Maratona dles Dolomites 2003 - per località "A"

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett     km/h ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
147/M5     376. Borgio Luciano       49 Acqui Terme          Pedale Selvaggio                 8:31.05,1   3:07.10,0  (6770)   17,257 ¦ 
147/M4     384. Costantino Guido     58 Acqui Terme          Wine Food and Bike               7:19.51,6   2:10.42,7  (7024)   20,051 ¦ 
147/F2      27. Favelli Giuseppina   55 Acqui Terme          GS Cartosio Bike                 8:01.38,2   2:14.36,2   (848)   18,312 ¦ 
147/M3     354. Gatti Riccardo       65 Acqui Terme          Pedale Selvaggio                 6:42.28,3   1:33.59,0  (7359)   21,914 ¦ 
147/M3     109. Musci Francesco      61 ADELFIA   BA         POL. VELO CLUB ADELFIA           5:59.02,7     50.33,4  (2116)   24,565 ¦ 
147/M2     288. Plebani Osvaldo      69 Adrara San Martino   Bike Tre Team                    6:42.13,9   1:33.54,4  (2146)   21,927 ¦ 
110/M3     146. Ammendola Felice     64 Agliana              UC Pedale Sangiorgese            5:00.23,4   1:22.50,7  (4673)   21,971 ¦ 
147/M3     939. Doni Marzio          66 Agliana              AS Dolphin                       8:42.11,2   3:33.41,9  (7136)   16,890 ¦ 
147/M3     142. Poccianti Alessandro 66 Agliana              UC Pedale Sangiorgese            6:06.01,8     57.32,5  (4674)   24,096 ¦ 
147/F1      82. Mannelli Silvia      67 Agliana PT           Soc.Ciclistica Feraglia          8:53.26,7   3:17.30,6   (907)   16,534 ¦ 
147/M3     363. Maroli Dalmazio      64 Agoiolo Cremona      VC Casalasco                     6:43.21,0   1:34.51,7  (8048)   21,866 ¦ 
147/M1     107. Zanvettor Filippo    78 Agordo               Gs Sanvidorenault                6:29.13,3   1:24.34,3  (9296)   22,660 ¦ 
57/F2        3. Calissoni Colnaghi L 54 Aicurzio             GS Delicatesse                   2:35.13,4     18.14,9   (827)   22,226 ¦ 
110/M4     258. Bordignon Giorgio    56 Aiello del Friuli    GS Roby Calzature                5:48.13,8   2:00.08,7  (5094)   18,952 ¦ 
147/M2     393. Gressani Claudio     68 Aiello del Friuli    GS Roby Calzature                7:05.41,0   1:57.21,5  (7481)   20,719 ¦ 
57/M3      176. Pascutti Marco       62 Aiello del Friuli    GS Roby Calzature                4:10.48,4   2:11.26,9  (8356)   13,755 ¦ 
110/M2      46. Cipriani Gianpaolo   67 Ala                  GS Cicli Grandis                 4:25.16,3     40.14,4  (1988)   24,880 ¦ 
147/M2      50. Zomer Paride         72 Ala                  Euroscaf Bikbike                 5:44.08,5     35.49,0  (3277)   25,628 ¦ 
57/M5       18. Gianotti Franco      47 Alassio              C. S. Ortovero                   3:05.36,8     50.39,3  (3421)   18,587 ¦ 
110/M5     371. Pogliano Ennio       52 Alassio              GS Orto Vero                     7:29.19,0   3:14.37,7  (3720)   14,688 ¦ 
147/M1      51. Pogliano Flavio      74 Alassio              GS Orto Vero                     5:56.07,8     51.28,8  (3838)   24,766 ¦ 
110/M5     175. Di Muro Giovanni     49 alassio   (sv)       CS Ortovero                      6:03.07,1   1:48.25,8  (3564)   18,175 ¦ 
110/M1      46. Gagliolo Luca        77 alassio (sv)         As oddone cicli finale ligure    4:45.19,3     58.01,5  (3573)   23,131 ¦ 
147/M3     763. Tagliaferri Massimo  66 Alatri               Polisportiva Avis Ripi           7:55.03,8   2:46.34,5  (8947)   18,565 ¦ 
