Maratona dles Dolomites 2003 - per località "B"

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett     km/h ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
57/M3       47. Picchetti Enrico     64 Badia                Saeco Longoni Sport              3:06.20,1   1:06.58,6    (71)   18,515 ¦ 
147/M2     120. Pitscheider Paolo    70 Badia                FC Alta Badia                    6:07.33,8     59.14,3  (2328)   23,995 ¦ 
147/M5     158. Fusi Sergio          52 Badia a 7° Scandicci Pol. Casellina                   7:21.55,4   1:58.00,3  (6332)   19,958 ¦ 
147/M4     512. Barr Patrick John    56 Badia Petroia        GS Grifo Bike Perugia            7:50.18,7   2:41.09,8  (6591)   18,753 ¦ 
110/M4     281. Bettoli Giorgio      56 Bagnacavallo         POLISPORTIVA GLORIE              5:54.15,6   2:06.10,5  (4050)   18,630 ¦ 
147/M4     583. Mutarelli Maurizio   57 Bagnaia              GC Viterbese                     8:07.44,8   2:58.35,9  (6414)   18,083 ¦ 
147/M3      54. Papais Roberto       65 Bagnara di Gruaro    Cicloturistica Portogruarese     5:46.29,6     38.00,3  (1341)   25,455 ¦ 
110/M3     175. Conti Giovanni       65 Bagno a Ripoli - Fir GS Ciclisti Grassina             5:06.36,4   1:29.03,7  (3075)   21,525 ¦ 
147/M4     493. Catarzi Marco        59 Bagno a Ripoli (FI)  Ciclistica Tranvieri Firenze     7:46.12,5   2:37.03,6  (3384)   18,918 ¦ 
110/M4      74. Biagi Stefano        60 bagno a ripoli-fi    G.s. grassina                    4:50.49,8   1:02.44,7  (2600)   22,693 ¦ 
147/M3      34. Olivari Maurizio     61 Bagnolo M. (BS)      GS Pedale Bagnolese              5:38.39,6     30.10,3  (1065)   26,043 ¦ 
147/M5     100. Argenterio Dario     53 Bagnolo Mella        GS Pedale Bagnolese              6:56.55,7   1:33.00,6  (2838)   21,154 ¦ 
147/M3     455. Capoferri Giovanni   65 Bagnolo Mella        GS Pedale Bagnolese              6:56.57,9   1:48.28,6  (2842)   21,152 ¦ 
147/M3      73. Curti  Umberto       64 Bagnolo Mella        GS Pedale Bagnolese              5:50.13,3     41.44,0  (2837)   25,184 ¦ 
57/M4      170. Favalli Ugo          58 Bagnolo Mella        GS Pedale Bagnolese              4:19.25,6   2:05.44,7  (2839)   13,298 ¦ 
110/M2      79. Frugoni Pier Carlo   68 Bagnolo Mella        GS Pedale Bagnolese              4:39.33,9     54.32,0  (2840)   23,608 ¦ 
147/M2      67. Gamba Giacomo        70 Bagnolo Mella        GS Pedale Bagnolese              5:50.14,7     41.55,2  (2841)   25,182 ¦ 
57/M3      201. Spotti Angelo        65 Bagnolo Mella        GS Pedale Bagnolese              4:26.27,2   2:27.05,7  (2836)   12,947 ¦ 
110/M3     272. Sardi Luigi          64 Bagnolo Mella (BS)   GS Pedale Bagnolese              5:29.37,4   1:52.04,7  (2835)   20,022 ¦ 
57/M4        9. Enrietto Livio       58 Bairo                GR Sportivo Pertusiese           2:30.24,4     16.43,5  (3093)   22,937 ¦ 
110/F1      20. Marietta Sara        78 Balangero            Team Cicloteca                   5:26.26,7   1:01.01,9   (565)   20,217 ¦ 
110/M4     105. Catella Pierantonio  55 Balangero (TO)       SC Redil                         5:01.24,7   1:13.19,6  (4220)   21,896 ¦ 
110/M1      19. Cattelino Giovanni   79 Balangero (TO)       SC Redil                         4:15.37,9     28.20,1  (1213)   25,818 ¦ 
110/M2     146. Aggeri Marco         70 Baldissero Torinese  G.S. BIKERS TEAM CHIERI          5:03.31,0   1:18.29,1  (3346)   21,745 ¦ 
147/M1      54. Bevilacqua Fabio     73 Baranzate            Ass. Nuova Vita                  5:58.52,5     54.13,5  (3032)   24,576 ¦ 
57/M5      178. Farina Buno          50 Barbarasco           GS Rudy Project                  4:22.12,2   2:07.14,7  (7223)   13,157 ¦ 
110/M2     183. Marchesini Alberto   68 Barberino di Mugello Circolo Elen Club 99             5:16.15,4   1:31.13,5  (8035)   20,869 ¦ 
110/M5     196. Rossi Renato         48 BARDI (PARMA)        VETERANI                         6:11.51,3   1:57.10,0  (5386)   17,748 ¦ 
147/M3     422. Gruppi Stefano       66 Bareggio             Equipe corbettese                6:52.27,6   1:43.58,3  (3709)   21,383 ¦ 
110/M1      57. Bassi Alessandro     88 Bariano              S.C. Argentia                    4:54.30,5   1:07.12,7  (2329)   22,410 ¦ 
147/M6      22. Borghi Carlo         41 Barlassina           Cicloamatori SERVETTO            6:54.46,8   1:27.34,4  (3543)   21,264 ¦ 
110/M2     379. Failo Luca           72 Baselga del Bondone  team bike leoni                  6:51.14,6   3:06.12,7  (7210)   16,048 ¦ 
110/M3     253. Avi Mauro            66 Baselga di Pinè      Bren Team Trento                 5:24.35,6   1:47.02,9  (2666)   20,333 ¦ 
147/M2      45. Cadrobbi Luca        67 Baselga di Pinè      Bren Team Trento                 5:43.50,9     35.31,4  (1019)   25,650 ¦ 
147/M3      29. Giraldi Claudio      66 Bassa                Bhoss King Bike                  5:34.06,3     25.37,0  (7423)   26,398 ¦ 
57/M4       14. Giunta Stefano       57 Bassano del Grappa   GS Cicli Battastin               2:36.11,4     22.30,5  (2330)   22,088 ¦ 
110/F1      42. Cassinari Sabrina    70 Bassano di Rivergaro G.S. Cicli Tizzoni               6:07.53,9   1:42.29,1   (828)   17,939 ¦ 
147/M3     179. Piccolo Michele      64 Bastia di Rovolon    GS Veloci Mestrino               6:13.52,5   1:05.23,2  (2730)   23,590 ¦ 
147/M2      23. Lilli Mauro          67 Bastia Umbra         GS Grifo Bike Perugia            5:29.51,7     21.32,2  (1799)   26,738 ¦ 
147/M5     329. Monelletta Amilcare  47 Bastia Umbra         Cicli Monelletta                 8:16.54,3   2:52.59,2  (2295)   17,749 ¦ 
110/M2     191. Chiappari Fabrizio   69 Bedonia              AS Velobike Ferrari              5:18.52,7   1:33.50,8  (6957)   20,697 ¦ 
