Bieler Lauftage 2004 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/W50      7. Sacher Grace                        54 D-Stuttgart                13:18.20,6   3:41.59,2   (327)    7.59 ¦ 
100/M50     78. Sacher Wolfgang                     50 D-Mühlheim am Main         11:47.03,2   3:35.01,6   (733)    7.04 ¦ 
100/M35     63. Sachse Ekke                         68 D-Wuppertal                11:10.34,7   3:24.29,7  (1813)    6.42 ¦ 
100/M20     63. Sack Andre                          79 D-Neubiberg                16:07.25,6   7:28.24,6   (444)    9.40 ¦ 
100/M50    109. Sack Gerald                         50 D-Nittendorf               12:36.53,2   4:24.51,6   (750)    7.34 ¦ 
B/M35       11. Sahli Christophe                    68 Walperswil                  1:14.05,6     23.47,9  (5894)    5.06 ¦ 
H/W35        9. Sahli Evelyne                       69 Biel/Bienne                 2:07.09,4     17.13,0  (5764)    6.01 ¦ 
H/M60        6. Sahli Hannes                        43 Hinterkappelen              1:51.28,1     16.19,5  (5418)    5.16 ¦ 
100/M35    175. Sahli Martin                        67 Biel/Bienne                18:24.02,4  10:37.57,4    (82)   11.02 ¦ 
100/M60     83. Sahli Werner                        41 Port                       21:00.47,1  11:28.11,3  (1233)   12.36 ¦ 
100/M20     25. Saladin David                       82 Amriswil                   11:36.42,6   2:57.41,6  (1035)    6.58 ¦ 
100/STAF     9. Sallin Oswald+Sigrist Christoph+Sal 52 Orpund                      8:29.27,3   1:53.26,1  (3044)    5.05 ¦ 
H/M50        5. Salvisberg Peter                    50 Spiegel b. Bern             1:35.33,6     13.53,7  (5421)    4.31 ¦ 
100/M40    264. Salvotelli Mario                    60 Herisau                    17:45.29,1  10:15.26,8  (1570)   10.39 ¦ 
TS1/M35      8. Salz Michael                        65 D-Waldbrunn                 4:04.48,7   1:28.07,6   (652)    6.18 ¦ 
100/M60     71. Sannemann Heinrich                  43 Volketswil                 16:38.45,7   7:06.09,9  (1237)    9.59 ¦ 
100/M45    168. Santschi Rene                       58 Murten                     12:33.20,5   4:50.52,3   (866)    7.32 ¦ 
B/WJ         3. Sarah Spiegel                       88 Oensingen                   2:12.27,7     50.41,0  (5423)    9.08 ¦ 
B/MJ         4. Sartori Stian                       88 Meinisberg                  1:08.15,6     10.39,5  (5889)    4.42 ¦ 
100/STAF    11. Sarvari Daniel+Sarvari Daniel+Sutte 71 LG Derendingen "Runners"    8:22.49,6   1:00.24,5  (3045)    5.01 ¦ 
100/M35    110. Sasmono Hendro                      66 D-Radeburg                 12:32.02,6   4:45.57,6   (310)    7.31 ¦ 
K/F3         8. Saucy Garence                       92 Lamboing                      12.15,9      1.51,4  (5736)    4.54 ¦ 
100/STAF    51. Saunier Peter+Saunier Peter+Buess A 67 OMEGA Team                 10:10.40,7   2:48.15,6  (3046)    6.06 ¦ 
100/M45    238. Sautter Richard                     57 D-Sandhausen               17:59.14,0  10:16.45,8  (1453)   10.47 ¦ 
B/M20       13. Sauvain Julien                      75 Moutier                     1:33.53,3     38.17,7  (5424)    6.28 ¦ 
H/M45       25. Scabell Stefan                      58 Worben                      2:03.41,2     42.55,8  (5425)    5.51 ¦ 
H/W35        8. Schacher Katia                      65 Moutier                     2:06.13,9     16.17,5  (5426)    5.58 ¦ 
100/M55     60. Schädlich Rainer                    45 D-Berlin                   13:31.02,7   5:01.53,0  (1454)    8.06 ¦ 
TS2/M45      9. Schäfer-Baum Jürgen                 57 D-Berlin                    6:03.10,5     42.15,7   (318)    6.28 ¦ 
100/STAF     6. Schafer Nicole+Birrer Gabi+Schafer  61 Nidau                       9:37.27,8     44.54,2  (3004)    5.46 ¦ 
100/M45    172. Schäfer Thomas                      58 D-Harxheim                 12:36.29,8   4:54.01,6   (308)    7.33 ¦ 
TS1/M75      1. Schaffarschick Werner               29 D-Mannheim                  6:53.12,3       -----  (1220)   10.38 ¦ 
100/M45    165. Schaffer Bernard                    57 Conches                    12:32.16,5   4:49.48,3   (954)    7.31 ¦ 
100/MP      42. FW Schaffitz Matthias, Thun         82 LVB Pz 3                   19:16.52,9  11:25.02,7  (3357)   11.34 ¦ 
B/M20       16. Schaffter Patrice                   77 Port                        1:42.54,8     47.19,2  (5427)    7.05 ¦ 
100/M45    118. Schaller Jacques                    57 Soyhières                  11:40.18,5   3:57.50,3  (1830)    7.00 ¦ 
100/M45     34. Schaller Josef                      56 D-Gessertshausen            9:44.47,5   2:02.19,3   (566)    5.50 ¦ 
B/M20        2. Schaller Jürg                       79 Lohn-Ammannsegg               57.58,3      2.22,7  (5850)    3.59 ¦ 
H/W20       17. Schalper Kathrin                    75 Basel                       2:16.24,5     32.23,4  (5428)    6.27 ¦ 
H/M30       26. Schär Matthias                      70 Rüti b. Riggisberg          1:52.47,6     32.30,9  (5429)    5.20 ¦ 
H/M55        2. Schär Peter                         48 Grenchen                    1:38.23,0      5.26,8  (5835)    4.39 ¦ 
100/M35     61. Schär Peter                         65 Pratteln                   11:07.47,8   3:21.42,8   (963)    6.40 ¦ 
100/M55     84. Schären Werner                      46 Oberstammheim              15:01.45,4   6:32.35,7  (1146)    9.01 ¦ 
100/M60     35. Schärer Jürg                        43 Wettswil                   12:41.07,6   3:08.31,8  (1964)    7.36 ¦ 
100/W55      1. Schärer Patricia                    46 Wettswil                   10:18.56,5       -----  (1965)    6.11 ¦ 
100/M45     81. Schatz Michael                      57 D-Berlin                   10:52.08,0   3:09.39,8   (265)    6.31 ¦ 
100/M40     73. Schaubhut Mathias                   63 D-Schopfheim               10:11.13,0   2:41.10,7   (251)    6.06 ¦ 
