Altstätter Städtlilauf 2004 - nach Ortschaft "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S2M          8. Leuzinger Urs, Räterschen           64 Sportclub IWC                 32.16,1      1.41,2   (412)  
KB         ---  Boettcher Jan                       00 Rebstein                       2.23,6      1.28,3  (9324)  
SJog       ---  Brunner Heinz, Rebstein             52 Biene Flitzer 1               10.34,6      2.30,7  (3705)  
SJog       ---  Büchel Daniel, Rebstein             88 Familie Büchel                 9.12,2      1.08,3  (3772)  
SJog       ---  Büchel Marco, Rebstein              90 Familie Büchel                10.02,9      1.59,0  (3706)  
SJog       ---  Büchel Martin, Rebstein             59 Familie Büchel                 9.47,6      1.43,7  (3778)  
SJog       ---  Büchel Philipp, Rebstein            93 Familie Büchel                10.31,8      2.27,9  (3707)  
KB         ---  Ebneter Marvin                      00 Rebstein                       2.25,4      1.30,1  (9275)  
VM           6. Fischli Daniel, Rebstein            80 TV Rebstein                   17.47,6      1.09,9  (3372)  
Jun          7. Fischli Patrick, Rebstein           87 TV Rebstein                   19.10,2      2.36,7  (3107)  
KG         ---  Graf Corinne                        00 Rebstein                       2.37,3      1.43,2  (9121)  
Walking    ---  Gries Christine, Rebstein           63 Allez Hop 1                   19.39,0      0.01,5  (3904)  
SJog       ---  Jäger Armin, Rebstein               68 Familie Jäger                 15.23,7      7.19,8  (3731)  
Schi1       74. Jäger Debora                        95 Rebstein                      11.05,7      3.54,9  (1725)  
SJogi      ---  Jäger Melanie, Rebstein             98 Familie Jäger                 15.22,9      6.31,9  (3518)  
Sch1        47. Jäger Nikolaus                      94 Rebstein                       9.06,3      2.09,4  (1915)  
Sch1        40. Kammerlander Eric, Rebstein         95 TV Rebstein                    8.46,8      1.49,9  (1954)  
KG         ---  Köppel Rahel, Rebstein              98 TV Rebstein                    0.56,7      0.02,6  (9034)  
PK          30. Kotthoff Christopher                97 Rebstein                       4.52,4      0.52,4  (1426)  
KG         ---  Kotthoff Lea                        99 Rebstein                       1.06,0      0.11,9  (9035)  
KG         ---  Kuratli Julia                       01 Rebstein                       1.58,4      1.04,3  (9135)  
KG         ---  Langenegger Vivienne                01 Rebstein                       2.00,1      1.06,0  (9146)  
KB         ---  Meli Mike                           98 Rebstein                       1.06,8      0.11,5  (9337)  
Schi1       44. Mitter Jessica                      95 Rebstein                       9.33,0      2.22,2  (8009)  
VF          19. Mitter Manuela                      69 Rebstein                      24.02,1      5.31,4  (1035)  
KG         ---  Mitter Melanie                      99 Rebstein                       1.41,8      0.47,7  (3230)  
KG         ---  Mlodischewski Sarah                 00 Rebstein                       1.56,5      1.02,4  (9103)  
HKF         15. Quauka Carmen                       82 Rebstein                      39.50,0     15.08,5   (108)  
HKM         42. Quauka Daniel                       80 Rebstein                      39.30,6     13.25,6    (21)  
KB         ---  Schachtler Adrian                   99 Rebstein                       1.10,2      0.14,9  (9339)  
Walking    ---  Schmidheiny Alice, Rebstein         ?? Allez Hop 3                   22.52,3      3.14,8  (3909)  
KG         ---  Stieger Denise, Rebstein            98 KiTu-Rebstein                  1.12,0      0.17,9  (9067)  
KB         ---  Sutter Alessandro                   99 Rebstein                       1.30,9      0.35,6  (9253)  
PM          64. Sutter Sari                         97 Rebstein                       5.42,4      1.26,5  (1248)  
