Bieler Lauftage 2004 - nach Ortschaft "L"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40     53. Donzallaz Jean-Claude               60 La Chaux-de-Fonds           9:47.00,8   2:16.58,5    (92)    5.52 ¦ 
100/M35    124. Ehret Yves                          66 La Chaux-de-Fonds          13:03.44,2   5:17.39,2   (350)    7.50 ¦ 
K/M4         6. Loeffel Colin                       94 La Chaux-de-Fonds              6.31,4      0.31,0  (5300)    4.20 ¦ 
K/F6         3. Loeffel Florine                     97 La Chaux-de-Fonds              2.19,9      0.03,1  (5301)    4.39 ¦ 
K/M3         2. Loeffel Romain                      91 La Chaux-de-Fonds              9.26,2      0.00,3  (5302)    3.46 ¦ 
K/M3         5. Gionchetta Victor                   92 La Heutte                     10.23,1      0.57,2  (5737)    4.09 ¦ 
100/M50     61. Lars Dalgaard                       53 La Heutte                  11:07.38,7   2:55.37,1   (948)    6.40 ¦ 
100/STAF    52. Perrot Blaise+Denny Reginald+Rüegse 45 La Neuveville              10:16.02,4   2:53.37,3  (3039)    6.09 ¦ 
B/M20       17. Reymond Sebastien                   81 La Neuveville               1:48.38,2     53.02,6  (5400)    7.29 ¦ 
K/F3         1. Rossi Lara                          91 La Neuveville                 10.24,5       -----  (5599)    4.09 ¦ 
S1           1. Rossi Lara+Rossi Lara+Racine Sandri 91 Sport-Neuveville               5.01,0       -----  (7103)    2.00 ¦ 
K/F5         1. Rossi Lea                           95 La Neuveville                  6.54,8       -----  (5600)    4.36 ¦ 
TS2/M35      4. Suter Yvan                          67 La Rippe                    5:48.38,2     12.32,0   (281)    6.12 ¦ 
B/MJ         7. Musy Jerome                         90 La Sagne NE                 1:15.35,4     17.59,3  (5356)    5.12 ¦ 
M/M50        3. Schindler Jacques                   51 La Sarraz                   3:41.22,0     26.06,8  (5570)    5.14 ¦ 
100/M35    178. Emery Pierre André                  65 La Tour-de-Peilz           18:43.17,2  10:57.12,2  (1300)   11.13 ¦ 
H/M45        2. Marchon Gérard                      56 La Tour-de-Trême            1:20.58,4      0.13,0  (5316)    3.50 ¦ 
100/M35     28. Steiger André                       67 Lachen                      9:39.50,9   1:53.45,9   (608)    5.47 ¦ 
H/M30        7. Oggier Bruno                        72 Lalden                      1:30.55,6     10.38,9  (5819)    4.18 ¦ 
100/W65      1. Baumgartner Annie                   39 Lamboing                   21:49.03,9       -----  (1864)   13.05 ¦ 
H/M45       19. Carrel Gilbert                      55 Lamboing                    1:51.41,4     30.56,0  (5719)    5.17 ¦ 
K/F3         5. Lohri Mélodie                       92 Lamboing                      11.04,4      0.39,9  (5735)    4.25 ¦ 
K/F3         8. Saucy Garence                       92 Lamboing                      12.15,9      1.51,4  (5736)    4.54 ¦ 
100/M55     91. Belser Hans                         45 Langendorf                 15:37.37,9   7:08.28,2  (2079)    9.22 ¦ 
M/M20        2. Buchmann Reto                       77 Langenthal                  3:26.07,9     18.14,6  (5703)    4.53 ¦ 
M/MJ         1. Joos Marc                           87 Langenthal                  4:08.09,8       -----  (5239)    5.52 ¦ 
M/M45        7. Joos Roland                         56 Langenthal                  4:08.09,7     44.54,6  (5240)    5.52 ¦ 
M/W20        4. Knobel Regula                       78 Langenthal                  5:24.46,1   1:41.13,8  (5704)    7.41 ¦ 
100/M55     56. Schönholzer Heinz                   46 Langrickenbach             13:24.01,0   4:54.51,3  (1465)    8.02 ¦ 
TS2/W35      1. Henz Silvia                         67 Laufen                      6:53.35,9       -----  (1788)    7.22 ¦ 
