35. Engadin Skimarathon 2003 - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name und Vorname       Jg Land/Ort                    Zeit   Rückstand    Stnr     km/h
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
02        1678. Badertscher René       44 Gächlingen             2:20.23,2     41.12,2 (20035)   18,033
05         810. Gull Mike              73 Gachnang               3:07.35,9   1:03.38,0 (51561)   13,495
05        1259. Schär Richard          29 Gais                   3:27.17,2   1:23.19,3 (52352)   12,213
05         583. Baldinger Roger        74 Galgenen               2:56.58,9     53.01,0 (51008)   14,304
09           8. Diethelm Hans Sen.     44 Galgenen               2:13.55,9     20.09,9  (7010)      ---
05         374. Elmer Peter            75 Galgenen               2:47.49,8     43.51,9 (51338)   15,084
02        1466. Hegner Armin           39 Galgenen               2:13.43,8     34.32,8 (20248)   18,931
02        1395. Schär Rolf             52 Galgenen               2:12.18,1     33.07,1 (20478)   19,135
04         547. Hunziker Roland        50 Gallenkirch            2:41.51,2     37.41,6 (41264)   15,641
03        1352. Frei Marcel            41 Gampel                 2:31.55,5     41.28,3 (30226)   16,664
01         244. Hildbrand Benno        64 Gampel                 1:43.10,2     14.09,1   (463)   24,539
04        1282. Burkhardt Dominique    74 Gampelen               3:03.00,4     58.50,8 (40960)   13,833
15         489. Probst Pamela          77 Gampelen               3:53.29,5   1:32.35,5  (5735)   10,842
05        2509. Roth Gerhard           80 Gampelen               4:48.54,1   2:44.56,2 (50658)    8,763
05        2642. Zobrist Alexander      73 Gampelen               5:19.48,4   3:15.50,5 (50924)    7,916
05         763. Duerr Walter           47 Gams                   3:05.10,7   1:01.12,8 (51313)   13,671
03        1242. Eggenberger Frank      76 Gams                   2:30.10,2     39.43,0 (31100)   16,858
04         517. Hutter Bruno           61 Gams                   2:41.15,3     37.05,7 (40325)   15,699
15         263. Hutter Irma            61 Gams                   3:24.43,9   1:03.49,9  (5111)   12,365
04         225. Lenherr Gregor         74 Gams                   2:32.18,7     28.09,1 (42065)   16,621
05         572. Lenherr Marcel         70 Gams                   2:56.19,3     52.21,4 (51926)   14,358
14         322. Scherrer Regula        75 Gams                   3:07.21,9     50.57,9  (4414)   13,512
03         309. Scherrer Roland        69 Gams                   2:11.21,9     20.54,7 (31808)   19,272
02        1296. Amherd Ewald           72 Gamsen                 2:10.20,6     31.09,6 (20019)   19,423
02        1385. Stäuble Viktor         62 Gansingen              2:12.08,3     32.57,3 (21565)   19,159
04        1302. Baumann Clemens        83 Gattikon               3:03.41,5     59.31,9 (41949)   13,782
02         470. Baumann Heinz          49 Gattikon               1:57.01,0     17.50,0 (20690)   21,635
04        1721. Brönnimann Andreas     70 Gattikon               3:22.32,0   1:18.22,4 (42122)   12,500
03        1160. Frommelt Dominik       74 Gattikon               2:28.26,1     37.58,9 (31174)   17,055
04         176. Graf Walter            49 Gattikon               2:30.12,5     26.02,9 (41167)   16,854
03        1803. Küttel Roman           65 Gattikon               2:42.13,9     51.46,7 (31459)   15,605
03         209. Müller Alfred          43 Gattikon               2:08.27,4     18.00,2 (30515)   19,708
04        1264. Natter Roger           82 Gattikon               3:02.09,7     58.00,1 (41993)   13,898
05         789. Unteregger Jürg        73 Gattikon               3:06.22,9   1:02.25,0 (50833)   13,583
05        1662. Vorburger Rolf         72 Gattikon               3:45.29,0   1:41.31,1 (50853)   11,227
04        1433. Wey Peter              67 Gattikon               3:08.30,1   1:04.20,5 (40773)   13,430
02         728. Baumgartner Roland     72 Gebenstorf             2:01.24,1     22.13,1 (20695)   20,853
02         305. Buck Sepp              55 Gebenstorf             1:53.43,8     14.32,8 (20778)   22,260
04           7. Killer Reto            75 Gebenstorf             2:10.06,0      5.56,4 (41335)   19,459
05        1034. Gisin Philipp          75 Gelterkinden           3:17.52,9   1:13.55,0 (51507)   12,794