100/W30      6. Schäuble Carmen                     70 D-VöhringenWittershausen   13:27.10,2   3:53.10,8   (452)    8.04 ¦ 
100/W40     41. Scheidegger Esther                  60 Basel                      15:05.47,6   6:38.24,6  (1068)    9.03 ¦ 
100/M65     48. Scheidegger Fritz                   35 Zwieselberg                19:51.04,2   9:42.26,3  (1235)   11.54 ¦ 
TS1/M60     11. Scheidegger Hans Peter              42 Schliern b. Köniz           5:58.26,2   1:43.29,9  (1455)    9.14 ¦ 
TS3/M40      3. Scheidegger Matthias                60 Oftringen                  11:14.49,0   3:40.23,3   (756)    8.46 ¦ 
M/M35       18. Scheidegger Roger                   66 Schönenwerd                 5:14.10,0   2:22.07,8  (5430)    7.26 ¦ 
TS1/M20     20. Scheidegger Roland                  76 Roggwil BE                  6:44.55,2   3:18.25,4  (2100)   10.26 ¦ 
TS2/W30      3. Scheidegger Susanne                 73 Lugano                     10:42.43,6   5:34.43,3  (1456)   11.27 ¦ 
100/M35    133. Scheifele Martin                    66 Rorschach                  13:30.01,3   5:43.56,3  (1856)    8.06 ¦ 
H/M35       26. Schelbli Hans-Peter                 67 Bern                        1:47.08,5     28.49,8  (5815)    5.04 ¦ 
100/M20     14. Schellenberg Urs                    80 Fehraltorf ZH              10:45.55,9   2:06.54,9  (1606)    6.27 ¦ 
TS2/M40      7. Schellenberger Wolfgang             63 D-Giengen                   5:00.08,6     55.01,9   (578)    5.21 ¦ 
100/M65      9. Schemann Bernhard                   39 D-Köln                     12:08.54,1   2:00.16,2  (1457)    7.17 ¦ 
H/M55        9. Schenk Erich                        47 Steffisburg                 1:51.00,0     18.03,8  (5431)    5.15 ¦ 
100/STAF    21. Schenk Patric+Patric Schenk+Dario G 78 BB9-Runners                10:03.59,6   3:27.58,4  (3047)    6.02 ¦ 
M/M20       20. Schenk Peter                        77 Gossliwil                   5:04.39,9   1:56.46,6  (5432)    7.13 ¦ 
100/W45     10. Schenk Therese                      55 Rombach                    11:57.40,7   2:33.57,7  (1458)    7.10 ¦ 
TS1/M40     10. Schenker Thomas                     61 Rothrist                    4:30.27,2   1:03.07,9   (345)    6.58 ¦ 
TS2/M50     16. Schenker Walter                     54 Däniken SO                  8:10.53,2   3:02.45,0  (1459)    8.45 ¦ 
100/M55     69. Scherbarth Dieter                   48 D-Gundelsheim              13:56.23,2   5:27.13,5  (1884)    8.21 ¦ 
M/WJ         1. Scherling Dorothe                   ?? D-Bad Krozingen             6:53.42,8       -----  (5633)    9.48 ¦ 
M/M65        7. Scherling Otto                      37 D-Bad Krozingen             6:53.42,4   3:06.27,5  (5632)    9.48 ¦ 
100/M30     36. Scherrer Michael                    72 Schmerikon                 11:48.31,4   4:27.46,6   (361)    7.05 ¦ 
100/W40     49. Schertenleib Anita                  60 Zufikon                    17:14.57,2   8:47.34,2  (1993)   10.20 ¦ 
100/STAF     1. Schertenleib Beat+Schertenleib Beat 63 Heimberg                    6:36.01,2       -----  (3083)    3.57 ¦ 
TS2/M35     20. Scherzinger Christian               68 Eggethof                   10:49.34,0   5:13.27,8  (1460)   11.34 ¦ 
100/STAF    54. Schibli Gaudenz+Gaudenz Schibli+Mad 80 Lenis Cowboys              10:31.11,4   3:08.46,3  (3048)    6.18 ¦ 
100/M50     20. Schieber Alois                      52 A-Voecklabruck              9:53.51,3   1:41.49,7   (205)    5.56 ¦ 
100/MP      12. OLT Schiefer Andrej, D-Annaberg-Buc 76 Der letzte Rest            13:13.38,8   5:21.48,6  (3352)    7.56 ¦ 
100/M50     82. Schiemann Dietrich                  50 D-Kassel                   11:50.15,3   3:38.13,7   (936)    7.06 ¦ 
K/F6         5. Schiffmann Elena                    97 Biel/Bienne                    2.21,0      0.04,2  (5759)    4.42 ¦ 
K/F4         3. Schiffmann Jana                     93 Biel/Bienne                    6.19,5      0.12,8  (5758)    4.13 ¦ 
100/M50     57. Schilling Dieter                    53 D-Streithausen             10:57.42,8   2:45.41,2   (162)    6.34 ¦ 
100/M40    227. Schilling Martin                    60 Leibstadt                  14:55.47,8   7:25.45,5  (1069)    8.57 ¦ 
100/M35     84. Schilling Udo                       67 D-Helmstadt-Bargen         11:37.49,2   3:51.44,2  (1768)    6.58 ¦ 
100/M55     58. Schilter Xaver                      48 Bülach                     13:26.49,6   4:57.39,9  (2015)    8.04 ¦ 
100/M40    216. Schindele Wolfgang                  64 D-Renningen                14:28.50,6   6:58.48,3   (593)    8.41 ¦ 
M/M50        3. Schindler Jacques                   51 La Sarraz                   3:41.22,0     26.06,8  (5570)    5.14 ¦ 
V/TEAM      14. Schindler Jörg+Schindler Jörg+Lache 54 Rocky und seine Chicken     1:59.29,8     52.29,6  (7013)    8.14 ¦ 
100/M45    175. Schirm Dieter                       56 D-Kitzingen                12:40.10,9   4:57.42,7   (685)    7.36 ¦ 
100/W45     25. Schirmer Gudrun                     55 D-Winnenden                16:15.54,4   6:52.11,4  (1118)    9.45 ¦ 
100/M50    170. Schlachter James                    51 Liestal                    15:48.22,8   7:36.21,2  (1129)    9.29 ¦ 
100/W40     19. Schlecht Angelika                   62 D-Wemding                  11:59.49,1   3:32.26,1   (654)    7.11 ¦ 
100/M45    115. Schlecht Klaus                      56 D-Wemding                  11:35.51,7   3:53.23,5   (173)    6.57 ¦ 
100/M40    232. Schlegel Georg                      64 D-Tübingen                 15:13.51,0   7:43.48,7   (330)    9.08 ¦ 
100/M35    173. Schlegel Roland                     66 Büren an der Aare          18:09.15,3  10:23.10,3  (2018)   10.53 ¦ 
100/M40    157. Schleiss Roland                     62 Steinhausen                12:00.10,1   4:30.07,8  (1053)    7.12 ¦ 
B/W55        2. Schlosshauer Edelgard               48 Schliern b.Köniz            1:36.55,5     13.50,3  (5433)    6.41 ¦ 
