Bieler Lauftage 2004 - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M45    208. Eggerschwiler Viktor                55 Baar                       14:13.43,2   6:31.15,0   (741)    8.32 ¦ 
100/M45    177. Fehr Marcel                         56 Bäch SZ                    12:47.21,1   5:04.52,9   (857)    7.40 ¦ 
100/M60     60. Schullitsch Franz                   41 Bachenbülach               14:39.21,2   5:06.45,4  (1468)    8.47 ¦ 
TS1/W65      1. Degoumois Andrée                    36 Baden                       6:08.04,5       -----  (1183)    9.29 ¦ 
100/MP      48. OBLT Heller Markus, Baden           75 Wotan                      20:51.49,8  12:59.59,6  (3373)   12.31 ¦ 
H/M60        1. Broch Josef                         44 Ballwil                     1:35.08,6       -----  (5847)    4.30 ¦ 
H/M35       28. Lehmann Erwin                       66 Balsthal                    1:48.58,6     30.39,9  (5287)    5.09 ¦ 
B/W45        3. Probst Elsbeth                      58 Balsthal                    2:13.18,8     58.33,3  (5387)    9.11 ¦ 
100/W55     10. Cattaneo Uschi                      46 Balterswil                 13:16.27,1   2:57.30,6  (1530)    7.57 ¦ 
TS2/M40     22. Dutli Peter                         61 Bäretswil                   6:41.06,6   2:35.59,9   (920)    7.08 ¦ 
100/M35     55. Paulmichl Peter                     65 Bärschwil                  10:48.34,4   3:02.29,4   (252)    6.29 ¦ 
100/M50    138. Brönnimann Hans-Peter               52 Basel                      13:43.34,3   5:31.32,7  (1200)    8.14 ¦ 
100/M40    168. Bruder Daniel                       61 Basel                      12:19.16,7   4:49.14,4   (842)    7.23 ¦ 
M/M60        1. Cala Cataldo                        44 Basel                       3:53.39,4       -----  (5098)    5.32 ¦ 
H/W20        2. Fischer Sabine                      81 Basel                       1:44.32,1      0.31,0  (5797)    4.57 ¦ 
M/M50       11. Haberthür Thomas                    52 Basel                       4:41.11,4   1:25.56,2  (5193)    6.39 ¦ 
H/M60        7. Jentzen Reinhold                    42 Basel                       1:53.37,2     18.28,6  (5238)    5.23 ¦ 
TS1/M40      8. Jutz Maurice                        60 Basel                       4:08.19,4     41.00,1  (1621)    6.24 ¦ 
100/M50    151. Keller Alex                         52 Basel                      14:31.07,6   6:19.06,0  (1046)    8.42 ¦ 
100/M45    211. Keller Urs                          57 Basel                      14:31.07,7   6:48.39,5  (1045)    8.42 ¦ 
M/M35       20. Kurz Roland                         66 Basel                       5:30.35,6   2:38.33,4  (5682)    7.50 ¦ 
H/M40       46. Lacappelle Guy                      61 Basel                       2:30.24,6   1:11.48,9  (5808)    7.07 ¦ 
H/M50        6. Loosli Martin                       53 Basel                       1:41.27,9     19.48,0  (5304)    4.48 ¦ 
M/M20        8. Magnenat David                      77 Basel                       4:13.33,0   1:05.39,7  (5698)    6.00 ¦ 
100/M45    100. Meneghin Romano                     59 Basel                      11:15.59,5   3:33.31,3  (2059)    6.45 ¦ 
TS2/W40      6. Plüss Christa                       64 Basel                       7:47.56,6   1:21.29,5  (1430)    8.20 ¦ 
H/M35       11. Pohl Thomas                         66 Basel                       1:37.33,2     19.14,5  (5848)    4.37 ¦ 
H/M30        9. Reid Jonathan                       71 Basel                       1:33.18,9     13.02,2  (5586)    4.25 ¦ 
TS2/M45     27. Renschler Hans-Jürgen               55 Basel                      10:05.22,3   4:44.27,5  (2089)   10.47 ¦ 
H/W20       16. Ruder Tanja                         78 Basel                       2:15.42,2     31.41,1  (5587)    6.25 ¦ 
100/M40     64. Ryter Christian                     63 Basel                       9:57.16,0   2:27.13,7  (1452)    5.58 ¦ 
H/W20       17. Schalper Kathrin                    75 Basel                       2:16.24,5     32.23,4  (5428)    6.27 ¦ 
100/W40     41. Scheidegger Esther                  60 Basel                      15:05.47,6   6:38.24,6  (1068)    9.03 ¦ 
100/M20     52. Schneiter Tobias                    79 Basel                      14:23.38,8   5:44.37,8  (1464)    8.38 ¦ 
TS1/M55      7. Szirt Gabor                         49 Basel                       4:40.41,3     21.22,4  (1492)    7.14 ¦ 
TS3/M35      5. Todaro Franco                       68 Basel                      10:09.20,6   2:46.32,2  (1960)    7.55 ¦ 
H/M35       49. van Reijn Adrian                    68 Basel                       2:04.20,8     46.02,1  (5814)    5.53 ¦ 
WALK       ---  Wildi Kistler Annette               55 Basel                       1:58.32,2     19.48,5  (5527)    8.10 ¦ 
100/M50    120. Zimmermann Peter                    50 Basel                      13:04.31,5   4:52.29,9  (1519)    7.50 ¦ 
M/W20        2. Grass Nicole                        78 Bätterkinden                4:05.13,6     21.41,3  (5186)    5.48 ¦ 
H/M35       25. Wilhelm Patrick                     67 Bätterkinden                1:46.59,7     28.41,0  (5844)    5.04 ¦ 
H/M40       18. Beaud Simon                         60 Belfaux                     1:44.12,9     25.37,2  (5788)    4.56 ¦ 
H/W20        1. Bucher Christina                    81 Bellach                     1:44.01,1       -----  (5081)    4.55 ¦ 