Sch2        50. Thür Marco                          93 Rebstein                       8.54,2      2.14,9  (2343)  
HKF         18. Thür Sandra                         74 Rebstein                      41.24,9     16.43,4  (3226)  
KB         ---  Thurnheer Dennis                    98 Rebstein                       0.58,5      0.03,2  (9254)  
KB         ---  Ulsamer Tobias                      01 Rebstein                       2.07,0      1.11,7  (9308)  
KG         ---  van Den Hoogen Isabel               98 Rebstein                       1.23,0      0.28,9  (9070)  
S2M         11. Bänziger Peter, Rehetobel           59 SV Rehetobel                  32.44,7      2.09,8   (426)  
Sch2        30. Bänziger Sandro                     93 Rehetobel                      7.56,4      1.17,1  (2331)  
S1M          4. Kern Hans, Rehetobel                65 SV Rehetobel                  31.02,6      0.58,5   (205)  
VF          15. Kern Irene                          63 Rehetobel                     23.14,5      4.43,8  (3205)  
VM          62. Eugster Philipp, Reute AR           78 TV Reute                      22.33,7      5.56,0  (3308)  
VM          19. Eugster Thomas, Reute AR            80 TV Reute                      18.47,3      2.09,6  (3309)  
Sch1        49. Kovacs Gabor, Reute AR              94 TV Reute                       9.16,8      2.19,9  (1427)  
Schi1       67. Mösli Julia, Reute AR               95 TV Reute                      10.25,3      3.14,5  (1736)  
VM          52. Schmid Marc, Reute AR               76 TV Reute                      21.39,9      5.02,2  (3329)  
Sch1        19. Sturzenegger Angelo, Reute AR       94 TV Reute                       8.09,7      1.12,8  (1938)  
Sch2        40. Sturzenegger Howard, Reute AR       92 TV Reute                       8.16,4      1.37,1  (2348)  
PK           3. Sturzenegger Ralph, Reute AR        96 TV Reute                       4.11,9      0.11,9  (1447)  
S3M          6. Merk Erwin                          52 Romanshorn                    36.10,4      6.18,8   (612)  
VM          50. Broekstra Daniel                    78 Rorschach                     21.33,7      4.56,0  (3304)  
Sch1        56. Di Pane Benjamin, Rorschacherberg   95 FC Rorschacherberg             9.39,5      2.42,6  (1965)  
VM          41. Di Pane Filippo, Rorschacherberg    63 Lauftreff Bitsel              21.01,8      4.24,1  (3365)  
Sch1        51. Di Pane Sandro                      94 Rorschacherberg                9.19,3      2.22,4  (1964)  
SJogi      ---  Dietsche Sonja                      78 Rorschacherberg               11.38,6      2.47,6  (3506)  
VM          11. Lahcen Oussaadane                   68 Rorschacherberg               18.25,3      1.47,6  (3320)  
VM          20. Spiak Michael                       83 Rorschacherberg               19.01,9      2.24,2  (3383)  
S2M         13. Kappeler Xaver                      56 Rossrüti                      33.10,2      2.35,3   (435)  
S1F          4. Ebneter Rina, Ruethi                55 Mila                          33.09,4      4.30,6  (1051)  
SJogi      ---  Heeb Martina, Ruethi                87 STV Rüthi                     10.28,7      1.37,7  (3569)  
VM          60. Mattle Markus, Ruethi               67 KTV Oberriet                  22.19,0      5.41,3  (3379)  
VM          12. Wenk Markus, Ruethi (Rheintal)      80 KTV Oberriet                  18.26,3      1.48,6  (3338)  
Schi3        5. Frutiger Andrea, Rüfenacht BE       91 GGB                            7.08,2      0.36,2  (2537)  
S1F          1. Frutiger Lisa                       63 Rüfenacht BE                  28.38,8       -----  (1054)  
HKM         14. Gerber Markus, Rüfenacht BE         60 GG Bern                       28.28,0      2.23,0     (6)  
HKM         29. Vorburger Patrick                   75 Ruggell                       32.31,4      6.26,4    (39)  