147/M2     576. Vinci Mario          67 Alatri               Polisportiva Avis Ripi           7:55.04,2   2:46.44,7  (9146)   18,565 ¦ 
110/M4     310. Bovo Stefano         59 Alba                 INDIVIDUALE                      6:03.12,5   2:15.07,4  (1970)   18,171 ¦ 
110/M3      46. Ferrero Pietro       63 Alba                                                  4:30.34,5     53.01,8   (154)   24,392 ¦ 
110/M2     354. Panero Stefano       67 Alba                 GS Cicli Gagliardini             6:26.59,0   2:41.57,1  (3185)   17,054 ¦ 
110/M6     134. Dellisanti Nicola    38 Albairate                                             6:58.02,0   2:30.29,9  (7096)   15,788 ¦ 
147/M3     615. Magri Angelo         63 Albano San Alessandr Club Le Alci                     7:24.34,6   2:16.05,3  (2088)   19,839 ¦ 
147/M4     114. Locatelli Guido      59 Albano Sant'Alessand M.T.B. Credaro                   6:22.52,0   1:13.43,1  (3441)   23,036 ¦ 
147/M4     395. Zaglia Fabrizio      57 Albenga              Bike Race                        7:22.27,6   2:13.18,7  (4612)   19,934 ¦ 
110/M3     263. Ravanelli Lionello   62 Albiano              Bren Team Trento                 5:27.28,5   1:49.55,8  (2678)   20,154 ¦ 
57/M3       10. Ravanelli Luca       64 Albiano (TN)         U.C. Valle di Cembra             2:26.19,0     26.57,5  (8532)   23,578 ¦ 
147/M3     252. Odorizzi Fernando    66 Albiano di Trento    Bren Team Trento                 6:25.59,8   1:17.30,5  (1020)   22,849 ¦ 
147/M3     319. Mestieri Michele     62 Albignasego          GC Extreme Bike                  6:36.42,2   1:28.12,9  (3167)   22,233 ¦ 
147/M5     201. Ramponi Luigi        49 Albignasego          AR Team Armistizio Hard Servic   7:35.08,3   2:11.13,2  (1753)   19,378 ¦ 
147/M4      32. Sarzo Silvio         60 Albignasego          AR Team Armistizio Hard Servic   5:54.16,4     45.07,5  (1756)   24,896 ¦ 
110/M2     347. Sorgato Roberto      71 Albignasego          GS Romano Metaldent              6:22.52,1   2:37.50,2  (2551)   17,238 ¦ 
147/M4     207. Vigolo Francesco     56 Albignasego          AR Team Armistizio Hard Servic   6:42.23,9   1:33.15,0  (1752)   21,918 ¦ 
110/M3     366. Lugli Claudio        65 Albinea - Reggio Emi Polisportiva Albinetana          5:51.56,3   2:14.23,6  (4155)   18,753 ¦ 
110/M4      95. Cavalla Federico     58 Albisola Capo        Team Good Bike Savona            4:58.38,2   1:10.33,1  (3062)   22,100 ¦ 
147/F1      64. Contino Rosalba      67 Albisola Superiore   Bici Club Savona                 8:16.46,8   2:40.50,7   (422)   17,754 ¦ 
147/M4     661. Gambetti Maurizio    58 ALBISOLA SUPERIORE   G.s.CRAL 2°A.S.L. SAVONA         8:23.40,3   3:14.31,4  (4165)   17,511 ¦ 
110/M2     268. Rossello Roberto     67 Albisola Superiore   GS Cral Savona                   5:46.18,8   2:01.16,9  (3222)   19,057 ¦ 
147/M5      72. Cavalla Franco       53 Albissola Marina     G.S. Cral 2° ASL SAVONA          6:46.45,3   1:22.50,2  (4109)   21,683 ¦ 
147/M1     200. Bonetto Enrico       73 Albissola Superiore  Speed Wheel                      7:15.13,9   2:10.34,9  (4094)   20,265 ¦ 
110/M3      18. Papotti Roberto      66 Albizzate            Coppi Racing Team                4:15.05,7     37.33,0  (1255)   25,872 ¦ 
147/F2       3. Gandini Gloria       60 Alessandria          Opera Gatorade                   6:25.42,4     38.40,4   (737)   22,867 ¦ 
110/M3     197. Manca Stefano        63 Alghero              SC Santa Barbara                 5:10.58,9   1:33.26,2  (3155)   21,223 ¦ 
