Bieler Lauftage 2004 - nach Name "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40    229. Wächter Ralf                        62 D-Regensburg               15:04.16,9   7:34.14,6   (615)    9.02 ¦ 
100/M50    108. Wagemann Eberhard                   52 D-Berlin                   12:36.42,6   4:24.41,0   (394)    7.34 ¦ 
100/M35     10. Wagen Martin                        69 Oberwil                     9:02.10,8   1:16.05,8   (114)    5.25 ¦ 
100/W40      2. Wagner Constanze                    63 D-Reichelsheim              8:37.57,6     10.34,6    (26)    5.10 ¦ 
100/M50    139. Wagner Harald                       53 D-Freienfels               13:45.48,8   5:33.47,2  (1038)    8.15 ¦ 
100/M35     42. Wagner Thomas                       66 D-Nidderau                 10:08.37,2   2:22.32,2   (334)    6.05 ¦ 
100/M45     83. Wahle Lars                          59 D-Bergisch Gladbach        10:52.33,1   3:10.04,9  (1635)    6.31 ¦ 
100/M50     99. Walczak Leszek                      54 PL-Leszno                  12:25.24,1   4:13.22,5  (1501)    7.27 ¦ 
100/W50      6. Walczak Lidia                       54 PL-Leszno                  12:25.24,3   2:49.02,9  (1502)    7.27 ¦ 
H/W20       19. Waldenmeyer Catherine               82 Himmelried                  2:31.01,4     47.00,3  (5574)    7.09 ¦ 
100/M50    114. Waller Max                          50 Bern                       12:44.22,6   4:32.21,0  (1503)    7.38 ¦ 
100/M30     13. Wallesch René                       72 D-Geesthacht                9:51.57,3   2:31.12,5   (206)    5.55 ¦ 
100/M50     97. Walper Gerhard                      50 D-Rodgau                   12:22.35,8   4:10.34,2   (710)    7.25 ¦ 
100/M45      5. Wälte Rolf                          58 Diepoldsau                  8:07.48,7     25.20,5  (1504)    4.52 ¦ 
100/M45     18. Walter Manfred                      55 D-Göppingen                 9:11.46,5   1:29.18,3   (100)    5.31 ¦ 
H/M40       38. Walther Frank                       62 Bern                        2:10.04,6     51.28,9  (5575)    6.09 ¦ 
100/M60     54. Walther Hansjörg                    41 D-Esslingen                13:41.45,9   4:09.10,1  (1019)    8.13 ¦ 
100/M50    158. Walthert Michel                     53 Villeret                   14:49.19,5   6:37.17,9  (1138)    8.53 ¦ 
WALK       ---  Wälti Anne-Rose                     46 Biel/Bienne                 2:20.54,2     42.10,5  (5509)    9.43 ¦ 
100/M50     16. Wampfler Andreas                    51 Kernenried                  9:31.11,0   1:19.09,4   (374)    5.42 ¦ 
100/STAF    13. Wanner Claude+Wanner Claude+Wanner  60 St-Luc                      8:25.13,3   1:02.48,2  (3060)    5.03 ¦ 
100/M50    133. Wanner Jürg                         51 Liebefeld                  13:32.15,3   5:20.13,7  (1616)    8.07 ¦ 
100/M40     30. Wanner Klaus                        63 D-Holzgerlingen             9:18.36,1   1:48.33,8    (98)    5.35 ¦ 
100/M40    185. Warth Martin                        60 Wilen b. Wil               12:44.40,8   5:14.38,5   (903)    7.38 ¦ 
H/MJ         5. Wäschle Adrian                      91 Embrach                     2:10.16,1     41.58,1  (5732)    6.10 ¦ 
K/F4         8. Wäschle Jennifer                    94 Embrach                        7.30,7      1.24,0  (5733)    5.00 ¦ 
