Bieler Lauftage 2004 - nach Name "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/W45      7. Abel Angelika                       56 D-Stuttgart                11:48.53,0   2:25.10,0   (373)    7.05 ¦ 
100/M50     18. Abel Jürgen                         52 D-Stuttgart                 9:35.46,9   1:23.45,3  (1742)    5.45 ¦ 
100/M30     35. Ackermann Detlev                    70 D-Köln                     11:37.46,2   4:17.01,4  (1522)    6.58 ¦ 
100/M55     98. Adeberg Wolfgang                    48 D-Bad Pyrmont              16:35.25,9   8:06.16,2  (1157)    9.57 ¦ 
H/M45       14. Adler Arnd                          57 D-Berlin                    1:45.59,5     25.14,1  (5033)    5.01 ¦ 
H/M35       54. Aebi Marcel                         66 Utzenstorf                  2:16.07,5     57.48,8  (5545)    6.27 ¦ 
H/M30       33. Aebi Urs                            74 Derendingen                 1:58.06,2     37.49,5  (5818)    5.35 ¦ 
100/M40    156. Aebischer Waldemar                  62 Düdingen                   11:58.20,9   4:28.18,6   (792)    7.11 ¦ 
M/M20       15. Aegerter Simon                      83 Schangnau                   4:47.24,4   1:39.31,1  (5713)    6.48 ¦ 
100/M30     42. Aepfelbach Tim                      73 D-Rheinbach                12:38.42,0   5:17.57,2   (364)    7.35 ¦ 
100/W45      1. Aeschlimann Heidi                   56 Gippingen                   9:23.43,0       -----    (22)    5.38 ¦ 
B/M40       19. Aeschlimann Martin                  64 Heimberg                    1:31.12,5     27.45,5  (5034)    6.17 ¦ 
100/M50      5. Aeschlimann Ulrich                  51 Gippingen                   8:47.46,5     35.44,9    (47)    5.16 ¦ 
100/M55    107. Affeltranger Dölf                   47 Affoltern am Albis         17:58.55,8   9:29.46,1  (1140)   10.47 ¦ 
TS2/M20     16. Agramelal                           78 St-Sulpice VD               8:47.15,0   4:07.14,5  (1245)    9.23 ¦ 
H/M20        9. Akeret Eric                         76 Therwil                     1:34.51,5     18.02,7  (5035)    4.29 ¦ 
100/M35     67. Albrecht Andreas                    67 D-Lüneburg                 11:14.30,6   3:28.25,6   (459)    6.44 ¦ 
B/MJ         3. Albrecht Christoph, Bern            87 Gym Hofwil                  1:06.06,5      8.30,4  (5036)    4.33 ¦ 
100/M50    132. Albrecht Jörg                       54 D-Mülheim                  13:31.53,3   5:19.51,7  (1246)    8.07 ¦ 
H/M40       10. Albrecht Urs                        62 Cordast                     1:40.16,4     21.40,7  (5581)    4.45 ¦ 
100/M30     25. Allemann Christoph                  71 Pieterlen                  10:57.51,2   3:37.06,4  (1247)    6.34 ¦ 
TS3/M45      5. Allemann Egon                       59 Biel                       14:32.23,9   6:19.57,0  (1640)   11.20 ¦ 
TS1/WJ       1. Allemann Sarah                      78 Kronbühl                    6:32.41,1       -----  (1248)   10.07 ¦ 
K/M5        13. Almeida Paixao Edson                96 Biel/Bienne                    8.17,7      1.54,4  (5747)    5.31 ¦ 
100/STAF     1. Althaus Rolf+Althaus Helena+Althaus 62 Althäuser                   8:06.43,2       -----  (3201)    4.52 ¦ 
100/M20     40. Amacher Tom                         75 Bern                       13:09.17,1   4:30.16,1   (678)    7.53 ¦ 
100/M35     81. Amann Andreas                       65 D-Ettenheim                11:33.53,0   3:47.48,0  (1638)    6.56 ¦ 
B/M55        4. Ammann Beat                         45 Vandoeuvres                 1:31.53,4     17.59,0  (5037)    6.20 ¦ 
B/W50        3. Ammann Linda                        54 Vandoeuvres                 1:32.38,4     14.21,6  (5038)    6.23 ¦ 
