Altstätter Städtlilauf 2004 - nach Ortschaft "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HKF          9. Bechtiger Iris, Wald AR             73 SV Rehetobel                  28.07,3      3.25,8   (116)  
HKF         10. Schulz Patricia                     67 Wald AR                       30.09,9      5.28,4   (110)  
PM          39. Schulz Sandra                       97 Wald AR                        5.16,3      1.00,4  (1243)  
PM          33. Welz Angela                         96 Wald AR                        5.12,3      0.56,4  (1291)  
KB         ---  Welz Nino                           01 Wald AR                        2.32,7      1.37,4    (74)  
HKF          7. Gyr Brigitte, Wald ZH               64 SC Diemberg                   26.50,7      2.09,2   (103)  
S2M         24. Raschle Franz                       58 Waldkirch                     36.15,7      5.40,8   (416)  
Sch1         1. Heller Luca                         94 Waldstatt                      6.56,9       -----  (1911)  
VM          71. Lüthi Hansueli                      53 Waldstatt                     23.59,0      7.21,3  (3373)  
Schi1       65. Neller Livia                        95 Waldstatt                     10.19,3      3.08,5  (1738)  
KB         ---  Tassone Gian-Luca, Walenstadt       99 LR-Walenstadt                  0.57,8      0.02,5  (9336)  
Schi2        1. Tassone Michelle, Walenstadt        92 LR-Walenstadt                  6.58,7       -----  (2136)  
Sch1         4. Tassone Raffaele, Walenstadt        95 LR-Walenstadt                  7.15,7      0.18,8  (1959)  
S1M         13. Gesiot Michael                      65 Walzenhausen                  36.05,5      6.01,4   (218)  
HKF         17. Inauen Cornelia                     60 Walzenhausen                  41.23,9     16.42,4   (102)  
VF          20. Knecht Anita, Walzenhausen          84 BSG Vorderland diä einä       24.08,2      5.37,5  (3206)  
S1F          8. Hüppin Brigitta, Wangen SZ          60 LG GÖRBS                      38.35,6      9.56,8  (1055)  
HKM         36. Hüppin Roland                       80 Wangen SZ                     36.46,8     10.41,8    (34)  
HKM         43. Schättin Roman, Wangen SZ           79 LG GÖRPS                      39.32,1     13.27,1    (35)  
Schi2       36. Stutz Nicole                        93 Wängi                          9.15,0      2.16,3  (2129)  
HKM          9. Kliem Roger, Weinfelden             76 LC Frauenfeld                 27.46,5      1.41,5    (26)  
PM           8. Dal Santo Laura                     96 Werdenberg                     4.40,0      0.24,1  (1211)  
KG         ---  Dal Santo Nicole                    98 Werdenberg                     1.05,0      0.10,9  (9015)  
HKM         27. Gubler Philipp                      81 Werdenberg                    32.04,0      5.59,0    (49)  
Schi3        7. Hohl Sandra, Werdenberg             89 TV Schaan                      7.13,8      0.41,8  (2507)  
KB         ---  Bartholet Dario                     00 Widnau                         1.20,1      0.24,8    (71)  
KB         ---  Bartholet Fabio                     98 Widnau                         1.10,6      0.15,3    (72)  
PK          41. Bartholet Sandro                    96 Widnau                         5.03,3      1.03,3  (1484)  
S3M         10. Becker Manfred                      47 Widnau                        42.00,1     12.08,5   (609)  
PK          11. Belorf Karim                        96 Widnau                         4.28,4      0.28,4  (1402)  
Sch1        23. Bond Ismael                         95 Widnau                         8.14,9      1.18,0  (1961)  
S2M         17. Codoni Daniel                       59 Widnau                        35.03,9      4.29,0   (404)  
KB         ---  Codoni Louis                        98 Widnau                         1.02,7      0.07,4  (9210)  