H/M55        4. Bucher Peter                        45 Bellach                     1:45.45,6     12.49,4  (5082)    5.00 ¦ 
TS2/M40     33. Schuepbach Rolf                     64 Bellelay                   11:06.28,8   7:01.22,1  (1979)   11.52 ¦ 
TS2/M45     22. van Den Wyenbergh Clemens           59 Bellikon                    7:10.42,6   1:49.47,8   (437)    7.40 ¦ 
M/M40        4. Melchiorre Mario                    60 Bellinzona                  3:20.10,7     26.02,1  (5325)    4.44 ¦ 
100/M35     85. Hostettler Simon                    65 Bellmund                   11:40.07,4   3:54.02,4   (932)    7.00 ¦ 
100/STAF    22. Koch Manfred+Kaufmann Marco+Koch Ma 45 THE BIRDS                  10:45.20,7   4:09.19,5  (3070)    6.27 ¦ 
H/M40       45. Stoepman Robert                     61 Bellmund                    2:24.16,1   1:05.40,4  (5812)    6.50 ¦ 
H/W40        6. Teinilä Susanna                     64 Bellmund                    2:04.30,5     39.05,3  (5480)    5.54 ¦ 
H/W30       10. Ritz Manuela                        74 Bellwald                    2:43.21,7     48.16,9  (5407)    7.44 ¦ 
B/M30        8. Fischer Peter                       71 Belp                        1:19.40,5     27.54,2  (5152)    5.29 ¦ 
B/W20        6. Nick Sascha                         75 Belp                        1:41.12,3     30.12,9  (5360)    6.58 ¦ 
100/M60     74. Fehr Gottfried                      42 Berg am Irchel             17:01.34,0   7:28.58,2  (1168)   10.12 ¦ 
100/M40     57. Fässler Albert                      61 Berg SG                     9:51.54,3   2:21.52,0  (1866)    5.55 ¦ 
B/MJ         3. Albrecht Christoph, Bern            87 Gym Hofwil                  1:06.06,5      8.30,4  (5036)    4.33 ¦ 
100/M20     40. Amacher Tom                         75 Bern                       13:09.17,1   4:30.16,1   (678)    7.53 ¦ 
100/M40     85. Bernhardsgrütter Roman              64 Bern                       10:29.15,8   2:59.13,5   (135)    6.17 ¦ 
M/M20       14. Betschart Andreas                   80 Bern                        4:46.23,7   1:38.30,4  (5647)    6.47 ¦ 
100/STAF    19. Drilling Carsten+Carsten Drilling+D 72 Non-Stop-Ultra Brakel (D)   8:43.27,9   1:21.02,8  (3076)    5.14 ¦ 
H/M20       15. Fellmann Jeremias                   83 Bern                        1:40.16,7     23.27,9  (5785)    4.45 ¦ 
100/M45    209. Ferrari Hansruedi                   59 Bern                       14:15.26,1   6:32.57,9  (1036)    8.33 ¦ 
B/M20       14. Ferreira Joao Felipe, Bern          84 Gym Hofwil                  1:36.31,6     40.56,0  (5144)    6.39 ¦ 
B/M30        3. Fuhrimann Patric                    74 Bern                        1:05.01,8     13.15,5  (5762)    4.29 ¦ 
B/M30        5. Gerber Michael                      71 Bern                        1:09.43,1     17.56,8  (5178)    4.48 ¦ 
H/M35       22. Gilg Rainer                         67 Bern                        1:45.22,8     27.04,1  (5552)    4.59 ¦ 
B/M30        7. Graf Patrick                        73 Bern                        1:12.18,6     20.32,3  (5614)    4.59 ¦ 
H/M50        7. Gygax Martin                        53 Bern                        1:45.13,4     23.33,5  (5191)    4.59 ¦ 
100/M20     57. Hofer Remo                          79 Bern                       15:26.19,6   6:47.18,6   (569)    9.15 ¦ 
M/M45       14. Kleiner Max                         59 Bern                        4:56.18,3   1:33.03,2  (5260)    7.01 ¦ 
100/M55    104. Kurt Fritz                          47 Bern                       17:14.59,3   8:45.49,6  (1074)   10.20 ¦ 
H/M60       14. Leibundgut Manfred                  44 Bern                        2:05.24,7     30.16,1  (5289)    5.56 ¦ 
WALK       ---  Lüthi Kurt-Werner                   50 Bern                        1:57.15,5     18.31,8  (5309)    8.05 ¦ 
H/M30       30. Lüthi Martin                        73 Bern                        1:54.59,0     34.42,3  (5310)    5.26 ¦ 
H/M50       23. Meier Hanspeter                     52 Bern                        2:15.02,7     53.22,8  (5563)    6.24 ¦ 
100/W50     13. Mettler Liselotte                   53 Bern                       14:33.09,6   4:56.48,2  (1401)    8.43 ¦ 
100/M20     57. Moser Michael                       80 Bern                       15:26.19,6   6:47.18,6   (570)    9.15 ¦ 
TS2/M20     12. Mühlemann Samuel                    78 Bern                        7:30.43,9   2:50.43,4  (2058)    8.02 ¦ 
B/M30        4. Müller Patrick                      70 Bern                        1:08.40,3     16.54,0  (5354)    4.44 ¦ 
H/M35       56. Münger Bernhard                     66 Bern                        2:30.26,0   1:12.07,3  (5565)    7.07 ¦ 
H/M60       18. Oertli Hans Peter                   42 Bern                        2:27.03,9     51.55,3  (5369)    6.58 ¦ 
B/M30       10. Reber Daniel, Bern                  72 Gym Hofwil                  1:29.00,5     37.14,2  (5393)    6.08 ¦ 
H/W20        4. Rieder Isabelle                     80 Bern                        1:48.52,5      4.51,4  (5813)    5.09 ¦ 
B/M35        7. Ryter Daniel                        65 Bern                        1:06.13,2     15.55,5  (5417)    4.34 ¦ 
H/M35       26. Schelbli Hans-Peter                 67 Bern                        1:47.08,5     28.49,8  (5815)    5.04 ¦ 
