Altstätter Städtlilauf 2004 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jun          3. Storni Raffaele, Sala Capriasca     86 USC Capriaschese              17.33,8      1.00,3  (3110)  
Schi2       27. Aeschbacher Aline                   92 Salez                          8.48,3      1.49,6  (2150)  
SJogi      ---  Gabathuler Corina, Salez            95 Familie Gabathuler            11.35,5      2.44,5  (3511)  
SJog       ---  Gabathuler Ernst, Salez             53 Familie Gabathuler            11.37,3      3.33,4  (3722)  
SJogi      ---  Gabathuler Kathrin, Salez           92 Familie Gabathuler            11.15,1      2.24,1  (3512)  
PM           2. Schönenberger Andrea, Salez         97 Laufgruppe FL-Werdenberg       4.25,5      0.09,6  (1260)  
Schi2        4. Schönenberger Simone, Salez         93 LG Werdenberg                  7.37,6      0.38,9  (2122)  
S1M         17. Roth Markus                         65 Sargans                       39.48,0      9.43,9   (208)  
SJogi      ---  Berger- Hutter Claudia              74 Sarmenstorf                   10.01,5      1.10,5  (3557)  
KG         ---  Berger Dominique                    02 Sarmenstorf                    2.44,8      1.50,7  (9078)  
SJog       ---  Berger Roland                       76 Sarmenstorf                   10.49,5      2.45,6  (3771)  
S2M         30. Locher Urs                          55 Schachen                      39.04,5      8.29,6   (414)  
SJog       ---  Niederer Hansjörg, Schachen         62 MR TV Reute                   10.51,8      2.47,9  (3741)  
Schi1       29. Niederer Chantal, Schachen b. Reute 94 Jugi Reute                     9.06,9      1.56,1  (8013)  
Sch3        31. Niederer Joel, Schachen b. Reute    91 TV Reute                       8.08,0      2.01,8  (2616)  
Sch3        21. Rechsteiner Reto                    89 Schachen b. Reute              7.24,7      1.18,5  (2632)  
VM           5. Schefer Christoph, Schachen b. Reut 80 STV Oberriet-Eichenwies       17.38,0      1.00,3  (3351)  
PM          26. Gächter Majka                       97 Schwanden GL                   5.04,5      0.48,6  (1279)  
VF          13. Gächter Petra                       69 Schwanden GL                  22.45,7      4.15,0  (3228)  
KB         ---  Gächter Djan, Schwändi              98 Donnstig Hüpfer Junioren       1.12,1      0.16,8  (9323)  
PK           4. Gächter Janis, Schwändi             96 Donnschtig-Hüpfer Juniore      4.13,3      0.13,3  (1480)  
S1M          8. Gächter Markus, Schwändi            69 Donnschtighüpfer              32.57,5      2.53,4   (211)  
VM          69. Gächter Miro, Schwändi              94 Donnschtig Hüpfer Juniore     23.27,4      6.49,7  (3360)  
KG         ---  Huder Anina, Schwerzenbach          00 MR Schwerzenbach               1.50,5      0.56,4  (9083)  
Schi1       80. Huder Corina, Schwerzenbach         94 MR Schwerzenbach              11.52,6      4.41,8  (1767)  
PM          63. Huder Florina, Schwerzenbach        96 Mr Schwerzenbach               5.41,6      1.25,7  (1258)  
SJogi      ---  Huder Silvia                        66 Schwerzenbach                 13.20,7      4.29,7  (3571)  
PM          28. Untersander Alice, Schwerzenbach    97 Mädchen Riege Schwerzenba      5.05,6      0.49,7  (1249)  
SJogi      ---  Untersander Claudia, Schwerzenbach  71 DTV Schwerzenbach             13.20,1      4.29,1  (3572)  
KB         ---  Untersander Remo, Schwerzenbach     98 KiTu Schwerzenbach             1.39,4      0.44,1  (9259)  
Sch2        37. Aebi Marc, Sennwald                 93 STV Sennwald                   8.13,1      1.33,8  (2352)  
KB         ---  Aebi Robin                          98 Sennwald                       1.15,0      0.19,7    (76)  
KB         ---  Hermann Andry, Sennwald             01 Jugi Sennwald                  2.07,3      1.12,0  (9223)  
KB         ---  Hermann Luca, Sennwald              98 Jugi Sennwald                  1.18,3      0.23,0  (9224)  
S1M         12. Inhelder Urs, Sennwald              71 STV Sennwald                  35.57,4      5.53,3   (213)  
Schi3       26. Kanga Nadia, Sennwald               91 STV Sennwald                   8.20,0      1.48,0  (2526)  
Schi2       17. Magdika Olivia, Sennwald            93 STV Sennwald                   8.20,2      1.21,5  (2142)  
Schi3       25. Magdika Simone, Sennwald            90 STV Sennwald                   8.14,5      1.42,5  (2527)  
PM          30. Mannhart Iris                       97 Sennwald                       5.09,6      0.53,7  (1297)  
Schi2       18. Mannhart Wim, Sennwald              92 STV Sennwald                   8.20,9      1.22,2  (2144)  