02         932. Laube Dani             64 Gelterkinden           2:04.46,3     25.35,3 (21206)   20,290
03        1534. Laube Roland           55 Gelterkinden           2:35.54,3     45.27,1 (30444)   16,238
14         281. Oldani Lotti           54 Gelterkinden           3:02.10,1     45.46,1  (4371)   13,897
14         200. Oldani Sandra          78 Gelterkinden           2:53.45,3     37.21,3  (4372)   14,570
04         453. Schweizer Hans         49 Gelterkinden           2:38.48,2     34.38,6 (41722)   15,942
04         270. Schweizer Marc         81 Gelterkinden           2:33.35,4     29.25,8 (41723)   16,483
14         547. Caduff Gelgia-Julie    77 Gempen                 4:12.56,6   1:56.32,6  (4498)   10,008
05        1570. Caduff Roman           46 Gempen                 3:41.18,7   1:37.20,8 (52833)   11,439
14         564. Grossmann Margreth     60 Gempen                 5:01.29,2   2:45.05,2  (4508)    8,397
05        2456. Grüring Johannes       53 Gempen                 4:42.47,5   2:38.49,6 (51551)    8,952
15         564. Grüring Ruth           56 Gempen                 4:04.41,4   1:43.47,4  (5084)   10,346
02         819. Lehmann Heinz          47 Gempen                 2:02.47,5     23.36,5 (20350)   20,617
15         656. Werder Monique         57 Gempen                 4:27.30,4   2:06.36,4  (5898)    9,464
05        1272. Davies Julian          60 Geneva                 3:27.43,6   1:23.45,7 (50164)   12,187
15         116. Barthe Céline          73 Genève                 3:07.04,1     46.10,1  (5298)   13,533
15         248. Bernardi Elisabeth     51 Genève                 3:23.20,7   1:02.26,7  (5019)   12,450
05         642. Berthoud Christophe    68 Genève                 2:59.46,4     55.48,5 (50066)   14,082
03        1553. Bösch Erich            50 Genève                 2:36.18,8     45.51,6 (30095)   16,196
01         504. Bösch Marc             81 Genève                 2:13.52,9     44.51,8   (607)   18,909
05         620. Bourquin Vincent       72 Genève                 2:58.45,4     54.47,5 (50101)   14,162
05        2210. Burgisser Roland       47 Genève                 4:20.08,5   2:16.10,6 (51175)    9,732
15         789. Christensen Johanna    72 Genève                 5:24.27,1   3:03.33,1  (5370)    7,803
03        1153. Dunand Bruno           50 Genève                 2:28.13,2     37.46,0 (30170)   17,080
05        1385. Falciola Jean-Claude   43 Genève                 3:32.44,7   1:28.46,8 (51369)   11,900
15         644. Francolini Donatella   43 Genève                 4:24.12,7   2:03.18,7  (5066)    9,582
05        1470. Francolini Emilio      44 Genève                 3:36.22,9   1:32.25,0 (50238)   11,700
15         804. Helg Béatrice          56 Genève                 5:35.31,7   3:14.37,7  (5533)    7,545
05        2629. Jolliet Philippe       56 Genève                 5:13.13,0   3:09.15,1 (51748)    8,082
03        1630. Lerch Hansrudolf       40 Genève                 2:38.12,1     47.44,9 (31482)   16,002
04        1256. Marzari Basilio        41 Genève                 3:02.03,5     57.53,9 (40433)   13,905
15         442. Masson Elisabeth       66 Genève                 3:47.15,4   1:26.21,4  (5662)   11,140
05        1210. Masson Thierry         64 Genève                 3:25.39,7   1:21.41,8 (52009)   12,310
05         569. Noseda Mattia          75 Genève                 2:56.14,1     52.16,2 (52903)   14,365
02        1232. Poncet Nicolas         55 Genève                 2:09.25,6     30.14,6 (21374)   19,560
15         565. Regli Cornelia         70 Genève                 4:04.59,3   1:44.05,3  (5742)   10,333
03         524. Regli Thomas           71 Genève                 2:16.39,6     26.12,4 (30601)   18,525
03         784. Roulet Jean Remy       60 Genève                 2:21.10,8     30.43,6 (30627)   17,932
04         999. Schaldenbrandt Jean-Ja 55 Genève                 2:54.08,0     49.58,4 (40591)   14,538
04        1445. Schauwecker Iwan       80 Genève                 3:08.47,0   1:04.37,4 (41662)   13,410
05        2170. Simone Vincent         68 Genève                 4:17.24,2   2:13.26,3 (52472)    9,835
05        2119. Spinedi Patrick        68 Genève                 4:11.48,8   2:07.50,9 (52497)   10,053
14         189. Szorc Ania             43 Genève                 2:52.54,0     36.30,0  (4449)   14,642
04        1946. Taylor Guillaume       65 Genève                 4:54.46,6   2:50.37,0 (40701)    8,588