110/M2      56. Longinotti Andrea    71 Bedonia              AS Velobike Ferrari              4:30.20,3     45.18,4  (7960)   24,413 ¦ 
57/M5      177. Maioli Giovanni      48 Bellaria             GS Marin MTB Cicli Matteoni      4:20.37,2   2:05.39,7  (8006)   13,237 ¦ 
147/M3     737. Pronti Roberto       62 Bellaria (RN)        Carrozzeria rimini nord          7:49.44,7   2:41.15,4  (6020)   18,776 ¦ 
147/M4     152. De Vecchi Dimitri    60 Belluno              MARTES TEAM                      6:30.37,2   1:21.28,3  (5231)   22,579 ¦ 
147/M4       4. Menegardi Mario      56 Belluno              GS Sportissimo Top Level         5:30.01,4     20.52,5    (41)   26,725 ¦ 
147/M1      27. Crespi Vincenzo      74 Bellusco             Team Bellusco Cicloamatori       5:37.45,5     33.06,5  (1996)   26,113 ¦ 
110/M5     367. Testoni Giacomo      48 BENTIVOGLIO (BO)     POL.LAME VIBOLT                  7:24.27,1   3:09.45,8  (3511)   14,849 ¦ 
110/M6      16. Cavozzi Vincenzo     45 Berceto (PR)         SC Bercetese                     5:11.47,5     44.15,4  (4667)   21,167 ¦ 
147/M4     321. Casiraghi Giampiero  57 Beregazzo con Figlia GC Binago                        7:08.50,0   1:59.41,1  (6918)   20,567 ¦ 
57/M3      164. Capelli Danzio       64 Bergamo              GS Cral Posta Bergamo            4:05.57,3   2:06.35,8  (6888)   14,026 ¦ 
57/M5      155. Cefis Ernesto        52 Bergamo              GS Cral Posta Bergamo            4:07.26,7   1:52.29,2  (6946)   13,942 ¦ 
57/M6       17. Ghezzi Vittorio      42 Bergamo              G.S. TESTA TIPOLITOGRAFIA        3:23.03,6     33.58,0  (3884)   16,990 ¦ 
57/M5       16. Liparoto Francesco   47 Bergamo              GS Cral Posta Bergamo            3:02.50,9     47.53,4  (7945)   18,868 ¦ 
147/M2     102. Mazzoleni Andrea     72 Bergamo              CICLI NORIS SPEEDY SPORT         6:03.30,0     55.10,5  (5336)   24,264 ¦ 
147/M1      82. Moraschini Alberto   83 Bergamo              G.S. Cicli Noris                 6:17.49,2   1:13.10,2  (4784)   23,344 ¦ 
110/M2     297. Personeni Alberto    69 Bergamo              Velo Club Torre D'Isola          5:56.08,9   2:11.07,0  (8394)   18,531 ¦ 
147/M3     704. Prometti Stefano     66 Bergamo              G.s.cicli piazzalunga            7:42.56,4   2:34.27,1  (8498)   19,052 ¦ 
147/M2     708. Raciti Luca          70 Bergamo              Gs Cicli Gamba Telai Alan        8:51.49,8   3:43.30,3  (8515)   16,584 ¦ 
147/F1       7. Ugolini Ombretta     79 Bergamo              Club Le Alcy                     6:20.47,0     44.50,9   (985)   23,162 ¦ 
110/M2     169. Vanalli Alessandro   71 Bergamo              TEAM CBL CICILI BETTONI C. VOL   5:11.48,7   1:26.46,8  (9097)   21,166 ¦ 
110/M2      24. Ghisellini Alberto   69 Bergeggi             VC Olmo la Biciclissima          4:15.13,1     30.11,2  (3125)   25,860 ¦ 
57/F1       26. Barchiesi Silvia     69 Bernareggio          G.S. Arbi Baby Busnago           3:38.05,9     53.49,4   (807)   15,818 ¦ 
147/M3     209. Biella Marco         66 Bernareggio          Team Bellusco Cicloamatori       6:18.52,5   1:10.23,2  (1963)   23,279 ¦ 
147/M4      47. Tornaghi Mario       57 Bernareggio MI       Team Bellusco Ciclomatori        6:00.55,3     51.46,4  (1330)   24,437 ¦ 
147/M3     343. Roverelli Roberto    61 Bertinoro            Team Sintesi-Italpaghe           6:40.14,5   1:31.45,2  (8630)   22,036 ¦ 
110/M5     122. Viroli Giancarlo     47 Bertinoro            Gruppo per caso                  5:43.58,7   1:29.17,4  (5441)   19,187 ¦ 
110/M2     341. Barbieri Roberto     71 Bertipaglia          GS Romano Metaldent              6:20.24,3   2:35.22,4  (2552)   17,349 ¦ 
57/M3       59. Molteni Mario        62 Besana Brianza (MI)  Petit Veló                       3:11.47,1   1:12.25,6   (129)   17,988 ¦ 
147/M2     524. Arnemathias Jacobs   67 Bettola              GS Pedale Pontolliese            7:41.29,9   2:33.10,4  (6234)   19,111 ¦ 
147/M2      80. Hartman Christoph    67 Bettola              GS Pedale Pontolliese            5:57.49,6     49.30,1  (6235)   24,648 ¦ 
147/F1      13. Hartman Maria        72 Bettola              GS Pedale Pontolliese            6:37.54,2   1:01.58,1   (560)   22,166 ¦ 
147/M3     147. Blasco Giuseppe      61 Bevera di Ventimigli G.S. BARALE Bordighera           6:07.45,6     59.16,3  (1165)   23,983 ¦ 
147/M1     174. Casari Marco         75 Bezzecca             Cicli pederzolli elite sport r   7:00.48,1   1:56.09,1  (3382)   20,959 ¦ 
147/M2     228. Brisotto Michele     67 Biancade             GC Treviso                       6:29.18,1   1:20.58,6  (3909)   22,655 ¦ 
110/M3      11. Ceccherini Andrea    66 Bibbiena             King bike                        4:09.29,5     31.56,8  (1114)   26,453 ¦ 
110/M3      76. Papini Giovanni      66 Bibbiena Stazione    King bike                        4:40.59,5   1:03.26,8  (3328)   23,488 ¦ 
57/F1       21. Ammassari Eliana     65 Biella               Semperlux - Valdengo             3:30.10,0     45.53,5   (406)   16,415 ¦ 
110/M2      99. Finotello Andrea     67 Biella               CA Biella                        4:47.45,2   1:02.43,3  (3110)   22,936 ¦ 
110/F2      15. Patteri Loredana     61 Biella               C.A. BIELLA                      6:02.58,1   1:18.29,7   (498)   18,183 ¦ 
147/M2     585. Piva Paolo           68 Biella               G.S.PEDALE BIELLESE CICLI BERT   7:58.01,2   2:49.41,7  (3330)   18,451 ¦ 
147/M3     378. Torchio Bruno        64 Biella               Gtt cycling team                 6:45.30,2   1:37.00,9  (6035)   21,750 ¦ 
110/M4     289. Tosatti Fausto       57 Biella               BIELLA BIKING                    5:57.31,1   2:09.26,0  (4047)   18,460 ¦ 
110/M2      40. Fossetti Marco       69 Bientina             GS Bordolegno Puccinelli Cicli   4:23.35,0     38.33,1  (3570)   25,039 ¦ 