Schi2       11. Santner Elisabeth, Sennwald         92 STV Sennwald                   8.06,8      1.08,1  (2143)  
KB         ---  Tinner Fabian, Sennwald             98 Jugi Sennwald                  1.13,5      0.18,2  (9255)  
KB         ---  Tinner Marc, Sennwald               00 Jugi Sennwald                  2.01,2      1.05,9  (9256)  
S3M          9. Walt Heinrich                       47 Sennwald                      41.20,5     11.28,9   (603)  
Sch3        14. Wohlwend Patrick, Sennwald          90 STV Oberriet-Eichenwies        7.02,1      0.55,9  (2625)  
S2M          1. Dietsche Andreas, Sevelen           64 KTV Kriessern                 30.34,9       -----   (432)  
SJogi      ---  Eugster Anna, Speicher              92 Familie Eugster               11.30,1      2.39,1  (3510)  
Schi2       19. Eugster Anna                        92 Speicher                       8.24,7      1.26,0  (2146)  
SJog       ---  Eugster Martin, Speicher            54 Familie Eugster               11.30,9      3.27,0  (3717)  
VM          43. Brunner Peter                       58 St. Gallen                    21.11,3      4.33,6  (3342)  
HKM         44. Brunner Richard                     76 St. Gallen                    40.37,4     14.32,4    (17)  
HKM         32. Calabria Roman                      74 St. Gallen                    34.54,5      8.49,5    (22)  
SJog       ---  Lüber Walter                        53 St. Gallen                     8.50,6      0.46,7  (3738)  
SJogi      ---  Lüchinger Spohn Margot, St. Gallen  62 Family Spohn                  10.16,5      1.25,5  (3578)  
HKM         34. Mendler Thomas                      80 St. Gallen                    35.36,5      9.31,5    (37)  
VM           1. Pfister Michael                     79 St. Gallen                    16.37,7       -----  (3386)  
S2M         25. Ruppeiner Werner, St. Gallen        61 TV St. Georgen                36.32,4      5.57,5   (434)  
SJogi      ---  Spohn Nina, St. Gallen              92 Family Spohn                  11.44,7      2.53,7  (3579)  
S2M         10. Spohn Tschösi                       55 St. Gallen                    32.36,9      2.02,0   (419)  
VM          81. Stricker Albert                     23 St. Gallen                    26.07,9      9.30,2  (3333)  
VM          73. Trütsch Hanspeter, St. Gallen       53 LG St. Georgen                24.03,8      7.26,1  (3381)  
PM          86. Weber Joel                          97 St. Gallen                     7.25,5      3.09,6  (1294)  
SJogi      ---  Schaefe Anna                        63 St. Margrethen SG             10.55,6      2.04,6  (3564)  
KG         ---  Schaefe Naemi                       98 St. Margrethen SG              1.10,6      0.16,5  (9094)  
KB         ---  Tribelhorn Fabrice                  01 St. Margrethen SG              2.03,0      1.07,7  (9257)  
KB         ---  Tribelhorn Morice                   98 St. Margrethen SG              1.35,8      0.40,5  (9258)  
SJog       ---  Wehrli Ramon                        88 St. Margrethen SG              8.08,8      0.04,9  (3763)  
VF           9. Wehrli Sibylla                      61 St. Margrethen SG             21.50,8      3.20,1  (3549)  
Schi3       30. Schär Angelina                      90 Staad SG                       8.26,6      1.54,6  (2514)  
PM          72. Schlegel Vanessa                    97 Staad SG                       6.01,8      1.45,9  (1280)  
S2M         28. Stump Christian                     60 Staad SG                      38.49,9      8.15,0   (421)  
Schi3       33. Stump Manuela                       90 Staad SG                       8.37,9      2.05,9  (2515)  
Sch2        42. Stump Michael                       93 Staad SG                       8.23,2      1.43,9  (2324)  
Sch1        43. Stump Timo                          95 Staad SG                       8.52,3      1.55,4  (1937)  
Schi3       34. Triet Ramona                        90 Staad SG                       8.52,5      2.20,5  (2516)  
KB         ---  Keller Marvin                       01 Steg im Tösstal                2.05,5      1.10,2  (9331)  
KB         ---  Keller Mike                         98 Steg im Tösstal                1.26,6      0.31,3  (9330)  
PK          23. Hollenstein Luca                    97 Stein SG                       4.45,0      0.45,0  (1420)  
KB         ---  Hollenstein Nico                    99 Stein SG                       1.20,6      0.25,3  (9225)  
VM          40. Hollenstein Ronnie                  72 Stein SG                      20.55,4      4.17,7  (3315)  
Schi1       24. Stadelmann Christina                94 Steinach                       8.53,3      1.42,5  (8016)  

Total 81



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.