Bieler Lauftage 2004 - nach Ortschaft "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M50      3. Vögeli Paul                         53 Kappel SO                   8:31.55,8     19.54,2  (1770)    5.07 ¦ 
100/M20     71. Schneider Dominik                   83 Kappelen                   18:30.46,5   9:51.45,5  (2028)   11.06 ¦ 
100/STAF     5. Gärtner Peter+Keusen Stefan+Liechti 65 Verofit                     7:58.27,1     36.02,0  (3017)    4.47 ¦ 
H/M30       13. Glauser Matthias                    73 Kehrsatz                    1:38.29,8     18.13,1  (5832)    4.40 ¦ 
K/F6        15. Grotz Franziska                     99 Kempten                        3.38,5      1.21,7  (5756)    7.17 ¦ 
100/M50     16. Wampfler Andreas                    51 Kernenried                  9:31.11,0   1:19.09,4   (374)    5.42 ¦ 
TS1/W20      2. Johner Tanja                        77 Kerzers                     4:36.56,9     13.08,4   (937)    7.08 ¦ 
100/M35     32. Luginbühl Peter                     68 Kerzers                     9:50.44,6   2:04.39,6  (1393)    5.54 ¦ 
100/M40    131. Reiser Thomas                       64 Kerzers                    11:36.55,8   4:06.53,5  (1438)    6.58 ¦ 
M/M40       18. Messerli Heinz                      62 Kiesen                      4:11.08,7   1:17.00,1  (5564)    5.57 ¦ 
100/M45     94. Voser Peter                         55 Killwangen                 11:04.37,7   3:22.09,5   (548)    6.38 ¦ 
WALK       ---  Linn Heinz                          43 Kirchberg BE                1:45.09,4      6.25,7  (5298)    7.15 ¦ 
100/M30      3. Luder Beat                          72 Kirchberg BE                8:23.44,5   1:02.59,7  (2083)    5.02 ¦ 
M/M40        6. Rindlisbacher Willi                 62 Kirchberg BE                3:21.10,9     27.02,3  (5405)    4.46 ¦ 
100/W40     42. Senft Barbara                       60 Kirchberg BE               15:13.43,7   6:46.20,7  (1060)    9.08 ¦ 
TS1/M50      6. Tschanz Werner                      54 Kirchberg BE                3:57.47,0     35.28,5   (815)    6.07 ¦ 
M/M40       24. Mathys Werner                       60 Kirchbertg                  4:36.40,1   1:42.31,5  (5320)    6.33 ¦ 
100/STAF    40. Zöbeli Patricia+Fund Michel+Fund Ga 66 Kirchlindach                9:39.09,7   2:16.44,6  (3065)    5.47 ¦ 
100/MP      21. HPTM Bühlmann Hannes, Kloten        71 Puma                       14:41.15,5   6:49.25,3  (3342)    8.48 ¦ 
100/M45    198. Göldi Walter                        58 Kloten                     13:31.09,9   5:48.41,7   (745)    8.06 ¦ 
M/M65        1. Koller Helmut                       38 Kloten                      3:47.14,9       -----  (5702)    5.23 ¦ 
TS1/MJ       7. Stalder Patrick                     85 Kloten                      6:58.10,4   2:22.35,6  (1578)   10.46 ¦ 
100/M50     53. Strickler Werner                    54 Kloten                     10:45.31,7   2:33.30,1   (160)    6.27 ¦ 
100/STAF     8. Zeindler Roland+Rau Manuela+Zeindle 67 Pischte 28 Runners         11:49.21,1   3:42.37,9  (3208)    7.05 ¦ 
100/M45    190. Kämpf Kurt                          58 Koblenz                    13:03.15,9   5:20.47,7   (827)    7.49 ¦ 
H/M40       16. Bischoff Pascal                     64 Koeniz                      1:42.59,0     24.23,3  (5634)    4.52 ¦ 
100/W70      2. Schulz Oma Marita                   34 Kölliken                   18:33.29,2   4:46.53,1  (1159)   11.08 ¦ 
M/M20        1. Feuz Thomas                         77 Konolfingen                 3:07.53,3       -----  (5147)    4.27 ¦ 
100/W55     20. Egger Marianne                      48 Krattigen                  16:58.49,4   6:39.52,9  (1216)   10.11 ¦ 
TS1/W50      2. Frieden Christine                   54 Krauchthal                  5:54.29,6     30.21,8  (2041)    9.08 ¦ 
100/M50    177. Thierer Klaus-Peter                 53 Kreuzlingen                16:11.58,2   7:59.56,6  (1583)    9.43 ¦ 
100/M45    137. Eberle Rochus                       58 Kriegstetten               11:52.16,0   4:09.47,8   (840)    7.07 ¦ 
TS1/M40     15. Bowald Eric                         60 Kriens                      4:58.36,2   1:31.16,9   (771)    7.41 ¦ 
100/M20     70. Buehlmann Franco                    82 Kriens                     18:30.46,1   9:51.45,1  (1984)   11.06 ¦ 
TS1/M45     17. Hosner Markus                       58 Kriens                      5:16.34,3   1:58.11,2   (314)    8.09 ¦ 
100/M20     72. Huerlimann Marcel                   81 Kriens                     18:30.46,6   9:51.45,6  (1983)   11.06 ¦ 
TS1/WJ       1. Allemann Sarah                      78 Kronbühl                    6:32.41,1       -----  (1248)   10.07 ¦ 
H/M45       12. Dümmel Christian                    59 Kronbühl                    1:44.26,3     23.40,9  (5123)    4.56 ¦ 
M/M60        4. Bühlmann Ernst                      43 Küsnacht ZH                 4:40.56,9     47.17,5  (5087)    6.39 ¦ 

Total 39



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.