H/M45       11. Fet Jose                            55 Laupersdorf                 1:44.10,9     23.25,5  (5834)    4.56 ¦ 
100/W55     16. Meier Alice                         48 Laupersdorf                14:19.16,8   4:00.20,3  (1025)    8.35 ¦ 
B/M55        6. Müller Leo                          48 Laupersdorf                 1:55.00,4     41.06,0  (5351)    7.55 ¦ 
B/W50        6. Müller Margret                      51 Laupersdorf                 1:59.25,6     41.08,8  (5352)    8.14 ¦ 
TS2/M20     17. Bernardazzi Claude                  77 Lausanne                    8:47.27,7   4:07.27,2  (1259)    9.24 ¦ 
H/M35       55. De Louw Cornelis W.                 65 Lausanne                    2:21.34,0   1:03.15,3  (5109)    6.42 ¦ 
TS2/W40      1. Donnet Liliane                      63 Lausanne                    6:26.27,1       -----  (1532)    6.53 ¦ 
TS1/M20     14. Dumoulin Frederic                   81 Lausanne                    6:31.33,7   3:05.03,9  (1294)   10.05 ¦ 
TS1/M20     15. Farron Jeremy                       81 Lausanne                    6:31.45,1   3:05.15,3  (1303)   10.05 ¦ 
100/M45    239. Gerber Herve                        55 Lausanne                   18:00.33,6  10:18.05,4  (1223)   10.48 ¦ 
100/M40      7. Glardon Daniel                      60 Lausanne                    8:19.52,1     49.49,8    (62)    4.59 ¦ 
TS1/W45      2. Lafon Pascale                       56 Lausanne                    4:20.02,0     45.48,3  (1380)    6.42 ¦ 
H/M50       15. Le Chi Thanh                        50 Lausanne                    1:57.30,0     35.50,1  (5285)    5.34 ¦ 
100/M35     41. Lüthi Jean-Pierre                   65 Lausanne                   10:08.20,6   2:22.15,6  (2004)    6.05 ¦ 
TS1/W20      4. Margueron Marie France              82 Lausanne                    6:31.33,8   2:07.45,3  (1395)   10.05 ¦ 
H/W30        1. Martin Sophie                       74 Lausanne                    1:55.04,8       -----  (5318)    5.27 ¦ 
TS1/M50      2. Mathey Edgar                        52 Lausanne                    3:28.13,7      5.55,2   (139)    5.22 ¦ 
H/M35       43. Michel Nicolas                      69 Lausanne                    1:58.32,3     40.13,6  (5335)    5.37 ¦ 
100/M50     90. Pahud Jean-Luc                      51 Lausanne                   12:10.38,0   3:58.36,4  (1820)    7.18 ¦ 
H/M35       53. Pilato Jason                        68 Lausanne                    2:15.39,2     57.20,5  (5383)    6.25 ¦ 
100/W35     27. Reusser Dominique                   67 Lausanne                   20:14.54,9  10:43.15,3  (1887)   12.08 ¦ 
100/M55    118. Reusser Jean                        46 Lausanne                   20:14.54,9  11:45.45,2  (1886)   12.08 ¦ 
H/M40       27. Seydoux Charles                     60 Lausanne                    1:51.31,1     32.55,4  (5445)    5.17 ¦ 
100/M50     84. Meylan Pierre                       51 Le Brassus                 11:55.37,6   3:43.36,0  (1403)    7.09 ¦ 
H/M35       52. Hug Markus                          65 Le Landeron                 2:12.35,5     54.16,8  (5222)    6.17 ¦ 
K/F4         1. Racine Sandrine                     93 Le Landeron                    6.06,7       -----  (5746)    4.04 ¦ 
TS2/M40     23. Korkmaz Memet                       64 Le Lignon                   6:41.14,4   2:36.07,7  (1372)    7.09 ¦ 
TS1/M45     20. Girard Claud'Alain                  57 Le Locle                    5:34.53,2   2:16.30,1  (2071)    8.37 ¦ 
B/M80        1. Graber Emile                        24 Le Locle                    2:05.33,9       -----  (5183)    8.39 ¦ 
TS1/M50     17. Huguenin Francis                    54 Le Locle                    5:34.52,3   2:12.33,8  (2070)    8.37 ¦ 
TS1/M50     18. Roche-Meredith Philippe             53 Le Locle                    5:34.52,8   2:12.34,3  (2069)    8.37 ¦ 