03        2012. Tissot François        61 Genève                 2:51.03,1   1:00.35,9 (31949)   14,800
02        1206. Velikanov Michail      69 Genève                 2:08.56,7     29.45,7 (21860)   19,633
05        1177. Wong Alex              66 Genève                 3:24.04,3   1:20.06,4 (52753)   12,405
05         830. Baumgartner Daniel     67 Genolier               3:08.29,7   1:04.31,8 (50053)   13,431
15         648. Baumgartner Stephanie  69 Genolier               4:25.20,5   2:04.26,5  (5013)    9,541
11           5. Guisolan Emilie        81 Genthod                1:44.21,4      3.25,3    (76)   24,260
03        1831. Egger Urs              60 Gerlafingen            2:42.56,0     52.28,8 (31102)   15,538
04         522. Huber Ramon            65 Gerlikon               2:41.21,3     37.11,7 (41256)   15,690
04         164. Geiger Raphael         72 Geroldswil             2:29.25,4     25.15,8 (40235)   16,943
02         379. Koller Ferdi           57 Geroldswil             1:55.22,8     16.11,8 (21167)   21,942
03        1570. Lehmann Peter          60 Geroldswil             2:36.44,1     46.16,9 (31476)   16,152
04         425. Scherer Benedikt       66 Geroldswil             2:38.07,9     33.58,3 (40602)   16,010
05        2470. Schmid Hans-Ruedi      34 Geroldswil             4:43.59,2   2:40.01,3 (50701)    8,914
04         976. Sieber Roman           66 Geroldswil             2:53.46,2     49.36,6 (41740)   14,569
03         318. Foresti Daniele        68 Gerra-Piano/Cugnasco   2:11.33,4     21.06,2 (30221)   19,244
02         915. Lauber Gabriel         60 Geschinen              2:04.32,6     25.21,6 (21207)   20,327
01          27. Müller Sebastian       84 Geschinen              1:35.38,5      6.37,4   (935)   26,470
05         131. Renggli Beat           75 Geuensee               2:33.52,5     29.54,6 (52249)   16,452
04        1469. Rothenbühler Ernst Dr. 43 Geuensee               3:09.47,6   1:05.38,0 (40573)   13,339
04         219. Jakob Olivier          79 Gibswil-Ried           2:32.13,5     28.03,9 (40336)   16,631
13         298. Kunz Maya              53 Gibswil-Ried           2:54.09,8     50.20,5  (3196)   14,536
01          47. Manser Andreas         66 Gibswil-Ried           1:36.17,9      7.16,8   (949)   26,290
04          59. Bucher Ruedi           49 Giffers                2:22.08,5     17.58,9 (40952)   17,811
05         459. Boschung Patrick       80 Gilly                  2:51.47,6     47.49,7 (51122)   14,736
05        1234. Mellet Denis           51 Gingins                3:26.38,4   1:22.40,5 (52047)   12,251
02        1401. Robertini Raffaello    49 Giornico               2:12.23,6     33.12,6 (21419)   19,122
03         557. Hochreuter Thomas      55 Gipf-Oberfrick         2:17.16,2     26.49,0 (31317)   18,443
03        2047. Zehnder Christoph      69 Gipf-Oberfrick         2:54.08,5   1:03.41,3 (32077)   14,538
04        1525. Zehnder Rolf           39 Gipf-Oberfrick         3:11.43,6   1:07.34,0 (40791)   13,204
04        1463. Sprecher Matthias      73 Gippingen              3:09.35,6   1:05.26,0 (41762)   13,353
05        1467. Albert Oskar           37 Gisikon                3:36.14,8   1:32.16,9 (50022)   11,707
13         256. Bucher Irene           69 Gisikon                2:43.19,3     39.30,0  (3118)   15,501
02        1134. Rütter Josef           68 Gisikon                2:07.35,4     28.24,4 (20470)   19,842
05         447. Abächerli Andreas      85 Giswil                 2:51.24,5     47.26,6 (50940)   14,769
05        1759. Abächerli Florian      82 Giswil                 3:49.44,7   1:45.46,8 (50941)   11,019
03         367. Abächerli Gebhard      65 Giswil                 2:13.05,3     22.38,1 (32170)   19,022
05        1760. Amgarten André         82 Giswil                 3:49.46,8   1:45.48,9 (50969)   11,017
00          24. Berchtold Dominik      76 Giswil                 1:28.43,7      0.42,8   (307)   28,533
05        1482. Berchtold Roland       69 Giswil                 3:36.54,2   1:32.56,3 (51053)   11,672
02         785. Britschgi Alois        69 Giswil                 2:02.24,5     23.13,5 (20763)   20,682
05         918. Felder Philippe        80 Giswil                 3:13.07,0   1:09.09,1 (51385)   13,109
15         611. Fischer Frauke         78 Giswil                 4:14.32,1   1:53.38,1  (5065)    9,946