147/M4     311. Ravetto Giuseppe     60 Alice Castello       jolly-nota                       7:05.33,1   1:56.24,2  (5377)   20,726 ¦ 
147/M4     753. Gambirasi Fabrizio   56 Almè                 Polisportiva Sorisolese          8:51.48,0   3:42.39,1  (7341)   16,585 ¦ 
110/M4      18. Bettoni Stefano      60 ALMENNO S. SALVATORE TEAM OPRANDI BIKE                4:26.25,1     38.20,0  (1159)   24,773 ¦ 
147/M1      44. Seghezzi Davide      75 Almenno San Salvator Individuale                      5:51.40,9     47.01,9  (3683)   25,079 ¦ 
110/M2      92. Franchino Luca       71 Almese               GS Moncenisio                    4:45.53,9   1:00.52,0  (1092)   23,085 ¦ 
110/M4     231. Ricci Marco          59 ALMESE (TO)          Individuale                      5:41.01,4   1:52.56,3  (3840)   19,353 ¦ 
147/M1     222. Bernardi Federico    79 Alpo                 Sportclick Team                  7:24.56,7   2:20.17,7  (6672)   19,822 ¦ 
147/M5       8. Marchetti Antonio    52 Altavilla            UC Valmarana                     5:55.28,8     31.33,7  (1007)   24,811 ¦ 
110/M5     317. Bedin Walter         50 Altavilla VI         UC Valmarana                     6:55.38,3   2:40.57,0  (2559)   15,879 ¦ 
57/M6       60. Corá Sergio          43 Altavilla VI         UC Valmarana                     3:52.12,2   1:03.06,6  (2554)   14,857 ¦ 
57/M6       28. Dilavanzo Gianni     43 Altavilla VI         UC Valmarana                     3:35.22,2     46.16,6  (2564)   16,018 ¦ 
110/M6     129. Caprin Luigi         44 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     6:55.03,7   2:27.31,6  (1006)   15,901 ¦ 
147/M3     820. D'Ambola Maurizio    64 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     8:10.00,5   3:01.31,2  (2555)   17,999 ¦ 
147/M5     227. Dal Lago Paolo       48 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     7:44.17,2   2:20.22,1  (1005)   18,996 ¦ 
110/M5     314. Pellizzari Enzo      48 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     6:55.35,6   2:40.54,3  (2566)   15,880 ¦ 
57/M5      169. Schievano Alberto    49 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     4:17.10,4   2:02.12,9  (2561)   13,415 ¦ 
110/M3     148. Pigna Corrado        61 Altipiani di Arcinaz GS CICLI PETTA                   5:00.27,8   1:22.55,1  (8425)   21,966 ¦ 
57/M4       24. Di Vita Massimo      59 Altopascio           Cicloamatori  Buggiano           2:46.31,4     32.50,5  (2784)   20,717 ¦ 
110/M3     462. Bonassoli Marco      62 Alzano Lombardo      GS Speedy Sport Speedylonga      6:23.24,1   2:45.51,4  (2261)   17,214 ¦ 
57/M5      152. Casali Lorenzo       46 Alzano Lomn          GS Cral Posta Bergamo            4:06.35,3   1:51.37,8  (6910)   13,990 ¦ 
57/M6      103. Corbetta Armando     30 Alzate Brianza       Luraghese                        4:16.23,5   1:27.17,9  (3389)   13,455 ¦ 
110/M6      11. Giorgeri Antonio     37 Ameglia              VF M. Pelliccia                  5:05.33,0     38.00,9  (7416)   21,600 ¦ 
147/M6      67. Acqua Giovanni       39 Ancona               S.C. Torrette Ancona             7:45.22,6   2:18.10,2  (3344)   18,952 ¦ 
110/M4     519. Arneri Enrico        58 Ancona               Cicli Copparo Ancona             7:25.54,4   3:37.49,3  (1053)   14,801 ¦ 
110/M4     512. Emanuele Alessandro  58 Ancona               Ciclismo cesanense               7:18.15,5   3:30.10,4  (3397)   15,059 ¦ 
