Badener Limmatlauf, Baden AG - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
62         ---  Gabriel Jlse                        55 Ennetbaden                  1:03.15,8     15.16,3   (176)    8.01
13          34. Gähweiler Charly                    60 Oberentfelden                 54.25,8     12.27,8   (177)    4.08
22          31. Gassler Birgit                      67 Koblenz                     1:18.42,5     27.46,1   (763)    5.59
23           7. Gassner Bentz Cornelia              61 Dielsdorf                   1:01.19,9      6.27,6   (658)    4.39
23          24. Gautschi Franziska                  62 Reinach                     1:06.53,0     12.00,7   (178)    5.05
22           1. Gavin-Schneider Ruth                65 Chesalles-Moudon              50.56,4       -----   (926)    3.52
12         110. Gazzotto Loris                      66 Baden                       1:14.32,5     33.02,7   (659)    5.40
43           7. Gediga Denise                       90 Endingen                      10.01,8      1.53,2   (720)    4.34
44          12. Gediga Désirée                      91 Endingen                       9.36,9      1.29,5   (179)    4.23
62         ---  Gees Maria                          50 Affoltern am Albis          1:14.18,7     26.19,2   (180)    9.25
12           8. Gehrig Roman                        69 Zürich                        47.42,8      6.13,0   (660)    3.37
21           7. Geisseler Andrea                    78 Wauwil                      1:00.27,8     11.10,2   (181)    4.35
61          28. Gerber Monika                       77 Auswil                        22.03,8      7.49,8   (922)    5.14
12          11. Gerber Roger                        70 Biberist                      48.18,3      6.48,5   (766)    3.40
62         ---  Gerber Verena                       56 Biberist                      47.59,5       -----   (184)    6.04
37          25. Gerosa Marco, Baden                 98 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.29,8      1.05,4   (185)    6.28
37          30. Ghitti Paolo, Baden                 99 GYMFIT STV/Kihi Baden          3.49,8      1.25,4   (188)    7.05
23           3. Giedemann Daniela                   61 Untersiggenthal               58.51,8      3.59,5   (988)    4.28
14          54. Giger Otto                          47 Richterswil                 1:02.58,8     15.39,6  (1044)    4.47
23           5. Giles Susan                         63 Turgi                       1:00.44,2      5.51,9   (741)    4.37
72           2. Gino Celeste+Claudia Suter+Markus H ?? Rettung Baden                 19.38,2      2.19,7  (1253)    4.47
12          13. Gisi Martin                         70 Dintikon                      48.42,0      7.12,2   (792)    3.42
13         143. Gisler Urs                          60 Winterthur                  1:10.23,5     28.25,5   (990)    5.21
61          40. Giudici Irène                       52 Schöftland                    23.39,3      9.25,3   (189)    5.37
22          24. Giudici Jacqueline                  74 Schafisheim                 1:16.44,6     25.48,2   (190)    5.50
11           7. Glauser Adrian                      76 Habsburg                      52.04,0      4.16,7   (191)    3.57
14          47. Glauser Ruedi                       45 Brugg                       1:01.54,7     14.35,5   (192)    4.42
37          28. Gleixner Jeremy, Baden              98 STV GYMFIT/Kihi Baden          3.35,4      1.11,0   (193)    6.38
51          31. Gloor Christoph                     89 Hitzkirch                     18.31,4      5.19,9   (953)    4.23
21          17. Gloor Daniela                       77 Seon                        1:12.18,0     23.00,4   (892)    5.29
22          28. Gloor Sylvia                        66 Rombach                     1:17.46,1     26.49,7   (194)    5.54
12          98. Godart Michel                       66 Gontenschwil                1:11.20,7     29.50,9   (996)    5.25
14          75. Godat René                          54 Lostorf                     1:11.08,0     23.48,8   (972)    5.24
21          22. Goldfuss Nadia                      75 Zürich                      1:14.58,8     25.41,2   (956)    5.42
22          37. Gomm Kathryn                        74 Ennetbaden                  1:21.32,2     30.35,8   (661)    6.12
14          55. Graf Armin                          45 Oberrohrdorf                1:03.11,5     15.52,3   (196)    4.48
51          51. Graf Christian                      64 Kölliken                      20.56,6      7.45,1   (197)    4.58
61          23. Graf Franziska                      67 Kölliken                      21.38,0      7.24,0   (198)    5.08
51          11. Graf Rolf                           60 Untersiggenthal               15.18,3      2.06,8   (199)    3.38
51          49. Graf Ruedi                          48 Sissach                       20.48,5      7.37,0   (200)    4.56
22          16. Grasso Maya                         67 Waltenschwil                1:10.17,1     19.20,7   (662)    5.20
11          31. Grau Patrick                        77 Dietikon                    1:04.56,7     17.09,4   (201)    4.56
37           7. Gribi Andreas                       98 Oberrohrdorf                   2.35,9      0.11,5   (202)    4.48
35          12. Gribi Benjamin, Baden               94 STV Baden GYMFIT Jugi         10.26,2      1.59,5   (203)    4.45
51          19. Gribi Peter                         63 Baden                         16.46,1      3.34,6   (204)    3.58
34          12. Gribi Simon                         91 Oberrohrdorf                   9.12,6      1.24,7   (834)    4.12
34           8. Grillo Jonas                        92 Gebenstorf                     8.45,3      0.57,4   (205)    3.59
13           9. Grimm Peter                         58 Untersiggenthal               49.53,9      7.55,9   (206)    3.47
15          20. Gritsch Peter                       37 Nussbaumen b.Baden          1:06.10,7     12.04,6   (207)    5.01
23          35. Grossenbacher Christine             62 Windisch                    1:09.59,8     15.07,5   (873)    5.19
37          32. Grünenfelder Rafael                 99 Fahrweid                       4.00,6      1.36,2   (208)    7.25
14          72. Guéron Marc                         50 Gebenstorf                  1:07.58,6     20.39,4   (847)    5.10
42           6. Guéron Stéphanie                    88 Gebenstorf                    10.16,4      1.52,0   (919)    4.41
47          32. Gugger Alessa, Baden                97 STV GYMFIT/Kihi Baden          4.00,0      1.33,1   (209)    7.24
15          21. Guggisberg Ruedi                    43 Oberwil BL                  1:06.32,9     12.26,8   (210)    5.03
12          40. Gurzeler Valentin, Villmergen       65 LR Wohlen                     55.41,8     14.12,0   (798)    4.14

Total 56



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.