57/M5      225. Botta Felice         46 Binago               GC Binago                        5:15.21,5   3:00.24,0  (6789)   10,939 ¦ 
110/M5      58. Brumana Luigi        47 Binago               GC Binago                        5:18.42,7   1:04.01,4  (5030)   20,708 ¦ 
147/M2     629. Cassisi Michele      67 Binago               GC Binago                        8:13.17,9   3:04.58,4  (6925)   17,879 ¦ 
147/M6      62. Civelli Tomaso       35 Binago               GC Binago                        7:40.40,9   2:13.28,5  (6985)   19,145 ¦ 
147/M5     322. Pianura Giovanni     48 Binago               GC Binago                        8:13.55,8   2:50.00,7  (8412)   17,856 ¦ 
110/M5     231. Selvini Lionello     48 Binago               GC Binago                        6:23.46,4   2:09.05,1  (8839)   17,197 ¦ 
147/M4     291. Broggi Mauro         58 Binago (CO)          GC Binago                        7:00.14,9   1:51.06,0  (6823)   20,987 ¦ 
147/M3     377. Carenini Antonio     65 Binago (CO)          GC Binago                        6:45.30,1   1:37.00,8  (5033)   21,750 ¦ 
147/M2     291. Carenini Matteo      70 Binago (CO)          GC Binago                        6:43.01,8   1:34.42,3  (5032)   21,884 ¦ 
147/M3     582. Larghi Giorgio       63 Binago (CO)          GC Binago                        7:19.02,9   2:10.33,6  (5034)   20,088 ¦ 
147/M2     434. Mistò Alberto        72 Binago (CO)          GC Binago                        7:15.52,2   2:07.32,7  (5035)   20,235 ¦ 
147/M1     176. Mistò Alessandro     74 Binago (CO)          GC Binago                        7:01.50,6   1:57.11,6  (8153)   20,908 ¦ 
110/M4     371. Stocco Bruno         58 Binago (CO)          GC Binago                        6:23.45,6   2:35.40,5  (8917)   17,198 ¦ 
147/M4     551. Ughetta Felice       58 Binago (CO)          GC Binago                        7:59.46,4   2:50.37,5  (9052)   18,383 ¦ 
147/M5     ---  Dengo Gian Carlo     52 Binago CO            GC Binago                       squalifica       -----  (7099)      --- ¦ 
147/M3     831. Lazzarin Vittorio    62 Binago CO            GC Binago                        8:13.19,8   3:04.50,5  (7895)   17,878 ¦ 
110/M3     460. Rezzonico Flavio     62 Binago CO            GC Binago                        6:23.08,4   2:45.35,7  (8563)   17,226 ¦ 
110/M2      10. Todaro Antonio       72 Bisuschio            Scout                            4:02.59,8     17.57,9  (2195)   27,160 ¦ 
110/M3     392. Lucani Marco         64 Bisuschio VA         UC Porto Ceresio                 5:59.09,7   2:21.37,0  (5127)   18,376 ¦ 
110/M2      93. Bassi Roberto        68 Bivigliano           Club F. Ballerini                4:46.04,2   1:01.02,3  (6600)   23,071 ¦ 
147/M5     238. Gazzo Renzo          48 Bogliasco            GC Eurobike Genova               7:47.08,7   2:23.13,6  (3120)   18,880 ¦ 
110/M1      65. Specchia Andrea      73 Bolano La Spezia     GS Cicli Maggi Luccaversilia     5:00.05,2   1:12.47,4  (8883)   21,993 ¦ 
110/M5     364. Pelassa Sergio       47 Bollate (MI)         MIB Racing Team                  7:23.50,6   3:09.09,3  (8379)   14,870 ¦ 
147/M4      75. Aldrovandi Claudio   58 Bologna              Team Bertoldi Ciclissimo         6:09.50,0   1:00.41,1  (1229)   23,848 ¦ 
147/M3      77. Alibrando Fortunato  65 Bologna              SC Azzurra                       5:50.51,5     42.22,2  (1008)   25,138 ¦ 
57/M2      103. Ancarani Nicola      71 Bologna              S.c.azzurra                      3:59.14,9   1:59.12,4  (4001)   14,420 ¦ 
57/M3        9. Bacci Andrea         61 Bologna              Team Reno Bike                   2:24.21,6     25.00,1  (1071)   23,898 ¦ 
147/M2     134. Ballotta William     71 Bologna              SC Azzurra 327                   6:10.58,1   1:02.38,6  (4470)   23,775 ¦ 
110/M2     217. Baravelli Filippo    68 Bologna              PPB86                            5:28.35,3   1:43.33,4  (6578)   20,085 ¦ 
57/M5      224. Bartoletti Marino    49 Bologna              GS Bigatto Forlí                 5:06.59,2   2:52.01,7  (5208)   11,238 ¦ 
147/M1     255. Battistini Denis     78 Bologna              Sc azzurra bologna               7:41.21,3   2:36.42,3  (3758)   19,117 ¦ 
147/M5      33. Bedetti Giorgio      47 Bologna              POL. LAME VIBOLT                 6:22.58,6     59.03,5  (1117)   23,030 ¦ 
110/M2     308. Belletti Massimo     71 Bologna              G.S. Vigili del Fuoco Bologna    6:02.43,1   2:17.41,2  (6640)   18,195 ¦ 
147/M5      68. Boccafogli Tonino    46 Bologna              Team Salieri                     6:45.26,5   1:21.31,4  (2703)   21,754 ¦ 
57/M4      140. Bongiovanni Marco    55 Bologna              Team Salieri                     4:06.59,1   1:53.18,2  (1025)   13,968 ¦ 
57/M5       46. Boschi Vittorio      47 Bologna              TeamSalieri Bologna              3:29.19,7   1:14.22,2   (197)   16,481 ¦ 
57/M4       38. Botteghi Fabio       58 Bologna              Surfing Shop                     3:03.21,5     49.40,6  (3042)   18,815 ¦ 
147/M2     361. Brizigotti Marco     69 Bologna              Ellepi polisportiva              6:58.32,2   1:50.12,7  (3545)   21,073 ¦ 
110/M3     209. Bulgarelli Stefano   64 Bologna              Granfondo Pinarello              5:13.05,8   1:35.33,1  (4967)   21,079 ¦ 
147/M5      86. Calzolari Aureliano  48 Bologna              Dozza Circolo A.T.C. Bologna     6:52.30,2   1:28.35,1  (6011)   21,381 ¦ 
147/M4     273. Cornia Stefano       55 Bologna              SC Sasso Marconi                 6:56.57,4   1:47.48,5  (4952)   21,153 ¦ 
57/M4       71. Corsini Raoul        59 Bologna              AS Quota 700                     3:27.34,9   1:13.54,0  (4476)   16,619 ¦ 
