(110) 100-km-Lauf M65

Bieler Lauftage 2004 - (110) 100-km-Lauf M65

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Overall         Ø/km ¦   Oberramsern ¦    Kirchberg ¦      Biberen ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Friedle Othmar                      39 A-Bludenz                  10:08.37,9       -----   (183)  100      227.   6.05 ¦  3:24.27    1.¦ 5:16.08    1.¦ 7:40.20    1.¦
    2. Rösner Karl Ernst                   38 D-Haan                     10:23.34,2     14.56,3   (514)  100      261.   6.14 ¦  3:50.36    4.¦ 5:41.11    2.¦ 7:57.01    2.¦
    3. Schmitz Jean                        38 Biel/Bienne                10:46.30,6     37.52,7   (784)  100      343.   6.27 ¦  3:46.59    2.¦ 5:44.27    3.¦ 8:11.40    4.¦
    4. Spieker Johann                      39 D-Laar                     10:52.58,2     44.20,3  (1477)  100      364.   6.31 ¦  3:51.03    5.¦ 5:45.46    4.¦ 8:07.12    3.¦
    5. Ott Karl                            39 Brügg BE                   11:07.50,6     59.12,7   (811)  100      415.   6.40 ¦  3:56.57    7.¦ 5:54.00    5.¦ 8:20.04    5.¦
    6. Höger Gerhard                       36 D-Wittenberge              11:20.36,7   1:11.58,8  (1688)  100      451.   6.48 ¦  3:54.33    6.¦ 6:03.26    7.¦ 8:37.47    6.¦
    7. Rosset Gerald                       39 Renens VD                  11:47.59,9   1:39.22,0  (1590)  100      565.   7.04 ¦  3:47.05    3.¦ 5:55.11    6.¦ 8:38.41    7.¦
    8. Müller Werner                       37 D-Berlin                   12:05.20,4   1:56.42,5   (714)  100      628.   7.15 ¦  4:16.24    8.¦ 6:25.02    9.¦ 9:08.41    9.¦
    9. Schemann Bernhard                   39 D-Köln                     12:08.54,1   2:00.16,2  (1457)  100      637.   7.17 ¦  4:17.15    9.¦ 6:23.10    8.¦ 8:59.45    8.¦
   10. Back Howe                           37 D-Seligenstadt             12:25.56,4   2:17.18,5  (1143)  100      701.   7.27 ¦  4:35.20   15.¦ 6:43.59   11.¦ 9:22.37   10.¦
   11. De Benedetti Vittorio               39 D-Philippsburg             12:29.32,3   2:20.54,4  (1877)  100      712.   7.29 ¦  4:36.31   16.¦ 6:52.57   14.¦ 9:27.36   11.¦
   12. Frankenberg Klaus                   38 D-Ratingen                 12:47.58,1   2:39.20,2   (390)  100      777.   7.40 ¦  4:23.37   11.¦ 6:49.44   13.¦ 9:44.03   14.¦
   13. Södje Dieter                        38 D-Celle                    12:47.59,2   2:39.21,3   (913)  100      778.   7.40 ¦  4:23.29   10.¦ 6:45.41   12.¦ 9:35.41   13.¦
   14. Kukovic Higin                       38 SLO-Petrovce               13:55.20,0   3:46.42,1  (1797)  100      938.   8.21 ¦  4:46.26   18.¦ 7:20.47   17.¦10:25.39   16.¦
   15. Cornu Marc                          35 Gümligen                   14:04.21,3   3:55.43,4   (905)  100      948.   8.26 ¦  4:26.49   13.¦ 7:02.19   15.¦10:22.09   15.¦
   16. Pohl Günther                        39 D-Erfurt                   14:07.14,3   3:58.36,4  (1431)  100      951.   8.28 ¦  4:26.17   12.¦ 6:39.45   10.¦ 9:35.04   12.¦
   17. Rössler Siegfried                   36 D-Leonberg                 14:30.58,3   4:22.20,4   (973)  100      989.   8.42 ¦  4:52.17   19.¦ 7:27.43   18.¦10:47.45   18.¦