TS1/M40     21. Jobin Christian                     62 Le Noirmont                 7:05.22,1   3:38.02,8  (1209)   10.57 ¦ 
100/M50     64. Wermeille Pierre                    51 Le Noirmont                11:15.32,1   3:03.30,5  (1629)    6.45 ¦ 
100/STAF     7. Giotto Liliana+Mayaud Francine+Giot 69 Le Sentier                 10:38.17,3   1:45.43,7  (3016)    6.22 ¦ 
TS1/M35      7. Bochons Eusébio                     67 Le Vaud                     4:01.14,6   1:24.33,5  (1799)    6.13 ¦ 
100/M40    227. Schilling Martin                    60 Leibstadt                  14:55.47,8   7:25.45,5  (1069)    8.57 ¦ 
H/M50       16. Hähni Andreas                       54 Leissigen                   2:02.22,5     40.42,6  (5196)    5.47 ¦ 
TS1/M35     20. Baumgartner Jean-Claude             66 Lengnau                     6:48.33,0   4:11.51,9   (494)   10.31 ¦ 
B/M40        1. Eggimann Hansueli                   61 Lengnau                     1:03.27,0       -----  (5127)    4.22 ¦ 
M/W20        6. Häberli Nicole                      84 Lengnau                     5:57.30,7   2:13.58,4  (5593)    8.28 ¦ 
TS2/M20     15. Perrot Florian                      80 Lengnau BE                  8:44.44,5   4:04.44,0  (1424)    9.21 ¦ 
M/M40        7. Rüfli Christian                     61 Lengnau BE                  3:31.59,3     37.50,7  (5685)    5.01 ¦ 
100/M20     68. Schlup Reto                         80 Lengnau BE                 17:13.48,7   8:34.47,7  (1461)   10.20 ¦ 
100/STAF    53. Tschopp Fritz+Jenni Jean-Pierre+Tsc ?? LSV Biel Oldies            10:20.59,9   2:58.34,8  (3057)    6.12 ¦ 
H/M65        1. Zingg Rolf                          39 Lengnau BE                  1:43.04,3       -----  (5539)    4.53 ¦ 
H/M40       41. Huber Peter                         61 Lenzburg                    2:12.28,4     53.52,7  (5221)    6.16 ¦ 
100/M40    212. Schmid Michael                      61 Lenzburg                   14:13.47,6   6:43.45,3  (1990)    8.32 ¦ 
100/M50    187. Rochat Gilbert                      51 Les Charbonnières          17:29.38,4   9:17.36,8  (1151)   10.29 ¦ 
K/F5         5. Racine Myriam                       95 Les Geneveys-sur-Coffrane      7.52,8      0.58,0  (5566)    5.15 ¦ 
K/M5        12. Racine Thomas                       95 Les Geneveys-sur-Coffrane      8.01,2      1.37,9  (5567)    5.20 ¦ 
B/M45        4. Niggli Jean-Pierre                  58 Les Hauts-Geneveys          1:13.50,9     11.09,0  (5361)    5.05 ¦ 
H/W35        7. Spaltenstein Laura                  66 Les Monts-de-Corsier        2:05.15,1     15.18,7  (5459)    5.56 ¦ 
H/M35       48. Burri Jürg                          66 Liebefeld                   2:01.14,9     42.56,2  (5095)    5.44 ¦ 
100/M50    133. Wanner Jürg                         51 Liebefeld                  13:32.15,3   5:20.13,7  (1616)    8.07 ¦ 
100/M30      9. Winkler Thomas                      73 Liebefeld                   8:52.40,2   1:31.55,4  (1698)    5.19 ¦ 
WALK       ---  Kramer Heinz                        52 Liebistorf                  1:44.23,6      5.39,9  (5271)    7.11 ¦ 
100/M50     85. Raemy Hugo                          51 Liebistorf                 11:56.09,9   3:44.08,3  (1618)    7.09 ¦ 
100/W40     46. Kubecska Diana                      64 Liestal                    16:36.01,1   8:08.38,1   (351)    9.57 ¦ 
100/M45    205. Luginbuehl Andreas                  59 Liestal                    13:51.50,5   6:09.22,3   (325)    8.19 ¦ 
100/M50    170. Schlachter James                    51 Liestal                    15:48.22,8   7:36.21,2  (1129)    9.29 ¦ 
K/F3         6. Geiser Micheline                    92 Ligerz                        11.39,0      1.14,5  (5175)    4.39 ¦ 