100/M45    199. Amrein Robert                       58 Therwil                    13:36.06,0   5:53.37,8  (1032)    8.09 ¦ 
M/M35       16. Amstutz Gerhard                     67 Schwarzenbach BE            4:42.24,8   1:50.22,6  (5039)    6.41 ¦ 
H/M50        3. Sdt Amstutz Jean-Luc                54 Vugelles-La Mothe           1:28.23,6      6.43,7  (5040)    4.11 ¦ 
H/M40       14. Amstutz Peter                       60 Lyss                        1:42.50,9     24.15,2  (5842)    4.52 ¦ 
H/M30        4. Andres Peter                        70 Aarberg                     1:24.48,6      4.31,9  (5868)    4.01 ¦ 
H/M45        9. Anker Alfred                        58 Lüscherz                    1:41.41,8     20.56,4  (5855)    4.49 ¦ 
M/M35       19. Anslinger Uwe, D-Ludwigshafen       65 TSG Maxdorf                 5:23.33,0   2:31.30,8  (5041)    7.40 ¦ 
B/M30        1. Antoine Roger                       72 Biel/Bienne                   51.46,3       -----  (5005)    3.34 ¦ 
100/M40     37. Apirit Iahim                        62 D-Monheim                   9:26.08,7   1:56.06,4  (1691)    5.39 ¦ 
100/M35    102. Appel Andreas                       66 D-Filderstadt              12:13.55,3   4:27.50,3   (482)    7.20 ¦ 
TS2/M50      6. Arens Manfred                       51 D-Melle                     6:10.27,3   1:02.19,1   (665)    6.36 ¦ 
H/M65        4. Arlt Manfred                        36 D-Berlin Gruenau            2:22.11,0     39.06,7  (5042)    6.44 ¦ 
H/M40        2. Arm Pierre                          60 Ins                         1:23.29,2      4.53,5  (5043)    3.57 ¦ 
100/STAF    41. Arm Ueli+Arm Ueli+Aplanalp Kaspar   60 Burgdorf                    9:40.48,1   2:18.23,0  (3079)    5.48 ¦ 
K/F4         4. Arn Lya                             93 Worben                         6.33,9      0.27,2  (5044)    4.22 ¦ 
TS1/M50     12. Arn Markus                          52 Zuchwil                     4:41.32,5   1:19.14,0  (2026)    7.15 ¦ 
100/M65     20. Arnold Arthur                       36 D-Kelkheim                 14:52.06,8   4:43.28,9  (1051)    8.55 ¦ 
H/W20       18. Arnold Elselina                     81 Lyss                        2:21.43,6     37.42,5  (5045)    6.43 ¦ 
100/M20     22. Arnold Tobias                       77 D-Meerbusch                11:28.41,7   2:49.40,7   (246)    6.53 ¦ 
100/M45    220. Arter Alex                          55 St. Gallen                 15:26.46,2   7:44.18,0   (946)    9.16 ¦ 
100/W35     18. Arter Norma                         65 Meilen                     15:20.15,1   5:48.35,5  (1250)    9.12 ¦ 
100/M45     88. Aschman Antoine                     57 L-Steinsel                 10:56.04,6   3:13.36,4   (455)    6.33 ¦ 
100/M35    169. Aschmann Marc                       69 D-Stuttgart                17:19.33,6   9:33.28,6  (1094)   10.23 ¦ 
100/M50     91. Assmus Horst-Dieter                 52 D-Affalterbach             12:10.57,2   3:58.55,6   (476)    7.18 ¦ 
B/M30        9. Aubry Patrick                       70 Bienne                      1:19.55,1     28.08,8  (5046)    5.30 ¦ 
100/M60      7. Aufschnaiter Albert                 44 A-Kufstein                 10:36.13,0   1:03.37,2   (181)    6.21 ¦ 
100/M45    125. Aulmann Rainer                      57 D-Buch                     11:44.31,9   4:02.03,7   (196)    7.02 ¦ 
100/W35     28. Awomolo Omowunmi                    69 Zürich                     21:50.43,5  12:19.03,9   (338)   13.06 ¦ 
100/M45     48. Aymon Alain                         57 Bussigny-Lausanne           9:59.34,4   2:17.06,2   (786)    5.59 ¦ 

Total 58



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.