57/M2       99. Cosentino Domenico   69 Bologna                                               3:55.45,1   1:55.42,6  (3077)   14,634 ¦ 
110/M3     591. Cutrona Claudio      62 Bologna              POL.LAME VIBOLT                  7:24.16,5   3:46.43,8  (3391)   14,855 ¦ 
110/M4     366. Dalledonne Andrea    54 Bologna              Team Salieri                     6:22.35,2   2:34.30,1  (2696)   17,250 ¦ 
57/M4      120. Doti Claudio         57 Bologna              Petit Veló                       3:54.03,3   1:40.22,4   (127)   14,740 ¦ 
147/M3      11. Fabbri Paolo         65 Bologna              Team Salieri                     5:27.11,8     18.42,5  (1027)   26,956 ¦ 
147/M5      65. Facchini Carlo       47 Bologna              Top Racing Bike                  6:44.40,2   1:20.45,1  (1033)   21,795 ¦ 
147/M1     253. Fava Paolo           80 Bologna              Elleppi polisportiva bologna     7:41.20,1   2:36.41,1  (3770)   19,118 ¦ 
57/M4      149. Fini Alessandro      60 Bologna              Prozac                           4:09.08,4   1:55.27,5  (4163)   13,847 ¦ 
57/M2       37. Fiumi Maurizio       69 Bologna              Teamsalieri bologna              3:09.02,9   1:09.00,4  (3975)   18,249 ¦ 
57/M4       77. Forchielli Alberto   55 Bologna              Team Salieri                     3:30.51,7   1:17.10,8  (2697)   16,361 ¦ 
147/M6     147. Franceschini Giorgio 44 Bologna              POL.LAME VIBOLT                  9:16.09,2   3:48.56,8  (3405)   15,858 ¦ 
57/M3      186. Galli Stefano        61 Bologna              Cicli Cortina                    4:14.29,3   2:15.07,8  (6051)   13,556 ¦ 
147/M2      90. Grandi Marco         69 Bologna              Team Salieri                     6:00.56,4     52.36,9  (2380)   24,436 ¦ 
147/M5      90. Grosso Feliciantonio 49 Bologna                                               6:53.46,5   1:29.51,4  (7496)   21,315 ¦ 
110/M3     461. Lucarini Marco       65 Bologna              CircoloDipendentiUniversitari    6:23.16,0   2:45.43,3  (3588)   17,220 ¦ 
57/M3       95. Malato Giovanni      64 Bologna              TeamSalieri Bologna              3:29.36,6   1:30.15,1   (195)   16,459 ¦ 
57/M2      104. Manzini Pierfrancesc 69 Bologna                                               3:59.35,9   1:59.33,4  (4035)   14,399 ¦ 
147/M3     386. Martelli Marco       66 Bologna              Individuale                      6:47.26,3   1:38.57,0  (3592)   21,647 ¦ 
110/M2     150. Martelli Maurizio    71 Bologna              Team Salieri                     5:05.08,4   1:20.06,5  (2700)   21,629 ¦ 
110/M3     511. Masetti Zannini Gior 64 Bologna              Team Salieri                     6:38.46,2   3:01.13,5  (1024)   16,550 ¦ 
110/M5      48. Masi Roberto         52 Bologna              Team Salieri                     5:12.12,4     57.31,1  (2694)   21,139 ¦ 
147/M1     291. Mete Francesco       80 Bologna              A.S.  Team Galiardi              8:14.54,1   3:10.15,1  (4506)   17,821 ¦ 
57/M6        1. Mingozzi Paolo       39 Bologna              AS Quota Fanano                  2:49.05,6       -----  (8149)   20,402 ¦ 
147/M2     197. Navarra Lorenzo      70 Bologna              Team Salieri                     6:21.56,9   1:13.37,4  (2706)   23,092 ¦ 
110/M4     111. Pancaldi Alberto     58 Bologna              Nuova Corti Team                 5:04.46,0   1:16.40,9  (3467)   21,655 ¦ 
57/M3      219. Papotti Stefano      61 Bologna              Top Racing Bike                  4:42.29,3   2:43.07,8  (8350)   12,212 ¦ 
147/M2     355. Poggi Gabriele       69 Bologna                                               6:57.00,3   1:48.40,8  (3198)   21,150 ¦ 
147/M5     268. Polacchini Vanni     51 Bologna              Teamsalieri bologna              7:58.02,3   2:34.07,2  (3989)   18,450 ¦ 
147/M2     743. Preci Claudio        69 Bologna              POL.LAME VIBOLT                  9:25.38,1   4:17.18,6  (3478)   15,593 ¦ 
57/M6       33. Prodi Romano         39 Bologna                                               3:36.55,8     47.50,2    (10)   15,903 ¦ 
57/M4       13. Regazzi Andrea       60 Bologna              SC Azzurra                       2:34.21,9     20.41,0  (8537)   22,349 ¦ 
147/M1       1. Rezzani Michele      75 Bologna              Team Salieri                     5:04.39,0       -----    (39)   28,951 ¦ 
110/M6     166. Rimondi Franco       44 Bologna              POL. LAME VIBOLT                 7:43.01,0   3:15.28,9  (3488)   14,254 ¦ 
147/M4     805. Roncarati Valentino  58 Bologna              POL. LAME VIBOLT                 9:25.38,5   4:16.29,6  (3492)   15,592 ¦ 
147/M5     463. Rosoni Piero         52 Bologna              POL. LAME VIBOLT                 9:22.38,6   3:58.43,5  (3494)   15,676 ¦ 
147/M3     592. Rossetto Giorgio     66 Bologna              Elleppi polisportiva bologna     7:20.08,9   2:11.39,6  (3788)   20,038 ¦ 
147/M4      96. Sacchetti Valerio    55 Bologna              Team Speed                       6:17.54,1   1:08.45,2  (1164)   23,339 ¦ 
147/M2     247. Santini Piero        68 Bologna              Team Salieri                     6:31.49,0   1:23.29,5  (2310)   22,510 ¦ 
147/M3     656. Serpi Renato         62 Bologna              Pol. Lame                        7:32.30,0   2:24.00,7  (3504)   19,491 ¦ 
110/M3     321. Sforza Nicola Marco  62 Bologna              Prozac Bike Team                 5:42.01,1   2:04.28,4  (3505)   19,297 ¦ 
147/M6      24. Simoni Paolo         44 Bologna              Team Salieri                     7:00.11,8   1:32.59,4  (2707)   20,990 ¦ 
57/M2      109. Spinnato Fabrizio    70 Bologna                                               4:01.18,1   2:01.15,6  (6316)   14,297 ¦ 
147/M1     202. Tamburini Piero      78 Bologna              POL. LAME VIBOLT                 7:16.21,0   2:11.42,0  (3508)   20,213 ¦ 