100/M35     30. Wäschle Stefan                      67 Embrach                     9:45.33,1   1:59.28,1   (832)    5.51 ¦ 
H/W40        9. Wäschle Yanon                       64 Embrach                     2:36.08,9   1:10.43,7  (5731)    7.24 ¦ 
TS2/M45     15. Wassmann Konrad                     55 D-St. Augustin              6:39.24,1   1:18.29,3  (1987)    7.07 ¦ 
100/M45    214. Wassmer Alfred                      59 D-Asslar Werdorf           14:51.30,0   7:09.01,8   (656)    8.54 ¦ 
100/M45    232. Waszkieweitz Rainer                 58 D-Unna                     16:56.02,2   9:13.34,0  (1841)   10.09 ¦ 
H/M55       13. Weber Alfred                        45 Nidau                       2:26.50,5     53.54,3  (5511)    6.57 ¦ 
100/M45    131. Weber Bruno                         55 Aegerten                   11:47.14,0   4:04.45,8  (1585)    7.04 ¦ 
100/M30     21. Weber Christoph                     73 Biberist                   10:44.04,7   3:23.19,9  (1505)    6.26 ¦ 
TS2/M35     16. Weber Eberhard                      69 Aegerten                    7:33.38,3   1:57.32,1   (500)    8.05 ¦ 
TS1/M40      1. Weber Edy                           62 Rothrist                    3:27.19,3       -----  (1998)    5.20 ¦ 
K/M6         4. Weber Fabian                        97 Lyss                           2.16,3      0.22,3  (5512)    4.32 ¦ 
100/M65     43. Weber Hansruedi                     39 Beromünster                18:49.54,0   8:41.16,1  (1170)   11.17 ¦ 
100/M50    112. Weber Heribert                      53 D-Gochsheim                12:38.35,2   4:26.33,6   (297)    7.35 ¦ 
100/M50     62. Weber Hermann Josef                 54 D-Leverkusen               11:09.14,6   2:57.13,0  (1506)    6.41 ¦ 
100/M55     96. Weber Klaus                         46 D-Köln Porz                16:15.55,5   7:46.45,8  (1080)    9.45 ¦ 
100/M40    158. Weber Klaus                         61 D-Ellingen                 12:05.56,0   4:35.53,7   (496)    7.15 ¦ 
100/M35    112. Weber Stephan                       69 Horgen                     12:40.02,0   4:53.57,0  (1507)    7.36 ¦ 
K/F4         5. Weber Tamara, Lyss                  94 Mädchenriege Lyss              6.44,3      0.37,6  (5513)    4.29 ¦ 
S1           2. Weber Tamara+Weber Tamara+Jäggi Jes 94 MR Düsen                       6.13,4      1.12,4  (7102)    2.29 ¦ 
100/M55      4. Weber Ulrich                        49 D-Pfalzgrafenweiler         9:42.36,6   1:13.26,9  (1823)    5.49 ¦ 
100/M35     16. Weege Guido                         69 D-Lage                      9:17.54,2   1:31.49,2   (376)    5.34 ¦ 
100/M50    191. Wegmüller Hans                      54 Burgdorf                   18:46.38,9  10:34.37,3  (1156)   11.15 ¦ 
TS1/M45      8. Wegmüller Peter                     58 Birsfelden                  4:14.06,7     55.43,6   (722)    6.32 ¦ 
TS3/MJ       1. Wegmüller Urs                       87 Burgdorf                   14:24.09,1       -----  (1234)   11.14 ¦ 
100/M40     65. Wegner Ralf                         60 D-Hagen                    10:00.59,3   2:30.57,0  (1783)    6.00 ¦ 
100/M50    156. Wehe Richard                        52 D-Lampertheim              14:44.56,6   6:32.55,0   (655)    8.50 ¦ 
100/M55    119. Wehrle Hermann                      47 D-Dogern                   20:55.48,4  12:26.38,7  (1878)   12.33 ¦ 