05         502. Imfeld Christian       72 Giswil                 2:53.59,7     50.01,8 (51709)   14,550
02         907. Kiser Sepp             63 Giswil                 2:04.21,3     25.10,3 (21783)   20,358
12          21. Müller Sandra          75 Giswil                 1:55.38,3     11.44,0  (2017)   21,893
02         304. Studer Gregor          79 Giswil                 1:53.43,4     14.32,4 (21582)   22,261
01         236. Zumstein Hugo          72 Giswil                 1:42.56,4     13.55,3   (567)   24,593
14         199. Rossi Rosalba          82 Giubiasco              2:53.44,6     37.20,6  (4402)   14,571
05          81. Battistel Fabrice      75 Gland                  2:27.38,8     23.40,9 (51028)   17,147
05        1954. Burri Werner           46 Gland                  3:59.27,3   1:55.29,4 (51182)   10,572
05         707. Morellon Bernard       49 Gland                  3:02.47,7     58.49,8 (53113)   13,849
03        2109. Acker Herbert          60 Glarus                 4:50.50,5   3:00.23,3 (32198)    8,704
15         636. Acker Patricia         66 Glarus                 4:20.48,3   1:59.54,3  (5948)    9,707
04          70. Dürst Daniel           77 Glarus                 2:22.53,5     18.43,9 (40153)   17,717
05        2063. Frey Willi             36 Glarus                 4:07.08,4   2:03.10,5 (51439)   10,243
15         313. Hadorn Fabia           78 Glarus                 3:31.40,4   1:10.46,4  (5507)   11,960
12          96. Küng Helena            58 Glarus                 2:13.54,1     29.59,8  (2085)   18,907
01         419. Küng Paul              56 Glarus                 1:48.19,8     19.18,7   (720)   23,370
12          18. Küng Petra             85 Glarus                 1:55.08,7     11.14,4  (2086)   21,987
13          93. Salvadori Bea          60 Glarus                 2:23.57,2     20.07,9  (3259)   17,586
03        1746. Salvadori Walter       58 Glarus                 2:40.37,5     50.10,3 (31781)   15,761
05         530. Schifferle Marco       75 Glarus                 2:54.59,1     51.01,2 (52370)   14,468
05         611. Schönfelder René       61 Glarus                 2:58.20,4     54.22,5 (52411)   14,195
02        1562. Stüssi Ernst           41 Glarus                 2:15.55,5     36.44,5 (21584)   18,625
03         758. Vieli Lorenz           36 Glarus                 2:20.37,6     30.10,4 (31981)   18,002
01         387. Vogel Bruno            59 Glarus                 1:47.21,3     18.20,2   (834)   23,582
03         483. Vogel Fred             33 Glarus                 2:15.42,0     25.14,8 (30004)   18,656
02        1717. Vogt Paul              37 Glarus                 2:22.29,1     43.18,1 (21647)   17,768
02        1652. Koller Felix           55 Glattbrugg             2:18.54,5     39.43,5 (21166)   18,225
05        1805. Lutz Peter             51 Glattfelden            3:51.53,6   1:47.55,7 (50474)   10,917
03        1854. Meier Fritz            45 Glattfelden            2:43.57,8     53.30,6 (31559)   15,440
03        1646. Garbely Georg          42 Glis                   2:38.27,8     48.00,6 (31183)   15,976
04        1148. Imesch Fredy           52 Glis                   2:58.25,5     54.15,9 (40327)   14,189
05         302. Tscherry Tony          48 Glis                   2:43.51,3     39.53,4 (52617)   15,450
03         708. Wirthner Gerhard       53 Glis                   2:19.51,1     29.23,9 (32059)   18,102
05         383. Carlen Christian       69 Gluringen              2:48.26,9     44.29,0 (51206)   15,029
04         249. Carlen Hans            60 Gluringen              2:33.03,5     28.53,9 (40968)   16,540
05         846. Michlig Peter          61 Gluringen              3:09.01,2   1:05.03,3 (50530)   13,393
05         306. Hagen Rolf             70 Gluringen/VS           2:43.56,6     39.58,7 (51580)   15,442
15         469. Dürig Gabriele         60 Gockhausen             3:50.25,7   1:29.31,7  (5396)   10,986
03        1647. Dürig Martin           58 Gockhausen             2:38.28,2     48.01,0 (31089)   15,975
02        1468. Ghisla Renzo           48 Goldach                2:13.44,6     34.33,6 (20984)   18,929
03        1114. Pitsch Harald          67 Goldach                2:27.32,5     37.05,3 (30585)   17,159
04        1800. Schmid Paul            34 Goldach                3:31.18,2   1:27.08,6 (41690)   11,981
