Badener Limmatlauf, Baden AG - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
34           1. Sager Severin                       91 Seon                           7.47,9       -----   (726)    3.33
22          29. Sandmeier Saskia                    69 Schaffhausen                1:17.52,4     26.56,0   (682)    5.55
12          74. Saxer Peter                         65 Kleindöttingen              1:03.15,9     21.46,1  (1030)    4.48
12         114. Saxer Roger                         66 Wohlenschwil                1:21.01,3     39.31,5   (772)    6.09
37          21. Scandella Davide                    97 Würenlos                       3.11,7      0.47,3   (470)    5.55
47          22. Scandella Giulia                    99 Würenlos                       3.14,2      0.47,3   (471)    5.59
13         157. Scarabino Luis                      56 Brugg AG                    1:17.50,0     35.52,0   (866)    5.55
13          32. Schaepper Herbert                   56 Riniken                       54.08,6     12.10,6   (472)    4.07
23          21. Schaepper Sylvia                    59 Riniken                     1:05.53,3     11.01,0   (473)    5.00
14          68. Schaerer Bruno                      49 Geroldswil                  1:06.34,1     19.14,9   (884)    5.03
15          31. Schäfter Heinz                      43 Winterthur                  1:28.24,3     34.18,2   (474)    6.43
13          97. Schär Beat                          62 Buchs ZH                    1:03.14,4     21.16,4   (475)    4.48
42           5. Schärer Irene                       87 Villigen                      10.10,7      1.46,3   (829)    4.38
13          13. Schaub Theo, Fahrweid               63 Gladiator                     51.29,2      9.31,2   (790)    3.54
12          99. Schenk Peter                        66 Zürich                      1:11.46,6     30.16,8  (1028)    5.27
12          80. Schenker Benedikt                   69 Schönenwerd                 1:05.42,7     24.12,9   (476)    4.59
14           5. Scheps Alfio                        52 Geroldswil                    51.16,1      3.56,9  (1078)    3.53
42           7. Scherer Sabrina                     88 Remigen                       10.47,5      2.23,1   (815)    4.55
13          48. Scherer Sepp                        57 Killwangen                    55.39,0     13.41,0   (477)    4.13
14          71. Scherrer Robert                     52 Abtwil SG                   1:07.42,7     20.23,5   (478)    5.08
14          28. Schibli Vik                         48 Fislisbach                    57.18,4      9.59,2   (874)    4.21
13         123. Schiess Edgar                       61 Aristau                     1:07.09,8     25.11,8   (479)    5.06
22          26. Schinkopf Susi                      72 Seon                        1:16.52,0     25.55,6   (894)    5.50
12         104. Schinkopf Urs                       70 Seon                        1:12.19,2     30.49,4   (893)    5.29
12          57. Schläfli Markus                     68 Spiez                         58.37,7     17.07,9  (1089)    4.27
12         116. Schlatter Heinz                     69 Otelfingen                  1:24.21,7     42.51,9  (1087)    6.24
11           3. Schleuniger Ivo, Klingnau           80 Tri Club Baden                49.26,7      1.39,4   (879)    3.45
13           4. Schmid Andreas                      61 Steinhausen                   46.20,7      4.22,7   (799)    3.31
11           1. Schmid Daniel, Höri                 77 Marka-Sport-Team              47.47,3       -----   (482)    3.38
11          41. Schmid Florian                      ?? Turgi                       1:10.09,6     22.22,3  (1072)    5.20
51          24. Schmid Hans                         58 Triengen                      17.01,9      3.50,4   (758)    4.02
14          74. Schmid Hans                         49 Dällikon                    1:10.03,9     22.44,7   (789)    5.19
13         127. Schmid Hanspeter                    59 Kleindöttingen              1:07.30,1     25.32,1   (483)    5.07
14          36. Schmid Max, Ennetbaden              48 XTRA/STV Baden                59.28,4     12.09,2   (484)    4.31
32           5. Schmid Patrick                      87 Brugg AG                       7.44,6      0.48,1   (485)    3.32
12          10. Schmid Philipp                      72 Schaffhausen                  48.08,4      6.38,6   (684)    3.39
47          25. Schmid Sophie, Baden                98 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.18,3      0.51,4   (487)    6.07
37          10. Schmidli Jonas                      ?? Wettingen                      2.49,2      0.24,8   (704)    5.13
35          13. Schmidt Justin                      94 Fahrweid                      10.35,3      2.08,6   (488)    4.50
37           3. Schmidt Yves                        97 Fahrweid                       2.30,8      0.06,4   (489)    4.39
21           3. Schmucki Natascha                   77 Brittnau                      58.02,5      8.44,9   (490)    4.24
51          65. Schmutz Robert                      45 Adligenswil                   22.50,6      9.39,1   (491)    5.25
33          14. Schmutz Thomas                      90 Kirchdorf AG                  12.15,5      4.54,9   (492)    5.35
13         126. Schneider Andreas                   63 Münchwilen AG               1:07.27,9     25.29,9   (493)    5.07
22          12. Schneider Gabi                      66 Remigen                     1:04.42,5     13.46,1  (1002)    4.55
