Bieler Lauftage 2004 - nach Ortschaft "T"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M45    106. Suter Jean-Marc                     56 Tafers                     11:26.41,7   3:44.13,5   (869)    6.52 ¦ 
100/M40    257. Cadosch Thomas                      60 Tamins                     17:20.09,2   9:50.06,9  (1176)   10.24 ¦ 
100/M50    126. Brumann Josef                       51 Tann                       13:17.11,4   5:05.09,8  (1849)    7.58 ¦ 
TS2/M40      5. Job Martin                          64 Tann                        4:42.16,6     37.09,9     (1)    5.01 ¦ 
TS1/M45     15. Egger Andreas                       57 Täuffelen                   4:56.04,0   1:37.40,9  (2030)    7.37 ¦ 
H/M60       16. Lempen Hans-Peter                   44 Täuffelen                   2:13.25,3     38.16,7  (5290)    6.19 ¦ 
K/F6         8. Lenk Elena                          97 Täuffelen                      2.27,2      0.10,4  (5291)    4.54 ¦ 
K/M5         6. Lenk Joel                           95 Täuffelen                      6.57,7      0.34,4  (5292)    4.38 ¦ 
100/M30     70. Giauque Jae-Sung                    74 Tavannes                   19:19.10,8  11:58.26,0  (1707)   11.35 ¦ 
B/M35        6. Gutfreund Vincent                   69 Tavannes                    1:04.44,6     14.26,9  (5760)    4.27 ¦ 
H/M40       15. Cuennet Jean-Marie                  61 Tentlingen                  1:42.58,2     24.22,5  (5806)    4.52 ¦ 
100/M20     16. Diezi Simon                         77 Thal                       10:47.58,9   2:08.57,9   (853)    6.28 ¦ 
100/W45     11. Gerth Trudi                         58 Thal                       12:11.02,3   2:47.19,3   (986)    7.18 ¦ 
H/M20        9. Akeret Eric                         76 Therwil                     1:34.51,5     18.02,7  (5035)    4.29 ¦ 
100/M45    199. Amrein Robert                       58 Therwil                    13:36.06,0   5:53.37,8  (1032)    8.09 ¦ 
100/STAF    47. Zingg Veronika+Zingg Veronika+Beutl 60 Jogging für Alle Lyss 1     9:53.12,5   2:30.47,4  (3009)    5.55 ¦ 
100/W20      6. Dolder Cindy                        82 Thielle                    20:11.05,9  10:31.19,0  (2085)   12.06 ¦ 
100/M55     28. Thalmann Ferdinand                  49 Thörishaus                 11:32.14,6   3:03.04,9  (1582)    6.55 ¦ 
100/MP      42. FW Schaffitz Matthias, Thun         82 LVB Pz 3                   19:16.52,9  11:25.02,7  (3357)   11.34 ¦ 
WALK       ---  Schuler Meinrad                     38 Thun                        1:59.32,7     20.49,0  (5440)    8.14 ¦ 
TS2/M70      2. Motf Schwager Rudolf                33 Thun                        8:36.09,1      7.59,1  (1574)    9.12 ¦ 
B/M35        2. Stucki Bruno                        66 Thun                          56.13,9      5.56,2  (5862)    3.52 ¦ 
B/W20        1. Tschanz Nina                        83 Thun                        1:10.59,4       -----  (5573)    4.53 ¦ 
100/M35    157. Rentsch Christian                   65 Thunstetten                15:43.03,7   7:56.58,7  (1440)    9.25 ¦ 
TS2/M50     19. Viola Renato                        53 Thusis                      8:33.11,9   3:25.03,7  (1862)    9.08 ¦ 
100/M60     44. Bühler Lucien                       44 Tramelan                   13:06.48,8   3:34.13,0  (1011)    7.52 ¦ 
100/M50      8. Etter Jakob, Treiten                54 Kerzerslauf 5               8:58.49,8     46.48,2    (43)    5.23 ¦ 
100/M50     68. Lawrence Erik                       54 Trélex                     11:25.20,1   3:13.18,5   (819)    6.51 ¦ 
100/M35     94. Visinand Patrick                    66 Trélex                     11:53.35,0   4:07.30,0  (1026)    7.08 ¦ 
B/W20        2. Nick Sandra                         77 Trimbach                    1:22.39,9     11.40,5  (5359)    5.42 ¦ 
M/MJ         2. Ramseier Andreas                    85 Trubschachen                4:28.26,0     20.16,2  (5712)    6.21 ¦ 
M/M20        5. Ramseier Rudolf                     81 Trubschachen                3:53.34,3     45.41,0  (5710)    5.32 ¦ 
100/M55    105. Gaus Bruno                          46 Tübach                     17:18.04,9   8:48.55,2  (1991)   10.22 ¦ 
100/W50     23. Gaus Ruth                           51 Tübach                     17:18.04,9   7:41.43,5  (1992)   10.22 ¦ 
100/M60     25. Stahel Hansruedi                    44 Turbenthal                 12:03.49,8   2:31.14,0  (1577)    7.14 ¦ 
100/M40    266. Tschanz Roland                      63 Tüscherz-Alfermée          17:58.54,9  10:28.52,6  (1179)   10.47 ¦ 
B/W40        3. Jost Franziska                      63 Twann                       1:16.37,0      3.36,7  (5858)    5.17 ¦ 

Total 37



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.