100/STAF    18. Wehrle Roman+Hämmerle Markus+Wehrle 37 Ostermundigen               9:45.37,3   3:09.36,1  (3061)    5.51 ¦ 
100/M45     40. Weidle Andreas                      57 D-Weinsberg                 9:49.01,0   2:06.32,8   (795)    5.53 ¦ 
100/M45     73. Weidner Gerhard                     57 D-Braunschweig             10:36.18,0   2:53.49,8   (613)    6.21 ¦ 
100/M60     49. Weidner Herbert                     44 D-Schwäbisch Hall          13:32.24,7   3:59.48,9  (1709)    8.07 ¦ 
TS1/M20     12. Weilenmann Marco                    82 Hofstetten ZH               6:28.10,6   3:01.40,8  (1508)   10.00 ¦ 
100/W35     12. Weiler Katja                        68 D-Trier                    13:24.40,5   3:53.00,9  (1509)    8.02 ¦ 
100/M50     12. Wein Norbert                        52 D-Karlsruhe                 9:18.31,6   1:06.30,0   (119)    5.35 ¦ 
100/M50    182. Weippert Hans Joachim               52 D-Aalen                    16:44.19,2   8:32.17,6  (1587)   10.02 ¦ 
100/M50    123. Weiss Erhard                        50 D-Stettfeld                13:10.32,3   4:58.30,7   (974)    7.54 ¦ 
100/M40     22. Weiss Georg                         62 D-Rosbach                   9:07.44,1   1:37.41,8   (117)    5.28 ¦ 
100/W45     21. Weiss Heidi                         58 D-Stettfeld                15:09.41,8   5:45.58,8  (1075)    9.05 ¦ 
H/W65        1. Weiss Jutta                         35 Burgdorf                    1:58.42,9       -----  (5795)    5.37 ¦ 
100/M40     28. Weissbrod Uwe, D-Erfurt             60 SC Impuls Erfurt            9:14.46,7   1:44.44,4  (1510)    5.32 ¦ 
K/F4         2. Weissmüller Nadine                  93 Neuenegg                       6.11,8      0.05,1  (5516)    4.07 ¦ 
H/M20       10. Wellig Armin                        75 Nyon                        1:36.24,2     19.35,4  (5517)    4.34 ¦ 
100/M35     49. Wellstein Klaus                     68 D-Eisenberg                10:33.45,3   2:47.40,3   (184)    6.20 ¦ 
100/M35     14. Wenzel Arno                         67 D-Hofheim Taunus            9:13.50,2   1:27.45,2   (102)    5.32 ¦ 
100/M55     66. Wenzel Erich                        45 D-Schwäbisch Gmünd         13:45.19,1   5:16.09,4  (1010)    8.15 ¦ 
100/M50    122. Wenzel Rüdiger                      54 D-Berlin                   13:09.22,6   4:57.21,0   (568)    7.53 ¦ 
TS1/M40     13. Wenzel Uwe                          62 D-Ludwigshafen              4:51.05,5   1:23.46,2  (1511)    7.30 ¦ 
100/M30     44. Werbonat Jens                       73 D-Dinslaken                12:56.15,2   5:35.30,4   (247)    7.45 ¦ 
100/M50     64. Wermeille Pierre                    51 Le Noirmont                11:15.32,1   3:03.30,5  (1629)    6.45 ¦ 
TS2/M70      3. Werner Gerhard                      32 D-Verden                    9:52.46,9   1:24.36,9  (1121)   10.33 ¦ 
H/W45        2. Werro Carmen                        58 Pensier                     2:03.52,5      0.09,2  (5518)    5.52 ¦ 
H/M45       22. Wespi Thomas                        58 Bern                        1:54.01,0     33.15,6  (5519)    5.24 ¦ 
100/M45    186. Westen Lothar                       55 D-Duisburg                 12:57.49,6   5:15.21,4   (671)    7.46 ¦ 