110/F1      46. Tassinari Donatella  72 Bologna              UP Pianorese                     6:17.02,5   1:51.37,7   (979)   17,504 ¦ 
147/M4     176. Tomasi Maurizio      57 Bologna              Team Salieri                     6:35.51,7   1:26.42,8  (2315)   22,280 ¦ 
57/M2        1. Tugnoli Davide       67 Bologna              Team Salieri                     2:00.02,5       -----  (1023)   28,740 ¦ 
110/M3      87. Urbano Franco        63 Bologna              Gianluca Faenza Team             4:43.37,6   1:06.04,9  (1110)   23,270 ¦ 
147/M5     116. Valentini Sergio     47 Bologna              Team salieri bologna             7:00.12,7   1:36.17,6  (3516)   20,989 ¦ 
147/M4     449. Verdi Giorgio        57 Bologna              Teamsalieri                      7:34.48,6   2:25.39,7  (4136)   19,392 ¦ 
147/M1     254. Zappata Francesco    78 Bologna              Team salieri bologna             7:41.20,7   2:36.41,7  (3797)   19,118 ¦ 
147/M1     121. Baratozzi Mauro      74 Bologna (BO)         Top Racing Bike                  6:36.50,6   1:32.11,6  (1030)   22,225 ¦ 
147/M3     451. Degli Esposti Stefan 61 Bologna (BO)         Cicli Malini                     6:56.33,6   1:48.04,3  (2340)   21,173 ¦ 
110/M3      20. Bonadio Umberto      66 Bolzano              GS Multipower                    4:17.36,7     40.04,0   (296)   25,619 ¦ 
110/F1      50. Brazzo Barbara       71 Bolzano              Team Zanolini Bike Professiona   6:21.45,7   1:56.20,9   (744)   17,288 ¦ 
57/M1        3. Bruzzese Alessandro  73 Bolzano              GS Multipower                    2:22.18,9     16.36,6   (295)   24,241 ¦ 
110/M5      60. Carti Gino           48 Bolzano              GS Multipower                    5:19.24,2   1:04.42,9   (294)   20,663 ¦ 
147/M2     207. Casagrande Giordano  72 Bolzano              Team Zanolini Bike Prof          6:24.19,6   1:16.00,1  (1026)   22,949 ¦ 
110/M4     140. Comploj Christian    58 Bolzano              Rewelteam                        5:13.09,7   1:25.04,6  (5218)   21,075 ¦ 
110/F2       4. Cossalter Manuela    61 Bolzano                                               5:19.42,2     35.13,8   (562)   20,644 ¦ 
147/F2       2. Dal Santo Caterina   52 Bolzano              G.s. ruote d'oro                 6:23.55,5     36.53,5   (309)   22,973 ¦ 
110/M6       2. Femia Giuseppe       44 Bolzano              Assos team                       4:35.43,7      8.11,6  (1178)   23,936 ¦ 
57/M3       63. Ferretti Paolo       63 Bolzano              AS Giro Dolomiti                 3:13.12,7   1:13.51,2  (7247)   17,856 ¦ 
110/M2     181. Frisanco Ezio        69 Bolzano              Team Zanolini Bike Professiona   5:16.10,7   1:31.08,8  (7316)   20,874 ¦ 
110/M1      20. Lazzarotto Luca      73 Bolzano              Team Zanolini Bike Professiona   4:15.38,0     28.20,2    (62)   25,818 ¦ 
110/M2     196. Lunger Siegfried     68 Bolzano              Bike Club Egna                   5:20.26,0   1:35.24,1  (5065)   20,597 ¦ 
110/M5     392. Marangoni Pietro     46 Bolzano              AS Giro Dolomiti                 8:13.28,7   3:58.47,4   (108)   13,374 ¦ 
110/M4      27. Mionetto Sergio      59 Bolzano              Assos Team Bolzano               4:31.11,2     43.06,1  (8150)   24,337 ¦ 
110/M4     118. Moschen Giorgio      56 Bolzano              G.S. Route d'oro di bolzano      5:07.03,5   1:18.58,4  (3461)   21,494 ¦ 
147/M5      80. Moschen Roberto      51 Bolzano              G.s. ruote d'oro                 6:50.15,4   1:26.20,3  (1135)   21,498 ¦ 
57/M3       19. Pandolfi Stefano     63 Bolzano              GS Multipower                    2:41.59,1     42.37,6   (289)   21,298 ¦ 
147/M6      43. Paolazzi Sergio      37 Bolzano              Assos Team Bolzano               7:26.31,8   1:59.19,4  (8348)   19,752 ¦ 
57/M4      112. Podini Giovanni      58 Bolzano              AS Giro Dolomiti                 3:48.07,6   1:34.26,7  (8451)   15,123 ¦ 
57/M3       87. Podini Stefano       62 Bolzano              Petit Veló                       3:27.19,5   1:27.58,0   (185)   16,640 ¦ 
147/M4       2. Poier Marco          57 Bolzano              Assos Team Bolzano               5:19.41,4     10.32,5    (56)   27,589 ¦ 
110/M4     104. Porfido Sabino       59 Bolzano              Team rewel                       5:01.19,0   1:13.13,9  (4118)   21,903 ¦ 
57/M3        5. Riccelli Alfonso     61 Bolzano              Assos Team Bolzano               2:20.13,0     20.51,5  (2241)   24,604 ¦ 
147/M5      10. Savazzi Ottorino     49 Bolzano              Soc Assos team                   5:58.39,5     34.44,4  (1148)   24,591 ¦ 
110/M4       2. Speranza Francesco   59 Bolzano              Assos Team Bolzano               3:54.28,6      6.23,5  (2242)   28,147 ¦ 
147/M4      86. Strohmaier Herbert   54 Bolzano              ASSOS TEAM                       6:13.16,7   1:04.07,8  (3901)   23,628 ¦ 
147/M2     148. Tabarelli De Fatis A 68 Bolzano              Assos Team Bolzano               6:12.54,4   1:04.34,9  (1788)   23,652 ¦ 
57/M2       81. Vincenzi Andrea      71 Bolzano              Bike Club Egna                   3:41.00,0   1:40.57,5  (9145)   15,610 ¦ 
57/M2       76. Wallisch Stefan      70 Bolzano              Zanolini Bike Professional       3:36.58,8   1:36.56,3   (204)   15,900 ¦ 
57/M4       18. Trapin Paolo         59 Bolzano (BZ)         GS Multipower                    2:41.30,7     27.49,8   (287)   21,360 ¦ 
147/M3     561. Bucci Massimo        66 Bolzano Vicentino    Pool Ciclistico Citta di Vicen   7:15.32,8   2:07.03,5  (3051)   20,250 ¦ 
147/M2     328. D'Ortona Luigi       67 Bolzano Vicentino    Gruppo Sportivo Grancilclismo    6:52.04,4   1:43.44,9  (7043)   21,403 ¦ 
