Bieler Lauftage 2004 - nach Ortschaft "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M50     10. Boesch Jakob                        52 Aadorf                      9:09.03,4     57.01,8  (1994)    5.29 ¦ 
M/M35        7. Facchini Felice                     68 Aarau                       3:43.38,4     51.36,2  (5136)    5.18 ¦ 
100/M45    130. Gerber Daniel                       57 Aarau                      11:47.00,5   4:04.32,3  (1981)    7.04 ¦ 
100/M55     73. Staehli Werner                      48 Aarau                      14:19.17,1   5:50.07,4   (724)    8.35 ¦ 
100/M35    151. Steinmann Marc                      69 Aarau                      15:06.15,7   7:20.10,7   (340)    9.03 ¦ 
M/M65        6. Winkenbach Kurt                     39 Aarau                       6:23.31,6   2:36.16,7  (5529)    9.05 ¦ 
H/M30        4. Andres Peter                        70 Aarberg                     1:24.48,6      4.31,9  (5868)    4.01 ¦ 
B/M35        1. Balmer Christoph                    69 Aarberg                       50.17,7       -----  (5004)    3.28 ¦ 
100/STAF    45. Bürgi Adrian+Adrian Bürgi+Ernst Sto 59 Cobra                       9:51.09,6   2:28.44,5  (3019)    5.54 ¦ 
100/STAF    42. Bürgi Hilde+Roder Beat+Kocher Thoma 64 Harlise                     9:43.36,4   2:21.11,3  (3020)    5.50 ¦ 
M/M45        5. Bürgi Peter                         56 Aarberg                     4:05.52,7     42.37,6  (5091)    5.49 ¦ 
100/M30     61. Clénin Dionys                       74 Aarberg                    15:23.50,0   8:03.05,2   (549)    9.14 ¦ 
100/M65     23. Fischer Heinrich                    37 Aarberg                    15:09.31,3   5:00.53,4  (1108)    9.05 ¦ 
H/M50        1. Ritschard Thomas                    50 Aarberg                     1:21.39,9       -----  (5803)    3.52 ¦ 
100/M20      6. Zinni Andreas                       78 Aarberg                    10:13.54,5   1:34.53,5   (799)    6.08 ¦ 
100/M45    167. Bianchi Robert                      55 Aarwangen                  12:33.18,6   4:50.50,4  (1524)    7.31 ¦ 
100/M40    209. Glarner Erich                       62 Adelboden                  13:52.51,5   6:22.49,2  (1995)    8.19 ¦ 
100/M55     19. Oester Hanspeter                    46 Adelboden                  10:53.16,0   2:24.06,3   (804)    6.31 ¦ 
100/MJ       1. Pieren Ciril                        85 Adelboden                  10:31.59,7       -----  (1427)    6.19 ¦ 
M/M50       12. Haefeli Kurt                        54 Adligenswil                 4:47.57,0   1:32.41,8  (5662)    6.49 ¦ 
100/MP      31. SDT Mohring Stephan, Adliswil       75 Virus                      16:51.55,4   9:00.05,2  (3344)   10.07 ¦ 
100/M45     17. Sturm Jürg                          57 Adliswil                    9:09.28,9   1:27.00,7   (801)    5.29 ¦ 
B/M50        1. Brenner Christian                   52 Aegerten                    1:12.51,9       -----  (5892)    5.01 ¦ 
H/W50        1. Brenner Erika                       54 Aegerten                    1:58.06,7       -----  (5878)    5.35 ¦ 
B/W45        2. Bürgy Therese                       56 Aegerten                    1:38.00,5     23.15,0  (5092)    6.45 ¦ 
TS3/W40      1. Gavillet Nicole                     63 Aegerten                    9:18.43,4       -----   (353)    7.15 ¦ 
H/M50       22. Schönbächler René                   51 Aegerten                    2:14.28,7     52.48,8  (5439)    6.22 ¦ 
M/W55        1. Tschanz Greti                       45 Aegerten                    4:25.55,7       -----  (5606)    6.18 ¦ 
100/M45    131. Weber Bruno                         55 Aegerten                   11:47.14,0   4:04.45,8  (1585)    7.04 ¦ 
TS2/M35     16. Weber Eberhard                      69 Aegerten                    7:33.38,3   1:57.32,1   (500)    8.05 ¦ 
100/STAF     3. Frei Kurt+Frei Kurt+Zuber Stefan, A 63 Laufträff Birsegg Aesch     7:56.21,3     33.56,2  (3015)    4.45 ¦ 
100/W50     24. Rieder Vreni                        53 Aeschi b. Spiez            17:21.57,0   7:45.35,6  (1150)   10.25 ¦ 
100/M30     27. Müllauer Christopher                72 Affoltern                  11:09.27,9   3:48.43,1  (2092)    6.41 ¦ 
100/M55    107. Affeltranger Dölf                   47 Affoltern am Albis         17:58.55,8   9:29.46,1  (1140)   10.47 ¦ 
100/W50     18. Jordi Elsbeth                       53 Affoltern am Albis         15:40.29,5   6:04.08,1  (1169)    9.24 ¦ 
100/M45    105. Masset Jacques                      59 Affoltern am Albis         11:21.09,0   3:38.40,8  (1396)    6.48 ¦ 