100/M20      7. Schlumpf Dominik                    78 Walzenhausen               10:18.21,0   1:39.20,0   (800)    6.11 ¦ 
100/M20     68. Schlup Reto                         80 Lengnau BE                 17:13.48,7   8:34.47,7  (1461)   10.20 ¦ 
100/M55     70. Schlüter Gabriel                    49 D-Wiesbaden                14:09.04,5   5:39.54,8  (1101)    8.29 ¦ 
100/M45     56. Schmalfuss Olaf                     58 D-Nürnberg                 10:15.55,2   2:33.27,0   (371)    6.09 ¦ 
B/W20        8. Schmid Anath                        75 Biel/Bienne                 1:44.37,2     33.37,8  (5435)    7.12 ¦ 
100/M35      2. Schmid Ernst                        65 Udligenswil                 8:16.18,1     30.13,1    (83)    4.57 ¦ 
100/M35    106. Schmid Fritz                        66 Erlinsbach AG              12:21.24,1   4:35.19,1   (901)    7.24 ¦ 
TS2/M35     12. Schmid Hannes                       67 A-Wien                      7:21.54,6   1:45.48,4   (451)    7.52 ¦ 
100/M40     84. Schmid Harald                       62 D-Heidenheim               10:29.11,8   2:59.09,5   (631)    6.17 ¦ 
100/M35    146. Schmid Karl                         65 Mägenwil                   14:41.13,6   6:55.08,6  (1189)    8.48 ¦ 
100/STAF    37. Schmid Marianne+Paul Thierstein+Rol 51 Linsky                      9:31.42,7   2:09.17,6  (3049)    5.43 ¦ 
100/M40    212. Schmid Michael                      61 Lenzburg                   14:13.47,6   6:43.45,3  (1990)    8.32 ¦ 
100/M45    101. Schmid Peter                        56 Oberönz                    11:16.35,8   3:34.07,6   (202)    6.45 ¦ 
100/M45     37. Schmid Reinhard                     57 D-Esslingen                 9:45.53,8   2:03.25,6   (765)    5.51 ¦ 
TS1/MJ       4. Schmidlin Christoph                 85 Orpund                      5:53.45,5   1:18.10,7  (1462)    9.07 ¦ 
TS2/M20      5. Schmidt Axel                        79 D-Stuttgart                 6:34.28,9   1:54.28,4   (651)    7.01 ¦ 
TS1/M45      2. Schmidt Erhard, D-Linkenheim-Hochst 56 LSG Karlsruhe               3:20.44,7      2.21,6    (70)    5.10 ¦ 
100/M50    181. Schmidt Peter                       52 D-Werdau                   16:43.05,6   8:31.04,0   (898)   10.01 ¦ 
100/M45     98. Schmidt Uwe                         56 D-Hennef                   11:13.39,3   3:31.11,1   (580)    6.44 ¦ 
100/M40    143. Schmidt Wolfgang                    60 A-Wien                     11:46.32,4   4:16.30,1   (497)    7.03 ¦ 
TS1/M40     17. Schmidtke Rudi                      63 D-Wildeshausen              5:16.49,3   1:49.30,0   (479)    8.09 ¦ 
H/W35       13. Schmidtkonz Gaby                    66 D-Forchheim                 2:45.11,4     55.15,0  (5436)    7.49 ¦ 
100/M45    215. Schmidtkonz Thomas                  59 D-Forchheim                14:52.34,5   7:10.06,3   (582)    8.55 ¦ 
TS3/M45      4. Schmitt-Mennel Wolfgang             58 D-Heßheim                  14:31.13,5   6:18.46,6   (227)   11.19 ¦ 
100/MP      13. OLT Schmitz Frank, D-Eckental       76 Der letzte Rest            13:13.39,0   5:21.48,8  (3351)    7.56 ¦ 
100/M65      3. Schmitz Jean                        38 Biel/Bienne                10:46.30,6     37.52,7   (784)    6.27 ¦ 
100/M20     41. Schmitz Patrick                     79 D-Freiburg                 13:15.59,9   4:36.58,9   (635)    7.57 ¦ 
M/M20       17. Schmocker Sascha                    80 Zürich                      4:51.12,5   1:43.19,2  (5670)    6.54 ¦ 
100/M55    116. Schmucki Leo                        46 Uznach                     19:49.02,9  11:19.53,2  (1221)   11.53 ¦ 
TS1/M40      6. Schmutz Markus                      62 Derendingen                 4:00.19,3     33.00,0   (581)    6.11 ¦ 
100/M20     13. Schneehage Carsten                  75 D-München                  10:42.58,4   2:03.57,4   (522)    6.25 ¦ 
100/STAF     7. Schneider Alfred+Schneider Alfred+R 50 Moosseedorf                11:41.14,0   3:34.30,8  (3207)    7.00 ¦ 
100/M40      6. Schneider Arno                      64 Mosnang                     8:19.15,7     49.13,4     (9)    4.59 ¦ 
100/STAF    50. Schneider Christoph+Christoph Schne 71 Team Zugang für alle       10:08.57,9   2:46.32,8  (3050)    6.05 ¦ 
100/M20     71. Schneider Dominik                   83 Kappelen                   18:30.46,5   9:51.45,5  (2028)   11.06 ¦ 
100/STAF    16. Schneider Hansruedi+Schneider Hansr 52 Jogging für alle Lyss 2     9:18.21,3   2:42.20,1  (3008)    5.35 ¦ 
100/M70      7. Schneider Otto                      31 D-Würzburg                 15:13.52,8   3:23.42,0  (1021)    9.08 ¦ 
TS2/M40      6. Schneider Pascal                    62 L-Beringen                  4:45.40,8     40.34,1    (91)    5.05 ¦ 
100/M60     28. Schneider Rudolf                    43 Ammerzwil BE               12:21.09,2   2:48.33,4   (889)    7.24 ¦ 
M/W50        1. Schneider Ruth                      51 Grossaffoltern              4:43.35,1       -----  (5438)    6.43 ¦ 
100/W40     36. Schneider Sabine                    63 D-Heimborn                 14:01.34,7   5:34.11,7  (1624)    8.24 ¦ 
H/M35       45. Schneider Thomas                    66 Iffwil                      1:59.58,7     41.40,0  (5766)    5.41 ¦ 
TS2/M35      1. Schneiders Ralf                     67 D-Rees                      5:36.06,2       -----   (262)    5.59 ¦ 
100/M40    247. Schneiter Bruno                     62 Winterthur                 16:38.06,2   9:08.03,9   (757)    9.58 ¦ 
TS1/MJ       6. Schneiter Janic                     85 Biel/Bienne                 6:44.04,1   2:08.29,3  (2044)   10.24 ¦ 
100/M20     52. Schneiter Tobias                    79 Basel                      14:23.38,8   5:44.37,8  (1464)    8.38 ¦ 
100/M35     46. Schnyder René                       66 Unterseen                  10:23.47,7   2:37.42,7   (746)    6.14 ¦ 
100/M50     14. Schöberl Sebastian                  52 D-München                   9:27.50,2   1:15.48,6    (51)    5.40 ¦ 