100/STAF    54. Schibli Gaudenz+Gaudenz Schibli+Mad 80 Lenis Cowboys              10:31.11,4   3:08.46,3  (3048)    6.18 ¦ 
100/M60     73. Seger Walter                        41 Bern                       17:00.27,6   7:27.51,8  (2095)   10.12 ¦ 
100/M75      4. Senn Emil                           27 Bern                       19:49.17,4   3:12.02,5  (1110)   11.53 ¦ 
H/W30        7. Sigrist Karin                       72 Bern                        2:20.41,2     25.36,4  (5448)    6.40 ¦ 
M/M55        4. Steiger Peter                       46 Bern                        3:52.00,5     24.04,0  (5708)    5.29 ¦ 
H/W20        7. Steiner Sarah                       78 Bern                        1:50.28,8      6.27,7  (5466)    5.14 ¦ 
M/M20       10. Stoffel Marco                       75 Bern                        4:28.26,5   1:20.33,2  (5471)    6.21 ¦ 
B/M35       12. Triantafillon Christos              68 Bern                        1:18.34,4     28.16,7  (5829)    5.25 ¦ 
H/M35       20. von Mandach Conrad                  68 Bern                        1:44.23,0     26.04,3  (5506)    4.56 ¦ 
100/M50    114. Waller Max                          50 Bern                       12:44.22,6   4:32.21,0  (1503)    7.38 ¦ 
H/M40       38. Walther Frank                       62 Bern                        2:10.04,6     51.28,9  (5575)    6.09 ¦ 
H/M45       22. Wespi Thomas                        58 Bern                        1:54.01,0     33.15,6  (5519)    5.24 ¦ 
H/M20       20. Zaugg Alexander                     82 Bern                        1:57.26,2     40.37,4  (5786)    5.33 ¦ 
M/M30        4. Zeller Markus                       74 Bern                        3:57.40,9   1:04.58,1  (5692)    5.37 ¦ 
TS3/M50      1. Zuercher Beat                       53 Bern                        7:58.39,6       -----  (2047)    6.13 ¦ 
H/M35       34. Zürcher Marcel                      69 Bern                        1:54.00,4     35.41,7  (5542)    5.24 ¦ 
TS3/M60      1. Moser Benno                         43 Berneck                    10:38.51,2       -----  (1409)    8.18 ¦ 
100/M40     90. Dechamboux Pierre                   63 Bernex                     10:36.13,6   3:06.11,3  (1893)    6.21 ¦ 
100/M40     13. Hengartner Urs                      64 Bernhardzell                8:44.33,8   1:14.31,5   (193)    5.14 ¦ 
100/M65     43. Weber Hansruedi                     39 Beromünster                18:49.54,0   8:41.16,1  (1170)   11.17 ¦ 
100/STAF    28. Derendinger Otto+Lenggenhager Micha 54 Team Lenstäder              8:59.16,4   1:36.51,3  (3014)    5.23 ¦ 
B/M35       14. Probst Jean-Claude                  65 Bettlach                    1:28.01,4     37.43,7  (5822)    6.04 ¦ 
100/M35     98. Probst Juerg                        65 Bettlach                   12:03.24,8   4:17.19,8  (1617)    7.14 ¦ 
100/M40     69. Sprenger Bernhard                   63 Bettlach                   10:06.47,6   2:36.45,3  (1876)    6.04 ¦ 
H/M35       51. Bugnon Thierry                      65 Bevaix                      2:06.35,9     48.17,2  (5086)    5.59 ¦ 
B/W20        4. Perrot Chantal                      77 Bevaix                      1:35.58,5     24.59,1  (5773)    6.37 ¦ 
100/M30      2. Gerber Roger                        70 Biberist                    7:57.47,5     37.02,7  (2048)    4.46 ¦ 
100/W45     28. Gerber Vreny                        56 Biberist                   18:32.46,8   9:09.03,8  (2088)   11.07 ¦ 
100/M30     21. Weber Christoph                     73 Biberist                   10:44.04,7   3:23.19,9  (1505)    6.26 ¦ 
100/M45    213. Wettstein Erich                     58 Biberist                   14:35.36,8   6:53.08,6  (1982)    8.45 ¦ 
TS3/M45      5. Allemann Egon                       59 Biel                       14:32.23,9   6:19.57,0  (1640)   11.20 ¦ 
B/M20        8. Baumgartner Edi                     76 Biel                        1:16.22,5     20.46,9  (5594)    5.16 ¦ 
H/M30       37. Gerber Michael                      70 Biel                        2:12.17,8     52.01,1  (5179)    6.16 ¦ 
H/M35       18. Hängärtner Peter                    65 Biel                        1:42.59,7     24.41,0  (5197)    4.52 ¦ 
K/F5         6. Käch Hanna                          96 Biel                           7.53,5      0.58,7  (5556)    5.15 ¦ 
M/M20        6. Klumpp Simon                        78 Biel                        4:01.48,9     53.55,6  (5263)    5.43 ¦ 
V/TEAM       3. Loosli Daniel, Biel                 60 Täli-Runners                1:18.35,6     11.35,4  (7003)    5.25 ¦ 
B/W35        3. Müller Melanie                      69 Biel                        1:44.30,1      8.31,2  (5353)    7.12 ¦ 
100/STAF    51. Saunier Peter+Saunier Peter+Buess A 67 OMEGA Team                 10:10.40,7   2:48.15,6  (3046)    6.06 ¦ 
100/STAF    37. Schmid Marianne+Paul Thierstein+Rol 51 Linsky                      9:31.42,7   2:09.17,6  (3049)    5.43 ¦ 
H/M40       12. Sigron Daniel                       60 Biel                        1:41.46,6     23.10,9  (5449)    4.49 ¦ 
WALK       ---  Tschannen Thomas                    74 Biel                        2:04.38,9     25.55,2  (5492)    8.35 ¦ 
H/M35       40. Widmer Armin                        67 Biel                        1:55.19,9     37.01,2  (5522)    5.27 ¦ 