57/M5      108. Imbrenda Antonio     50 Ancona               G.A.C. Cicli Copparo Ancona      3:52.28,4   1:37.30,9  (6061)   14,840 ¦ 
147/M3     638. Luconi Roberto       64 Ancona               Cicli copparo ancona             7:29.02,6   2:20.33,3  (3444)   19,641 ¦ 
110/M5     233. Sanguigni Marco      47 Ancona               AS CICLO 2001MC                  6:24.17,9   2:09.36,6  (4085)   17,174 ¦ 
110/M2      30. Ronco Sergio         67 Andezeno             Bikers Team Chieri               4:19.07,0     34.05,1  (1140)   25,471 ¦ 
147/M5     368. Lucarelli Piero      52 Angeli di Rosora     Team Bici Sport Fabriano         8:28.20,7   3:04.25,6  (7967)   17,350 ¦ 
147/M3    1004. Vaccaro Massimo      61 Antraccoli - Lucca   Team Fanini                      9:29.26,7   4:20.57,4  (9069)   15,488 ¦ 
147/M3     494. Bonini Riccardo      66 Antraccoli (LU)      GC SRM Team                      7:05.29,2   1:56.59,9  (3491)   20,729 ¦ 
57/M6       32. Orlandi Mario        35 Antraccoli (LU)      Pedale Lucchese Poli             3:35.55,1     46.49,5  (8312)   15,978 ¦ 
147/M4      99. Boverod Dino         54 Aosta                G.S. Pro Race                    6:18.47,4   1:09.38,5  (6794)   23,284 ¦ 
147/M3      35. Canonico Roberto     62 Aosta                G.S. Cicli Benato                5:38.40,1     30.10,8  (6885)   26,043 ¦ 
147/M1     140. Carniglia Diego      76 Aosta                G.S. CICLI BENATO                6:46.10,9   1:41.31,9  (3380)   21,714 ¦ 
110/M2       7. Casali Luca          71 Aosta                Gs Cicli Lucchini                3:59.06,0     14.04,1  (4005)   27,603 ¦ 
57/M6       14. Grivon Emilio        33 Aosta                TeamSalieri Bologna              3:17.01,7     27.56,1   (193)   17,510 ¦ 
147/M4     482. Baietti Eros         57 Appiano Gentile      Bicibike 93                      7:44.33,4   2:35.24,5  (3875)   18,985 ¦ 
110/F1      67. Stefanoni Rosella    66 Appiano Gentile CO   GC Binago                        6:42.48,1   2:17.23,3   (679)   16,385 ¦ 
57/M2       38. Damini Massimo       70 APPIANO S.S.DV.      REWEL TEAM                       3:09.46,3   1:09.43,8  (4110)   18,179 ¦ 
110/M2      17. Furgler Franco       70 Arabba               Italygarden                      4:10.57,4     25.55,5   (180)   26,299 ¦ 
57/M2        4. Costerman Gabriele   67 Arbizzano            Sportclick Team                  2:10.28,9     10.26,4    (53)   26,440 ¦ 
147/M4     302. Franzi Lorenzo       60 Arcisate             G.S. Ciclisti Dergano            7:02.49,5   1:53.40,6  (7307)   20,859 ¦ 
110/M2     190. Bertamini Filippo    72 Arco                 Guaita Bike Stop and Go          5:17.46,3   1:32.44,4  (3923)   20,769 ¦ 
147/M1      77. Bortolotti Flavio    77 Arco                 AR Team Armistizio Hard Servic   6:12.01,7   1:07.22,7  (6780)   23,707 ¦ 
110/M2     250. Tamburini Loris      69 Arco                 Guaita Bike Stop and Go          5:39.17,6   1:54.15,7  (6428)   19,452 ¦ 
57/M5      199. Bonatti Roberto      46 Arcola               GS Rudy Project                  4:38.37,6   2:23.40,1  (6753)   12,382 ¦ 
110/M5     174. Ampusi Claudio       53 Arcore               GS CORSERA                       6:02.49,7   1:48.08,4  (6504)   18,190 ¦ 
147/M4     259. Rossi Claudio        55 Arcore               Torrevilla MTB                   6:54.26,4   1:45.17,5  (8619)   21,281 ¦ 
110/M3     192. Carta Mirco          63 Arcugnano            G.S. San Pio X Vicenza           5:09.54,0   1:32.21,3  (3060)   21,297 ¦ 