147/M2     108. Moserle Pierangelo   72 Bolzano Vicentino    GS Gaudense                      6:05.12,5     56.53,0  (8196)   24,150 ¦ 
57/M2       39. Breviario Gianmarco  68 Bonate Sopra         Individuale                      3:11.35,5   1:11.33,0  (4027)   18,007 ¦ 
147/M3     213. Angius Antonio       61 Bonorva              S.C. Santa Barbara Bonorva       6:19.39,9   1:11.10,6  (3628)   23,231 ¦ 
110/M3     138. Baiocchi Lorenzo     61 Bonorva              Santa Barbara                    4:59.02,9   1:21.30,2  (6560)   22,070 ¦ 
110/M4      12. Mura Francesco       58 Bonorva              S.C. Santa Barbara Bonorva       4:20.32,1     32.27,0  (3715)   25,332 ¦ 
147/M2     152. Anguissola Paolo     68 Borgaro Torinese     Team Cicloteca                   6:13.25,7   1:05.06,2  (4622)   23,618 ¦ 
110/M1      88. Pagani Davide        74 Borghetto Lodigiano  V.C. Autoberetta                 5:15.57,2   1:28.39,4  (5356)   20,889 ¦ 
110/M4     146. Gozzi Arnaldo        58 Borghi               Pedale Santarcangiolese          5:16.00,9   1:27.55,8  (7451)   20,885 ¦ 
147/M1      61. Monti Cagi           75 Borgo a Mozzano      Kulmine Wac                      6:02.53,2     58.14,2  (8173)   24,305 ¦ 
110/M3     215. Paladini Alessandro  62 Borgo a Mozzano      S.C. Borgo Mozzano               5:14.42,7   1:37.10,0  (4610)   20,971 ¦ 
110/M2      15. Pasquini Massimo     69 Borgo a Mozzano      SC Borgo a Mozzano               4:08.53,5     23.51,6  (1291)   26,517 ¦ 
147/M3     702. Bassi Paolo          65 Borgo Panigale       Elleppi polisportiva bologna     7:41.18,2   2:32.48,9  (3756)   19,119 ¦ 
147/M3     318. Fea Fabrizio         66 Borgo San Dalmazzo   G.C. cicli giordano              6:35.51,6   1:27.22,3  (4056)   22,280 ¦ 
110/M3     373. Moncalero Bruno      61 Borgo San Dalmazzo   Cicli Pepino Cuneo               5:52.35,6   2:15.02,9  (2693)   18,718 ¦ 
57/M4      151. Baccetti Stefano     55 Borgo San Lorenzo    Club Franco Ballerini            4:09.11,1   1:55.30,2  (4209)   13,845 ¦ 
110/M1      93. Calamini Andrea      80 Borgo San Lorenzo    Ferri Taglienti Scarperia        5:22.36,0   1:35.18,2  (6091)   20,458 ¦ 
57/M3       24. Calderai Filippo     61 Borgo San Lorenzo    Club Franco Ballerini            2:46.45,5     47.24,0  (1979)   20,688 ¦ 
110/F1       5. Cantini Alessandra   69 Borgo San Lorenzo    Club Franco Ballerini            4:47.05,6     21.40,8   (324)   22,989 ¦ 
57/M5      143. Gualdani Marco       52 Borgo San Lorenzo    CICLO CLUB APPENNINICO 1907      4:03.35,1   1:48.37,6  (3426)   14,163 ¦ 
110/M4       1. Lapi Roberto         58 Borgo San Lorenzo    Bicisporteam  Firenze            3:48.05,1       -----    (86)   28,936 ¦ 
110/M4     438. Molinelli Fausto     57 Borgo San Lorenzo    GS Vicchio Bike                  6:48.58,5   3:00.53,4  (8163)   16,137 ¦ 
110/M3     335. Montani Alessandro   64 Borgo San Lorenzo    GS Vicchio Bike                  5:45.31,3   2:07.58,6  (8169)   19,101 ¦ 
57/M5      141. Noferini Mauro       47 Borgo San Lorenzo    POLISPORTIVA SAN PIERO A SIEVE   4:03.34,1   1:48.36,6  (3464)   14,164 ¦ 
110/M3     237. Ulivieri Riccardo    66 Borgo San Lorenzo    Circolo Elen Club 99             5:20.31,3   1:42.58,6  (9002)   20,591 ¦ 
57/M4      119. Vitartali Augusto    59 Borgo San Lorenzo    CC Appenninico 1907              3:53.34,7   1:39.53,8  (6027)   14,770 ¦ 
57/M4      228. Zavoli Giampiero     56 Borgo San Lorenzo    Club clico appenninico 1097      1:52.00,4 Passo Pordo  (6029)      --- ¦ 
110/M5      50. Giovannini Mauro     49 Borgo San Lorenzo (  CC Appenninico 19                5:12.55,8     58.14,5  (3816)   21,090 ¦ 
110/M3     417. Sbaraglia Davide     64 Borgo Sisa di Ravenn Sport Service Team               6:07.25,2   2:29.52,5  (2663)   17,963 ¦ 
147/M3     117. Stefani Federico     63 Borgoricco PD        SC Campodarsego                  6:00.40,2     52.10,9  (5421)   24,454 ¦ 
147/M4     257. Pasqualin Giancarlo  55 Borgosesia           Team Locca                       6:54.18,2   1:45.09,3  (3672)   21,288 ¦ 
57/M6      140. Quadrelli Ruggero    37 Borgosesia (VC)      Pedale Valsesiano                4:50.14,4   2:01.08,8   (205)   11,886 ¦ 
147/M3     191. Arrigo Paolo         66 Bormio               Us Bormiese Ediltrasporti        6:15.50,2   1:07.20,9  (3008)   23,467 ¦ 
147/M5     295. Genghini Mauro       49 Bormio               Us Bormiese Ediltrasporti        8:06.02,3   2:42.07,2  (3009)   18,146 ¦ 
147/M2      91. Moranduzzo Simone    72 Bormio               Us Bormiese Ediltrasporti        6:00.59,2     52.39,7  (3004)   24,433 ¦ 
147/M1      34. Moranduzzo Stefano   74 Bormio               Us Bormiese Ediltrasporti        5:45.18,9     40.39,9  (3006)   25,541 ¦ 
147/M4     237. Zangrando Mario      58 Bormio               Us Bormiese Ediltrasporti        6:50.19,4   1:41.10,5  (3007)   21,495 ¦ 
147/M3     401. Zangrando Stefano    62 Bormio               Us Bormiese Ediltrasporti        6:50.20,3   1:41.51,0  (3005)   21,494 ¦ 
110/M5     280. Fagiolari Franco     47 Boville Ernica       INDIVIDUALE                      6:43.47,1   2:29.05,8  (3973)   16,345 ¦ 
57/M1       60. Veronese Aldo        74 Bovisio Masciago     Ciclistica Domenico Fiorani      3:58.38,0   1:52.55,7  (3625)   14,457 ¦ 
110/M5     130. Poggi Marco          53 Bozzano (LU)         Kulmine Gauc                     5:48.32,1   1:33.50,8  (8455)   18,936 ¦ 
147/M3     238. Aprile Bartolomeo    63 Bra                  Bike Team Cherasco               6:24.04,3   1:15.35,0  (6523)   22,964 ¦ 
147/M3     151. Bonino Massimo       66 Bra                  Bike Team Cherasco               6:08.41,2   1:00.11,9  (6761)   23,922 ¦ 
147/M4     146. Fagnola Giovanni     60 Bra                  Bike Team Cherasco               6:29.23,9   1:20.15,0  (7208)   22,650 ¦ 