100/M35    150. Gemes Raphael                       65 Aïre                       14:53.56,9   7:07.51,9   (303)    8.56 ¦ 
H/M35       30. Rodaz Jean-Baptiste                 69 Aire-la-Ville               1:50.19,3     32.00,6  (5408)    5.13 ¦ 
B/M35        8. Stemmer Markus                      65 Alfermée                    1:10.50,4     20.32,7  (5724)    4.53 ¦ 
TS2/M45     23. Remund Andreas                      59 Allenlüften                 7:22.00,9   2:01.06,1  (1439)    7.52 ¦ 
B/M60        2. Gabathuler Heinrich                 43 Allschwil                   1:25.35,5      3.33,9  (5875)    5.54 ¦ 
M/M65        5. Kabis Erwin                         39 Allschwil                   5:57.36,7   2:10.21,8  (5246)    8.28 ¦ 
TS2/W40      5. Peresani Barbara                    64 Allschwil                   7:36.37,6   1:10.10,5  (2052)    8.08 ¦ 
TS1/W40      4. Ruch Susanne                        63 Allschwil                   4:19.17,4     35.45,5  (2055)    6.40 ¦ 
H/M35       24. Moeschler Roger                     68 Altendorf                   1:46.21,4     28.02,7  (5340)    5.02 ¦ 
H/M35       10. Baechler Kuno                       68 Alterswil FR                1:35.54,3     17.35,6  (5823)    4.32 ¦ 
100/W40     25. Bruhin Steger Erika                 64 Altstätten SG              12:53.28,8   4:26.05,8  (1275)    7.44 ¦ 
M/M35       15. Kiener Bernhard                     68 Ammerzwil                   4:24.34,9   1:32.32,7  (5257)    6.16 ¦ 
100/M60     28. Schneider Rudolf                    43 Ammerzwil BE               12:21.09,2   2:48.33,4   (889)    7.24 ¦ 
100/M35    142. Gehrig Peter                        65 Amriswil                   13:58.43,1   6:12.38,1   (917)    8.23 ¦ 
100/M20     25. Saladin David                       82 Amriswil                   11:36.42,6   2:57.41,6  (1035)    6.58 ¦ 
100/M20     34. Nef Samuel                          76 Amsoldingen                12:24.50,0   3:45.49,0  (2038)    7.26 ¦ 
100/W50      2. Hedinger Astrid                     54 Appenzell                  11:22.42,8   1:46.21,4   (703)    6.49 ¦ 
100/M30      1. Knechtle Iwan                       71 Appenzell                   7:20.44,8       -----     (2)    4.24 ¦ 
100/STAF    26. Gutknecht Adrian+Adrian Gutknecht+B 69 Gossliwil Runners           8:53.43,4   1:31.18,3  (3069)    5.20 ¦ 
100/STAF     6. Schwab Werner+Eicher Bernhard+Von G 56 Free Runners 1              7:21.54,3     45.53,1  (3051)    4.25 ¦ 
M/M30        3. Winiger Daniel                      71 Arch                        3:52.24,7     59.41,9  (5696)    5.30 ¦ 
100/M45    166. Berndt Matthias                     59 Arisdorf                   12:32.34,7   4:50.06,5  (1260)    7.31 ¦ 
TS2/M20     11. Küng Mathias                        78 Aristau                     7:24.18,9   2:44.18,4  (1819)    7.55 ¦ 
100/STAF     1. Althaus Rolf+Althaus Helena+Althaus 62 Althäuser                   8:06.43,2       -----  (3201)    4.52 ¦ 
100/M50    137. Ecuyer Guy                          52 Arzier                     13:40.26,6   5:28.25,0  (1073)    8.12 ¦ 
H/M30       24. Lucarelli Alessandro                74 Asp                         1:48.24,4     28.07,7  (5790)    5.08 ¦ 
TS1/M45     11. Schulz Stefan                       58 Attelwil                    4:39.59,4   1:21.36,3   (941)    7.12 ¦ 
100/M50     41. Gerig Paul                          53 Attinghausen               10:27.56,9   2:15.55,3  (2049)    6.16 ¦ 
H/W20       12. Felber Claudia                      78 Attiswil                    2:01.29,6     17.28,5  (5140)    5.45 ¦ 
M/M35       11. Hohl Heinz                          66 Attiswil                    3:59.33,4   1:07.31,2  (5660)    5.40 ¦ 
M/W30        5. Hohl Susanne                        72 Attiswil                    5:03.08,5     59.00,5  (5661)    7.11 ¦ 
100/M35    167. Lochbrunner Markus                  65 Attiswil                   16:57.26,8   9:11.21,8  (1702)   10.10 ¦ 
100/W40     50. Castrioto Daniela                   64 Au SG                      18:20.05,6   9:52.42,6  (1283)   11.00 ¦ 
100/M50     54. Good Ivo                            53 Au SG                      10:45.58,0   2:33.56,4   (838)    6.27 ¦ 
100/M20     49. Rippstein Christoph                 77 Augst                      14:23.30,1   5:44.29,1  (2037)    8.38 ¦ 
100/M45    236. Lanz Werner                         55 Auswil                     17:33.53,8   9:51.25,6  (1162)   10.32 ¦ 
H/M40       39. Selbmann Karl-Heinz                 60 Auswil                      2:10.44,2     52.08,5  (5652)    6.11 ¦ 

Total 73



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.