Badener Limmatlauf, Baden AG - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
23          12. Boillat Kireev Véronique            62 Saint-Sulpice               1:02.13,7      7.21,4    (60)    4.43
13         128. Kireev Alexandre                    55 Saint-Sulpice               1:07.45,0     25.47,0   (295)    5.09
22          29. Sandmeier Saskia                    69 Schaffhausen                1:17.52,4     26.56,0   (682)    5.55
12          10. Schmid Philipp                      72 Schaffhausen                  48.08,4      6.38,6   (684)    3.39
14          92. Zinecher Carlo                      45 Schaffhausen                1:19.44,4     32.25,2   (637)    6.03
22          24. Giudici Jacqueline                  74 Schafisheim                 1:16.44,6     25.48,2   (190)    5.50
12          33. Müller Armin                        65 Schafisheim                   54.24,5     12.54,7   (403)    4.08
23          63. Strub Elisabeth                     58 Schafisheim                 1:27.49,5     32.57,2   (905)    6.40
52         ---  Strub Hansruedi                     44 Schafisheim                 1:00.14,7     12.34,5   (817)    7.38
13          25. Duft Albin                          59 Schänis                       53.19,5     11.21,5   (655)    4.03
35           1. Wey Yannick                         94 Schenkon                       8.26,7       -----   (696)    3.51
62         ---  Egli Andrea                         66 Schinznach-Bad              1:00.03,7     12.04,2   (129)    7.36
13         149. Egli Martin                         60 Schinznach-Bad              1:11.34,5     29.36,5   (130)    5.26
45          18. Egli Michelle                       93 Schinznach Bad                13.24,7      4.33,5   (719)    6.07
44          19. Egli Tanja                          91 Schinznach Bad                13.03,2      4.55,8   (718)    5.57
36          12. Hufschmid Dominic                   95 Schinznach Bad                11.59,7      2.52,0   (828)    5.28
13          28. Hufschmid Marcel                    58 Schinznach Bad                53.46,9     11.48,9   (257)    4.05
62         ---  Hufschmid Marlies                   63 Schinznach Bad                57.55,9      9.56,4   (258)    7.20
44          18. Hufschmid Nadine                    92 Schinznach Bad                12.50,9      4.43,5   (912)    5.52
13         106. Kuhn Bruno                          57 Schinznach Bad              1:04.25,1     22.27,1   (316)    4.53
45          17. Müller Sandra                       93 Schinznach Bad                12.33,3      3.42,1   (911)    5.43
62         ---  Müller Sonja                        69 Schinznach Bad                56.52,1      8.52,6   (415)    7.12
61          41. Peyer Monika                        50 Schlieren                     23.40,8      9.26,8   (678)    5.37
12          97. Ochsenbein Jorg                     65 Schöfflisdorf               1:11.17,7     29.47,9   (428)    5.25
61          40. Giudici Irène                       52 Schöftland                    23.39,3      9.25,3   (189)    5.37
14          80. Steiner Fritz                       46 Schöftland                  1:12.16,8     24.57,6   (534)    5.29
12          69. von Ballmoos Jörg                   68 Schönbühl-Urtenen           1:02.29,2     20.59,4   (581)    4.45
12          80. Schenker Benedikt                   69 Schönenwerd                 1:05.42,7     24.12,9   (476)    4.59
15          13. Wälti Heinz                         37 Schönenwerd                 1:03.17,2      9.11,1   (591)    4.48
62         ---  Balzli-Leone Claudia                69 Schongau                    1:09.10,5     21.11,0   (903)    8.46
62         ---  Weibel Beatrice                     68 Schongau                    1:09.10,9     21.11,4   (902)    8.46
23          49. Keller Rosmarie                     58 Schweizersholz              1:16.11,8     21.19,5  (1048)    5.47
14          52. Meier Rene                          45 Scuol                       1:02.26,5     15.07,3   (994)    4.44
23          27. Wipfli Ruth                         64 Seedorf UR                  1:07.36,8     12.44,5   (610)    5.08
52         ---  Brandenburg Walter                  46 Seengen                       47.40,2       -----   (649)    6.02
21          17. Gloor Daniela                       77 Seon                        1:12.18,0     23.00,4   (892)    5.29
12         103. Häusermann Andre                    68 Seon                        1:12.18,9     30.49,1   (981)    5.29
13         142. Marchesi Herbert                    61 Seon                        1:10.12,5     28.14,5   (358)    5.20
42           2. Muri Jacqueline                     87 Seon                           8.27,6      0.03,2   (831)    3.51
61          22. Muri Manuela                        86 Seon                          21.35,4      7.21,4   (833)    5.07
23          30. Muri Marianne                       55 Seon                        1:09.11,3     14.19,0   (832)    5.15
34           1. Sager Severin                       91 Seon                           7.47,9       -----   (726)    3.33
22          26. Schinkopf Susi                      72 Seon                        1:16.52,0     25.55,6   (894)    5.50