147/M3     171. Oberto Mauro         66 Bra                  Bike Team Cherasco               6:12.02,4   1:03.33,1  (8297)   23,707 ¦ 
147/M3     445. Pacotto Claudio      65 Bra                  Bike Team Cherasco               6:55.46,7   1:47.17,4  (8328)   21,213 ¦ 
147/M3      38. Fumagalli Flavio     63 Brebbia              Coppi Racing Team                5:40.09,5     31.40,2  (1257)   25,929 ¦ 
57/M5      246. Mosole Gualtiero     53 Breda di Piave       G.S.Arredamenti Cenedese         8:39.09,3   6:24.11,8  (3834)    6,645 ¦ 
110/M4     275. Papini Amilcare      54 Brembate Sopra       GS Cral Posta Bergamo            5:53.35,5   2:05.30,4  (5088)   18,665 ¦ 
147/M3      28. Baccinelli Marzio    66 Brescia              G.S.AURORA 98                    5:33.36,4     25.07,1  (1072)   26,438 ¦ 
110/M2     201. Boifava Mario        67 Brescia              GS Carrera                       5:21.18,7   1:36.16,8  (5077)   20,540 ¦ 
110/M3     116. Braga Ezio           66 Brescia              GS Carrera                       4:54.14,0   1:16.41,3  (5074)   22,431 ¦ 
57/M3       36. Bregoli Ivano        64 Brescia              Gs Pedale Bagnolese              3:02.00,5   1:02.39,0  (4051)   18,955 ¦ 
110/M3     132. Bresciani Francesco  64 Brescia              GS Carrera                       4:58.28,8   1:20.56,1  (5073)   22,112 ¦ 
110/M3     358. Cereda Roberto       66 Brescia              L'Edile Rosa Gaverina            5:49.21,8   2:11.49,1  (4053)   18,891 ¦ 
147/M5     241. Chilovi Lucio        49 Brescia              Team Maurigi                     7:48.56,4   2:25.01,3  (6961)   18,808 ¦ 
147/M4     368. Cinelli Mauro        59 Brescia              G.S. Racing Rosola Bike          7:16.31,3   2:07.22,4  (3555)   20,205 ¦ 
147/M2     726. Contarelli Marco     70 Brescia              G.S. Carrera                     9:04.01,6   3:55.42,1  (3857)   16,212 ¦ 
110/F2      17. Martinengo Cesaresco 61 Brescia              G.S. Racing Rosola Bike          6:07.48,7   1:23.20,3   (471)   17,943 ¦ 
57/M3       60. Pisciella Luigi      64 Brescia              G.S. Racing Rosola Bike          3:11.54,8   1:12.33,3  (3609)   17,976 ¦ 
57/M3        3. Riva Marco           66 Brescia              G.S.AURORA 98                    2:04.31,8      5.10,3  (2158)   27,704 ¦ 
147/M3     257. Schiavi Alessandro   65 Brescia              GS Carrera                       6:26.48,4   1:18.19,1  (1794)   22,802 ¦ 
110/M3     597. Tomasi Gian Paolo    64 Brescia              G.C. Sforzacosta                 7:26.30,1   3:48.57,4  (9004)   14,781 ¦ 
57/M1       14. Vecchi Paolo         79 Brescia              L'Edile pref. Rosa carni         3:03.33,2     57.50,9  (3729)   18,795 ¦ 
110/M5      93. Vecchi Roberto       50 Brescia              L'Edile pref. Rosa carni         5:33.15,3   1:18.34,0  (3730)   19,804 ¦ 
110/M4     282. Piovesan Giovanni    58 Bressanone (BZ)      Granfondo Pinarello              5:54.18,0   2:06.12,9  (4963)   18,628 ¦ 
147/M4     325. Carolo Severino      57 Bressanvido          GS Gaudense                      7:09.09,9   2:00.01,0  (6905)   20,551 ¦ 
110/M1     131. Abbá Christian       75 Bresso               GS Pedale Bronese                6:00.59,5   2:13.41,7  (6072)   18,282 ¦ 
110/M4     411. Bignotti Roberto     59 Bresso               GS Circolo Giovanile Bresso      6:39.09,7   2:51.04,6  (6709)   16,534 ¦ 
57/M2       44. Brioschi Paolo       70 Bresso               GS Circolo Giovanile Bresso      3:13.34,7   1:13.32,2  (6819)   17,822 ¦ 
147/M2     493. Calabretta Gregorio  68 Bresso               GS Circolo Giovanile Bresso      7:34.43,7   2:26.24,2  (6870)   19,396 ¦ 
147/M2     385. Di Ruvo Angelo       69 Bresso               GS Circolo Giovanile Bresso      7:04.02,1   1:55.42,6  (5101)   20,800 ¦ 
110/M2     319. Rinaldini Alfonso    67 Bresso               GS Circolo Giovanile Bresso      6:06.47,0   2:21.45,1  (8584)   17,994 ¦ 
57/M3      193. Trobia Maurizio      62 Bresso               GS Circolo Giovanile Bresso      4:21.53,7   2:22.32,2  (9042)   13,173 ¦ 
147/M4     504. Corna Gianpaolo      60 Brignano Gera d'Adda GS Amatori Caravaggio            7:48.12,8   2:39.03,9  (7010)   18,837 ¦ 
147/M1      72. Lanzeni Ermanno      73 Brignano Gera d'Adda GS Amatori Caravaggio            6:09.02,7   1:04.23,7  (7880)   23,899 ¦ 
57/M5      244. Pontoglio Gianfranco 51 Brignano Gera d'Adda GS Amatori Caravaggio            7:50.29,6   5:35.32,1  (8469)    7,332 ¦ 
147/M2     258. Clark Stuart Ian     69 Brignano Gera D'Adda GSC Grotte di Castro             6:34.45,1   1:26.25,6  (6331)   22,343 ¦ 
147/M4     422. Palmiero Umberto     57 Brinzio (VA)         Gamba Racing Varese              7:28.07,9   2:18.59,0  (8341)   19,681 ¦ 
110/M5     199. Cantoni Alberto      52 Brisighella          Bikers Fognano                   6:12.16,8   1:57.35,5  (3058)   17,728 ¦ 
147/M4     511. Fabbri Giuseppe      55 Brisighella          Bikers Fognano                   7:50.03,4   2:40.54,5  (3097)   18,763 ¦ 
147/M5     169. Ravaglia Virgilio    49 Brisighella          Bikers Fognano                   7:24.48,1   2:00.53,0  (3209)   19,829 ¦ 
147/M2      36. Dozio Mauro          70 Brivio               Velo Club Oggiono                5:39.23,1     31.03,6  (1089)   25,988 ¦ 
57/M5      ---  Diquigiovanni Loris  46 Brogliano            Team Bike Fortuna               squalifica       -----  (7123)      --- ¦ 
147/M1     151. Bailo Andrea         76 Broni                Sc Pedale Bronese                6:50.20,2   1:45.41,2  (6557)   21,494 ¦ 
57/M5       99. Bailo Carlo          50 Broni                Sc Pedale Bronese                3:49.28,8   1:34.31,3  (6558)   15,033 ¦ 
