Badener Limmatlauf, Baden AG - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14          64. Andermatt Alfons                    46 Baar                        1:05.12,5     17.53,3    (11)    4.57
25           3. Andermatt Bertha                    44 Baar                        1:13.00,7      4.17,7    (12)    5.33
12          18. Marti Reto                          72 Baar                          50.44,9      9.15,1   (364)    3.51
12          35. Steiner Reto                        67 Bachenbülach                  54.33,1     13.03,3   (690)    4.08
13           2. Abebe Woldei                        61 Baden                         43.19,2      1.21,2   (848)    3.17
12          28. Baumgartner Thomas                  71 Baden                         53.36,8     12.07,0    (41)    4.04
46          15. Bieri Anina                         95 Baden                         12.12,7      2.45,2   (756)    5.34
51          39. Böckli Hans-Peter                   58 Baden                         19.13,6      6.02,1   (856)    4.34
37          29. Bollag Lennox                       00 Baden                          3.47,6      1.23,2  (1047)    7.01
13           1. Brücker Hansjörg                    63 Baden                         41.58,0       -----   (959)    3.11
22          18. Bruderer Nadja                      72 Baden                       1:11.36,9     20.40,5    (67)    5.26
21          12. Bruderer Pascale                    77 Baden                       1:06.22,1     17.04,5    (68)    5.02
47           9. Caforio Chiara, Baden               97 STV-GYMFIT Kihi Baden          2.53,5      0.26,6   (103)    5.21
37           8. Caforio Davide, Baden               97 STV GYMFIT/Kihi Baden          2.36,7      0.12,3   (104)    4.50
14          60. Christen Beni                       53 Baden                       1:04.20,3     17.01,1   (108)    4.53
13          83. Coskun Hüseyin                      58 Baden                       1:01.06,6     19.08,6   (113)    4.38
25           8. Degoumois Andrée                    36 Baden                       1:28.29,1     19.46,1   (119)    6.43
12          56. Dobler Manfred                      65 Baden                         58.31,0     17.01,2  (1076)    4.26
46          12. Frauchiger Marisa, Baden            96 GYMFIT Meitliriege Dättwi     11.55,2      2.27,7   (156)    5.26
11          24. Frei Christian                      80 Baden                         59.27,2     11.39,9   (978)    4.31
37          15. Friedrich Lennard, Baden            98 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.00,2      0.35,8   (164)    5.33
36          13. Friedrich Paul, Baden               96 GYMFIT/Jugi Dättwil           12.04,3      2.56,6   (165)    5.30
12         110. Gazzotto Loris                      66 Baden                       1:14.32,5     33.02,7   (659)    5.40
37          25. Gerosa Marco, Baden                 98 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.29,8      1.05,4   (185)    6.28
37          30. Ghitti Paolo, Baden                 99 GYMFIT STV/Kihi Baden          3.49,8      1.25,4   (188)    7.05
37          28. Gleixner Jeremy, Baden              98 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.35,4      1.11,0   (193)    6.38
35          12. Gribi Benjamin, Baden               94 STV Baden GYMFIT Jugi         10.26,2      1.59,5   (203)    4.45
51          19. Gribi Peter                         63 Baden                         16.46,1      3.34,6   (204)    3.58
47          32. Gugger Alessa, Baden                97 STV GYMFIT/Kihi Baden          4.00,0      1.33,1   (209)    7.24
22          35. Hartung Kerstin                     73 Baden                       1:21.03,7     30.07,3   (223)    6.09
21          15. Heikkilä Ulla                       76 Baden                       1:08.57,7     19.40,1   (226)    5.14
47          11. Hischier Chantal                    97 Baden                          2.57,7      0.30,8   (236)    5.29
23          26. Hischier Denise, Baden              63 XTRA/STV Baden              1:07.17,4     12.25,1   (237)    5.07
12          90. Hodel Christoph                     65 Baden                       1:09.22,5     27.52,7   (239)    5.16
37          19. Holzer Raphael, Baden               97 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.08,1      0.43,7   (243)    5.48