H/M60        2. Westermann Erich                    40 D-Nordhausen                1:36.01,9      0.53,3  (5520)    4.33 ¦ 
100/M45    213. Wettstein Erich                     58 Biberist                   14:35.36,8   6:53.08,6  (1982)    8.45 ¦ 
TS2/M45     11. Wettstein Guido                     58 Gränichen                   6:12.53,6     51.58,8  (1968)    6.38 ¦ 
100/M50    117. Wettstein Walter                    51 Windisch                   12:50.59,0   4:38.57,4  (1953)    7.42 ¦ 
M/M45        1. Wey Erwin                           58 Samstagern                  3:23.15,1       -----  (5521)    4.49 ¦ 
TS2/M40     25. Weyand Peter                        64 D-Schmelz                   6:46.51,6   2:41.44,9   (221)    7.15 ¦ 
100/M40    180. Wibberg Henry                       61 D-Salzkotten               12:37.05,9   5:07.03,6   (660)    7.34 ¦ 
B/M35       10. Wiche Martin                        65 Ipsach                      1:13.04,2     22.46,5  (5887)    5.02 ¦ 
100/W50     14. Wichrowska Jadwiga                  51 PL-Torun                   15:07.53,0   5:31.31,6  (1090)    9.04 ¦ 
100/M20     74. Widl Harry                          77 D-Aichach                  19:59.22,1  11:20.21,1  (2045)   11.59 ¦ 
TS3/M20      1. Widlroither Andreas                 79 A-Mondsee                   7:43.06,8       -----   (110)    6.01 ¦ 
H/M35       40. Widmer Armin                        67 Biel                        1:55.19,9     37.01,2  (5522)    5.27 ¦ 
K/M4         3. Widmer Daniel                       94 Biel                           6.04,7      0.04,3  (5523)    4.03 ¦ 
K/F5        10. Widmer Michelle                     96 Biel                           9.30,0      2.35,2  (5525)    6.20 ¦ 
TS2/M30      2. Widmer Peter                        72 Ipsach                      5:16.14,6      1.58,1   (171)    5.38 ¦ 
100/W45     30. Wiedenmann Hannelore                57 D-Stuttgart                19:34.01,8  10:10.18,8  (1230)   11.44 ¦ 
100/M55    112. Wiedenmann Walter                   47 D-Stuttgart                19:34.01,7  11:04.52,0  (1231)   11.44 ¦ 
WALK       ---  Wiederkehr Yvonne                   62 Winkel                      2:14.41,9     35.58,2  (5526)    9.17 ¦ 
100/STAF     3. Wiedmann Birgit+Birgit Wiedmann+Sig 63 TSV Neuenstadt RR           9:01.39,2      9.05,6  (3062)    5.24 ¦ 
100/STAF     6. Wiedmer Hansruedi+Hansruedi Wiedmer 56 Weissenstein Runners        8:09.22,9     46.57,8  (3063)    4.53 ¦ 
100/M55     45. Wiegand Kalle                       45 D-Wilhelmshaven            12:25.28,6   3:56.18,9   (434)    7.27 ¦ 
100/M45     30. Wiegandt Holger                     58 D-Duisburg                  9:41.17,4   1:58.49,2   (141)    5.48 ¦ 
100/M50    149. Wielandt Gerd                       54 D-Weil der Stadt           14:28.50,4   6:16.48,8  (1855)    8.41 ¦ 
100/M40    233. Wild Matthias                       64 D-Karlsruhe                15:14.29,3   7:44.27,0   (603)    9.08 ¦ 
100/M40     74. Wild Rolf                           63 D-Roth                     10:12.08,0   2:42.05,7   (403)    6.07 ¦ 
WALK       ---  Wildi Kistler Annette               55 Basel                       1:58.32,2     19.48,5  (5527)    8.10 ¦ 
100/M40    187. Wilhelm Bernd                       60 D-Bienenbüttel             12:47.11,7   5:17.09,4   (672)    7.40 ¦ 