05        1947. Seitz Philipp          80 Goldach                3:58.56,4   1:54.58,5 (52442)   10,595
04         413. Häderli Fredi          59 Goldingen              2:37.41,4     33.31,8 (40281)   16,054
02        1406. Sutter Ernst           56 Goldingen              2:12.27,1     33.16,1 (21587)   19,114
03        1158. Wenger Christian       71 Goldingen              2:28.23,6     37.56,4 (32024)   17,060
01         393. Graber Paul            44 Goldiwil               1:47.27,1     18.26,0   (669)   23,561
05        2073. Ninck Martin           44 Goldswil b. Interlak   4:08.03,2   2:04.05,3 (52975)   10,206
15         511. Feldkamp Gerda         63 Gommiswald             3:57.08,6   1:36.14,6  (5422)   10,675
03        1120. Oberholzer Adelrich    59 Gommiswald             2:27.37,2     37.10,0 (30558)   17,150
12          68. Oberholzer Edith       63 Gommiswald             2:05.29,4     21.35,1  (2019)   20,174
02         395. Fässler Lorenz         72 Gonten                 1:55.40,2     16.29,2 (20167)   21,887
03        1310. Fässler Urban          68 Gonten                 2:31.13,4     40.46,2 (31128)   16,741
02         161. Keller Franz           68 Gonten                 1:51.03,0     11.52,0 (21781)   22,797
04        1551. Neff Erich             68 Gonten                 3:12.47,6   1:08.38,0 (40488)   13,131
03        1643. Rusch Bruno            70 Gonten                 2:38.23,1     47.55,9 (31771)   15,984
02         223. Signer Thomas          72 Gonten                 1:52.11,9     13.00,9 (20534)   22,564
04         831. Zürcher Adrian         72 Gonten                 2:49.58,6     45.49,0 (41944)   14,894
04          78. Nori Antonio           63 Gorgier                2:23.32,5     19.22,9 (40500)   17,637
15         167. Nori Deborah           59 Gorgier                3:13.59,4     53.05,4  (5176)   13,050
02         326. Lanz Daniel            66 Göslikon               1:54.17,8     15.06,8 (21202)   22,150
01         346. Kling Roman            70 Gossau                 1:45.58,9     16.57,8   (477)   23,888
05        1334. Stutz Harry            57 Gossau                 3:30.40,8   1:26.42,9 (50792)   12,016
04         100. Zimmermann Jonas       83 Gossau                 2:25.08,5     20.58,9 (42051)   17,442
03        1785. Ammann Patrick         71 Gossau SG              2:41.41,0     51.13,8 (30852)   15,658
03         463. Büsser Claudio         76 Gossau SG              2:15.20,2     24.53,0 (30127)   18,706
14          85. Fisch Heidi            63 Gossau SG              2:39.33,5     23.09,5  (4239)   15,866
02         437. Fisch Markus           61 Gossau SG              1:56.26,8     17.15,8 (20913)   21,741
02        1470. Gantenbein Walter      38 Gossau SG              2:13.47,4     34.36,4 (20963)   18,922
02         694. Helfenberger Andreas   58 Gossau SG              2:00.53,8     21.42,8 (20252)   20,941
05        2215. Hiltebrand Bruno       45 Gossau SG              4:20.23,1   2:16.25,2 (50333)    9,722
02         795. Ledergerber Erwin      55 Gossau SG              2:02.32,0     23.21,0 (20348)   20,661
04         468. Mettler Paul           58 Gossau SG              2:39.11,9     35.02,3 (41456)   15,902
04        1240. Sturzenegger Urs       61 Gossau SG              3:01.29,1     57.19,5 (41795)   13,949
05        1489. Ziemek Stefan          68 Gossau SG              3:37.14,7   1:33.16,8 (52782)   11,653
03        1679. Zwinggi Robert         32 Gossau SG              2:39.09,5     48.42,3 (30831)   15,906
04        1370. Frey Thomas            68 Gossau ZH              3:06.10,8   1:02.01,2 (41103)   13,598
13         300. Kuhn-Kofel Regula      59 Gossau ZH              2:54.25,1     50.35,8  (3044)   14,515
05         449. Ammann Matthias        77 Grabs                  2:51.28,1     47.30,2 (50971)   14,764
05         755. Fischer Stefan         67 Grabs                  3:04.31,9   1:00.34,0 (51406)   13,719
00         125. Grossniklaus Ueli      66 Grabs                  1:37.12,7      9.11,8   (266)   26,043
04         116. Josty Steivan          59 Grabs                  2:26.29,4     22.19,8 (41300)   17,282
12         131. Lippuner Daniela       75 Grabs                  2:32.00,1     48.05,8  (2090)   16,655
02         185. Vogel Heinz            68 Grabs                  1:51.31,5     12.20,5 (20594)   22,700
05         769. Tischhauser Werner     74 Grabs SG               3:05.22,2   1:01.24,3 (50815)   13,657
