Bieler Lauftage 2004 - nach Ortschaft "O"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M/M40       16. Hofmann Hubert                      62 Oberburg                    4:00.13,5   1:06.04,9  (5216)    5.41 ¦ 
100/W45     27. Liechti Christine                   58 Oberburg                   17:48.41,5   8:24.58,5  (2009)   10.41 ¦ 
M/M45        2. Zürcher Paul                        57 Oberburg                    3:32.43,3      9.28,2  (5543)    5.02 ¦ 
100/M70      2. Häni Peter                          33 Oberdiessbach              13:03.57,0   1:13.46,2  (1003)    7.50 ¦ 
H/M60        8. Etter Werner                        40 Oberdorf SO                 1:53.44,3     18.35,7  (5871)    5.23 ¦ 
100/M55     33. Gysin Ernst                         45 Oberdorf SO                11:55.07,7   3:25.58,0   (796)    7.09 ¦ 
M/M40       11. Häfliger René                       64 Oberdorf SO                 3:47.32,1     53.23,5  (5626)    5.23 ¦ 
100/M70      9. Ehrle Max                           30 Oberengstringen            16:14.07,7   4:23.56,9  (1072)    9.44 ¦ 
M/M50        6. Bächli Ueli                         50 Obererlinsbach              4:11.01,8     55.46,6  (5711)    5.56 ¦ 
TS1/M20     10. Gerber Crispin                      77 Oberglatt                   6:03.05,1   2:36.35,3   (474)    9.21 ¦ 
TS2/M20     21. Pedrocchi Claudio                   80 Oberglatt ZH               10:14.45,8   5:34.45,3    (13)   10.57 ¦ 
TS1/WJ       2. Rutz Bettina                        86 Oberglatt ZH                7:06.43,2     34.02,1  (1451)   10.59 ¦ 
100/M45    101. Schmid Peter                        56 Oberönz                    11:16.35,8   3:34.07,6   (202)    6.45 ¦ 
TS2/W50      1. Ruf Anna                            53 Oberrieden                  8:18.55,7       -----  (1777)    8.53 ¦ 
100/W35     20. Langengger Flavia                   65 Oberriet SG                16:50.51,6   7:19.12,0  (1382)   10.06 ¦ 
100/M40    182. Gnägi Mario                         64 Oberschan                  12:39.04,7   5:09.02,4   (607)    7.35 ¦ 
100/M50     69. Haefelin Ruedi                      54 Oberstammheim              11:25.23,9   3:13.22,3   (876)    6.51 ¦ 
100/M55     84. Schären Werner                      46 Oberstammheim              15:01.45,4   6:32.35,7  (1146)    9.01 ¦ 
100/MP      36. RDF Manser Thomas, Oberuzwil        67 UOV St.Gallen              17:52.01,5  10:00.11,3  (3362)   10.43 ¦ 
100/M35     10. Wagen Martin                        69 Oberwil                     9:02.10,8   1:16.05,8   (114)    5.25 ¦ 
B/M60        1. Studhalter Franz                    44 Oberwil BL                  1:22.01,6       -----  (5854)    5.39 ¦ 
100/M40    263. Breitschmid Jann                    62 Oberwil-Lieli              17:42.47,1  10:12.44,8   (952)   10.37 ¦ 
H/MJ         4. Hadorn Christian                    87 Ochlenberg                  1:56.40,2     28.22,2  (5194)    5.31 ¦ 
100/M45    135. Laffer Urs                          59 Oensingen                  11:51.30,1   4:09.01,9   (968)    7.06 ¦ 
B/WJ         3. Sarah Spiegel                       88 Oensingen                   2:12.27,7     50.41,0  (5423)    9.08 ¦ 
B/W35        4. Simone Spiegel                      66 Oensingen                   2:13.19,1     37.20,2  (5451)    9.11 ¦ 
100/W40     37. Staub Doris                         60 Oensingen                  14:17.24,6   5:50.01,6  (1120)    8.34 ¦ 
100/M50     59. Staub Felix                         50 Oensingen                  11:04.32,3   2:52.30,7   (959)    6.38 ¦ 