100/MP      39. HPTM Schoch Michael, D-Mühlhausen-E 67 Badisch/ Sächischer Jäger  18:36.10,4  10:44.20,2  (3345)   11.09 ¦ 
M/M40       19. Schoenemann Thomas                  63 Schafisheim                 4:14.56,0   1:20.47,4  (5715)    6.02 ¦ 
100/M50     87. Schöllhorn Peter                    54 D-Gundelfingen             11:58.01,0   3:45.59,4  (1890)    7.10 ¦ 
H/M50       22. Schönbächler René                   51 Aegerten                    2:14.28,7     52.48,8  (5439)    6.22 ¦ 
100/M40    141. Schönfeld Andreas                   61 D-Meerbusch                11:45.17,7   4:15.15,4  (1795)    7.03 ¦ 
100/M55     56. Schönholzer Heinz                   46 Langrickenbach             13:24.01,0   4:54.51,3  (1465)    8.02 ¦ 
100/M40     79. Schöpf Florian                      64 A-Längenfeld               10:23.49,1   2:53.46,8  (1466)    6.14 ¦ 
100/M35    166. Schopfer Christian                  67 Murten                     16:51.53,4   9:05.48,4  (2061)   10.07 ¦ 
100/M60      5. Schöpfer Josef                      42 Bühler                     10:23.18,8     50.43,0  (1467)    6.13 ¦ 
K/M1         1. Schori Patrik                       88 Büren an der Aare             11.50,8       -----  (5729)    4.44 ¦ 
M/W30        1. Schori Sandra                       72 Biel/Bienne                 4:04.08,0       -----  (5628)    5.47 ¦ 
100/M40      8. Schormeier Karlheinz                64 D-Untermeitingen            8:25.08,1     55.05,8   (149)    5.03 ¦ 
100/M50     75. Schott Patrick                      54 L-Bettange                 11:37.03,7   3:25.02,1   (783)    6.58 ¦ 
TS2/M40     14. Schreiber Jörg                      63 D-Oberkochen                5:27.23,0   1:22.16,3  (1926)    5.50 ¦ 
TS3/M35      4. Schröder Dirk                       66 D-Lage                      9:18.02,0   1:55.13,6  (1774)    7.15 ¦ 
100/M60     11. Schröder Ulrich                     44 D-Bünde                    11:12.18,2   1:39.42,4   (170)    6.43 ¦ 
100/M45    173. Schroeder Jochen                    56 D-Stuttgart                12:37.10,5   4:54.42,3  (1911)    7.34 ¦ 
100/M50    121. Schröer Martin                      53 D-Essen                    13:04.57,7   4:52.56,1   (590)    7.50 ¦ 
100/M40    248. Schröer Norbert                     63 D-Sögel                    16:46.19,6   9:16.17,3   (216)   10.03 ¦ 
100/M50    186. Schroeter Franz                     51 D-Hamburg                  17:24.02,7   9:12.01,1  (1909)   10.26 ¦ 
B/M20        5. Schrofer Pascal                     77 Lyss                        1:11.44,0     16.08,4  (5571)    4.56 ¦ 
100/M45     12. Schübel Friedrich                   59 D-Gunzenhausen              8:47.25,9   1:04.57,7   (123)    5.16 ¦ 
100/M40     98. Schubert Stefan                     62 D-Kirchgellersen           10:47.46,7   3:17.44,4  (1571)    6.28 ¦ 
100/M50    190. Schuch Reinhard                     52 D-Niefern-Öschelbronn      18:27.33,6  10:15.32,0  (1147)   11.04 ¦ 
B/M45        7. Schudel Christoph                   57 Brügg BE                    1:39.32,2     36.50,3  (5700)    6.51 ¦ 
B/WJ         2. Schudel Monique                     ?? Brügg BE                    1:39.32,4     17.45,7  (5699)    6.51 ¦ 
TS2/M40     33. Schuepbach Rolf                     64 Bellelay                   11:06.28,8   7:01.22,1  (1979)   11.52 ¦ 
100/M40    198. Schuetz Markus                      62 Münsingen                  13:19.35,3   5:49.33,0  (1971)    7.59 ¦ 
100/W40     23. Schuler Margit                      62 D-Sontheim                 12:07.17,2   3:39.54,2   (558)    7.16 ¦ 
WALK       ---  Schuler Meinrad                     38 Thun                        1:59.32,7     20.49,0  (5440)    8.14 ¦ 
100/M50     73. Schuler Sepp                        54 Spiringen                  11:29.05,1   3:17.03,5   (856)    6.53 ¦ 
100/M60     60. Schullitsch Franz                   41 Bachenbülach               14:39.21,2   5:06.45,4  (1468)    8.47 ¦ 
100/M45     61. Schulte Helmut                      55 D-Darmstadt                10:25.51,3   2:43.23,1   (201)    6.15 ¦ 
100/M60     26. Schulz Klaus                        44 D-Nahrstedt                12:06.14,1   2:33.38,3   (873)    7.15 ¦ 
100/W70      2. Schulz Oma Marita                   34 Kölliken                   18:33.29,2   4:46.53,1  (1159)   11.08 ¦ 
100/M60     14. Schulz Rainer                       43 D-Heidelberg               11:35.04,2   2:02.28,4  (1747)    6.57 ¦ 
TS2/M60      2. Schulz Reinhardt                    41 D-Heusenstamm               6:24.57,2      4.47,1  (1572)    6.51 ¦ 
TS1/M45     11. Schulz Stefan                       58 Attelwil                    4:39.59,4   1:21.36,3   (941)    7.12 ¦ 
100/M50    175. Schulze Eckhard                     50 D-Amelinghausen            15:57.07,4   7:45.05,8  (1573)    9.34 ¦ 
100/M40    127. Schulzke Stefan                     63 D-Berlin                   11:34.14,7   4:04.12,4   (585)    6.56 ¦ 
100/M50     33. Schumacher Carlo                    54 L-Greiveldingen            10:18.33,7   2:06.32,1   (337)    6.11 ¦ 
H/M30       16. Schumacher Erich                    72 Mittelhäusern               1:39.58,4     19.41,7  (5796)    4.44 ¦ 
100/M45    194. Schütte Heinrich                    56 D-Nordstemmen              13:26.59,6   5:44.31,4   (773)    8.04 ¦ 
100/M20     67. Schütz Ben                          83 Hombrechtikon              17:05.24,1   8:26.23,1  (1469)   10.15 ¦ 
100/M35    144. Kpl Schütz Hanspeter                67 Rüti b. Büren              14:12.49,2   6:26.44,2   (999)    8.31 ¦ 
K/F4        12. Schütz Jessica, Lyss                94 Mädchenriege Lyss              8.14,8      2.08,1  (5442)    5.29 ¦ 
100/M45    159. Schwab Erich                        59 Pieterlen                  12:24.47,3   4:42.19,1  (1033)    7.26 ¦ 
100/M30     41. Schwab Herbert                      71 A-Leonding                 12:35.22,3   5:14.37,5  (1865)    7.33 ¦ 