   18. Zimmerer Günter                     37 D-Malsch                   14:40.49,3   4:32.11,4  (1122)  100      1004.  8.48 ¦  4:52.24   20.¦ 7:33.29   19.¦10:49.44   19.¦
   19. Erni Josef                          37 Littau                     14:47.44,6   4:39.06,7  (1067)  100      1018.  8.52 ¦  5:22.57   25.¦ 8:05.57   23.¦11:09.38   20.¦
   20. Arnold Arthur                       36 D-Kelkheim                 14:52.06,8   4:43.28,9  (1051)  100      1025.  8.55 ¦  5:23.37   26.¦ 8:14.09   27.¦11:23.32   22.¦
   21. Bücheler Axel                       39 D-Frankfurt                14:57.16,6   4:48.38,7   (411)  100      1035.  8.58 ¦  5:30.55   33.¦ 8:15.50   28.¦11:33.21   25.¦
   22. Robadey Michel                      37 Neuchâtel                  15:02.28,0   4:53.50,1  (1181)  100      1042.  9.01 ¦  4:34.10   14.¦ 7:09.50   16.¦10:30.32   17.¦
   23. Fischer Heinrich                    37 Aarberg                    15:09.31,3   5:00.53,4  (1108)  100      1054.  9.05 ¦  5:14.20   23.¦ 8:01.03   21.¦11:28.04   24.¦
   24. Guex Jean                           36 Bioley Orjulaz             15:22.04,0   5:13.26,1  (1097)  100      1072.  9.13 ¦  5:10.42   22.¦ 8:06.39   24.¦11:34.31   26.¦
   25. Burster Gerhard                     35 D-Schönwald                15:27.33,2   5:18.55,3   (896)  100      1086.  9.16 ¦  5:30.26   32.¦ 8:13.48   26.¦11:27.37   23.¦
   26. Pobisch Reinhold                    35 D-Duisburg                 15:37.39,1   5:29.01,2  (1133)  100      1094.  9.22 ¦  5:17.32   24.¦ 8:02.38   22.¦11:15.43   21.¦
   27. Martin Klaus-Rainer                 38 D-Klein Wesenberg          15:40.17,5   5:31.39,6   (698)  100      1095.  9.24 ¦  5:24.30   27.¦ 8:11.35   25.¦11:39.12   28.¦
   27. Schwotzer Reiner, D-Leipzig         39 SV Leipzig-Stahmeln        15:40.17,5   5:31.39,6  (1470)  100      1095.  9.24 ¦  5:09.42   21.¦ 8:00.59   20.¦11:36.03   27.¦
   29. Krampitz Ekkehart                   39 D-Reutlingen               15:56.51,2   5:48.13,3  (1375)  100      1119.  9.34 ¦  5:25.47   28.¦ 8:24.54   30.¦11:53.03   29.¦
   30. Frey Willi                          37 D-Kelkheim Taunus          16:24.36,4   6:15.58,5  (1056)  100      1144.  9.50 ¦  5:26.40   29.¦ 8:22.39   29.¦11:54.49   30.¦
   31. Tschantré Hansruedi                 37 Magglingen/Macolin         16:32.59,0   6:24.21,1  (1100)  100      1149.  9.55 ¦  5:54.35   36.¦ 8:53.41   36.¦12:19.58   34.¦
   32. Wüthrich Fritz                      39 Suberg                     16:41.58,2   6:33.20,3  (1137)  100      1159. 10.01 ¦  5:59.11   37.¦ 8:49.52   35.¦12:32.28   36.¦
   33. Hunziker Paul                       36 Matzendorf                 16:51.33,3   6:42.55,4  (2099)  100      1173. 10.06 ¦  5:40.29   35.¦ 8:38.00   34.¦12:18.25   33.¦
   34. Dittrich Joachim                    38 D-Sindelfingen             16:53.50,7   6:45.12,8  (1639)  100      1175. 10.08 ¦  6:09.34   40.¦ 9:00.50   37.¦12:41.53   37.¦