47          33. Holzer Shanna, Baden                98 STV GYMFIT/Kihi Baden          4.18,5      1.51,6   (244)    7.58
14          76. Jundt Ueli                          46 Baden                       1:11.26,2     24.07,0   (760)    5.25
12          27. Just Paul                           71 Baden                         53.33,8     12.04,0   (275)    4.04
36          10. Käser Jan                           96 Baden                         11.13,5      2.05,8   (823)    5.07
37          18. Käser Till, Baden                   98 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.06,9      0.42,5   (279)    5.46
72           1. Kissling Serena+Matthias Knöpfel+Ve 89 LVWB-Teens                    17.18,5       -----  (1252)    4.13
12          20. Klemenz Markus, Baden               72 LC Kappi                      51.07,9      9.38,1   (299)    3.53
37          16. Knecht Cyrill                       97 Baden                          3.01,8      0.37,4   (303)    5.36
62         ---  Kriz Jarmila                        58 Baden                       1:03.15,1     15.15,6   (312)    8.01
37           5. Kühne Florian, Baden                97 STV GYMFIT/Kihi Baden          2.32,2      0.07,8   (317)    4.41
12         100. Kwok-Foo Lai                        73 Baden                       1:12.06,9     30.37,1   (715)    5.29
62         ---  Kypreos Barbara                     64 Baden                       1:01.51,2     13.51,7   (325)    7.50
47          26. Lenz Patricia, Baden                97 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.24,8      0.57,9   (336)    6.19
62         ---  Leutwyler Irene                     55 Baden                       1:01.51,8     13.52,3   (341)    7.50
23          52. Mallien Silvia                      61 Baden                       1:17.30,3     22.38,0   (999)    5.53
13          39. Marlow Paul                         60 Baden                         54.54,8     12.56,8   (363)    4.10
11          30. Meier Simon                         78 Baden                       1:03.05,4     15.18,1  (1007)    4.47
35          17. Miresse Caela, Baden                93 GYMFIT/STV Baden              13.36,6      5.09,9   (393)    6.12
37          24. Monney-Burkart Noah                 98 Baden                          3.25,6      1.01,2   (827)    6.20
34          15. Moser Martin, Baden                 92 STV Baden GYMFIT Jugi          9.40,5      1.52,6   (399)    4.25
47          19. Müller Celine, Baden                97 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.10,4      0.43,5   (405)    5.52
37          11. Müller Fabian, Baden                98 STV GYMFIT/Kihi Baden          2.50,0      0.25,6   (408)    5.14
45          15. Müller Fabienne, Baden              93 GYMFIT Meitliriege Dättwi     11.12,3      2.21,1   (409)    5.06
37           9. Müller Janik, Baden                 97 GYMFIT/Jugi Dättwil            2.45,8      0.21,4   (410)    5.07
11          35. Müller Michel                       77 Baden                       1:06.21,4     18.34,1   (414)    5.02
13          66. Novak Pavel                         63 Baden                         57.59,0     16.01,0   (424)    4.24
37          14. Olesen Arne                         98 Baden                          2.58,8      0.34,4  (1009)    5.31
44          17. Paymans Beaudine, Baden             92 GYMFIT/STV Baden              12.23,3      4.15,9   (437)    5.39
37          26. Rehtanz Leif, Baden                 97 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.30,1      1.05,7   (450)    6.29
36          15. Resenterra Joshua                   96 Baden                         15.39,5      6.31,8   (913)    7.08
23          61. Rietsch Gisela                      56 Baden                       1:19.56,8     25.04,5   (788)    6.04
23          40. Rippstein Hilde                     58 Baden                       1:12.25,5     17.33,2   (681)    5.30
13          65. Riz Simon                           62 Baden                         57.42,4     15.44,4   (888)    4.23
47          30. Rohrer Jasmine, Baden               98 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.50,6      1.23,7   (458)    7.07
13          37. Roth Torsten                        61 Baden                         54.48,9     12.50,9   (461)    4.10