04         705. Schnidrig Anton        34 Grächen                2:46.21,0     42.11,4 (41702)   15,219
04         747. Schnidrig Roland       57 Grächen                2:47.43,9     43.34,3 (41703)   15,093
14         308. Hurschler Maria        52 Grafenort              3:05.54,4     49.30,4  (4514)   13,618
02        1277. Hurschler Sepp         52 Grafenort              2:10.00,0     30.49,0 (21777)   19,474
02         977. Chastonay Elmar        53 Grafschaft             2:05.29,2     26.18,2 (20815)   20,175
02         390. Chastonay Klaus        71 Grafschaft             1:55.30,4     16.19,4 (20816)   21,918
05        1281. Schmidt Norbert        54 Grafschaft             3:28.01,0   1:24.03,1 (52387)   12,170
02        1387. Zuberbühler Fredi      61 Grafschaft             2:12.10,8     32.59,8 (20638)   19,153
03        1436. Chastonay Markus       66 Grafstadt              2:33.42,7     43.15,5 (31032)   16,470
00          83. Deschenaux Olivier     75 Grandvillard           1:32.46,2      4.45,3   (258)   27,290
04        1196. Koss Stefan            61 Granges VS             3:00.02,7     55.53,1 (40371)   14,061
03          96. Eckert Rolf            60 Gränichen              2:04.21,2     13.54,0 (32242)   20,358
02         354. Gafner Paul            59 Gränichen              1:55.03,1     15.52,1 (20953)   22,004
12          30. Heim Franziska         55 Gränichen              1:56.59,3     13.05,0  (2068)   21,640
02         392. Heim Werner            44 Gränichen              1:55.35,1     16.24,1 (21047)   21,903
03        1964. Knoblauch Urs          52 Gränichen              2:48.31,2     58.04,0 (30410)   15,023
02         787. Schöb Stefan           61 Gränichen              2:02.27,0     23.16,0 (20505)   20,675
04        1200. Bühler Mathias         84 Graubünden             3:00.08,4     55.58,8 (42061)   14,054
02        1447. Manzoni Luigi          42 Gravesano              2:13.20,3     34.09,3 (21788)   18,987
03        1777. Bätscher Hans          42 Greifensee             2:41.26,2     50.59,0 (30044)   15,682
04        1150. Bertschi Walter        34 Greifensee             2:58.29,3     54.19,7 (40064)   14,184
06         ---  Grein Herbert          36 Greifensee                 -----       ----- (51537)      ---
03         459. Hardmeier Willi        46 Greifensee             2:15.03,8     24.36,6 (30306)   18,744
04        1398. Kern Urs               63 Greifensee             3:06.58,7   1:02.49,1 (41327)   13,540
03         364. Meier Andreas          70 Greifensee             2:13.03,5     22.36,3 (31556)   19,026
14         484. Meier-Bösch Silvia     74 Greifensee             3:29.45,6   1:13.21,6  (4348)   12,069
04         794. Müller Max             51 Greifensee             2:48.52,7     44.43,1 (40479)   14,991
05        1808. Rüedlinger Walter      50 Greifensee             3:51.56,8   1:47.58,9 (50662)   10,915
02         425. Zürcher René           43 Greifensee             1:56.14,6     17.03,6 (21742)   21,779
03        1056. D'Angelo Marco         71 Grenchen               2:26.48,9     36.21,7 (31051)   17,244
03        2097. Furrer Thomas          67 Grenchen               3:16.41,5   1:26.14,3 (30240)   12,871
03        1093. Hendry Marcus          53 Grenchen               2:27.22,6     36.55,4 (31299)   17,178
03        1520. Huguenin Pierre        41 Grenchen               2:35.37,9     45.10,7 (30351)   16,267
03        1239. Käser Ueli             46 Grenchen               2:30.03,3     39.36,1 (30380)   16,871
03        2077. Perina Jiri            43 Grenchen               3:02.12,7   1:11.45,5 (31675)   13,894
03        1430. Schär Peter            48 Grenchen               2:33.38,0     43.10,8 (31794)   16,478
14         267. Schlunegger-Känel Ursu 66 Grenchen               3:00.26,6     44.02,6  (4417)   14,030
13         283. Schrag Mathilde        42 Grenchen               2:49.12,4     45.23,1  (3269)   14,962
05         954. Thöni Flurin           58 Grenchen               3:13.57,9   1:10.00,0 (50813)   13,052
04        1203. Zimmermann Kurt        45 Grenchen               3:00.18,4     56.08,8 (41937)   14,041
12         116. Wigger Beatrice        78 Greppen                2:18.50,4     34.56,1  (2136)   18,234
04         276. Hartmann Dieter        60 Gretzenbach            2:33.44,3     29.34,7 (41201)   16,467