12         104. Schinkopf Urs                       70 Seon                        1:12.19,2     30.49,4   (893)    5.29
23          42. Schreyer Jeannette                  64 Seon                        1:12.57,3     18.05,0   (880)    5.32
13         124. Sterchi Jürg                        56 Seon                        1:07.20,2     25.22,2   (539)    5.07
13         116. Thomann Markus                      62 Seon                        1:05.30,2     23.32,2   (810)    4.58
15          25. Borer Egon                          37 Sissach                     1:12.13,4     18.07,3  (1066)    5.29
51          49. Graf Ruedi                          48 Sissach                       20.48,5      7.37,0   (200)    4.56
22           6. Minten Barbara                      65 Sissach                       58.35,1      7.38,7   (882)    4.27
12          57. Schläfli Markus                     68 Spiez                         58.37,7     17.07,9  (1089)    4.27
32           7. Attia Aadil                         88 Spreitenbach                   7.55,6      0.59,1    (20)    3.37
33           6. Hunziker Ronny, Spreitenbach        89 LV Wettingen-Baden             7.58,3      0.37,7   (261)    3.38
12          23. Pagliarulo Michele                  68 Spreitenbach                  51.12,3      9.42,5   (435)    3.53
61          36. Okaya Carierine                     58 St. Gallen                    23.23,9      9.09,9   (431)    5.33
12          31. Ottiger Armin                       65 St. Gallen                    54.17,5     12.47,7  (1038)    4.07
14          20. Ziegler Werner                      54 St. Niklausen                 55.55,7      8.36,5   (631)    4.15
43           1. Ziegler Kathrin                     89 St. Niklausen OW               8.08,6       -----   (628)    3.43
44           9. Ziegler Linda                       91 St. Niklausen OW               9.12,9      1.05,5   (629)    4.12
35           5. Ziegler Samuel                      93 St. Niklausen OW               8.56,7      0.30,0   (630)    4.05
14          10. Frei Peter                          54 St. Urban                     52.37,8      5.18,6   (159)    4.00
12          30. Staffelbach Thomas, St. Urban       69 STV St. Urban                 54.12,0     12.42,2   (526)    4.07
23           4. Lemieux Barbara                     57 St-Cergue                   1:00.04,2      5.11,9   (335)    4.34
14          31. Egli Christian                      50 Stäfa                         57.59,0     10.39,8   (871)    4.24
21          16. Härdi Isabelle                      81 Staffelbach                 1:09.57,0     20.39,4   (663)    5.19
13         111. Buzzi Andreas                       62 Stallikon                   1:04.38,2     22.40,2   (101)    4.54
12          53. Kathriner Reto                      73 Stans                         57.57,1     16.27,3   (280)    4.24
44           6. Arcari Lara                         92 Staufen                        8.42,3      0.34,9    (14)    3.58
13          52. Arcari Roger                        56 Staufen                       56.09,2     14.11,2    (15)    4.16
14          37. Baumann Urs                         52 Steffisburg                   59.48,6     12.29,4    (36)    4.32
24           6. Kämpf Eliane                        49 Stein                       1:04.17,3      5.48,8   (992)    4.53
21           6. Zimmermann Barbara, Stein           84 BTV Aarau                   1:00.22,5     11.04,9   (634)    4.35
13           4. Schmid Andreas                      61 Steinhausen                   46.20,7      4.22,7   (799)    3.31
12          86. Wannemacher Markus                  65 Stetten                     1:07.21,1     25.51,3   (695)    5.07
14          39. Huber Herbert, Stetten AG           53 XTRA/STV Baden              1:00.09,3     12.50,1   (252)    4.34
24          10. Büchli Julia                        45 Stilli                      1:12.04,9     13.36,4    (76)    5.28
13          73. Cristiano Aldo                      63 Strengelbach                  59.26,7     17.28,7   (114)    4.31
24          14. Quinonez Christina                  48 Strengelbach                1:19.36,6     21.08,1   (787)    6.03
15          10. Bächli Sepp                         41 Studen BE                   1:00.42,7      6.36,6    (25)    4.37
51          44. Ernst Alfons                        63 Stüsslingen                   20.02,1      6.50,6   (138)    4.45
47          27. Ernst Amanda                        99 Stüsslingen                    3.36,7      1.09,8   (139)    6.41
45          16. Ernst Janine                        94 Stüsslingen                   12.02,8      3.11,6   (141)    5.30
46          13. Ernst Kim                           96 Stüsslingen                   12.00,4      2.32,9   (142)    5.28
23          38. Reich Bernadette                    62 Suhr                        1:11.01,2     16.08,9  (1068)    5.24
13          14. Ummel Beat                          60 Suhr                          51.42,4      9.44,4   (570)    3.55
23           6. Ummel Susanne                       59 Suhr                        1:00.46,2      5.53,9   (571)    4.37
15          24. Huber Erwin                         41 Sulz AG                     1:11.02,1     16.56,0   (251)    5.24

Total 87



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.