22          13. Rothfuss Marta                      68 Baden                       1:04.48,8     13.52,4   (744)    4.55
51          63. Ruppli Christian                    61 Baden                         22.42,3      9.30,8   (466)    5.23
47          25. Schmid Sophie, Baden                98 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.18,3      0.51,4   (487)    6.07
46           4. Schneider Mara                      96 Baden                         10.12,1      0.44,6   (809)    4.39
12          73. Schneider Raphael                   71 Baden                       1:03.07,6     21.37,8   (494)    4.48
12          88. Stettler Stefan                     65 Baden                       1:08.09,8     26.40,0  (1015)    5.11
71           3. Tarnowski Thomas+Tarnowski Patrycia 72 Patho-Runners                 17.43,6      2.38,9  (1254)    4.19
32           4. Uboldi Lino, Baden                  88 STV Baden GYMFIT Jugi          7.39,9      0.43,4   (567)    3.30
11          22. Ulibarri Nicolas                    75 Baden                         57.56,9     10.09,6   (796)    4.24
62         ---  Wolf Vreni                          45 Baden                       1:06.12,9     18.13,4   (697)    8.23
46          20. Zehnder Chantal, Baden              96 GYMFIT Meitliriege Dättwi     13.34,4      4.06,9   (623)    6.11
37          27. Zehnder Raphael, Baden              98 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.34,3      1.09,9   (625)    6.36
51          36. Zimmer Andreas                      64 Baden                         18.46,1      5.34,6   (632)    4.27
35           8. Zimmer Simon, Baden                 93 STV Baden GYMFIT Jugi          9.43,8      1.17,1   (633)    4.26
13          33. Kirchhofer Beat                     57 Baldingen                     54.23,5     12.25,5   (293)    4.08
62         ---  Mehlin Rosmarie                     45 Baldingen                   1:08.37,3     20.37,8   (369)    8.41
13          43. Schulze Klaus                       56 Balsthal                      55.14,9     13.16,9  (1011)    4.12
14          62. Steiger Werner                      45 Balsthal                    1:04.37,0     17.17,8   (531)    4.54
51          74. Hoogenberk Michael                  77 Basel                         27.57,2     14.45,7   (245)    6.38
15           1. Leutenegger Josef, Basel            44 SLVS                          54.06,1       -----   (340)    4.06
12          62. Pohl Thomas                         66 Basel                         59.53,5     18.23,7  (1082)    4.33
13         108. Sokolis Peter                       58 Basel                       1:04.31,2     22.33,2   (687)    4.54
14          43. Azorin Diego                        47 Bassecourt                  1:00.56,0     13.36,8    (23)    4.38
14          70. Weiss Bruno, Bassersdorf            53 ASCB                        1:07.02,7     19.43,5  (1088)    5.05
11          15. Wespi Armin                         77 Bättwil-Flüh                  54.45,6      6.58,3   (958)    4.09
13          96. Dössegger Bruno                     58 Bellikon                    1:03.02,7     21.04,7   (124)    4.47
12          24. Lilley Darrel, Bellikon             65 Badentri                      52.02,0     10.32,2   (343)    3.57
12          63. Huber Jürg                          67 Benglen                     1:00.20,7     18.50,9   (254)    4.35
13         158. Hess Christoph                      61 Bergdietikon                1:19.30,1     37.32,1  (1026)    6.02
12          94. Feer Guido                          67 Berikon                     1:10.39,8     29.10,0   (950)    5.22
14          16. Schuler Franz                       46 Berikon                       55.12,9      7.53,7   (499)    4.11
51          43. Schweizer Sacha                     69 Berikon                       19.56,2      6.44,7   (963)    4.44
22           9. Niggli Doris                        68 Bern                        1:03.06,4     12.10,0   (421)    4.47
12          55. Wild Gregor                         73 Bern                          58.26,6     16.56,8   (604)    4.26
11          10. Blum Markus                         75 Beromünster                   52.57,2      5.09,9    (58)    4.01