110/M2     280. Dacarro Filippo      72 Broni                Sc Pedale Bronese                5:49.49,9   2:04.48,0  (7046)   18,866 ¦ 
57/M6       55. Dagradi Giuseppe     43 Broni                Sc Pedale Bronese                3:49.24,4   1:00.18,8  (7048)   15,038 ¦ 
57/M1       37. Garlaschelli Fabio   79 Broni                Sc Pedale Bronese                3:30.31,4   1:24.49,1  (7352)   16,387 ¦ 
57/M1       40. Sacchi Fabio         74 Broni                GS Pedale Bronese                3:32.05,6   1:26.23,3  (8653)   16,266 ¦ 
110/M4     396. Cancellieri Mirco    58 Brufa                GS Torgianese                    6:31.54,1   2:43.49,0  (6287)   16,840 ¦ 
147/M2      41. Bertolotti Roberto   69 Brugherio            GS Sandamianese                  5:42.29,9     34.10,4  (1960)   25,751 ¦ 
147/M3     392. Cirulli Carlo        62 Brugherio            Speed Wheel Team Savona          6:48.40,2   1:40.10,9  (6984)   21,582 ¦ 
110/M2     351. Maluta Fabrizio      68 Brugnera             GC Pratense                      6:25.40,1   2:40.38,2  (2895)   17,113 ¦ 
110/M5      33. Picin Ivo            50 Brugnera             GC Pratense                      4:57.28,2     42.46,9  (2892)   22,187 ¦ 
57/M3      235. Tondat Alessandro    65 Brugnera             GC Pratense                      6:25.38,7   4:26.17,2  (2896)    8,946 ¦ 
57/M2        7. Karner Martin        68 Bruneck              GS Pastorello-Trentofrutta       2:15.26,4     15.23,9  (2343)   25,472 ¦ 
110/M2      18. Passera Alberto      67 Brunello VA          Coppi Racing Team                4:11.01,2     25.59,3  (6075)   26,292 ¦ 
57/M6      157. Callegari Gino       38 Brunico              U.S. Brunico                     6:33.31,7   3:44.26,1  (6872)    8,766 ¦ 
57/M2        8. Scalzini Giuseppe    67 Brunico              U.S. Brunico Pocchiesa Calzatu   2:16.39,3     16.36,8   (177)   25,246 ¦ 
57/M4        7. De Bernardin Roberto 60 Brunico (BZ)         Saeco Longoni Sport              2:26.20,7     12.39,8    (72)   23,574 ¦ 
110/M3     120. Castelli Dario       64 BRUSAPORTO       BG  G.S. TESTA TIPOLITOGRAFIA        4:55.22,4   1:17.49,7  (1181)   22,344 ¦ 
110/M3     439. Molinelli Pietro     61 Budrio               Cralposte Bologna                6:16.23,0   2:38.50,3  (6301)   17,535 ¦ 
110/M6       8. Degli Esposti Franco 45 budrio bo            Avis budrio                      4:53.51,5     26.19,4  (3880)   22,459 ¦ 
110/M4     269. Pietrantozzi Sandro  55 Buggiano             Cicloamatori  Buggiano           5:51.42,6   2:03.37,5  (2789)   18,765 ¦ 
110/M3      80. Salvestrini Mirco    61 Buggiano             Cicloamatori  Buggiano           4:41.49,5   1:04.16,8  (2782)   23,418 ¦ 
57/M4      ---  Bardini Maurizio     56 Buggiano PT          Avis Borgo a Buggiano                -----     partito  (1252)      --- ¦ 
57/M5       10. Toci Marco           53 Buggiano PT          Avis Borgo a Buggiano            2:56.01,7     41.04,2  (1062)   19,599 ¦ 
110/M3      31. Garofano Marco       62 Buguggiate           Coppi Racing Team                4:23.58,0     46.25,3  (1256)   25,003 ¦ 
147/M2      49. Leone Giorgio        70 Buguggiate           Coppi Racing Team                5:44.08,3     35.48,8  (1259)   25,629 ¦ 
110/M1       3. Maifredi Omar        79 Buguggiate           Coppi Racing Team                3:54.04,0      6.46,2  (2168)   28,197 ¦ 
147/M1      16. Rampi Marco          73 Buguggiate           GS Pavarin                       5:29.48,1     25.09,1  (1175)   26,743 ¦ 
110/M3      55. Maroni Carlo         64 buguggiate (va)      Team Emmedue                     4:34.01,2     56.28,5  (2096)   24,085 ¦ 
110/M1      38. Calligaro Michele    76 Buja (ud)            C.s. delle case renzo            4:37.57,5     50.39,7  (6466)   23,744 ¦ 
110/M3     613. Rullo Antonio        65 Bulgarograsso   (com Team Bike.Net                    7:49.46,0   4:12.13,3  (3611)   14,049 ¦ 
57/M4      219. Geroldi Mario        58 Buriano              SC Sport Club Genova 1913        7:16.58,6   5:03.17,7  (2854)    7,895 ¦ 
110/M2      89. Cigna Sergio         69 Burolo               BICAN CYCLING TEAM               4:43.43,7     58.41,8  (1987)   23,261 ¦ 
147/M3      14. Cigna Enrico         66 Burolo (TO)          BICAN Cycling Team               5:28.01,3     19.32,0  (1203)   26,888 ¦ 
110/M2     320. Tizzoni Giuseppe     68 BUSCATE (MI)         SOCIETA' CICLISTICA BUSTO GARO   6:07.34,1   2:22.32,2  (2194)   17,955 ¦ 
110/M5     338. Cassi Gianfranco     46 Busseto              GS Cortemaggiore                 7:04.09,9   2:49.28,6  (6924)   15,559 ¦ 
57/M1        6. Barbi Guido          75 Bussolengo           A.S.Sant Luis                    2:37.58,5     32.16,2  (6579)   21,838 ¦ 
110/M3      38. Mura Giovanni        64 Bussolengo           G.S. ENJOY TEAM                  4:27.53,8     50.21,1  (3985)   24,636 ¦ 
147/M2     116. Ridolfi Andrea       71 Bussolengo VR        A.S.Sant Luis                    6:07.14,3     58.54,8  (2156)   24,017 ¦ 
147/M6      72. Scolari Flaminio     41 Bussolengo VR        Ciclo Team Bussolengo            7:52.02,1   2:24.49,7  (8823)   18,685 ¦ 
110/M4      50. Colombo Mario        56 Busto Arsizio        GS COMUNE DI LEGNANO             4:39.51,6     51.46,5  (3766)   23,583 ¦ 
147/M3     198. Zocchi Giorgio       65 BUSTO ARSIZIO (VA)   U.S. SANGIORGESE                 6:17.14,9   1:08.45,6  (2230)   23,379 ¦ 
147/M4      11. Zocchi Massimo       56 BUSTO ARSIZIO (VA)   U.S. SANGIORGESE                 5:41.20,0     32.11,1  (2231)   25,839 ¦ 
57/M5        8. Gava Sergio          53 Busto Garolfo        Pedale Canavesano                2:52.13,8     37.16,3  (5480)   20,031 ¦ 

totale 338



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.