100/M65     19. Erni Josef                          37 Littau                     14:47.44,6   4:39.06,7  (1067)    8.52 ¦ 
B/M20        2. Schaller Jürg                       79 Lohn-Ammannsegg               57.58,3      2.22,7  (5850)    3.59 ¦ 
100/M40    183. Bur Markus                          61 Lommiswil                  12:41.59,9   5:11.57,6  (1665)    7.37 ¦ 
100/STAF    12. Kofmel Willy+Kofmel Willy+Howald Is 59 LG Derendingen "Fun"        8:24.33,7   1:02.08,6  (3034)    5.02 ¦ 
TS1/M45      9. Pfeiffer Klaus                      58 Lommiswil                   4:37.19,2   1:18.56,1  (1426)    7.08 ¦ 
K/F6        12. Winkelhausen Céline                 98 Lommiswil                      2.52,0      0.35,2  (5591)    5.44 ¦ 
100/M45     92. Ferrandi Graziano                   59 Losone                     11:01.13,8   3:18.45,6  (1725)    6.36 ¦ 
H/M30       27. Leu Olivier                         73 Loveresse                   1:53.03,3     32.46,6  (5294)    5.21 ¦ 
100/M45    157. Winkler Bernhard                    59 Lufingen                   12:22.04,9   4:39.36,7   (305)    7.25 ¦ 
TS2/W30      3. Scheidegger Susanne                 73 Lugano                     10:42.43,6   5:34.43,3  (1456)   11.27 ¦ 
M/W40        4. Eyer Dominique                      61 Lully VD                    4:02.41,2     49.01,7  (5669)    5.45 ¦ 
M/M50       13. Bossard Toni                        54 Lupfig                      4:50.12,8   1:34.57,6  (5666)    6.52 ¦ 
100/W40     53. Gröbli Jeanette                     64 Lupsingen                  19:04.48,0  10:37.25,0  (1949)   11.26 ¦ 
100/M55     63. Etter Daniel, Lurtigen              48 Kerzerslauf 1              13:38.47,6   5:09.37,9    (46)    8.11 ¦ 
H/M45        9. Anker Alfred                        58 Lüscherz                    1:41.41,8     20.56,4  (5855)    4.49 ¦ 
TS1/W30      2. Marti Belinda                       73 Lüsslingen                  6:54.05,2   1:21.29,8   (682)   10.40 ¦ 
100/W40     13. Brocklebank Susan                   61 Lutry                      11:06.58,1   2:39.35,1   (278)    6.40 ¦ 
TS2/M50      3. Bichsel Toni                        54 Lützelflüh-Goldb            5:57.20,9     49.12,7  (2023)    6.22 ¦ 
H/M30       17. Dübendorfer Nik                     72 Luzern                      1:40.08,6     19.51,9  (5820)    4.44 ¦ 
100/M35    136. Krügel Urs                          67 Luzern                     13:36.31,6   5:50.26,6  (1377)    8.09 ¦ 
TS3/M60      5. Lötscher Rolf                       40 Luzern                     16:39.33,5   6:00.42,3  (1215)   12.59 ¦ 
100/MP      30. OBLT Valli Marco, Luzern            76 Virus                      16:51.55,3   9:00.05,1  (3343)   10.07 ¦ 
M/W20        1. von Moos Dorothe                    76 Luzern                      3:43.32,3       -----  (5721)    5.17 ¦ 
H/M40       14. Amstutz Peter                       60 Lyss                        1:42.50,9     24.15,2  (5842)    4.52 ¦ 
H/W20       18. Arnold Elselina                     81 Lyss                        2:21.43,6     37.42,5  (5045)    6.43 ¦ 
H/M35       44. Bernasconi Sergio                   65 Lyss                        1:59.01,8     40.43,1  (5805)    5.38 ¦ 
100/STAF    30. Britschgi Sven+Amport Markus+Britsc 70 Lyss                        9:01.36,8   1:39.11,7  (3018)    5.24 ¦ 
B/M40        4. Christen Urs                        63 Lyss                        1:08.20,2      4.53,2  (5105)    4.42 ¦ 
H/M35       29. Dedecke Thorsten                    65 Lyss                        1:49.11,6     30.52,9  (5549)    5.10 ¦ 
B/M45        9. Diethalm Peter                      58 Lyss                        2:02.43,1   1:00.01,2  (5882)    8.27 ¦ 
M/M55        1. Eggimann Peter                      48 Lyss                        3:27.56,5       -----  (5608)    4.55 ¦ 