K/M4         3. Widmer Daniel                       94 Biel                           6.04,7      0.04,3  (5523)    4.03 ¦ 
K/F5        10. Widmer Michelle                     96 Biel                           9.30,0      2.35,2  (5525)    6.20 ¦ 
H/M50       20. Zwahlen Robert                      50 Biel                        2:08.52,9     47.13,0  (5544)    6.06 ¦ 
H/M55        8. Kugler Peter                        49 Biel-Benken BL              1:50.39,6     17.43,4  (5821)    5.14 ¦ 
K/M5        13. Almeida Paixao Edson                96 Biel/Bienne                    8.17,7      1.54,4  (5747)    5.31 ¦ 
B/M30        1. Antoine Roger                       72 Biel/Bienne                   51.46,3       -----  (5005)    3.34 ¦ 
100/M30     52. Balonyi Michael                     72 Biel/Bienne                13:50.20,2   6:29.35,4  (1708)    8.18 ¦ 
H/W20        3. Batt Regula                         78 Biel/Bienne                 1:48.03,9      4.02,8  (5777)    5.07 ¦ 
K/F3         4. Beutler Laurence                    91 Biel/Bienne                   11.04,3      0.39,8  (5056)    4.25 ¦ 
H/M35       19. Billas Laurent                      68 Biel/Bienne                 1:43.09,9     24.51,2  (5885)    4.53 ¦ 
K/M6         8. Brawand Flavio                      00 Biel/Bienne                    3.17,4      1.23,4  (5074)    6.34 ¦ 
K/M5        14. Brawand Luca                        96 Biel/Bienne                    9.27,6      3.04,3  (5075)    6.18 ¦ 
TS1/M20      9. Bürgi Ronni                         79 Biel/Bienne                 5:56.30,3   2:30.00,5  (1715)    9.11 ¦ 
V/TEAM       7. Bürgi Rudolf, Biel/Bienne           39 Biella Team 1               1:28.01,2     21.01,0  (7004)    6.04 ¦ 
100/M40    144. Caprez Paul                         60 Biel/Bienne                11:48.02,8   4:18.00,5  (1020)    7.04 ¦ 
K/M5         4. Casati Gaël                         96 Biel/Bienne                    6.43,6      0.20,3  (5099)    4.29 ¦ 
K/F6        13. Casati Megane                       99 Biel/Bienne                    2.58,4      0.41,6  (5102)    5.56 ¦ 
100/STAF     9. Chevre Jean-François+Jauch Res+Chev 47 Team "Chevrier"             8:20.19,7     57.54,6  (3021)    5.00 ¦ 
100/M20     65. Christen Oliver                     83 Biel/Bienne                16:39.02,6   8:00.01,6  (1184)    9.59 ¦ 
K/M5         8. Conte Marco                         95 Biel/Bienne                    7.12,9      0.49,6  (5107)    4.48 ¦ 
B/M20        1. D'Ascoli Yannick                    84 Biel/Bienne                   55.35,6       -----  (5881)    3.50 ¦ 
B/M20       15. Della Porta Pascal                  75 Biel/Bienne                 1:36.41,8     41.06,2  (5787)    6.40 ¦ 
B/M30       11. Di Francesco Gabriele               73 Biel/Bienne                 1:50.57,5     59.11,2  (5774)    7.39 ¦ 
H/M60        5. Escribano Vicente                   43 Biel/Bienne                 1:47.03,3     11.54,7  (5134)    5.04 ¦ 
K/F5         3. Ferreira Sarah                      95 Biel/Bienne                    7.15,6      0.20,8  (5145)    4.50 ¦ 
100/W40      9. Francescutto Karin                  64 Biel/Bienne                10:36.10,7   2:08.47,7   (807)    6.21 ¦ 
K/M4        14. Franza Valerio                      93 Biel/Bienne                    7.43,8      1.43,4  (5751)    5.09 ¦ 
B/M45        5. Frély Jean-Claude                   56 Biel/Bienne                 1:15.53,5     13.11,6  (5684)    5.14 ¦ 
K/F6         9. Friederich Saskia                   98 Biel/Bienne                    2.28,2      0.11,4  (5752)    4.56 ¦ 
100/W40     32. Fröhlich Bettina                    61 Biel/Bienne                13:32.39,2   5:05.16,2  (1312)    8.07 ¦ 
K/M4         4. Froidevaux Pascal                   94 Biel/Bienne                    6.13,9      0.13,5  (5663)    4.09 ¦ 
B/M45        3. Garcia Juan                         59 Biel/Bienne                 1:12.19,7      9.37,8  (5615)    4.59 ¦ 
100/M20     45. Gauch Anias-Luca                    82 Biel/Bienne                13:29.56,7   4:50.55,7  (2090)    8.05 ¦ 
B/W35        2. Gehri Monika                        66 Biel/Bienne                 1:37.10,6      1.11,7  (5891)    6.42 ¦ 
100/M60     15. Geiger Christoph                    42 Biel/Bienne                11:35.49,6   2:03.13,8   (161)    6.57 ¦ 
H/W60        2. Glanzmann Rosmarie                  43 Biel/Bienne                 2:24.41,0     29.30,1  (5638)    6.51 ¦ 
K/F3         3. Gouillon Florence                   91 Biel/Bienne                   10.57,0      0.32,5  (5182)    4.22 ¦ 
H/M55        6. Gurtner Roland                      45 Biel/Bienne                 1:46.57,4     14.01,2  (5190)    5.04 ¦ 
TS2/MJ       3. Hasen Christian                     88 Biel/Bienne                 9:18.25,7   2:30.50,7  (1337)    9.57 ¦ 
100/W40     54. Hasen Gabriela                      64 Biel/Bienne                19:18.45,0  10:51.22,0  (1239)   11.35 ¦ 
M/M35       17. Heger Markus                        65 Biel/Bienne                 5:03.08,6   2:11.06,4  (5201)    7.11 ¦ 
H/M35       16. Hirschi Daniel                      66 Biel/Bienne                 1:41.46,6     23.27,9  (5804)    4.49 ¦ 
TS1/M35     18. Holliger Christoph                  69 Biel/Bienne                 6:31.03,7   3:54.22,6  (1346)   10.04 ¦ 