110/M4     400. Faggionato Luciano   56 Arcugnano            Banca Pop. Vicenza Ciclismo      6:34.18,9   2:46.13,8  (7207)   16,737 ¦ 
110/M5     316. Grskovich Ugo        50 Arcugnano            UC Valmarana                     6:55.38,1   2:40.56,8  (2558)   15,879 ¦ 
110/M5     167. Assandri Roberto     48 Arenzano (Ge)        GS Terralba                      6:01.25,9   1:46.44,6  (6054)   18,260 ¦ 
147/M3     296. Bruzzone Marino      61 Arenzano (Ge)        GS Terralba                      6:33.36,3   1:25.07,0  (6056)   22,408 ¦ 
110/M2     214. Camilla Marco        69 Arenzano (Ge)        GS Terralba                      5:28.28,4   1:43.26,5  (4412)   20,092 ¦ 
110/M3     178. Lazzarini Mauro      61 Arenzano (Ge)        GS Terralba                      5:07.09,0   1:29.36,3  (6062)   21,487 ¦ 
110/M2      13. Delfino Gerolamo     69 Arenzano(Ge)         GS Terralba                      4:08.32,4     23.30,5  (6058)   26,555 ¦ 
147/M3     440. Bossi Alberto        65 Arese                Velosport Cesate                 6:54.58,2   1:46.28,9  (6785)   21,254 ¦ 
110/M2     274. Bossi Marco          69 Arese                Velosport Cesate                 5:48.37,8   2:03.35,9  (6786)   18,931 ¦ 
110/M5     170. Nobili Roberto       52 Arese                TEAM SCOUT                       6:02.34,2   1:47.52,9  (3669)   18,203 ¦ 
147/M6     143. Boneschi Giorgio     44 ARESE (MI)           Amatori Velo Lainate             9:13.30,5   3:46.18,1  (6756)   15,934 ¦ 
57/M5       84. Bianchi Franco       49 Arezzo               Due ruote                        3:42.55,9   1:27.58,4  (3877)   15,475 ¦ 
57/M5       49. Borri Norberto       49 Arezzo               G. C. TENTICICLISMO - AREZZO     3:31.10,2   1:16.12,7  (3763)   16,337 ¦ 
57/M1       75. Bovi Michele         77 Arezzo               GS Pedale D'Oro                  4:36.41,1   2:30.58,8  (4463)   12,469 ¦ 
110/M2     131. Casali Sauro         72 Arezzo               GS Fratres Capolona Subbiano     4:59.14,4   1:14.12,5  (6911)   22,055 ¦ 
147/M4     397. Ciarpaglini Giuseppe 56 Arezzo               G.s. FARE due ruote Arezzo       7:22.31,6   2:13.22,7  (3638)   19,931 ¦ 
110/M5      73. Gabutti Patrizio     46 Arezzo               DUE RUOTE                        5:24.39,3   1:09.58,0  (3412)   20,329 ¦ 
147/M2     306. Giornelli Maurizio   69 Arezzo               U.C.Aretina                      6:46.48,0   1:38.28,5  (3423)   21,681 ¦ 
147/M3     492. Lazzeroni Stefano    61 Arezzo               CICLI PASQUINI Arezzo            7:04.50,0   1:56.20,7  (3824)   20,761 ¦ 
57/M4      105. Pieri Piero          59 Arezzo               CICLI PASQUINI                   3:42.51,1   1:29.10,2  (6019)   15,481 ¦ 
57/M5       81. Vestrini Athos       50 Arezzo               Cicli Pasquini                   3:41.42,7   1:26.45,2  (3518)   15,560 ¦ 
147/M2     187. Rocchi Paolo         67 Argenta              G.C Argentano                    6:20.06,7   1:11.47,2  (1169)   23,203 ¦ 
147/M3     803. Cavallini Michele    65 Argenta (FE)         Gruppo Argentano                 8:07.45,8   2:59.16,5  (4646)   18,082 ¦ 
147/M6      25. Pellegrini Nunziato  35 Ari                  Team Le Frezze                   7:01.08,9   1:33.56,5  (3193)   20,942 ¦ 
147/M3      13. Caponera Enrico      63 Ariccia RO           Ciclomillennio Castellaccio      5:27.50,8     19.21,5  (1284)   26,902 ¦ 