KG         ---  Wild Désirée                        00 Rüschlikon                     2.26,4      1.32,3  (9073)  
PK          64. Wild Philip                         97 Rüschlikon                     5.30,1      1.30,1  (1452)  
HKM          2. Kulkov Oleg                         78 Russland                      26.51,7      0.46,7    (16)  
VM          44. Kobler Reiner, Rüthi                81 STV Rüthi                     21.16,3      4.38,6  (3368)  
Schi1       48. Büchel Tamara, Rüthi (Rheintal)     95 STV Rüthi                      9.40,2      2.29,4  (1709)  
PM          47. Gächter Amina, Rüthi (Rheintal)     96 STV Rüthi                      5.25,4      1.09,5  (1217)  
KB         ---  Kobler Stephan, Rüthi (Rheintal)    98 STV Rüthi                      1.40,5      0.45,2  (9230)  
PK          31. Neuhold Manuel, Rüthi (Rheintal)    97 STV Rüthi                      4.53,0      0.53,0  (1433)  
PK          68. Schneider Florian, Rüthi (Rheintal) 97 STV Rüthi                      5.37,9      1.37,9  (1444)  
Sch3        30. Stark Björn, Rüthi (Rheintal)       91 STV Rüthi                      8.04,0      1.57,8  (2623)  
KG         ---  Bekhtari Salua                      98 Rüthi SG                       1.30,2      0.36,1  (9149)  
PK          47. Büchel Alexander, Rüthi SG          96 STV Rüthi                      5.10,4      1.10,4  (1404)  
VM          54. Geisser Jakob, Rüthi SG             49 TV Rüthi                      21.45,7      5.08,0  (3378)  
VM          63. Geisser Manuel, Rüthi SG            77 TV Rüthi                      22.36,5      5.58,8  (3377)  
PK          76. Göldi Lukas, Rüthi SG               97 STV Rüthi                      5.44,3      1.44,3  (1414)  
KB         ---  Hagmann Dionys                      00 Rüthi SG                       1.47,2      0.51,9  (9303)  
PM          84. Hagmann Xenia                       97 Rüthi SG                       7.11,8      2.55,9  (1274)  
VM          28. Heeb Reto, Rüthi SG                 86 TV Rüthi                      19.55,9      3.18,2  (3380)  
KB         ---  Hofstetter Aaron                    99 Rüthi SG                       1.54,5      0.59,2  (9325)  
Sch1        17. Kobler Sandro, Rüthi SG             94 STV Rüthi                      8.08,1      1.11,2  (1919)  
PM          18. Loher Olivia, Rüthi SG              96 STV Rüthi                      4.56,2      0.40,3  (1229)  
KB         ---  Loher Ramon                         98 Rüthi SG                       1.04,5      0.09,2  (9278)  
Schi1       69. Marti Ramona, Rüthi SG              94 STV Rüthi                     10.45,9      3.35,1  (1768)  
Schi1       26. Marti Rebecca, Rüthi SG             94 STV Rüthi                      9.02,1      1.51,3  (1769)  
KG         ---  Mattle Alina                        98 Rüthi SG                       1.26,8      0.32,7  (9148)  
Schi2       15. Mattle Anna-Selina, Rüthi SG        92 KTV Oberriet                   8.15,4      1.16,7  (2116)  
KB         ---  Mattle Curdin                       00 Rüthi SG                       1.50,5      0.55,2    (75)  
Sch3         2. Mattle Joel, Rüthi SG               89 KTV Oberriet                   6.13,3      0.07,1  (2613)  
Schi1       16. Mattle Rahel, Rüthi SG              94 KTV Oberriet                   8.41,7      1.30,9  (1734)  
PM          58. Schneider Sarah, Rüthi SG           96 STV Rüthi                      5.36,8      1.20,9  (1242)  
Schi2       39. Schwarzhans Belinda, Rüthi SG       92 STV Rüthi                      9.48,7      2.50,0  (2124)  
SJog       ---  Schwarzhans Marc, Rüthi SG          87 STV Rüthi                     10.48,3      2.44,4  (3790)  
KG         ---  Steiner Aline                       02 Rüthi SG                       3.03,4      2.09,3  (9118)  
Sch2        13. Weder Benjamin, Rüthi SG            92 STV Rüthi                      7.18,5      0.39,2  (2326)  

Total 102



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.