100/M55     78. Howald Peter                        46 Biel/Bienne                14:34.40,4   6:05.30,7  (1043)    8.44 ¦ 
H/M20       19. Hulalka Pascal                      75 Biel/Bienne                 1:48.48,8     32.00,0  (5224)    5.09 ¦ 
B/M40       15. Jacot Markus                        61 Biel/Bienne                 1:18.55,4     15.28,4  (5232)    5.26 ¦ 
B/MJ         9. Jacot Simon                         89 Biel/Bienne                 1:25.36,5     28.00,4  (5233)    5.54 ¦ 
B/M45        6. Junod Pierre                        58 Biel/Bienne                 1:25.21,9     22.40,0  (5770)    5.53 ¦ 
B/M70        1. Käsermann Hansruedi                 32 Biel/Bienne                 1:27.20,6       -----  (5860)    6.01 ¦ 
H/M30        3. Klotz Matthias                      72 Biel/Bienne                 1:22.58,5      2.41,8  (5859)    3.55 ¦ 
B/M40       10. Kocher Ernst                        64 Biel/Bienne                 1:11.54,2      8.27,2  (5266)    4.57 ¦ 
WALK       ---  Köchli Nathalie                     82 Biel/Bienne                 2:14.44,4     36.00,7  (5267)    9.17 ¦ 
TS2/MJ       2. Köng Matthias                       86 Biel/Bienne                 7:06.32,7     18.57,7  (1371)    7.36 ¦ 
V/TEAM       9. Krasniqi Ibish, Biel/Bienne         70 Team Biella 2               1:50.05,2     43.05,0  (7007)    7.35 ¦ 
K/M4         9. Küchli Simon                        94 Biel/Bienne                    6.54,2      0.53,8  (5560)    4.36 ¦ 
M/M20       16. Kunze Stefan                        78 Biel-Bienne                 4:48.27,4   1:40.34,1  (5278)    6.50 ¦ 
V/TEAM      13. Lacher Beatrice, Biel/Bienne        59 Rocky und seine Hühner      1:59.29,6     52.29,4  (7015)    8.14 ¦ 
M/M30        5. Linder Michel                       71 Biel/Bienne                 4:05.59,0   1:13.16,2  (5296)    5.49 ¦ 
TS1/M30      3. Lüscher Patrick                     74 Biel/Bienne                 3:31.46,1     33.26,5  (2077)    5.27 ¦ 
H/M30        5. Mahon Francois                      73 Biel/Bienne                 1:27.05,0      6.48,3  (5315)    4.07 ¦ 
100/W60      5. Marolf Rosemarie                    43 Biel/Bienne                14:41.11,7   2:55.06,8  (1071)    8.48 ¦ 
H/MJ         1. Mathari Khaled                      ?? Biel/Bienne                 1:28.18,0       -----  (5802)    4.11 ¦ 
TS2/M30      8. Megert Pascal                       71 Biel/Bienne                 9:08.03,1   3:53.46,6  (1398)    9.46 ¦ 
B/MJ         5. Mischler Dominic                    89 Biel/Bienne                 1:08.23,8     10.47,7  (5853)    4.43 ¦ 
H/M50        9. Mueller Heinz                       50 Biel/Bienne                 1:47.27,6     25.47,7  (5745)    5.05 ¦ 
M/M40       12. Mühlheim Thomas                     62 Biel/Bienne                 3:47.51,2     53.42,6  (5349)    5.24 ¦ 
B/W55        1. Müller Silvia                       47 Biel/Bienne                 1:23.05,2       -----  (5728)    5.43 ¦ 
K/F6         4. Musyoka Larissa                     97 Biel/Bienne                    2.20,9      0.04,1  (5726)    4.41 ¦ 
K/M6         7. Neuhaus Emile                       98 Biel/Bienne                    2.37,3      0.43,3  (5357)    5.14 ¦ 
M/M20       11. Noti Roger                          77 Biel/Bienne                 4:37.52,8   1:29.59,5  (5362)    6.35 ¦ 
100/M35     93. Nydegger Erich                      69 Biel/Bienne                11:52.53,2   4:06.48,2   (882)    7.07 ¦ 
K/M5        10. Nydegger Thierry                    95 Biel/Bienne                    7.37,1      1.13,8  (5364)    5.04 ¦ 
K/M6         6. Nydegger Yves                       97 Biel/Bienne                    2.29,0      0.35,0  (5365)    4.58 ¦ 
B/M40       16. Oberle Thomas                       60 Biel/Bienne                 1:19.12,0     15.45,0  (5654)    5.27 ¦ 
V/TEAM      12. Pacino Giancarlo, Biel/Bienne       76 Team Biella 2               1:58.08,4     51.08,2  (7008)    8.08 ¦ 
100/M35    104. Papillon Christophe                 67 Biel/Bienne                12:19.23,9   4:33.18,9  (1745)    7.23 ¦ 
B/W20        3. Pazos Florinda                      76 Biel/Bienne                 1:26.23,3     15.23,9  (5377)    5.57 ¦ 
K/M5        11. Peteut Joel                         96 Biel/Bienne                    7.58,5      1.35,2  (5730)    5.19 ¦ 
B/M20        4. Reber Hans                          77 Biel/Bienne                 1:08.03,1     12.27,5  (5782)    4.41 ¦ 
B/M45        2. Rindlisbacher Jost                  57 Biel/Bienne                 1:02.49,9      0.08,0  (5772)    4.19 ¦ 
V/TEAM      15. Roth Patricia, Biel/Bienne          56 Rocky und seine Chicken     1:59.30,4     52.30,2  (7016)    8.14 ¦ 
B/M40       18. Rouiller Jean-Marc                  62 Biel/Bienne                 1:21.19,7     17.52,7  (5771)    5.36 ¦ 
H/M40       47. Ryser Alfred                        62 Biel/Bienne                 2:37.19,0   1:18.43,3  (5765)    7.27 ¦ 
H/W35        9. Sahli Evelyne                       69 Biel/Bienne                 2:07.09,4     17.13,0  (5764)    6.01 ¦ 
100/M35    175. Sahli Martin                        67 Biel/Bienne                18:24.02,4  10:37.57,4    (82)   11.02 ¦ 
K/F6         5. Schiffmann Elena                    97 Biel/Bienne                    2.21,0      0.04,2  (5759)    4.42 ¦ 