15         545. Spahr Edith            42 Gretzenbach            4:01.19,1   1:40.25,1  (5827)   10,491
03        1800. Studer Josef           42 Gretzenbach            2:42.07,3     51.40,1 (31919)   15,616
14         348. Studer Ursula          49 Gretzenbach            3:10.32,0     54.08,0  (4445)   13,287
05         549. Irion Michael          75 Grindelwald            2:55.35,9     51.38,0 (51716)   14,417
01         418. Vogel Willi            55 Grindelwald            1:48.09,0     19.07,9   (835)   23,409
02         679. Suter Dieter           56 Grono                  2:00.32,5     21.21,5 (20571)   21,002
03          58. Bettoli Marco          79 Gross                  2:02.20,4     11.53,2 (30071)   20,693
13          48. Fässler Heidi          74 Gross                  2:17.12,3     13.23,0  (3314)   18,451
02        1148. Kälin Alois            56 Gross                  2:07.50,4     28.39,4 (21125)   19,803
02         831. Kälin-Herger Reto      73 Gross                  2:02.57,9     23.46,9 (21127)   20,588
15         150. Kälin Sonja            73 Gross                  3:11.52,8     50.58,8  (5577)   13,194
02         456. Steinauer Erich        68 Gross                  1:56.50,8     17.39,8 (21569)   21,666
05         675. Tischhauser Stephan    64 Gross                  3:01.34,3     57.36,4 (52589)   13,943
05         816. Käser Silvio           53 Grossaffoltern         3:07.58,3   1:04.00,4 (51778)   13,468
02         950. Thuner Matthias        70 Grosshöchstetten       2:05.05,2     25.54,2 (20576)   20,239
02         104. Vogler Erwin           50 Grosshöchstetten       1:49.22,1     10.11,1 (21645)   23,148
01         110. Degelo Mathe           83 Grossteil              1:39.36,8     10.35,7   (633)   25,415
05        2201. Bättig Hans            64 Grosswangen            4:19.15,0   2:15.17,1 (52988)    9,765
03        2084. Krieger Abraham        47 Grosswangen            3:03.56,6   1:13.29,4 (31440)   13,763
05         127. Kurmann Ueli           83 Grosswangen            2:33.20,3     29.22,4 (51892)   16,510
05         199. Schranz Jürg           73 Grosswangen            2:39.02,9     35.05,0 (52415)   15,917
02        1052. Schenk Paul            33 Grünen                 2:06.24,4     27.13,4 (20480)   20,028
04        1087. Frauchiger Daniel      62 Grüningen              2:56.42,2     52.32,6 (41092)   14,327
05        1273. Furrer Bruno           48 Grüningen              3:27.46,2   1:23.48,3 (51451)   12,185
03         840. Roulin François        65 Grüningen              2:22.23,1     31.55,9 (32148)   17,780
03         117. Auer Christian Jun.    76 Grüsch                 2:05.16,1     14.48,9 (30872)   20,210
13          33. Auer Christine         75 Grüsch                 2:15.24,2     11.34,9  (3089)   18,697
13          11. Klöter Uta             60 Grüsch                 2:09.40,2      5.50,9  (3040)   19,524
01         472. Kündig Megge           52 Grüsch                 1:52.15,1     23.14,0   (481)   22,553
05        2447. Roffler Heinz          21 Grüsch                 4:41.21,2   2:37.23,3 (52278)    8,998
04         667. Schmid Markus          65 Grüsch                 2:44.53,9     40.44,3 (40616)   15,353
02         613. Steiner Hans-Michel    56 Grüsch                 1:59.29,6     20.18,6 (21570)   21,186
04         773. Schöchlin Pierre       58 Grüt (Gossau ZH)       2:48.19,9     44.10,3 (40629)   15,039
03        1529. Walter Hans            60 Grüt (Gossau ZH)       2:35.50,2     45.23,0 (30778)   16,245
03        1894. Walther Hermann        37 Grüt (Gossau ZH)       2:45.27,6     55.00,4 (30779)   15,300
05         103. Daehler Philippe       78 Grüt-Gossau ZH         2:30.25,9     26.28,0 (52968)   16,829
05        1842. Patten Nigel           40 Gryon                  3:53.50,4   1:49.52,5 (52171)   10,826
05        1933. Bratschi Peter         41 Gstaad                 3:58.22,2   1:54.24,3 (50106)   10,620
14         409. Hauswirth Eva          57 Gstaad                 3:17.51,2   1:01.27,2  (4279)   12,795
05         503. Kernen Thomas          71 Gstaad                 2:54.08,9     50.11,0 (51803)   14,537
15         152. Lanz Solveig           69 Gstaad                 3:12.07,1     51.13,1  (5623)   13,177
02        1194. Trummer Christoph      69 Gstaad                 2:08.43,9     29.32,9 (21614)   19,666