   35. Stöckel Joachim                     39 D-Suhl                     17:03.35,4   6:54.57,5  (1136)  100      1185. 10.14 ¦  5:27.45   30.¦ 8:37.14   33.¦12:17.56   32.¦
   36. Haas Edwin                          37 Worblaufen                 17:09.16,4   7:00.38,5  (1193)  100      1191. 10.17 ¦  6:08.22   39.¦ 9:17.30   39.¦13:06.43   39.¦
   37. Müller Hans-Werner                  39 D-Zorge                    17:32.28,1   7:23.50,2  (1029)  100      1212. 10.31 ¦  5:38.42   34.¦ 8:35.04   32.¦12:28.08   35.¦
   38. Pinder Götz                         36 D-Frankfurt am Main        17:44.23,5   7:35.45,6   (223)  100      1222. 10.38 ¦  6:16.33   42.¦ 9:10.42   38.¦12:53.24   38.¦
   39. Ritter Manfred                      35 FL-Mauren                  17:48.19,1   7:39.41,2   (169)  100      1226. 10.40 ¦  5:30.20   31.¦ 8:33.31   31.¦11:59.16   31.¦
   40. Bächtold Erich                      39 Volketswil                 17:50.53,9   7:42.16,0  (1180)  100      1229. 10.42 ¦  6:01.44   38.¦ 9:33.44   41.¦13:33.02   40.¦
   41. Metz Josef                          39 D-Neuss                    18:14.16,5   8:05.38,6  (2063)  100      1245. 10.56 ¦  6:14.55   41.¦ 9:35.40   42.¦13:43.49   41.¦
   42. Jendrasch Horst                     36 D-Kelkheim                 18:20.57,0   8:12.19,1  (1205)  100      1248. 11.00 ¦  6:39.06   44.¦10:00.49   44.¦13:58.22   42.¦
   43. Weber Hansruedi                     39 Beromünster                18:49.54,0   8:41.16,1  (1170)  100      1267. 11.17 ¦  6:42.54   45.¦ 9:55.20   43.¦14:02.03   43.¦
   44. Biskupiak Henryk                    36 PL-Mikolon                 18:56.12,8   8:47.34,9  (1264)  100      1269. 11.21 ¦  4:41.45   17.¦ 9:27.42   40.¦14:32.23   44.¦
   45. De Boni Giancarlo                   35 I-Milano                   19:29.29,2   9:20.51,3  (1226)  100      1278. 11.41 ¦  6:52.04   48.¦10:28.21   48.¦15:01.04   49.¦
   46. Beuchat Jean-Pierre                 39 Nidau                      19:39.06,8   9:30.28,9  (1202)  100      1282. 11.47 ¦     ----  ----¦10:47.41   51.¦14:49.09   48.¦
   47. Bäcker Karlheinz                    35 D-Steffenberg              19:49.00,2   9:40.22,3  (1755)  100      1285. 11.53 ¦  6:44.07   46.¦10:16.42   46.¦14:45.18   46.¦
   48. Scheidegger Fritz                   35 Zwieselberg                19:51.04,2   9:42.26,3  (1235)  100      1288. 11.54 ¦  6:33.17   43.¦10:09.34   45.¦14:48.57   47.¦
   49. Holicki Heinrich                    36 D-Gunzenhausen             19:51.51,2   9:43.13,3  (1201)  100      1289. 11.55 ¦  6:57.09   50.¦10:33.57   50.¦15:03.27   50.¦
   50. Gailus Dieter                       36 D-Hardegsen                19:52.55,8   9:44.17,9  (1936)  100      1290. 11.55 ¦  6:47.54   47.¦10:17.36   47.¦14:42.50   45.¦
   51. Bührer Emil                         39 D-Schramberg               20:42.10,8  10:33.32,9  (1204)  100      1304. 12.25 ¦  7:23.36   51.¦11:05.10   52.¦15:50.08   52.¦
   52. Jamin Hans Joachim                  38 D-Darmstadt                20:53.41,2  10:45.03,3  (1351)  100      1309. 12.32 ¦  6:52.21   49.¦10:32.52   49.¦15:23.16   51.¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.