K/M4        10. Schwab Ivo                          94 Siselen BE                     6.55,6      0.55,2  (5741)    4.37 ¦ 
100/W35     14. Schwab Monika                       66 Buch b. Mühleberg          13:25.43,0   3:54.03,4   (730)    8.03 ¦ 
B/M55        5. Schwab Philippe                     49 Pieterlen                   1:40.34,7     26.40,3  (5572)    6.56 ¦ 
100/STAF     6. Schwab Werner+Eicher Bernhard+Von G 56 Free Runners 1              7:21.54,3     45.53,1  (3051)    4.25 ¦ 
TS2/M70      2. Motf Schwager Rudolf                33 Thun                        8:36.09,1      7.59,1  (1574)    9.12 ¦ 
100/M40     20. Schwald Andre                       63 D-Schopfheim                9:02.49,5   1:32.47,2    (64)    5.25 ¦ 
TS2/W45      3. Schwarzkopp Annette                 58 D-Münster                   7:29.34,4     53.50,5  (1213)    8.00 ¦ 
100/M40     17. Schweigler Eric                     61 D-Vörstetten                8:52.54,3   1:22.52,0  (1850)    5.19 ¦ 
100/M45      7. Schweitzer Hans                     56 D-Michelstadt               8:21.40,8     39.12,6    (44)    5.01 ¦ 
100/W30     12. Schweizer Anna                      74 Eglisau                    14:40.47,0   5:06.47,6   (930)    8.48 ¦ 
100/M30     33. Schwenske Torsten                   70 D-Bochum                   11:34.16,6   4:13.31,8   (309)    6.56 ¦ 
100/M55     25. Schwerin Uwe                        49 D-Hamburg                  11:20.12,9   2:51.03,2   (401)    6.48 ¦ 
100/M45    107. Schwilk Bernd                       59 D-Wäschenbeuren            11:27.06,1   3:44.37,9  (1622)    6.52 ¦ 
100/M65     27. Schwotzer Reiner, D-Leipzig         39 SV Leipzig-Stahmeln        15:40.17,5   5:31.39,6  (1470)    9.24 ¦ 
100/M40    167. Seeler Robert                       62 D-Sigmaringendorf          12:14.46,0   4:44.43,7   (629)    7.20 ¦ 
100/M40    218. Seerau Roland                       61 D-Xanten                   14:41.35,9   7:11.33,6  (1472)    8.48 ¦ 
100/M60     73. Seger Walter                        41 Bern                       17:00.27,6   7:27.51,8  (2095)   10.12 ¦ 
100/M45     99. Seibold Dietmar Michael             56 D-Ostelsheim               11:14.16,5   3:31.48,3   (520)    6.44 ¦ 
100/W30      1. Seidel Grit                         70 D-Berlin                    9:33.59,4       -----   (163)    5.44 ¦ 
M/M40       31. Seiler Martin                       62 Zollikofen                  5:10.34,5   2:16.25,9  (5443)    7.21 ¦ 
H/M40       39. Selbmann Karl-Heinz                 60 Auswil                      2:10.44,2     52.08,5  (5652)    6.11 ¦ 
100/W40     38. Sell Christine                      63 D-Bischofsheim             14:30.24,1   6:03.01,1   (407)    8.42 ¦ 
H/W35       11. Selzer Silke                        65 D-Hamburg                   2:20.44,1     30.47,7  (5444)    6.40 ¦ 
100/M40    238. Sembach Markus                      62 D-Bergkamen                15:29.54,0   7:59.51,7  (1759)    9.17 ¦ 
100/W40     42. Senft Barbara                       60 Kirchberg BE               15:13.43,7   6:46.20,7  (1060)    9.08 ¦ 
100/M75      4. Senn Emil                           27 Bern                       19:49.17,4   3:12.02,5  (1110)   11.53 ¦ 
100/M55     86. Sesterheim Bernhard                 45 D-Leiwen                   15:08.46,6   6:39.36,9  (1717)    9.05 ¦ 
100/M40    272. Setschi Karl                        61 Sursee                     20:53.43,6  13:23.41,3   (942)   12.32 ¦ 
H/M40       27. Seydoux Charles                     60 Lausanne                    1:51.31,1     32.55,4  (5445)    5.17 ¦ 
100/M50     67. Sieben Hans-Jürgen                  54 D-Duisburg-Huckingen       11:23.11,1   3:11.09,5  (1719)    6.49 ¦ 
100/STAF    27. Sieber Hans-Ueli+Sieber Hans-Ueli+J 62 Laufträff Spiez             8:57.39,9   1:35.14,8  (3085)    5.22 ¦ 
100/STAF    33. Siegfried Helen+Schädelin Peter+Sie 81 Matzendorf                  9:11.24,3   1:48.59,2  (3052)    5.30 ¦ 
WALK       ---  Siegfried Lisbeth                   47 Matzendorf                  2:20.05,2     41.21,5  (5447)    9.39 ¦ 
100/M35     60. Siegmund Bernd                      67 D-Rostock                  11:04.41,3   3:18.36,3  (1474)    6.38 ¦ 
100/M35     86. Siemen Gerd                         66 D-Wiefelstede              11:42.41,9   3:56.36,9   (696)    7.01 ¦ 
100/M55     75. Sievers Hans-Jörg                   49 D-Hachenburg               14:25.32,9   5:56.23,2   (554)    8.39 ¦ 
100/M45     87. Sigel Rolf                          56 D-Reichenbach              10:55.02,5   3:12.34,3   (147)    6.33 ¦ 
100/M40    186. Sigmund Harald                      62 F-Lanildut                 12:46.48,6   5:16.46,3   (418)    7.40 ¦ 
100/M40     56. Signer Richard                      63 Biel/Bienne                 9:51.42,7   2:21.40,4  (1730)    5.55 ¦ 
100/M55     97. Signer Roland                       48 Glattbrugg                 16:26.48,1   7:57.38,4   (760)    9.52 ¦ 
H/M35       33. Signorell Gian                      66 Zürich                      1:53.38,5     35.19,8  (5588)    5.23 ¦ 
H/W30        7. Sigrist Karin                       72 Bern                        2:20.41,2     25.36,4  (5448)    6.40 ¦ 
H/M40       12. Sigron Daniel                       60 Biel                        1:41.46,6     23.10,9  (5449)    4.49 ¦ 
100/M70     11. Sikorski Zbigniew                   31 PL-Wroclaw                 17:48.48,9   5:58.38,1  (1106)   10.41 ¦ 
H/M40        3. Silva Afonso                        64 Peseux                      1:24.14,7      5.39,0  (5833)    3.59 ¦ 
100/M45    207. Simet Jan                           56 CZ-Plzen                   14:08.46,0   6:26.17,8  (1576)    8.29 ¦ 
TS1/M50     13. Simon Karl-Dieter                   53 Cham                        4:56.17,0   1:33.58,5   (749)    7.38 ¦ 
B/W40        6. Simon Mader Claudia                 63 D-Marktheidenfeld           1:32.39,2     19.38,9  (5450)    6.23 ¦ 
B/W35        4. Simone Spiegel                      66 Oensingen                   2:13.19,1     37.20,2  (5451)    9.11 ¦ 
