D-Efringen-Kirchen          6:22.46,1   3:46.05,0  (1242)  TS1/M60  12.    9.51 ¦  6:22.46  125.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  126. Bruusgaard Henning                  41 N-Oslo                      6:23.40,7   3:46.59,6  (1276)  TS1/M60  13.    9.53 ¦  6:23.40  126.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  127. Modena Raimondo                     84 Pfungen                     6:25.00,8   3:48.19,7   (326)  TS1/M20  11.    9.55 ¦  6:25.00  127.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  128. Tschui Roland                       48 Subingen                    6:26.59,2   3:50.18,1  (1498)  TS1/M55  12.    9.58 ¦  6:26.59  128.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  129. Weilenmann Marco                    82 Hofstetten ZH               6:28.10,6   3:51.29,5  (1508)  TS1/M20  12.   10.00 ¦  6:28.10  129.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  130. Sluck Jonas                         84 Dinhard                     6:28.11,0   3:51.29,9  (1475)  TS1/M20  13.   10.00 ¦  6:28.11  130.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  131. Bauer Franz                         72 A-Wiener Neustadt           6:30.24,2   3:53.43,1   (624)  TS1/M30  10.   10.03 ¦  6:30.24  131.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  132. Jungen Jean-Michel                  54 St-Sulpice VD               6:31.03,5   3:54.22,4  (1212)  TS1/M50  20.   10.04 ¦  6:31.03  132.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  133. Holliger Christoph                  69 Biel/Bienne                 6:31.03,7   3:54.22,6  (1346)  TS1/M35  18.   10.04 ¦  6:31.03  133.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  134. Dumoulin Frederic                   81 Lausanne                    6:31.33,7   3:54.52,6  (1294)  TS1/M20  14.   10.05 ¦  6:31.33  134.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  135. Blanc Severin                       77 Jongny                      6:31.45,1   3:55.04,0  (1265)  TS1/M20  15.   10.05 ¦  6:31.45  135.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  135. Farron Jeremy                       81 Lausanne                    6:31.45,1   3:55.04,0  (1303)  TS1/M20  15.   10.05 ¦  6:31.45  135.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  137. Neuber Bernd                        64 D-Oberreichenbach           6:31.54,9   3:55.13,8   (537)  TS1/M40  18.   10.06 ¦  6:31.54  137.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  138. Peter Didier                        64 Bure                        6:34.08,2   3:57.27,1  (1425)  TS1/M40  19.   10.09 ¦  6:34.08  138.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  139. Helfenfinger Dave                   79 Bure                        6:34.08,8   3:57.27,7  (2050)  TS1/M20  17.   10.09 ¦  6:34.08  139.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  140. Staub Philipp                       79 Möhlin                      6:34.37,0   3:57.55,9  (1579)  TS1/M20  18.   10.10 ¦  6:34.37  140.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  141. Lerch Heinz                         72 Erlenbach i. S.             6:35.18,8   3:58.37,7   (288)  TS1/M30  11.   10.11 ¦  6:35.18  141.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  142. Strobel Stefan                      83 Oetwil                      6:40.28,2   4:03.47,1  (1487)  TS1/M20  19.   10.19 ¦  6:40.28  142.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  143. Diehl Jochen                        71 D-Bad Dürkheim              6:41.22,1   4:04.41,0   (226)  TS1/M30  12.   10.20 ¦  6:41.22  143.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  144. Schneiter Janic                     85 Biel/Bienne                 6:44.04,1   4:07.23,0  (2044)  TS1/MJ   6.    10.24 ¦  6:44.04  144.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  145. Scheidegger Roland                  76 Roggwil BE                  6:44.55,2   4:08.14,1  (2100)  TS1/M20  20.   10.26 ¦  6:44.55  145.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  146. von Arx Willi                       67 Zürich                      6:46.28,5   4:09.47,4  (1848)  TS1/M35  19.   10.28 ¦  6:46.28  146.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  147. Baumgartner Jean-Claude             66 Lengnau                     6:48.33,0   4:11.51,9   (494)  TS1/M35  20.   10.31 ¦  6:48.33  147.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  148. Cebrzynski Jan                      35 PL-Sochaczew                6:50.52,6   4:14.11,5  (1210)  TS1/M65  5.    10.35 ¦  6:50.52  148.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  149. Schaffarschick Werner               29 D-Mannheim                  6:53.12,3   4:16.31,2  (1220)  TS1/M75  1.    10.38 ¦  6:53.12  149.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  150. Stalder Patrick                     85 Kloten                      6:58.10,4   4:21.29,3  (1578)  TS1/MJ   7.    10.46 ¦  6:58.10  150.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  151. Romer Markus                        63 Rüti ZH                     7:01.39,8   4:24.58,7  (1445)  TS1/M40  20.   10.52 ¦  7:01.39  151.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  152. Jobin Christian                     62 Le Noirmont                 7:05.22,1   4:28.41,0  (1209)  TS1/M40  21.   10.57 ¦  7:05.22  152.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  153. Gerber Moritz                       81 Winkel                      7:06.42,4   4:30.01,3  (1317)  TS1/M20  21.   10.59 ¦  7:06.42  153.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  154. Korner Max                          42 Gränichen                   7:10.21,6   4:33.40,5  (1969)  TS1/M60  14.   11.05 ¦  7:10.21  154.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  155. Bütikofer Walter                    64 Gwatt (Thun)                7:15.00,1   4:38.19,0  (1281)  TS1/M40  22.   11.12 ¦  7:15.00  155.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  156. Rüegg Daniel                        68 Pfäffikon SZ                7:21.55,0   4:45.13,9  (2001)  TS1/M35  21.   11.23 ¦  7:21.55  156.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  157. Obrecht Hanspeter                   60 Büetigen                    7:29.19,1   4:52.38,0  (1562)  TS1/M40  23.   11.34 ¦  7:29.19  157.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
  158. Felser Christian                    62 Safnern                     7:34.10,3   4:57.29,2  (2098)  TS1/M40  24.   11.42 ¦  7:34.10  158.¦    ----  ----¦    ----  ----¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.