K/F4         3. Schiffmann Jana                     93 Biel/Bienne                    6.19,5      0.12,8  (5758)    4.13 ¦ 
V/TEAM      14. Schindler Jörg+Schindler Jörg+Lache 54 Rocky und seine Chicken     1:59.29,8     52.29,6  (7013)    8.14 ¦ 
B/W20        8. Schmid Anath                        75 Biel/Bienne                 1:44.37,2     33.37,8  (5435)    7.12 ¦ 
100/M65      3. Schmitz Jean                        38 Biel/Bienne                10:46.30,6     37.52,7   (784)    6.27 ¦ 
TS1/MJ       6. Schneiter Janic                     85 Biel/Bienne                 6:44.04,1   2:08.29,3  (2044)   10.24 ¦ 
M/W30        1. Schori Sandra                       72 Biel/Bienne                 4:04.08,0       -----  (5628)    5.47 ¦ 
100/M40     56. Signer Richard                      63 Biel/Bienne                 9:51.42,7   2:21.40,4  (1730)    5.55 ¦ 
B/W40        4. Soncini Lilian                      64 Biel/Bienne                 1:26.40,4     13.40,1  (5890)    5.58 ¦ 
V/TEAM      10. Sprovieri Fabio, Biel/Bienne        69 Team Biella 2               1:50.07,0     43.06,8  (7009)    7.35 ¦ 
H/M45       16. Stancheris Vivian                   56 Biel/Bienne                 1:46.40,6     25.55,2  (5462)    5.03 ¦ 
H/M20       22. Stangl Birger                       76 Biel/Bienne                 2:01.09,3     44.20,5  (5839)    5.44 ¦ 
100/M20     60. Steffen Peter                       77 Biel-Bienne                16:03.28,4   7:24.27,4  (1612)    9.38 ¦ 
H/M40       40. Stojkovic Radovan                   62 Biel/Bienne                 2:12.14,3     53.38,6  (5625)    6.16 ¦ 
WALK       ---  Tschannen Peter                     48 Biel/Bienne                 2:13.09,1     34.25,4  (5491)    9.10 ¦ 
V/TEAM       1. Venzin Reto, Biel/Bienne            48 Biella Team 1               1:07.00,2       -----  (7006)    4.37 ¦ 
H/MJ         3. Vogel Samuel                        ?? Biel/Bienne                 1:43.22,4     15.04,4  (5784)    4.53 ¦ 
100/M75      3. Vögeli Kurt                         27 Biel/Bienne                19:24.52,0   2:47.37,1  (1177)   11.38 ¦ 
100/STAF    17. Voisard Claude+Valcozzena Gabriel+S 66 Team Schweizer Pascal       9:35.00,5   2:58.59,3  (3058)    5.45 ¦ 
H/W20        6. von Allmen Nora                     82 Biel/Bienne                 1:49.57,8      5.56,7  (5504)    5.12 ¦ 
K/M4         7. von Arx Marc                        93 Biel/Bienne                    6.44,1      0.43,7  (5750)    4.29 ¦ 
WALK       ---  Wälti Anne-Rose                     46 Biel/Bienne                 2:20.54,2     42.10,5  (5509)    9.43 ¦ 
H/M20       21. Winterberger                        79 Biel/Bienne                 2:00.00,6     43.11,8  (5576)    5.41 ¦ 
B/MJ         1. Witschi Marc                        88 Biel/Bienne                   57.36,1       -----  (5742)    3.58 ¦ 
H/M35       35. Zürcher Frédéric                    68 Biel/Bienne                 1:54.19,4     36.00,7  (5836)    5.25 ¦ 
B/M30        9. Aubry Patrick                       70 Bienne                      1:19.55,1     28.08,8  (5046)    5.30 ¦ 
H/M45       15. Bourquin Normand                    56 Bienne                      1:46.20,6     25.35,2  (5070)    5.02 ¦ 
H/M30        8. Di Pietro Michel                    71 Bienne                      1:33.17,4     13.00,7  (5111)    4.25 ¦ 
B/M20       12. Godel Ludovick                      83 Bienne                      1:26.57,2     31.21,6  (5181)    5.59 ¦ 
100/M20     48. Martin Cyriaque                     80 Bienne                     14:14.35,0   5:35.34,0   (945)    8.32 ¦ 
B/W30        1. Petrillo Sabrina                    71 Bienne                      1:20.06,1       -----  (5380)    5.31 ¦ 
100/M45     62. Rolli Bernard                       57 Bienne                     10:27.49,3   2:45.21,1   (157)    6.16 ¦ 
TS1/M30      4. Spack Bernhard                      71 Bienne                      3:50.01,2     51.41,6   (939)    5.55 ¦ 
H/M60       11. Morgenthaler Kurt                   44 Biezwil                     1:57.13,9     22.05,3  (5342)    5.33 ¦ 
M/M40       15. Pera Michele                        62 Bignasco                    3:57.57,0   1:03.48,4  (5378)    5.38 ¦ 
M/M35       10. Travella Rico                       66 Binningen                   3:54.28,5   1:02.26,3  (5681)    5.33 ¦ 
100/W40     44. Vögeli Dorothea                     64 Binningen                  15:34.53,1   7:07.30,1  (1091)    9.20 ¦ 
100/M65     24. Guex Jean                           36 Bioley Orjulaz             15:22.04,0   5:13.26,1  (1097)    9.13 ¦ 
100/M45    132. Bühler Sigi                         57 Birmensdorf ZH             11:47.43,2   4:05.15,0   (904)    7.04 ¦ 
100/W60      1. Pfister Monique                     42 Birmensdorf ZH             11:46.04,9       -----   (929)    7.03 ¦ 
M/M40       29. Sdt Wirth Reto                      60 Birmensdorf ZH              5:00.23,2   2:06.14,6  (5531)    7.07 ¦ 
H/M35       42. Galavotti Enrico                    65 Birr                        1:55.55,5     37.36,8  (5169)    5.29 ¦ 
100/M50      1. Bischoff Johannes                   51 Birsfelden                  8:12.01,6       -----  (1521)    4.55 ¦ 
TS1/M50     11. Haeuselmann Christoph               54 Birsfelden                  4:21.59,2     59.40,7  (2087)    6.45 ¦ 