TS2/M45     19. Simosseg Oliver                     56 D-Ehrenkirchen              6:52.12,4   1:31.17,6  (2007)    7.20 ¦ 
H/M35       46. Sinz Uwe                            67 D-Rheinfelden               2:00.17,2     41.58,5  (5452)    5.42 ¦ 
TS2/M50     21. Skiba Peter                         52 D-Köln                     11:07.53,2   5:59.45,0  (1744)   11.54 ¦ 
100/M40     16. Slazak Andrzej                      60 PL-Piotrkow Tryb            8:51.39,8   1:21.37,5    (81)    5.18 ¦ 
TS1/M20     13. Sluck Jonas                         84 Dinhard                     6:28.11,0   3:01.41,2  (1475)   10.00 ¦ 
100/M65     13. Södje Dieter                        38 D-Celle                    12:47.59,2   2:39.21,3   (913)    7.40 ¦ 
B/M55        3. Soldati Pio                         48 Vacallo                     1:24.29,5     10.35,1  (5454)    5.49 ¦ 
TS2/M45     26. Sollberger Thomas                   59 Pratteln                    8:44.53,4   3:23.58,6   (772)    9.21 ¦ 
H/M30       28. Sommer Benjamin                     71 Boll                        1:54.36,8     34.20,1  (5456)    5.25 ¦ 
TS2/M40     10. Sommer Ernst                        63 Sumiswald                   5:08.37,4   1:03.30,7    (55)    5.30 ¦ 
TS1/M60      8. Sommer Ferdinand                    43 Gretzenbach                 5:33.53,6   1:18.57,3  (1892)    8.36 ¦ 
H/M45       13. Sommer Klaus                        55 Riehen                      1:45.59,0     25.13,6  (5801)    5.01 ¦ 
B/W40        4. Soncini Lilian                      64 Biel/Bienne                 1:26.40,4     13.40,1  (5890)    5.58 ¦ 
M/W40       11. Sonderegger Esther                  61 Dietikon                    5:17.26,4   2:03.46,9  (5458)    7.31 ¦ 
100/M30     38. Sonntag Sven                        73 D-Halle                    12:16.50,0   4:56.05,2   (605)    7.22 ¦ 
100/M75      1. Sonntag Werner                      26 D-Ostfildern               16:37.14,9       -----  (1018)    9.58 ¦ 
TS1/M30      4. Spack Bernhard                      71 Bienne                      3:50.01,2     51.41,6   (939)    5.55 ¦ 
TS2/M30     10. Spahn Andreas                       71 Mägenwil                   10:08.30,4   4:54.13,9  (1938)   10.50 ¦ 
TS2/M45     28. Spahn Heinz                         56 Dietikon                   10:08.29,2   4:47.34,4  (1939)   10.50 ¦ 
100/M50    188. Spahn Walter                        51 Winkel                     17:35.27,3   9:23.25,7  (1941)   10.33 ¦ 
H/W35        7. Spaltenstein Laura                  66 Les Monts-de-Corsier        2:05.15,1     15.18,7  (5459)    5.56 ¦ 
100/M30     53. Sparr Patrik                        73 Speicherschwendi           13:58.42,1   6:37.57,3   (943)    8.23 ¦ 
100/W45     24. Späth Barbara, D-Lage               57 GMRV Lage                  15:55.36,7   6:31.53,7  (1476)    9.33 ¦ 
100/M40    213. Spechtenhauser Stephan, D-Buchloe   64 Wanderfreunde Grossaiting  14:23.01,4   6:52.59,1  (1083)    8.37 ¦ 
100/M65      4. Spieker Johann                      39 D-Laar                     10:52.58,2     44.20,3  (1477)    6.31 ¦ 
H/M30       31. Spinosi Gianni                      72 Ittigen                     1:55.40,4     35.23,7  (5831)    5.28 ¦ 
100/M50     83. Spitzhof Karl-Friedrich             50 D-München                  11:51.17,9   3:39.16,3  (1925)    7.06 ¦ 
100/M40    191. Spitzmüller Horst                   62 D-Hohberg                  12:58.07,0   5:28.04,7  (1773)    7.46 ¦ 
100/M40     69. Sprenger Bernhard                   63 Bettlach                   10:06.47,6   2:36.45,3  (1876)    6.04 ¦ 
100/M35    171. Spring Andreas                      65 Engelberg                  17:33.59,4   9:47.54,4  (1636)   10.32 ¦ 
100/M40    260. Spring William                      62 Büren an der Aare          17:33.59,7  10:03.57,4  (1634)   10.32 ¦ 
V/TEAM      10. Sprovieri Fabio, Biel/Bienne        69 Team Biella 2               1:50.07,0     43.06,8  (7009)    7.35 ¦ 
H/M30       20. Srsa Stephan                        73 Derendingen                 1:44.14,1     23.57,4  (5460)    4.56 ¦ 
100/M55     23. Stachel Erich, D-Kirrweiler         46 TV Maikammer               11:07.02,5   2:37.52,8  (1757)    6.40 ¦ 
100/W30      3. Stader Claudia                      70 D-Langenfeld               10:32.34,8     58.35,4   (726)    6.19 ¦ 
TS2/M40     16. Stadler Bruno                       64 Fraubrunnen                 5:35.35,8   1:30.29,1   (650)    5.58 ¦ 
100/W45     18. Stadler Eufemia                     56 Zürich                     13:40.05,0   4:16.22,0  (1117)    8.12 ¦ 
TS2/M55      1. Stadlmann Willie                    48 A-Wien                      5:29.13,4       -----  (1843)    5.52 ¦ 
H/M45        5. Staehli Peter                       58 Büren an der Aare           1:33.13,7     12.28,3  (5830)    4.25 ¦ 
100/M55     73. Staehli Werner                      48 Aarau                      14:19.17,1   5:50.07,4   (724)    8.35 ¦ 
100/M60     25. Stahel Hansruedi                    44 Turbenthal                 12:03.49,8   2:31.14,0  (1577)    7.14 ¦ 
100/M30     54. Stahl Matthias                      72 Fällanden                  14:09.47,9   6:49.03,1  (1825)    8.29 ¦ 
100/M40    170. Stahn Andreas                       60 D-Dollern                  12:20.52,6   4:50.50,3  (1607)    7.24 ¦ 
100/M40    211. Stalder Andreas                     64 Rohrbach                   14:09.36,8   6:39.34,5  (1014)    8.29 ¦ 
100/M55     88. Stalder Heinz                       49 Pieterlen                  15:23.33,9   6:54.24,2  (1686)    9.14 ¦ 
100/M40    237. Stalder Heinz                       63 Münchenbuchsee             15:29.00,0   7:58.57,7   (644)    9.17 ¦ 
TS1/MJ       7. Stalder Patrick                     85 Kloten                      6:58.10,4   2:22.35,6  (1578)   10.46 ¦ 
TS2/W45      1. Stalder Sonja                       56 Rapperswil BE               6:35.43,9       -----   (960)    7.03 ¦ 
