Badener Limmatlauf, Baden AG - nach Name "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
23          45. Wagner Heidi                        55 D-Herrischried              1:14.38,3     19.46,0   (693)    5.40
14          94. Waldvogel Anton                     51 Unterlunkhofen              1:27.52,8     40.33,6   (588)    6.40
23          53. Waldvogel Maria                     64 Unterlunkhofen              1:18.00,4     23.08,1   (589)    5.55
23          33. Walt Marianne                       64 Zürich                      1:09.51,1     14.58,8   (590)    5.18
14          90. Walther Eberhard                    46 Boppelsen                   1:17.53,5     30.34,3   (694)    5.55
15          13. Wälti Heinz                         37 Schönenwerd                 1:03.17,2      9.11,1   (591)    4.48
14          26. Waltisberg Hermann                  49 Altdorf UR                    56.55,1      9.35,9   (592)    4.19
12          86. Wannemacher Markus                  65 Stetten                     1:07.21,1     25.51,3   (695)    5.07
47          10. Wassmer Flavia                      98 Wettingen                      2.56,2      0.29,3   (593)    5.26
13          64. Weber Beat                          60 Wettingen                     57.41,9     15.43,9   (768)    4.23
21          18. Weber Ramona                        81 Rütihof                     1:13.51,4     24.33,8   (932)    5.36
62         ---  Weber-Sonnenleithner Erika          39 Hunzenschwil                1:01.47,0     13.47,5   (904)    7.49
62         ---  Weibel Beatrice                     68 Schongau                    1:09.10,9     21.11,4   (902)    8.46
61          14. Weingarten Estelle                  72 Rheinfelden                   20.04,2      5.50,2   (839)    4.46
14          70. Weiss Bruno, Bassersdorf            53 ASCB                        1:07.02,7     19.43,5  (1088)    5.05
13         156. Wenk Georges                        64 Menziken                    1:16.01,6     34.03,6   (954)    5.46
12         106. Werlen Marcel                       70 Niederwil                   1:13.23,9     31.54,1   (594)    5.34
13         115. Wernli Beat                         58 Niedererlinsbach            1:05.21,9     23.23,9   (980)    4.58
44           8. Wernli Corinne, Gallenkirch         91 LSG-Brugg                      9.00,6      0.53,2   (595)    4.06
13          22. Wernli Erwin                        57 Gallenkirch                   52.54,3     10.56,3   (596)    4.01
37          31. Wernli Joel                         98 Wettingen                      3.54,1      1.29,7   (597)    7.13
43           5. Wernli Natalie                      89 Gallenkrich                    9.21,8      1.13,2   (598)    4.16
41           3. Wernli Steffi                       86 Gallenkirch                   20.10,8      2.43,2   (738)    4.47
11          15. Wespi Armin                         77 Bättwil-Flüh                  54.45,6      6.58,3   (958)    4.09
13          38. Wettstein Guido                     58 Gränichen                     54.51,4     12.53,4   (997)    4.10
11          26. Wettstein Markus                    83 Russikon                    1:00.07,0     12.19,7   (868)    4.34
11          28. Wettstein Salomon                   82 Brugg                       1:02.35,2     14.47,9   (599)    4.45
14          87. Wettstein Walter, Windisch          51 SLVS                        1:14.55,6     27.36,4   (600)    5.41
51          18. Wey Christian                       75 Hünenberg                     16.43,1      3.31,6   (927)    3.58
15          19. Wey Herbert                         43 Oberengstringen             1:06.03,5     11.57,4   (862)    5.01
35           1. Wey Yannick                         94 Schenkon                       8.26,7       -----   (696)    3.51
15           3. Widmer Karl                         44 Bremgarten                    56.21,7      2.15,6   (602)    4.17
34           2. Widmer Philipp                      92 Rothenburg                     7.51,1      0.03,2   (746)    3.35
14          29. Wiederkehr Beat                     52 Wohlen                        57.32,9     10.13,7   (603)    4.22
62         ---  Wiederkehr Manuela                  67 Hunzenschwil                1:01.43,9     13.44,4   (816)    7.49
12          55. Wild Gregor                         73 Bern                          58.26,6     16.56,8   (604)    4.26
35           2. Willauer Benedikt                   94 Rothenburg                     8.30,1      0.03,4   (605)    3.52
33           5. Willauer Gabriel                    90 Rothenburg                     7.54,5      0.33,9   (606)    3.36
14          11. Willauer Vinzenz                    54 Rothenburg                    52.39,8      5.20,6   (607)    4.00
51          42. Willi Peter                         55 Kappel SO                     19.33,1      6.21,6   (826)    4.38
12          19. Willimann Markus, Beromünster       71 LR Beromünster                50.59,2      9.29,4  (1022)    3.52
12          95. Windisch Christoph                  66 Kirchdorf AG                1:10.56,5     29.26,7   (987)    5.23
14          50. Wipf Oskar                          46 Flaach                      1:02.16,2     14.57,0   (609)    4.44
23          27. Wipfli Ruth                         64 Seedorf UR                  1:07.36,8     12.44,5   (610)    5.08
15          27. Witschi Urs, Ennetbaden             41 XTRA/STV Baden              1:15.15,9     21.09,8   (611)    5.43
13          44. Wittwer Heinz                       57 Untersiggenthal               55.17,4     13.19,4   (875)    4.12
23          54. Wolf Regula, Kloten                 55 LSV Kloten                  1:18.15,7     23.23,4   (613)    5.57
62         ---  Wolf Vreni                          45 Baden                       1:06.12,9     18.13,4   (697)    8.23
14          69. Wollmann Friedrich                  50 Nussbaumen                  1:06.58,6     19.39,4   (614)    5.05
52         ---  Wright Robert                       42 Unterboezberg                 58.49,9     11.09,7   (615)    7.27
51          50. Wüest Peter                         53 Villmergen                    20.52,7      7.41,2   (921)    4.57
37          13. Wunderl Eric                        97 Gipf-Oberfrick                 2.55,1      0.30,7   (818)    5.24
46          21. Wunderl Lea                         95 Gipf-Oberfrick                14.46,6      5.19,1   (819)    6.44
13         130. Wunderl Michael                     63 Gipf-Oberfrick              1:08.04,7     26.06,7   (616)    5.10
14          25. Wunderlin Hugo                      48 Brugg AG                      56.31,3      9.12,1   (617)    4.17
14          21. Wunderlin Pius                      53 Zeiningen                     56.08,7      8.49,5   (887)    4.16
37          12. Wüthrich Nick                       97 Dättwil AG                     2.52,2      0.27,8   (771)    5.18
46          17. Wüthrich Nina, Dättwil AG           95 GYMFIT Meitliriege Dättwi     12.35,6      3.08,1   (618)    5.45
14           4. Wyler Walter, Buchs AG              51 TV Buchs                      51.01,3      3.42,1   (775)    3.52
13          69. Wyss Christoph                      61 Dällikon                      58.28,9     16.30,9   (890)    4.26
12          16. Wyss Matthias                       73 Unterbözberg                  49.27,7      7.57,9  (1017)    3.45

Total 61



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.