M/M35       13. Mossavati Kaveh                     65 Oeschgen                    4:06.37,4   1:14.35,2  (5705)    5.50 ¦ 
TS1/M20     19. Strobel Stefan                      83 Oetwil                      6:40.28,2   3:13.58,4  (1487)   10.19 ¦ 
100/W45      2. Merk Nelly                          58 Oetwil am See               9:46.21,0     22.38,0    (24)    5.51 ¦ 
100/M45    228. Branger Christoph                   57 Oftringen                  16:34.34,6   8:52.06,4  (1119)    9.56 ¦ 
TS3/M40      3. Scheidegger Matthias                60 Oftringen                  11:14.49,0   3:40.23,3   (756)    8.46 ¦ 
M/M50        5. Mzg Sdt Rudin Urs                   54 Olten                       4:09.36,9     54.21,7  (5691)    5.54 ¦ 
H/M50        8. Wyss Willi                          52 Olten                       1:46.43,6     25.03,7  (5533)    5.03 ¦ 
100/M45      1. Pasandin Francisco                  58 Orient                      7:42.28,2       -----     (7)    4.37 ¦ 
M/M55        9. Voutat Michel                       47 Orpond                      4:38.58,6   1:11.02,1  (5508)    6.36 ¦ 
B/M20        7. Gammeter Adrian                     75 Orpund                      1:15.05,6     19.30,0  (5170)    5.10 ¦ 
M/M60        7. Hoffmann Hermann                    41 Orpund                      6:08.09,7   2:14.30,3  (5621)    8.43 ¦ 
100/M35    143. Hurni Claudio                       67 Orpund                     14:04.10,0   6:18.05,0   (456)    8.26 ¦ 
H/M35       31. Jungi Richard                       67 Orpund                      1:52.09,9     33.51,2  (5242)    5.18 ¦ 
100/STAF    57. Linder Patricia+Kunz Damian+Linder  86 No risk, No fun            12:14.09,2   4:51.44,1  (3035)    7.20 ¦ 
H/M45       10. Meister Heinz                       59 Orpund                      1:41.58,2     21.12,8  (5583)    4.49 ¦ 
V/TEAM       6. Moser Jürg, Orpund                  43 Biella Team 3               1:27.23,8     20.23,6  (7010)    6.01 ¦ 
WALK       ---  Rihs Marlis                         50 Orpund                      1:53.28,6     14.44,9  (5403)    7.49 ¦ 
100/STAF     9. Sallin Oswald+Sigrist Christoph+Sal 52 Orpund                      8:29.27,3   1:53.26,1  (3044)    5.05 ¦ 
TS1/MJ       4. Schmidlin Christoph                 85 Orpund                      5:53.45,5   1:18.10,7  (1462)    9.07 ¦ 
B/M30        2. Kubacki Christian                   70 Orselina                    1:01.36,5      9.50,2  (5893)    4.14 ¦ 
100/M45    243. Bürki Peter                         56 Orvin                      20:38.55,4  12:56.27,2  (1529)   12.23 ¦ 
H/M30       10. Baum Joachim                        70 Ostermundigen               1:35.50,0     15.33,3  (5816)    4.32 ¦ 
V/TEAM       2. Rämy Beat, Ostermundigen            53 Biella Team 1               1:10.52,0      3.51,8  (7005)    4.53 ¦ 
100/MP      32. OBLT Rohr Stephan, Ostermundigen    80 MMG-Hippo                  17:03.36,4   9:11.46,2  (3369)   10.14 ¦ 
TS2/M45     18. Rüfli Roland                        56 Ostermundigen               6:48.35,3   1:27.40,5   (893)    7.16 ¦ 
H/M20       17. Streit Peter                        75 Ostermundigen               1:45.49,0     29.00,2  (5472)    5.00 ¦ 
100/STAF     7. von Allmen Fritz+von Allmen Fritz+H 62 Ostermundigen               8:05.19,5   1:29.18,3  (3059)    4.51 ¦ 
100/STAF    18. Wehrle Roman+Hämmerle Markus+Wehrle 37 Ostermundigen               9:45.37,3   3:09.36,1  (3061)    5.51 ¦ 

Total 56



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.