33           2. Stocker Benjamin, Beromünster       89 LR Beromünster                 7.31,3      0.10,7   (774)    3.26
12          19. Willimann Markus, Beromünster       71 LR Beromünster                50.59,2      9.29,4  (1022)    3.52
13         160. Fader Rolf                          56 Besenb                      1:23.27,9     41.29,9   (145)    6.20
12          11. Gerber Roger                        70 Biberist                      48.18,3      6.48,5   (766)    3.40
62         ---  Gerber Verena                       56 Biberist                      47.59,5       -----   (184)    6.04
13          90. Imhof Ernst                         58 Bilten                      1:02.33,4     20.35,4   (267)    4.45
15          16. Vollmar Eduard                      35 Binningen                   1:04.40,0     10.33,9   (861)    4.55
46          11. Heuer Julia                         96 Birmenstorf                   11.51,7      2.24,2   (232)    5.24
47           5. Christen Noemi                      97 Birmenstorf AG                 2.43,7      0.16,8   (925)    5.03
51           6. Christen Thomas                     63 Birmenstorf AG                14.27,2      1.15,7   (924)    3.25
34          14. Heuer Marco, Birmenstorf AG         91 LV Wettingen-Baden             9.37,3      1.49,4   (233)    4.23
15           6. Leder Walter                        41 Birr                          57.49,0      3.42,9   (331)    4.23
21          14. Furler Diana                        77 Birsfelden                  1:08.43,7     19.26,1   (173)    5.13
47          18. Bralig Tatjana                      98 Blauen                         3.10,2      0.43,3   (836)    5.52
12          87. Bratig Jack                         72 Blauen                      1:07.21,9     25.52,1   (837)    5.07
13          95. Ammann Jürg                         58 Bleienbach                  1:03.02,1     21.04,1     (7)    4.47
12           3. Megueressa Mitiku                   73 Boll                          44.55,7      3.25,9   (706)    3.24
14          81. Aeberli André                       53 Boppelsen                   1:12.43,3     25.24,1   (935)    5.31
23          62. Bestaendig Elfi                     61 Boppelsen                   1:24.11,1     29.18,8    (47)    6.24
12          50. Brühwiler Peter                     65 Boppelsen                     57.17,8     15.48,0   (975)    4.21
14          90. Walther Eberhard                    46 Boppelsen                   1:17.53,5     30.34,3   (694)    5.55
31           6. Bächler Benjamin                    85 Boswil                        17.06,9      3.58,5   (870)    4.03
34           7. Bächler Simon                       91 Boswil                         8.32,9      0.45,0   (934)    3.54
51          53. Bürgisser Josef                     61 Boswil                        21.10,1      7.58,6    (85)    5.01
62         ---  Niggli Verena                       62 Boswil                      1:06.07,5     18.08,0   (928)    8.22
14          86. Läubli Heiner                       52 Bottenwil                   1:14.49,6     27.30,4   (329)    5.41
13         107. Christoffersen Lars                 60 Bremgarten                  1:04.31,0     22.33,0   (654)    4.54
22          38. Meyer Patricia                      65 Bremgarten                  1:23.13,1     32.16,7   (949)    6.19
15           3. Widmer Karl                         44 Bremgarten                    56.21,7      2.15,6   (602)    4.17
32           6. Fölmli Christian                    88 Brittnau                       7.46,5      0.50,0   (154)    3.33
45          12. Fölmli Daniela                      93 Brittnau                      10.09,7      1.18,5   (155)    4.38
21           3. Schmucki Natascha                   77 Brittnau                      58.02,5      8.44,9   (490)    4.24
13         147. Büchler Fredi                       62 Brugg                       1:11.03,3     29.05,3    (74)    5.24
24           8. Erismann Irene                      45 Brugg                       1:09.20,2     10.51,7   (135)    5.16
15           2. Erismann Willi                      41 Brugg                         55.52,8      1.46,7   (136)    4.14
14          47. Glauser Ruedi                       45 Brugg                       1:01.54,7     14.35,5   (192)    4.42
12          45. Iseli Daniel                        67 Brugg                         56.53,7     15.23,9   (268)    4.19