100/M35    163. Etter Niklaus                       65 Lyss                       16:15.26,4   8:29.21,4  (1863)    9.45 ¦ 
K/F4         9. Fahrni Bettina, Lyss                94 Mädchenriege Lyss              7.32,6      1.25,9  (5137)    5.01 ¦ 
100/STAF    21. Fahrni Michael+Heinz Brägger+Michae 63 Züri-Banker verstärkt       8:44.07,1   1:21.42,0  (3023)    5.14 ¦ 
K/F4         7. Gerber Celina, Lyss                 94 Mädchenriege Lyss              6.56,4      0.49,7  (5177)    4.37 ¦ 
TS3/M60      6. Glauser Gottlieb                    43 Lyss                       17:06.15,4   6:27.24,2  (2096)   13.20 ¦ 
100/STAF     4. Hiltbrand Andreas+Hiltbrand Andreas 55 Hihahäse                    7:56.58,5     34.33,4  (3032)    4.46 ¦ 
100/STAF     4. Huber Verena+Huber Verena+Luder Urs 62 Jogging für Alle Lyss 3     9:26.18,2     33.44,6  (3007)    5.39 ¦ 
B/M40       13. Iseli Martin                        64 Lyss                        1:12.19,1      8.52,1  (5230)    4.59 ¦ 
K/F6         6. Jäggi Jelena, Lyss                  97 Mädchenriege Lyss              2.26,2      0.09,4  (5234)    4.52 ¦ 
S1           3. Jäggi Jelena+Jäggi Jelena+Wüthrich  97 MR Flitzer                     7.07,3      2.06,3  (7101)    2.50 ¦ 
K/F4        10. Jäggi Jessica, Lyss                 94 Mädchenriege Lyss              7.33,3      1.26,6  (5235)    5.02 ¦ 
B/M40        2. Karl Reinhold                       60 Lyss                        1:03.46,1      0.19,1  (5869)    4.23 ¦ 
H/W30        5. Locher Gaby                         72 Lyss                        2:16.10,1     21.05,3  (5827)    6.27 ¦ 
K/F4        13. Michel Melanie                      94 Lyss                           9.03,4      2.56,7  (5334)    6.02 ¦ 
K/M5         3. Michel Patrick                      96 Lyss                           6.39,4      0.16,1  (5336)    4.26 ¦ 
TS2/M20      6. Moser Martin                        76 Lyss                        6:37.04,0   1:57.03,5   (872)    7.04 ¦ 
100/STAF    16. Schneider Hansruedi+Schneider Hansr 52 Jogging für alle Lyss 2     9:18.21,3   2:42.20,1  (3008)    5.35 ¦ 
B/M20        5. Schrofer Pascal                     77 Lyss                        1:11.44,0     16.08,4  (5571)    4.56 ¦ 
K/F4        12. Schütz Jessica, Lyss                94 Mädchenriege Lyss              8.14,8      2.08,1  (5442)    5.29 ¦ 
H/M65        2. Streit Ulrich                       38 Lyss                        2:00.09,8     17.05,5  (5609)    5.41 ¦ 
K/M6         4. Weber Fabian                        97 Lyss                           2.16,3      0.22,3  (5512)    4.32 ¦ 
K/F4         5. Weber Tamara, Lyss                  94 Mädchenriege Lyss              6.44,3      0.37,6  (5513)    4.29 ¦ 
S1           2. Weber Tamara+Weber Tamara+Jäggi Jes 94 MR Düsen                       6.13,4      1.12,4  (7102)    2.29 ¦ 
B/M20        6. Wili Michael                        84 Lyss                        1:14.03,3     18.27,7  (5528)    5.06 ¦ 
K/F4        11. Winkler Tanja, Lyss                 93 Mädchenriege Lyss              7.47,6      1.40,9  (5530)    5.11 ¦ 
K/F5        11. Wüthrich Ramona, Lyss               95 Mädchenriege Lyss              9.55,7      3.00,9  (5532)    6.37 ¦ 
100/M30     50. Wyss Daniel                         70 Lyss                       13:40.03,6   6:19.18,8   (989)    8.12 ¦ 
H/M35        2. Wyttenbach Werner                   65 Lyss                        1:22.56,7      4.38,0  (5872)    3.55 ¦ 
H/M40        8. Zwahlen Rolf                        63 Lyss                        1:39.16,8     20.41,1  (5783)    4.42 ¦ 
100/M50    128. Fw Mosimann Walter                  52 Lyssach                    13:19.26,7   5:07.25,1  (1999)    7.59 ¦ 

Total 152



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.