46           4. Schneider Mara                      96 Baden                         10.12,1      0.44,6   (809)    4.39
47           7. Schneider Olivia                    98 Würenlingen                    2.50,7      0.23,8  (1056)    5.16
12          73. Schneider Raphael                   71 Baden                       1:03.07,6     21.37,8   (494)    4.48
13         131. Schnyder Adrian                     56 Buchs ZH                    1:08.22,4     26.24,4  (1069)    5.11
24           5. Schnyder Luciana                    53 Erlinsbach AG               1:03.55,3      5.26,8   (896)    4.51
51          62. Schoch Alexander                    56 Lenzburg                      22.39,4      9.27,9   (495)    5.22
51          12. Schoch Beat                         66 Riehen                        15.26,2      2.14,7   (496)    3.40
61          27. Schoch Michéle                      62 Riehen                        21.59,4      7.45,4   (497)    5.13
14          66. Schönenberger Roland                53 Zollikerberg                1:06.09,1     18.49,9  (1031)    5.01
21           8. Schopp Roswitha, Winkel             82 Impuls Triathlon            1:02.53,6     13.36,0  (1075)    4.46
23          42. Schreyer Jeannette                  64 Seon                        1:12.57,3     18.05,0   (880)    5.32
13         102. Schudel Beat                        62 Brunegg                     1:03.44,2     21.46,2   (498)    4.50
24          13. Schuepp Elisabeth                   52 Unterlunkhofen              1:18.40,9     20.12,4  (1016)    5.59
41           2. Schüepp Monika, Unterlunkhofen      85 TV Unterstrass                17.36,6      0.09,0   (748)    4.10
14          16. Schuler Franz                       46 Berikon                       55.12,9      7.53,7   (499)    4.11
52         ---  Schuler Meinrad                     38 Thun                        1:01.56,3     14.16,1   (500)    7.51
13          43. Schulze Klaus                       56 Balsthal                      55.14,9     13.16,9  (1011)    4.12
21          11. Schürch Fränzi                      75 Allschwil                   1:05.36,4     16.18,8   (501)    4.59
23          11. Schürch Irene                       64 Rothenburg                  1:02.04,2      7.11,9   (502)    4.43
33          10. Schürch Patrick                     90 Rothenburg                     8.26,6      1.06,0   (504)    3.51
34           4. Schürch Reto                        92 Rothenburg                     8.12,0      0.24,1   (505)    3.44
46           5. Schürch Simona                      96 Rothenburg                    10.13,4      0.45,9   (506)    4.40
51          66. Schuster Thomas                     59 Hägglingen                    22.52,4      9.40,9   (723)    5.25
21          27. Schwammberger Martina               76 Pfäffikon ZH                1:23.24,7     34.07,1   (701)    6.20
13         103. Schwammberger Urs                   57 Küttigen                    1:03.51,2     21.53,2   (507)    4.51
13          36. Schwander Reto                      59 Arnegg                        54.34,7     12.36,7   (872)    4.09
44           2. Schwegler Anja                      91 Niederwil                      8.08,9      0.01,5   (508)    3.43
33           1. Schwegler Jonas                     89 Niederwil                      7.20,6       -----   (509)    3.21
36           1. Schwegler Noah                      95 Niederwil AG                   9.07,7       -----   (906)    4.10
51          43. Schweizer Sacha                     69 Berikon                       19.56,2      6.44,7   (963)    4.44
12          78. Seiler Patrick                      69 Luterbach                   1:04.20,8     22.51,0  (1039)    4.53
51          14. Sekinger Bruno                      78 Zufikon                       15.56,4      2.44,9   (510)    3.47
21          10. Settelen Séverine                   77 Niederglatt                 1:04.54,7     15.37,1   (685)    4.56
11          11. Setz Martin                         78 Brunegg                       52.58,7      5.11,4   (512)    4.01
14           3. Siddu Salvatore                     53 Hunzenschwil                  50.27,2      3.08,0   (514)    3.50
31           3. Sidler Daniel                       86 Rohr AG                       14.27,8      1.19,4   (859)    3.26
12          44. Sidler Roman                        68 Wettingen                     56.36,7     15.06,9   (686)    4.18
23          47. Sieber Claudia                      64 Reitnau                     1:14.44,6     19.52,3  (1067)    5.41
13          41. Sieber Hans-Ueli                    62 Frutigen                      55.12,6     13.14,6   (878)    4.11
12           4. Sigrist Martin                      67 Horgenberg                    44.57,1      3.27,3  (1053)    3.25
13         108. Sokolis Peter                       58 Basel                       1:04.31,2     22.33,2   (687)    4.54
51          58. Sommer Peter                        56 Rütihof                       21.47,7      8.36,2   (942)    5.10
23          44. Sonderegger Esther                  61 Dietikon                    1:13.56,2     19.03,9   (515)    5.37
22          22. Souvorov Anita                      65 Aesch b. Birmensdorf        1:16.31,1     25.34,7   (516)    5.49
12         113. Spahn Andreas                       71 Mägenwil                    1:17.26,1     35.56,3   (517)    5.53