100/M45    133. Stampf Peter                        58 D-Bachhagel                11:48.28,8   4:06.00,6   (382)    7.05 ¦ 
H/M45       16. Stancheris Vivian                   56 Biel/Bienne                 1:46.40,6     25.55,2  (5462)    5.03 ¦ 
H/M20       22. Stangl Birger                       76 Biel/Bienne                 2:01.09,3     44.20,5  (5839)    5.44 ¦ 
100/W40     37. Staub Doris                         60 Oensingen                  14:17.24,6   5:50.01,6  (1120)    8.34 ¦ 
100/M50     59. Staub Felix                         50 Oensingen                  11:04.32,3   2:52.30,7   (959)    6.38 ¦ 
TS1/M20     18. Staub Philipp                       79 Möhlin                      6:34.37,0   3:08.07,2  (1579)   10.10 ¦ 
100/M40      4. Staudenmann Stefan                  62 Nussbaumen b.Baden          8:06.59,5     36.57,2  (1478)    4.52 ¦ 
TS2/M30      6. Stebler Beat                        74 Mörigen                     7:58.50,3   2:44.33,8  (1977)    8.32 ¦ 
100/M20     60. Steffen Peter                       77 Biel-Bienne                16:03.28,4   7:24.27,4  (1612)    9.38 ¦ 
B/M65        2. Stegeman Gerard J.                  38 Büren an der Aare           1:25.22,7     14.18,9  (5877)    5.53 ¦ 
100/MP      19. Gefreiter Stegmair Paul, D-Affing   52 RK Aichach                 14:18.23,1   6:26.32,9  (3334)    8.35 ¦ 
100/M35     28. Steiger André                       67 Lachen                      9:39.50,9   1:53.45,9   (608)    5.47 ¦ 
M/M55        4. Steiger Peter                       46 Bern                        3:52.00,5     24.04,0  (5708)    5.29 ¦ 
100/M40     61. Steimer Jürgen                      64 D-Schmelz                   9:54.06,8   2:24.04,5   (188)    5.56 ¦ 
100/M55     55. Steimer René                        47 Herrliberg                 13:08.36,7   4:39.27,0  (1481)    7.53 ¦ 
100/W50     25. Steinborn Angelika                  54 D-Tamm                     17:53.29,7   8:17.08,3  (1165)   10.44 ¦ 
H/W60        1. Steiner Beatrice                    44 Horriwil                    1:55.10,9       -----  (5464)    5.27 ¦ 
100/M55     94. Steiner Hans-Rudolf                 46 Ittigen                    15:58.36,5   7:29.26,8  (1049)    9.35 ¦ 
B/M60        4. Steiner Heinrich                    41 Riehen                      1:52.23,3     30.21,7  (5465)    7.45 ¦ 
H/W20        7. Steiner Sarah                       78 Bern                        1:50.28,8      6.27,7  (5466)    5.14 ¦ 
100/M40    165. Steiner Thomas                      63 Stallikon                  12:14.04,9   4:44.02,6  (1580)    7.20 ¦ 
100/M35    160. Steinhart Werner, D-Hettingen       67 Verein TSV Hettingen       15:45.55,3   7:59.50,3  (1482)    9.27 ¦ 
100/M35    162. Steinmann Christoph                 69 Dorf                       16:03.56,3   8:17.51,3  (1483)    9.38 ¦ 
100/M35    151. Steinmann Marc                      69 Aarau                      15:06.15,7   7:20.10,7   (340)    9.03 ¦ 
100/M35    132. Steinmaurer Christian               66 A-Wien                     13:26.50,1   5:40.45,1  (1844)    8.04 ¦ 
100/M40     82. Stelzer Gernot                      64 A-Weissenbach              10:26.00,1   2:55.57,8   (646)    6.15 ¦ 
B/M35        8. Stemmer Markus                      65 Alfermée                    1:10.50,4     20.32,7  (5724)    4.53 ¦ 
100/M45    160. Stemmler Volker                     59 D-Hamburg                  12:24.53,1   4:42.24,9  (1754)    7.26 ¦ 
100/M20     61. Stemplinger Christian, D-Schwabmünc 77 Wanderfreunde Grossaiting  16:06.16,5   7:27.15,5  (1484)    9.39 ¦ 
100/M55     68. Stenz Walter                        45 Cabbiolo                   13:51.25,9   5:22.16,2  (2084)    8.18 ¦ 
100/M40    193. Stephan Oskar                       60 D-Hockenheim               13:08.38,0   5:38.35,7   (823)    7.53 ¦ 
M/W40        6. Stepponat Birgit                    63 D-Bad Homburg               4:26.19,7   1:12.40,2  (5467)    6.18 ¦ 
M/M45       11. Stepponat Jörg                      58 D-Bad Homburg               4:26.21,2   1:03.06,1  (5468)    6.18 ¦ 
H/M40        4. Sterchi Hansruedi                   64 Ringgenberg                 1:31.38,5     13.02,8  (5589)    4.20 ¦ 
K/M3         1. Sterchi Simon Alexander             91 Ringgenberg                    9.25,9       -----  (5590)    3.46 ¦ 
TS2/M35     10. Stettler Stefan                     65 Dättwil                     6:45.21,5   1:09.15,3  (1751)    7.13 ¦ 
TS2/W30      2. Stettler Susanne                    74 Schüpfen                    9:29.05,7   4:21.05,4  (1581)   10.08 ¦ 
TS2/M45     13. Steven Uwe                          55 D-Iserlohn                  6:22.06,8   1:01.12,0   (341)    6.48 ¦ 
100/STAF    38. Stihl Verena+Müller Marc+Schwiete S 48 free runners 2              9:32.56,4   2:10.31,3  (3013)    5.43 ¦ 
100/M40    116. Stiller Frank                       61 D-Berlin                   11:11.18,8   3:41.16,5  (1485)    6.42 ¦ 
TS2/M65      3. Stock Wolfgang                      35 D-Siegburg                  8:34.41,4   1:12.41,7  (1816)    9.10 ¦ 
100/M65     35. Stöckel Joachim                     39 D-Suhl                     17:03.35,4   6:54.57,5  (1136)   10.14 ¦ 
M/M55        8. Stocker Xaver                       48 Niederbipp                  4:25.29,4     57.32,9  (5470)    6.17 ¦ 
V/TEAM      11. Stöckli Tatjana, Nidau              79 Biella Team 3               1:50.55,6     43.55,4  (7011)    7.39 ¦ 
H/M40       45. Stoepman Robert                     61 Bellmund                    2:24.16,1   1:05.40,4  (5812)    6.50 ¦ 
M/M20       10. Stoffel Marco                       75 Bern                        4:28.26,5   1:20.33,2  (5471)    6.21 ¦ 
H/M40       40. Stojkovic Radovan                   62 Biel/Bienne                 2:12.14,3     53.38,6  (5625)    6.16 ¦ 
100/M40    171. Stoll Rainer                        60 D-Mering                   12:21.39,8   4:51.37,5   (153)    7.24 ¦ 