100/M20     62. Wilhelm Jacques                     77 L-Capellen                 16:06.46,3   7:27.45,3  (1197)    9.40 ¦ 
100/M45     36. Wilhelm Johann                      57 D-Linz                      9:45.31,0   2:03.02,8  (1814)    5.51 ¦ 
H/M35       25. Wilhelm Patrick                     67 Bätterkinden                1:46.59,7     28.41,0  (5844)    5.04 ¦ 
100/M50    171. Wilhelm Walter                      54 D-Metzingen                15:50.08,0   7:38.06,4  (1832)    9.30 ¦ 
B/M20        6. Wili Michael                        84 Lyss                        1:14.03,3     18.27,7  (5528)    5.06 ¦ 
M/W40        9. Wilk Petra                          61 D-Gundelsheim               5:06.56,9   1:53.17,4  (5650)    7.16 ¦ 
100/M40     36. Willerich Josef                     60 D-St Martin                 9:24.10,5   1:54.08,2   (472)    5.38 ¦ 
TS1/M20      2. Willi Christof                      78 Steffisburg                 3:42.20,2     15.50,4   (618)    5.43 ¦ 
100/M50    142. Williams Lawrence                   54 GB-Bedfordshire SG17 5TD   14:03.53,7   5:51.52,1   (670)    8.26 ¦ 
100/M55     76. Willwacher Michael                  47 D-Nister                   14:29.40,4   6:00.30,7   (908)    8.41 ¦ 
M/M30        3. Winiger Daniel                      71 Arch                        3:52.24,7     59.41,9  (5696)    5.30 ¦ 
TS3/M30      2. Winistörfer Felix                   70 Subingen                    9:53.06,3   1:44.17,3  (2078)    7.42 ¦ 
K/F6        12. Winkelhausen Céline                 98 Lommiswil                      2.52,0      0.35,2  (5591)    5.44 ¦ 
K/M4         8. Winkelmann Michael                  94 Siselen BE                     6.51,8      0.51,4  (5740)    4.34 ¦ 
M/M65        6. Winkenbach Kurt                     39 Aarau                       6:23.31,6   2:36.16,7  (5529)    9.05 ¦ 
100/M50     71. Winkhold-Gallina Werner             53 D-Köln                     11:27.03,7   3:15.02,1   (720)    6.52 ¦ 
100/M45    157. Winkler Bernhard                    59 Lufingen                   12:22.04,9   4:39.36,7   (305)    7.25 ¦ 
TS2/M20     14. Winkler Sascha                      76 D-Dresden                   8:19.58,2   3:39.57,7  (1512)    8.54 ¦ 
K/F4        11. Winkler Tanja, Lyss                 93 Mädchenriege Lyss              7.47,6      1.40,9  (5530)    5.11 ¦ 
100/M30      9. Winkler Thomas                      73 Liebefeld                   8:52.40,2   1:31.55,4  (1698)    5.19 ¦ 
H/M20       21. Winterberger                        79 Biel/Bienne                 2:00.00,6     43.11,8  (5576)    5.41 ¦ 
100/M50    167. Wirsdorf Gerhard                    53 D-Neuneck                  15:25.52,4   7:13.50,8  (1114)    9.15 ¦ 
M/M40       29. Sdt Wirth Reto                      60 Birmensdorf ZH              5:00.23,2   2:06.14,6  (5531)    7.07 ¦ 
M/M35        8. Wirz Markus                         67 Uster                       3:50.29,3     58.27,1  (5694)    5.27 ¦ 
B/MJ         1. Witschi Marc                        88 Biel/Bienne                   57.36,1       -----  (5742)    3.58 ¦ 
TS1/M30      7. Woelke Joachim                      70 D-Mainz                     4:03.23,7   1:05.04,1   (484)    6.16 ¦ 
100/M60     45. Woellert Kai                        44 D-Wismar                   13:12.51,2   3:40.15,4   (383)    7.55 ¦ 