PK          17. Codoni Noah                         96 Widnau                         4.36,2      0.36,2  (1407)  
Sch1        26. Eugster Ramon                       94 Widnau                         8.19,5      1.22,6  (1963)  
PK          46. Eugster Robin                       97 Widnau                         5.08,4      1.08,4  (1485)  
VM          75. Hanimann Andreas                    57 Widnau                        24.08,7      7.31,0  (3312)  
Schi3       28. Hanimann Barbara                    91 Widnau                         8.24,8      1.52,8  (2505)  
Schi1       56. Hanimann Patricia                   94 Widnau                         9.46,4      2.35,6  (1721)  
Schi2       22. Hanimann Sereina                    92 Widnau                         8.37,9      1.39,2  (2108)  
S2M         18. Mafli Hans, Widnau                  61 MILA-Rheintal                 35.08,0      4.33,1   (415)  
SJog       ---  Mazenauer Rolf                      67 Widnau                         9.06,7      1.02,8  (3740)  
Schi1       38. Peischl Valesca                     94 Widnau                         9.25,3      2.14,5  (8011)  
PK          20. Rüttimann Chris                     97 Widnau                         4.41,3      0.41,3  (1459)  
KG         ---  Rüttimann Fiona                     99 Widnau                         1.08,9      0.14,8  (9084)  
PK          72. Sahli Mario                         97 Widnau                         5.42,4      1.42,4  (1460)  
VM          29. Savoldelli Davide, Widnau           66 Lauftreff Savo                20.00,5      3.22,8  (3327)  
PM          34. Savoldelli Shadia, Widnau           96 Lauftreff Savo                 5.13,0      0.57,1  (1237)  
KG         ---  Savoldelli Sorea                    00 Widnau                         1.09,8      0.15,7  (9056)  
KG         ---  Schmid Bianca                       99 Widnau                         1.12,3      0.18,2  (9095)  
KB         ---  Schmid Sandro                       98 Widnau                         1.01,2      0.05,9  (9284)  
PM          53. Sieber Lara                         96 Widnau                         5.29,1      1.13,2  (1244)  
VF           3. Sieber Petra, Widnau                84 STV Widnau                    19.59,6      1.28,9  (1034)  
S2M         34. Starlinger Alois                    62 Widnau                        46.01,2     15.26,3   (420)  
SJog       ---  Stillebacher Erich                  59 Widnau                        10.39,9      2.36,0  (3758)  
KB         ---  Sturzenegger Ryano                  98 Widnau                         0.56,4      0.01,1  (9252)  
VF          34. Koller Jeanine, Wienacht-Tobel      85 BSG Vorderland diä einä       36.59,9     18.29,2  (3207)  
Sch2        38. Stadler Patrick                     92 Wilen b. Wil                   8.13,8      1.34,5  (2358)  
Schi3       21. Stadler Stefanie                    90 Wilen b. Wil                   8.03,5      1.31,5  (2531)  
VM          59. Hohl Willi                          44 Wittenbach                    22.12,7      5.35,0  (3389)  
VM          35. Wittwer Peter                       54 Wittenbach                    20.30,5      3.52,8  (3339)  
SJogi      ---  Müller Nicole                       78 Wohlen AG                     10.01,7      1.10,7  (3559)  
Sch2         5. Mittelholzer Andreas, Wolfertswil   92 Skirenngruppe Alpin Urnär      6.56,1      0.16,8  (2316)  
HKM         37. Quartier Sven                       70 Wolfhalden                    36.49,3     10.44,3    (23)  
VF          26. Schlegel Martina, Wolfhalden        86 BSG Vorderland                25.14,7      6.44,0  (3214)  
VF          17. Sturzenegger Johanna, Wolfhalden    86 BSG Vorderland                23.58,3      5.27,6  (3217)  
VM          37. Zeitz Christoph, Wolfhalden         87 STV Oberriet-Eichenwies       20.40,0      4.02,3  (3353)  

Total 67



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.