100/M45     80. Stollenmaier Ulrich                 55 D-Wissgoldingen            10:51.09,1   3:08.40,9  (1809)    6.30 ¦ 
100/MP      29. CPL Stott Andrew, GB-Catterick      74 Patrol 4, 5 BN REME        16:02.03,0   8:10.12,8  (3317)    9.37 ¦ 
100/M35    174. Stowasser Andre                     65 D-Bochum                   18:14.08,8  10:28.03,8   (674)   10.56 ¦ 
100/M55     61. Stöwer Herbert                      47 D-Unterlüß                 13:32.46,3   5:03.36,6   (410)    8.07 ¦ 
100/W55      3. Dr. Straimer Anna                   48 D-Bonn                     11:31.09,4   1:12.12,9   (477)    6.54 ¦ 
100/M45     21. Strathoff Jürgen                    58 D-Unna                      9:19.39,8   1:37.11,6   (121)    5.35 ¦ 
100/M60     38. Straub Hans-Herbert                 43 D-Stuttgart                12:48.30,1   3:15.54,3   (850)    7.41 ¦ 
100/W35      1. Streicher Elke                      67 D-Gerlingen                 9:31.39,6       -----   (116)    5.42 ¦ 
H/M20       17. Streit Peter                        75 Ostermundigen               1:45.49,0     29.00,2  (5472)    5.00 ¦ 
H/M65        2. Streit Ulrich                       38 Lyss                        2:00.09,8     17.05,5  (5609)    5.41 ¦ 
100/M45      2. Streuli Ruedi                       55 Neuenkirch                  7:48.57,3      6.29,1     (6)    4.41 ¦ 
100/W60      4. Strewinski Elsbeth                  44 D-Heddesheim               14:01.34,8   2:15.29,9  (1734)    8.24 ¦ 
100/M60     40. Strewinski Hartmut, D-Heddesheim    42 Lauffreunde Biel           12:51.48,9   3:19.13,1  (1733)    7.43 ¦ 
100/M50     53. Strickler Werner                    54 Kloten                     10:45.31,7   2:33.30,1   (160)    6.27 ¦ 
H/W55        2. Stritt Christine                    47 Gurmels                     2:06.17,0     22.09,3  (5473)    5.59 ¦ 
TS1/M20     19. Strobel Stefan                      83 Oetwil                      6:40.28,2   3:13.58,4  (1487)   10.19 ¦ 
100/STAF    56. Strohm Vloggy+GYSI Reto+WYNIGER Sas 67 Bäsewage                   11:14.57,9   3:52.32,8  (3053)    6.44 ¦ 
100/M55    101. Strzalkowski Michal                 49 PL-Siedlce                 16:49.18,3   8:20.08,6  (1488)   10.05 ¦ 
100/M45    108. Stubbe Hans-Joachim                 55 D-Seelze                   11:27.26,2   3:44.58,0  (1489)    6.52 ¦ 
B/M35        2. Stucki Bruno                        66 Thun                          56.13,9      5.56,2  (5862)    3.52 ¦ 
100/M45    189. Stüdeli Daniel                      59 Meilen                     13:00.27,8   5:17.59,6   (493)    7.48 ¦ 
H/M35       15. Studer Claude                       66 Ste-Croix                   1:39.36,6     21.17,9  (5475)    4.43 ¦ 
100/M45    141. Studer Kilian                       56 Visp                       11:57.58,5   4:15.30,3  (2082)    7.10 ¦ 
B/M60        1. Studhalter Franz                    44 Oberwil BL                  1:22.01,6       -----  (5854)    5.39 ¦ 
H/M20       18. Stummvoll Albert Alexander          83 F-Ferney-Voltaike           1:46.48,2     29.59,4  (5828)    5.03 ¦ 
M/M40       32. Sturdy Clive                        63 Glis                        5:28.47,5   2:34.38,9  (5658)    7.47 ¦ 
100/M50    105. Sturm                               53 D-Lörrach                  12:34.21,7   4:22.20,1  (1954)    7.32 ¦ 
100/M60     56. Sturm Hans-Georg                    43 D-Sulz                     13:52.10,9   4:19.35,1  (1817)    8.19 ¦ 
100/M45     17. Sturm Jürg                          57 Adliswil                    9:09.28,9   1:27.00,7   (801)    5.29 ¦ 
100/M50    107. Sturm Raimund                       51 D-Schwäbisch Gmünd         12:36.08,4   4:24.06,8   (877)    7.33 ¦ 
M/M30        6. Stürmer Markus                      73 D-St. Blasien               4:10.55,6   1:18.12,8  (5659)    5.56 ¦ 
100/M45     96. Stürzl Martin                       58 D-Wermelskirchen           11:09.30,0   3:27.01,8   (825)    6.41 ¦ 
H/M40       31. Stutz Fredy                         64 Zürich                      1:57.48,1     39.12,4  (5476)    5.34 ¦ 
TS2/M50     15. Suetterlin Hans                     52 D-Wildberg                  7:56.07,6   2:47.59,4  (1654)    8.29 ¦ 
100/M55     14. Sugg Hartmut                        47 D-Heilbronn                10:27.32,6   1:58.22,9  (1846)    6.16 ¦ 
100/M45     39. Surber Ferdinand                    57 Höri                        9:46.52,8   2:04.24,6  (1729)    5.52 ¦ 
TS3/M30      1. Surber Roman                        73 Zuerich                     8:08.49,0       -----   (293)    6.21 ¦ 
H/M20        8. Surowiec Jaroslaw                   82 PL-Milanow                  1:33.26,0     16.37,2  (5616)    4.25 ¦ 
100/M50     96. Surowiec Marian                     50 PL-Milanow                 12:20.21,8   4:08.20,2  (1132)    7.24 ¦ 
100/M45    106. Suter Jean-Marc                     56 Tafers                     11:26.41,7   3:44.13,5   (869)    6.52 ¦ 
TS3/M60      2. Suter Martin                        44 Zürich                     11:38.14,1     59.22,9  (2093)    9.04 ¦ 
TS2/M35      4. Suter Yvan                          67 La Rippe                    5:48.38,2     12.32,0   (281)    6.12 ¦ 
100/M40    177. Sutterlin Dany                      64 F-Mulhouse                 12:32.22,9   5:02.20,6  (1860)    7.31 ¦ 
100/W55      8. Suwelack Julia                      47 D-Münster                  12:45.22,1   2:26.25,6  (1491)    7.39 ¦ 
100/M60     23. Swiderski Bernd                     42 D-Gelsenkirchen            11:58.10,2   2:25.34,4   (693)    7.10 ¦ 
TS1/M55      7. Szirt Gabor                         49 Basel                       4:40.41,3     21.22,4  (1492)    7.14 ¦ 
H/M35       38. Szvircsev Tresch Tibor              67 Zug                         1:55.15,7     36.57,0  (5478)    5.27 ¦ 

Total 383



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.