13         148. Spahn Heinz                         56 Dietikon                    1:11.27,3     29.29,3   (518)    5.26
14          78. Spahn Walter                        51 Winkel                      1:11.59,8     24.40,6   (519)    5.28
13         109. Spinnler Christoph                  58 Nussbaumen b.Bade           1:04.32,5     22.34,5   (520)    4.54
13          79. Sprich Eberhard                     56 D-Weil am Rhein             1:00.32,0     18.34,0   (521)    4.36
61          10. Spycher Claudia                     64 Nidau                         19.39,0      5.25,0   (522)    4.40
34           3. Spycher Nicolas                     91 Nidau                          8.03,0      0.15,1   (523)    3.40
44           7. Spycher Sarah                       92 Nidau                          8.48,3      0.40,9   (524)    4.01
15          30. Städeli Edwin                       41 Hottwil                     1:19.34,8     25.28,7   (525)    6.03
12          30. Staffelbach Thomas, St. Urban       69 STV St. Urban                 54.12,0     12.42,2   (526)    4.07
14          56. Stalder Kurt                        47 Oberfrick                   1:03.32,6     16.13,4   (527)    4.49
15          11. Stanik Herbert                      40 Wettingen                   1:00.47,5      6.41,4   (528)    4.37
25           4. Stanik Yvonne                       40 Wettingen                   1:13.22,2      4.39,2   (529)    5.34
13         112. Stappung Martin                     59 Döttingen                   1:04.45,1     22.47,1   (689)    4.55
46           6. Staudenmann Anita                   95 Nussbaumen b.Baden            10.21,9      0.54,4   (838)    4.43
22          32. Stehli Daniela                      70 Mettmenstetten              1:19.45,8     28.49,4   (530)    6.03
14          62. Steiger Werner                      45 Balsthal                    1:04.37,0     17.17,8   (531)    4.54
14          53. Steiner Beat                        49 Niederrohrdorf              1:02.41,2     15.22,0  (1073)    4.46
14          80. Steiner Fritz                       46 Schöftland                  1:12.16,8     24.57,6   (534)    5.29
15          33. Steiner Heinrich                    41 Riehen                      1:32.37,0     38.30,9   (535)    7.02
12          35. Steiner Reto                        67 Bachenbülach                  54.33,1     13.03,3   (690)    4.08
14          91. Steiner Walter                      47 Altdorf                     1:18.39,2     31.20,0   (537)    5.58
62         ---  Steinmann Marianne                  59 Fislisbach                  1:03.40,4     15.40,9   (813)    8.04
51          54. Stephens John                       64 Zürich                        21.16,6      8.05,1   (538)    5.03
13         124. Sterchi Jürg                        56 Seon                        1:07.20,2     25.22,2   (539)    5.07
11          33. Stettler Jerome                     77 Zürich                      1:05.29,1     17.41,8   (540)    4.58
12          88. Stettler Stefan                     65 Baden                       1:08.09,8     26.40,0  (1015)    5.11
42           1. Stichert Linda                      88 Untersiggenthal                8.24,4       -----   (541)    3.50
33           2. Stocker Benjamin, Beromünster       89 LR Beromünster                 7.31,3      0.10,7   (774)    3.26
47           6. Stocker Kim                         97 Würenlos                       2.48,5      0.21,6   (542)    5.12
46           7. Stocker Sina                        95 Würenlos                      10.28,6      1.01,1   (543)    4.47
62         ---  Strebel Astrid                      62 Wettingen                     58.10,0     10.10,5   (545)    7.22
51          40. Strebel Daniel                      58 Wettingen                     19.29,5      6.18,0   (546)    4.37
46           9. Strebel Rebecca                     96 Wettingen                     11.25,4      1.57,9   (547)    5.12
21          20. Strebel Sandra                      81 Rütihof                     1:14.17,5     24.59,9   (548)    5.38
14           1. Strebel Sepp                        53 Olsberg                       47.19,2       -----   (708)    3.35
24           4. Strebel Trees                       53 Künten                      1:03.38,2      5.09,7   (993)    4.50
51          22. Streiff Marcel                      70 Buttikon SZ                   16.53,2      3.41,7   (549)    4.00
61          24. Streiff Ramona                      74 Buttikon SZ                   21.50,0      7.36,0   (754)    5.11
23          63. Strub Elisabeth                     58 Schafisheim                 1:27.49,5     32.57,2   (905)    6.40
52         ---  Strub Hansruedi                     44 Schafisheim                 1:00.14,7     12.34,5   (817)    7.38
13          60. Stucki Beat                         59 Untersiggenthal               56.53,9     14.55,9   (550)    4.19
13         119. Stucki Peter                        56 Nussbaumen b.Baden          1:05.58,9     24.00,9   (551)    5.01
51          75. Studer Bruno                        63 Nesslau                       30.44,7     17.33,2   (552)    7.18
13         151. Studer Matthias                     60 Kleindöttingen              1:12.58,0     31.00,0   (947)    5.32
51          23. Suter Stefan                        76 Rütihof                       16.54,9      3.43,4   (931)    4.01

Total 135



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.