Bieler Lauftage 2004 - nach Ortschaft "E"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
H/M35       32. Durrer Alejandro                    68 Ebikon                      1:52.24,6     34.05,9  (5125)    5.19 ¦ 
K/F5         4. Durrer Alicia                       96 Ebikon                         7.18,5      0.23,7  (5126)    4.52 ¦ 
K/M5         7. Moreno Fuxa                         96 Ebikon                         7.12,2      0.48,9  (5722)    4.48 ¦ 
H/M35       37. Moreno Manfred                      66 Ebikon                      1:54.57,9     36.39,2  (5341)    5.26 ¦ 
M/M55       13. Escher Beat                         45 Ebmatingen                  5:35.50,6   2:07.54,1  (5672)    7.57 ¦ 
TS2/W60      1. Lanini Wey Carmen                   44 Ebnat-Kappel                9:50.11,2       -----  (1383)   10.31 ¦ 
H/M45       17. Da Silva Carlos                     59 Ecublens VD                 1:48.03,0     27.17,6  (5548)    5.07 ¦ 
TS1/M50      5. Deillon Yvan                        52 Ecublens VD                 3:51.52,5     29.34,0  (1896)    5.58 ¦ 
100/M40    154. Huber Rene                          64 Effretikon                 11:56.19,9   4:26.17,6  (1005)    7.09 ¦ 
100/M30     71. Python Stéphane                     74 Egg b. ZH                  20:51.49,6  13:31.04,8   (586)   12.31 ¦ 
TS2/M35     20. Scherzinger Christian               68 Eggethof                   10:49.34,0   5:13.27,8  (1460)   11.34 ¦ 
100/W30     12. Schweizer Anna                      74 Eglisau                    14:40.47,0   5:06.47,6   (930)    8.48 ¦ 
WALK       ---  Hochstrasser Anna                   55 Egliswil                    1:42.32,5      3.48,8  (5213)    7.04 ¦ 
WALK       ---  Hochstrasser Theo                   49 Egliswil                    1:43.50,7      5.07,0  (5214)    7.09 ¦ 
100/W35      8. Grimm Katharina                     67 Eich                       12:15.53,6   2:44.14,0   (988)    7.21 ¦ 
TS1/M50      9. Peier André                         53 Eich                        4:09.02,3     46.43,8   (219)    6.25 ¦ 
100/M55    102. Berl Thomas                         47 Eiken                      16:59.15,8   8:30.06,1  (1149)   10.11 ¦ 
M/M35        9. Flury Alois                         66 Einsiedeln                  3:51.38,6     59.36,4  (5155)    5.29 ¦ 
100/M55     42. Bryner Rolf                         45 Embrach                    12:17.23,1   3:48.13,4  (1000)    7.22 ¦ 
100/W35     19. Kopf Ursula                         65 Embrach                    15:20.30,9   5:48.51,3  (1152)    9.12 ¦ 
100/M45    184. Tonolla Riccardo                    56 Embrach                    12:52.49,7   5:10.21,5  (1726)    7.43 ¦ 
H/MJ         5. Wäschle Adrian                      91 Embrach                     2:10.16,1     41.58,1  (5732)    6.10 ¦ 
K/F4         8. Wäschle Jennifer                    94 Embrach                        7.30,7      1.24,0  (5733)    5.00 ¦ 
100/M35     30. Wäschle Stefan                      67 Embrach                     9:45.33,1   1:59.28,1   (832)    5.51 ¦ 
H/W40        9. Wäschle Yanon                       64 Embrach                     2:36.08,9   1:10.43,7  (5731)    7.24 ¦ 
K/M4        12. Dubach Benjamin                     94 Emmenbrücke                    7.10,9      1.10,5  (5120)    4.47 ¦ 
K/M3         7. Dubach Michael                      91 Emmenbrücke                   11.56,3      2.30,4  (5121)    4.46 ¦ 
100/W50     16. Mosimann Monika                     50 Emmenbrücke                15:24.33,0   5:48.11,6  (1102)    9.14 ¦ 
TS2/M45     14. Niederer Christian                  59 Endingen                    6:27.28,6   1:06.33,8  (1417)    6.54 ¦ 
100/M35    171. Spring Andreas                      65 Engelberg                  17:33.59,4   9:47.54,4  (1636)   10.32 ¦ 
100/M40    102. Heutschi Franz                      60 Ennetbaden                 10:54.53,3   3:24.51,0   (203)    6.32 ¦ 
100/M60     22. Robadey Felix                       44 Epagny                     11:51.30,0   2:18.54,2   (808)    7.06 ¦ 
M/M35        4. Forestier Laurent                   69 Epalinges                   3:39.39,2     47.37,0  (5156)    5.12 ¦ 
H/W35        5. Jordan Veronique                    65 Epalinges                   2:01.42,5     11.46,1  (5241)    5.46 ¦ 
TS1/W55      2. Lötscher Margrit                    48 Eptingen                    5:58.58,2     18.53,4  (1391)    9.15 ¦ 
H/M45       18. Zahnd Werner                        58 Erlach                      1:48.47,4     28.02,0  (5535)    5.09 ¦ 
TS1/M30     11. Lerch Heinz                         72 Erlenbach i. S.             6:35.18,8   3:36.59,2   (288)   10.11 ¦ 
H/M35        8. Eng Erich                           66 Erlinsbach                  1:33.57,4     15.38,7  (5840)    4.27 ¦ 
100/M35    106. Schmid Fritz                        66 Erlinsbach AG              12:21.24,1   4:35.19,1   (901)    7.24 ¦ 
100/M55     24. Bortis Hans                         47 Ernen                      11:19.13,5   2:50.03,8   (865)    6.47 ¦ 
100/M35     78. Kirchhofer Daniel                   65 Erschwil                   11:27.27,6   3:41.22,6  (1366)    6.52 ¦ 
H/M40       29. Quillet Christian                   61 Estavayer-le-Lac            1:51.44,8     33.09,1  (5391)    5.17 ¦ 
100/M45    170. Isch Martin                         58 Etzelkofen                 12:34.39,0   4:52.10,8  (2014)    7.32 ¦ 
100/STAF    25. Clénin Franziska+Clénin Bernhard+Sc 51 Moonrunners                 8:52.13,0   1:29.47,9  (3022)    5.19 ¦ 

Total 44



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.