M/M30       10. Perisic Igor                        73 Birsfelden                  4:49.58,7   1:57.15,9  (5584)    6.52 ¦ 
TS1/M45      8. Wegmüller Peter                     58 Birsfelden                  4:14.06,7     55.43,6   (722)    6.32 ¦ 
B/W45        1. Etter Alice                         55 Bischofszell                1:14.45,5       -----  (5550)    5.09 ¦ 
H/M50        4. Etter Heinz                         53 Bischofszell                1:33.56,5     12.16,6  (5135)    4.27 ¦ 
H/M40       20. Biedermann Iwan                     62 Bleiken                     1:44.42,2     26.06,5  (5058)    4.57 ¦ 
H/M60       12. Frey Armin                          41 Blonay                      2:01.45,1     26.36,5  (5159)    5.46 ¦ 
H/M45       21. Junker Horst                        59 Boll                        1:53.42,4     32.57,0  (5244)    5.23 ¦ 
H/M30       28. Sommer Benjamin                     71 Boll                        1:54.36,8     34.20,1  (5456)    5.25 ¦ 
TS1/M55     11. Berger Willi                        47 Bolligen                    6:10.24,9   1:51.06,0  (2080)    9.32 ¦ 
TS1/M50     10. Gruber Christoph                    52 Bolligen                    4:14.17,6     51.59,1  (1700)    6.33 ¦ 
B/MJ         8. Lüdi Beat, Bolligen                 85 Gym Hofwil                  1:24.26,0     26.49,9  (5306)    5.49 ¦ 
100/M30     22. Luescher Urs                        74 Bonstetten                 10:46.38,1   3:25.53,3  (2003)    6.27 ¦ 
H/M35       23. Dupertuis Pascal                    65 Bottens                     1:46.08,9     27.50,2  (5124)    5.01 ¦ 
100/W20      4. Hug Maria-Dolores                   78 Bottmingen                 17:40.42,5   8:00.55,6  (1348)   10.36 ¦ 
M/M45       16. Zimmermann Peter R.                 56 Bremgarten AG               5:14.29,3   1:51.14,2  (5538)    7.27 ¦ 
100/STAF    46. Gfr Glauser Christoph+Glauser Chris 54 Bremgarten b. Bern          9:52.32,5   2:30.07,4  (3086)    5.55 ¦ 
100/M30     17. Kilchhofer Bruno                    71 Bremgarten b. Bern         10:16.32,2   2:55.47,4  (1627)    6.09 ¦ 
100/M40     76. Tschanz Hanspeter                   60 Brenzikofen                10:19.01,0   2:48.58,7  (2036)    6.11 ¦ 
H/M50       12. Escher Willy                        52 Brig                        1:50.56,6     29.16,7  (5133)    5.15 ¦ 
100/M40     99. Lowiner Fredy                       63 Brig                       10:47.51,9   3:17.49,6  (1972)    6.28 ¦ 
100/M40    104. Perrollaz Klaus                     61 Brig                       10:57.06,3   3:27.04,0   (442)    6.34 ¦ 
M/M60        3. Kunz Martin                         44 Brittnau                    4:36.42,2     43.02,8  (5675)    6.33 ¦ 
100/M50    159. Baumgartner Bruno                   50 Brugg AG                   14:55.47,8   6:43.46,2  (1087)    8.57 ¦ 
100/M40    221. Büchler Fredi                       62 Brugg AG                   14:44.28,5   7:14.26,2  (1228)    8.50 ¦ 
WALK       ---  Küffer Sandra                       68 Brügg BE                    2:01.11,8     22.28,1  (5856)    8.21 ¦ 
100/W55      5. Ott Elsbeth                         49 Brügg BE                   12:36.04,1   2:17.07,6   (925)    7.33 ¦ 
100/M65      5. Ott Karl                            39 Brügg BE                   11:07.50,6     59.12,7   (811)    6.40 ¦ 
100/M35     39. Pisano Marco                        65 Brügg BE                   10:03.55,5   2:17.50,5  (1428)    6.02 ¦ 
B/M45        7. Schudel Christoph                   57 Brügg BE                    1:39.32,2     36.50,3  (5700)    6.51 ¦ 
B/WJ         2. Schudel Monique                     ?? Brügg BE                    1:39.32,4     17.45,7  (5699)    6.51 ¦ 
100/M40     49. Pfaff Andreas                       64 Brüttisellen                9:42.39,0   2:12.36,7   (113)    5.49 ¦ 
100/M35     58. Reusser Pascal                      68 Bubendorf                  10:50.57,6   3:04.52,6   (547)    6.30 ¦ 
M/M50        8. Tanner Werner                       50 Bubendorf                   4:31.57,3   1:16.42,1  (5479)    6.26 ¦ 
100/W35     14. Schwab Monika                       66 Buch b. Mühleberg          13:25.43,0   3:54.03,4   (730)    8.03 ¦ 
M/W45        1. Dorta Judith                        58 Buchillon                   3:25.39,0       -----  (5118)    4.52 ¦ 
TS1/M50      3. Berger Gerhard                      54 Buchs AG                    3:36.25,7     14.07,2  (1258)    5.34 ¦ 
100/M45     15. Käser Walter                        55 Buchs SG                    9:05.33,6   1:23.05,4    (97)    5.27 ¦ 
TS1/M40     23. Obrecht Hanspeter                   60 Büetigen                    7:29.19,1   4:01.59,8  (1562)   11.34 ¦ 
TS1/WJ       3. Obrecht Sophie                      87 Büetigen                    7:29.23,1     56.42,0  (1563)   11.34 ¦ 
100/M60      5. Schöpfer Josef                      42 Bühler                     10:23.18,8     50.43,0  (1467)    6.13 ¦ 
100/M35    176. De Ruijter Jan                      65 Bülach                     18:29.56,5  10:43.51,5   (621)   11.05 ¦ 
100/M20     47. Matheu Patrick                      79 Bülach                     13:36.16,0   4:57.15,0  (1934)    8.09 ¦ 
100/M55     58. Schilter Xaver                      48 Bülach                     13:26.49,6   4:57.39,9  (2015)    8.04 ¦ 