05        1625. Werren Charles         45 Gstaad                 3:43.38,1   1:39.40,2 (52709)   11,320
02         631. Werren Erwin           64 Gstaad                 1:59.51,1     20.40,1 (20619)   21,123
03        1547. Würsten Heinz          47 Gstaad                 2:36.10,1     45.42,9 (32065)   16,211
03        1134. Beetschen Peter        63 Gsteig b. Gstaad       2:27.55,9     37.28,7 (30057)   17,113
12          64. Anderegg Heidi         80 Gsteigwiler            2:04.14,0     20.19,7  (2026)   20,378
05         576. Bonorand Jachen        70 Guarda                 2:56.33,3     52.35,4 (51114)   14,339
14          48. Franziscus Ladina      62 Guarda                 2:35.57,7     19.33,7  (4244)   16,232
03         101. Willy Not Armon        69 Guarda                 2:04.33,6     14.06,4 (30805)   20,325
00         120. Zbinden Peter          59 Guggisberg             1:36.58,0      8.57,1   (301)   26,108
02        1059. Joss Reto              71 Gümligen               2:06.36,1     27.25,1 (20292)   19,997
05        1858. Lötscher Bruno         50 Gümligen               3:54.50,2   1:50.52,3 (50470)   10,780
02        1759. Reuteler Michael       66 Gümligen               2:27.57,9     48.46,9 (21406)   17,110
15         607. Rhea Deborah           50 Gümligen               4:13.34,1   1:52.40,1  (5749)    9,984
15         662. Thornley Barbara       49 Gümligen               4:29.19,1   2:08.25,1  (5240)    9,400
04        1825. Wyss Fritz             34 Gündlischwand          3:34.24,2   1:30.14,6 (41921)   11,808
05         104. Gommel Lutz            68 Günsberg               2:30.33,8     26.35,9 (51518)   16,814
15         796. Kappeler Karin         69 Guntalingen            5:28.13,5   3:07.19,5  (5578)    7,713
15         666. Schmid Maja            62 Guntalingen            4:29.59,2   2:09.05,2  (5788)    9,377
04        1277. Mürner Peter           45 Gunten                 3:02.38,2     58.28,6 (40482)   13,861
05         414. Pfefferli Markus       84 Guntershausen          2:49.49,9     45.52,0 (52195)   14,907
03        1916. Pfefferli Stephan      54 Guntershausen          2:46.13,0     55.45,8 (31681)   15,231
04        1209. Schnider Reto          68 Guntershausen          3:00.25,4     56.15,8 (41701)   14,031
04         621. Bucher Erwin           44 Gunzwil                2:43.42,7     39.33,1 (40951)   15,464
04        1028. Dittli Ruedi           66 Gurtnellen             2:55.00,2     50.50,6 (41020)   14,466
01         318. Jörg Beat              58 Gurtnellen             1:45.15,7     16.14,6   (704)   24,051
12          43. Jörg Margrit           67 Gurtnellen             2:00.15,8     16.21,5  (2076)   21,051
15         125. Luzzani Katja          80 Gurtnellen             3:08.45,4     47.51,4  (5645)   13,412
04         980. Sicher Valentin        50 Gurtnellen             2:53.49,3     49.39,7 (40650)   14,564
02        1243. Schleich Robert        66 Gutenswil              2:09.32,6     30.21,6 (21478)   19,543
04        1852. Amacher Hans-Ernst     61 Guttannen              3:40.26,4   1:36.16,8 (40032)   11,484
03         734. Derungs Marc           54 Güttingen              2:20.15,3     29.48,1 (30158)   18,050
03        2085. Eberle Eugen           42 Güttingen              3:04.11,6   1:13.44,4 (31092)   13,744
14         485. Eberle Rosa            45 Güttingen              3:30.25,7   1:14.01,7  (4220)   12,031
01         159. Eberle Urs             75 Güttingen              1:40.55,3     11.54,2   (642)   25,085
02         577. Luginbühl Samuel       52 Güttingen              1:58.44,1     19.33,1 (21230)   21,322
13         239. Luginbühl Ursula       52 Güttingen              2:40.42,9     36.53,6  (3209)   15,752
05         237. Rusch Stefan           74 Güttingen              2:40.54,4     36.56,5 (50665)   15,733
03        1820. Tschumi Walter         41 Gwatt                  2:42.36,3     52.09,1 (30752)   15,569
02        1647. Seiler Markus          60 Gwatt (Thun)           2:18.42,2     39.31,2 (21535)   18,252
14         266. Seiler Nicole          70 Gwatt (Thun)           3:00.15,8     43.51,8  (4432)   14,044
15         821. Buchanan Jill          67 Gy                     6:03.50,2   3:42.56,2  (5304)    6,958
04        1144. Richards Andrew        63 Gy                     2:58.12,1     54.02,5 (40558)   14,206

Total 336



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.