100/M60     31. Woldert Klaus                       41 D-Grafenberg               12:29.05,1   2:56.29,3   (895)    7.29 ¦ 
100/M40    113. Wolf Thomas                         61 D-Ruppertsberg             11:06.29,8   3:36.27,5  (1920)    6.39 ¦ 
100/STAF     2. Wolfensberger Sabina+Wolfensberger  69 Lady Crackers               8:59.46,0      7.12,4  (3005)    5.23 ¦ 
100/M45    113. Wolff Wolfgang                      55 D-Nierstein                11:33.16,4   3:50.48,2  (1057)    6.55 ¦ 
100/M60     27. Wollenweber Kurt                    40 D-Kelkheim                 12:10.18,1   2:37.42,3   (914)    7.18 ¦ 
100/M20     12. Wolter-Roessler Tom                 78 D-Ulm                      10:40.57,4   2:01.56,4   (550)    6.24 ¦ 
100/M30     59. Wolters Martin                      71 D-Nuernberg                14:45.48,5   7:25.03,7   (315)    8.51 ¦ 
M/M30        9. Wolters Thierry                     71 Cugy VD                     4:43.42,1   1:50.59,3  (5592)    6.43 ¦ 
100/M30     10. Wörrle Gerd                         71 D-Heidenheim                9:05.55,9   1:45.11,1   (509)    5.27 ¦ 
100/M45    179. Woytaszek Bodo                      58 D-Schwerin                 12:48.48,8   5:06.20,6  (1784)    7.41 ¦ 
100/M30     51. Wünsche Wolfgang                    73 D-Esslingen                13:42.50,6   6:22.05,8  (1513)    8.13 ¦ 
100/M40    220. Wurzinger Josef, D-Hettingen        60 TSV Hettingen              14:44.25,5   7:14.23,2  (1514)    8.50 ¦ 
100/M50    141. Wurzinger Peter, D-Hettingen        53 TSV Hettingen              13:59.56,3   5:47.54,7  (1515)    8.23 ¦ 
100/M35     87. Wüstenberg Jürgen, D-Geldern        66 TV Geldern                 11:45.36,7   3:59.31,7  (1516)    7.03 ¦ 
100/M65     32. Wüthrich Fritz                      39 Suberg                     16:41.58,2   6:33.20,3  (1137)   10.01 ¦ 
K/F5        11. Wüthrich Ramona, Lyss               95 Mädchenriege Lyss              9.55,7      3.00,9  (5532)    6.37 ¦ 
H/M40       33. Wymann Martin                       63 Heimberg                    1:59.56,9     41.21,2  (5631)    5.41 ¦ 
100/M40     62. Wyrsch Daniel                       63 Jegenstorf                  9:54.15,6   2:24.13,3   (663)    5.56 ¦ 
100/M30     50. Wyss Daniel                         70 Lyss                       13:40.03,6   6:19.18,8   (989)    8.12 ¦ 
100/M50    163. Wyss Kurt                           52 Port                       15:13.08,1   7:01.06,5  (1086)    9.07 ¦ 
100/STAF    35. Wyss Marina+Wyss Peter+Wyss Marina, 60 Spywy                       9:22.21,2   1:59.56,1  (3064)    5.37 ¦ 
100/M20      5. Wyss Rafael                         82 Dulliken                    9:27.47,4     48.46,4   (505)    5.40 ¦ 
100/M30     30. Wyss Stephan                        70 Döttingen                  11:28.49,3   4:08.04,5   (530)    6.53 ¦ 
H/M50        8. Wyss Willi                          52 Olten                       1:46.43,6     25.03,7  (5533)    5.03 ¦ 
B/M40        3. Wyttenbach Walter                   62 Schüpfen                    1:07.21,0      3.54,0  (5880)    4.38 ¦ 
H/M35        2. Wyttenbach Werner                   65 Lyss                        1:22.56,7      4.38,0  (5872)    3.55 ¦ 

Total 159



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.