TS2/M40     21. Cottet Jean Michel                  ?? Bulle 1                     6:34.15,1   2:29.08,4  (1531)    7.01 ¦ 
100/M55    117. Odermatt Sepp                       49 Buochs                     19:59.18,6  11:30.08,9  (1225)   11.59 ¦ 
TS1/M20     17. Helfenfinger Dave                   79 Bure                        6:34.08,8   3:07.39,0  (2050)   10.09 ¦ 
TS1/M40     19. Peter Didier                        64 Bure                        6:34.08,2   3:06.48,9  (1425)   10.09 ¦ 
H/M40       19. Diethelm Adrian                     64 Büren an der Aare           1:44.27,1     25.51,4  (5112)    4.57 ¦ 
B/WJ         1. Heiniger Daniela                    86 Büren an der Aare           1:21.46,7       -----  (5202)    5.38 ¦ 
B/W50        2. Heiniger Elsbeth                    52 Büren an der Aare           1:23.01,4      4.44,6  (5203)    5.43 ¦ 
H/M20       14. Heiniger Matthias                   83 Büren an der Aare           1:40.09,8     23.21,0  (5204)    4.44 ¦ 
B/M55        1. Heiniger Peter                      49 Büren an der Aare           1:13.54,4       -----  (5205)    5.05 ¦ 
K/M6         5. Kleist Fabian                       97 Büren an der Aare              2.18,1      0.24,1  (5261)    4.36 ¦ 
K/M4        11. Kleist Lukas                        94 Büren an der Aare              7.10,3      1.09,9  (5262)    4.46 ¦ 
TS1/M20      6. Krebs Reto                          80 Büren an der Aare           4:35.38,2   1:09.08,4  (1042)    7.06 ¦ 
100/M45    237. Krüsi Rene                          59 Büren an der Aare          17:56.28,2  10:14.00,0  (2017)   10.45 ¦ 
H/M45       20. Meile Daniel                        58 Büren an der Aare           1:51.54,6     31.09,2  (5825)    5.18 ¦ 
K/F6         7. Moser Damara                        98 Büren an der Aare              2.26,6      0.09,8  (5344)    4.53 ¦ 
K/M5         5. Moser Dennis                        95 Büren an der Aare              6.52,0      0.28,7  (5345)    4.34 ¦ 
100/M35    173. Schlegel Roland                     66 Büren an der Aare          18:09.15,3  10:23.10,3  (2018)   10.53 ¦ 
K/M1         1. Schori Patrik                       88 Büren an der Aare             11.50,8       -----  (5729)    4.44 ¦ 
100/M40    260. Spring William                      62 Büren an der Aare          17:33.59,7  10:03.57,4  (1634)   10.32 ¦ 
H/M45        5. Staehli Peter                       58 Büren an der Aare           1:33.13,7     12.28,3  (5830)    4.25 ¦ 
B/M65        2. Stegeman Gerard J.                  38 Büren an der Aare           1:25.22,7     14.18,9  (5877)    5.53 ¦ 
K/F5         2. Thallinger Anne                     95 Büren an der Aare              7.14,5      0.19,7  (5482)    4.49 ¦ 
K/F6         2. Thallinger Charlotte                98 Büren an der Aare              2.18,7      0.01,9  (5483)    4.37 ¦ 
100/M35     13. Thallinger Rolf                     69 Büren an der Aare           9:13.43,1   1:27.38,1  (1493)    5.32 ¦ 
TS2/W55      1. Fricker Meyer Elisabeth             47 Büren zum Hof               6:42.27,1       -----   (958)    7.10 ¦ 
100/STAF    41. Arm Ueli+Arm Ueli+Aplanalp Kaspar   60 Burgdorf                    9:40.48,1   2:18.23,0  (3079)    5.48 ¦ 
WALK       ---  Graf Edith                          56 Burgdorf                    1:50.31,7     11.48,0  (5184)    7.37 ¦ 
100/STAF    48. Küpfer Michael+Küpfer Michael+Thurn 64 Burgdorf                    9:54.24,2   2:31.59,1  (3080)    5.56 ¦ 
H/M30       35. Müller Raphael                      70 Burgdorf                    2:03.17,8     43.01,1  (5355)    5.50 ¦ 
M/M30        2. Righetti Sandro                     74 Burgdorf                    3:02.24,1      9.41,3  (5709)    4.19 ¦ 
100/M50    191. Wegmüller Hans                      54 Burgdorf                   18:46.38,9  10:34.37,3  (1156)   11.15 ¦ 
TS3/MJ       1. Wegmüller Urs                       87 Burgdorf                   14:24.09,1       -----  (1234)   11.14 ¦ 
H/W65        1. Weiss Jutta                         35 Burgdorf                    1:58.42,9       -----  (5795)    5.37 ¦ 
TS2/M50      4. Betschart Edi                       52 Bürglen UR                  6:00.55,5     52.47,3  (1879)    6.26 ¦ 
M/M20       13. Betschart Tobias                    84 Bürglen UR                  4:43.27,7   1:35.34,4  (5651)    6.43 ¦ 
TS2/M40     27. Pachoud Andre                       61 Bursins                     7:26.05,0   3:20.58,3  (1889)    7.57 ¦ 
100/M45     48. Aymon Alain                         57 Bussigny-Lausanne           9:59.34,4   2:17.06,2   (786)    5.59 ¦ 
100/M35      7. Pelliccione Davide                  66 Bussigny-Lausanne           8:36.32,0     50.27,0    (76)    5.09 ¦ 
H/M50       19. Kobel Kurt                          52 Bussnang                    2:07.08,8     45.28,9  (5264)    6.01 ¦ 
WALK       ---  Caminada Eveline                    72 Busswil b. Büren            2:01.11,3     22.27,6  (5857)    8.21 ¦ 
100/M40     11. Dreyer Adrian                       63 Busswil b. Büren            8:38.20,7   1:08.18,4    (90)    5.11 ¦ 
100/STAF     1. Probst Beat+Probst Beat+Moser Chris 66 100-km-Mizuno-Team          7:22.25,1       -----  (3040)    4.25 ¦ 
100/STAF     2. Fischer Eva+Eva Fischer+Hubert Kauf 71 kafi                        8:55.03,2     48.20,0  (3203)    5.21 ¦ 

Total 344



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.