12           2. Nyffenegger Beni                    72 Brugg                         43.46,1      2.16,3  (1010)    3.19
11          28. Wettstein Salomon                   82 Brugg                       1:02.35,2     14.47,9   (599)    4.45
23          64. Föhn Eva Maria                      58 Brugg AG                    1:33.07,9     38.15,6   (776)    7.04
47          31. Föhn Lilith                         99 Brugg AG                       3.57,0      1.30,1   (858)    7.18
11           5. Klaus Joël                          85 Brugg AG                      51.27,8      3.40,5   (864)    3.54
43           8. Reusser Lea                         89 Brugg AG                      10.27,3      2.18,7   (743)    4.46
11          17. Rüede Roger                         81 Brugg AG                      55.20,8      7.33,5   (782)    4.12
11           2. Rymann Tobias                       83 Brugg AG                      48.40,6      0.53,3   (467)    3.42
13         157. Scarabino Luis                      56 Brugg AG                    1:17.50,0     35.52,0   (866)    5.55
32           5. Schmid Patrick                      87 Brugg AG                       7.44,6      0.48,1   (485)    3.32
14          25. Wunderlin Hugo                      48 Brugg AG                      56.31,3      9.12,1   (617)    4.17
13         102. Schudel Beat                        62 Brunegg                     1:03.44,2     21.46,2   (498)    4.50
11          11. Setz Martin                         78 Brunegg                       52.58,7      5.11,4   (512)    4.01
21          24. Kirchhofer Sophia                   81 Buchs                       1:19.43,0     30.25,4   (977)    6.03
13         133. Meierhofer Peter                    59 Buchs                       1:08.34,2     26.36,2   (382)    5.12
14          32. Berger Gerhard, Buchs AG            54 SLVS                          58.18,5     10.59,3    (42)    4.26
13          20. Moricchi Christian, Buchs AG        62 TV Buchs                      52.34,9     10.36,9  (1080)    3.59
13         150. Rosendahl Michael                   59 Buchs AG                    1:12.35,1     30.37,1  (1071)    5.31
14           4. Wyler Walter, Buchs AG              51 TV Buchs                      51.01,3      3.42,1   (775)    3.52
51          56. Henzen Demian                       90 Buchs SG                      21.22,1      8.10,6   (230)    5.04
13          97. Schär Beat                          62 Buchs ZH                    1:03.14,4     21.16,4   (475)    4.48
13         131. Schnyder Adrian                     56 Buchs ZH                    1:08.22,4     26.24,4  (1069)    5.11
61          25. Kohler Judith                       45 Bülach                        21.50,9      7.36,9   (306)    5.11
47          24. Pani Joana                          00 Bülach                         3.15,9      0.49,0   (929)    6.02
51          21. Pani Oliver                         62 Bülach                        16.50,8      3.39,3   (436)    4.00
47           4. Pani Sharon                         97 Bülach                         2.43,0      0.16,1   (930)    5.01
51          72. Lüthi Willi                         37 Bünzen                        25.51,9     12.40,4   (940)    6.08
62         ---  Müller Cornelia                     63 Bünzen                      1:08.13,6     20.14,1   (406)    8.38
33          15. Müller Cyrill                       89 Bünzen                        14.09,3      6.48,7   (407)    6.27
45          19. Müller Kim                          93 Bünzen                        15.01,6      6.10,4   (411)    6.51
12           7. Jost Bruno                          71 Burgdorf                      46.54,5      5.24,7  (1051)    3.34
61          31. Rohr Caroline                       78 Büttikon                      22.16,1      8.02,1   (456)    5.17
51          22. Streiff Marcel                      70 Buttikon SZ                   16.53,2      3.41,7   (549)    4.00
61          24. Streiff Ramona                      74 Buttikon SZ                   21.50,0      7.36,0   (754)    5.11
23          22. Frey Erika                          61 Buus                        1:06.07,1     11.14,8   (657)    5.01

Total 177



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.