147/M3     540. Basalini Paolo       63 Armeno               Bicisportmottarone               7:12.46,4   2:04.17,1  (6596)   20,380 ¦ 
57/M3       77. Bonetta Ilario       62 Armeno               Bicisport Mottarone              3:22.24,8   1:23.03,3  (6757)   17,044 ¦ 
110/M4     356. Marzi Claudio        60 Armeno               Bicisportmottarone               6:20.33,3   2:32.28,2  (8060)   17,343 ¦ 
110/M4      75. Marzi Gianmario      60 Armeno               Bicisportmottarone               4:52.12,6   1:04.07,5  (8061)   22,586 ¦ 
147/M3     545. Perrone Mario        61 Armeno               Bicisportmottarone               7:13.17,0   2:04.47,7  (8392)   20,356 ¦ 
110/M3     517. Putorti Giuseppe     63 Armeno               Bicisportmottarone               6:40.14,8   3:02.42,1  (8504)   16,489 ¦ 
147/M3     544. Villa Diego          62 Armeno               Bicisportmottarone               7:13.15,7   2:04.46,4  (9140)   20,357 ¦ 
147/M5     168. Moretti Carlo        52 Arona (NO)           Gc Aronese                       7:24.46,2   2:00.51,1  (8180)   19,830 ¦ 
57/M2      111. Sanita Aldo          72 Arquata Scrivia      Racing Team La Bici              4:05.32,3   2:05.29,8  (8678)   14,050 ¦ 
147/M3     298. Zanier Gianni        62 Arta Terme           Carnia Bike                      6:33.48,9   1:25.19,6  (5067)   22,396 ¦ 
147/M5      30. Arrivabene Luigi     52 Arzago d'Adda        G.S. Cicli Baronchelli           6:22.14,3     58.19,2  (3693)   23,074 ¦ 
110/M3     137. Follarini Luca       62 Arzago d'Adda        G. S. Cicli Baronchelli          4:59.01,8   1:21.29,1  (3568)   22,071 ¦ 
147/M5     150. Beschin Giannino     52 Arzignano            UC Centomo                       7:19.24,0   1:55.28,9  (6690)   20,072 ¦ 
110/M1      91. Tadiello Antonio     74 Arzignano            Ciclismo Valchiampo              5:18.17,4   1:30.59,6  (6244)   20,735 ¦ 
147/M2     196. Lotto Paolo          70 Arzignano (VI)       UC Centomo                       6:21.47,1   1:13.27,6  (7965)   23,102 ¦ 
110/M2      68. Serafini Gianfranco  70 Arzignano (VI)       UC Centomo                       4:34.58,8     49.56,9  (8843)   24,001 ¦ 
147/M4     205. D'Uva Enrico         58 Ascoli Piceno        GS Mary Confezioni               6:40.37,5   1:31.28,6  (7044)   22,015 ¦ 
57/M5       42. Clementi Sergio      52 Asola                G.C. Amatoriale Piedena          3:27.17,9   1:12.20,4  (2845)   16,642 ¦ 
57/M5       71. Barini Loris         46 ASPARETTO DI CEREA   GS ASPARETTO                     3:39.02,5   1:24.05,0  (3282)   15,750 ¦ 
57/M4       51. Borsarini Lorenzo    57 ASPARETTO DI CEREA   GS ASPARETTO                     3:16.17,2   1:02.36,3  (4003)   17,576 ¦ 
110/M3      93. Borsarini Roberto    64 ASPARETTO DI CEREA   GS ASPARETTO                     4:44.47,1   1:07.14,4  (3293)   23,175 ¦ 
57/M5      116. Fozzato Luciano      48 ASPARETTO DI CEREA   GS ASPARETTO                     3:53.47,0   1:38.49,5  (3308)   14,757 ¦ 
57/M5       77. Manara Renzo         52 ASPARETTO DI CEREA   GS ASPARETTO                     3:40.05,3   1:25.07,8  (3318)   15,675 ¦ 
147/M1      98. Giusti Raffaele      82 Assergi              SDA Teambike                     6:24.53,4   1:20.14,4  (7431)   22,915 ¦ 
147/M3     462. Marchetti Marco      65 Assisi               G.S. PETTINELLI CICLI            6:58.38,9   1:50.09,6  (3319)   21,067 ¦ 
110/M5      32. Fioroni Emidio       48 ASSISI FRAZ. RIVOTOR U.C. ANGELANA                    4:56.31,1     41.49,8  (7272)   22,258 ¦ 
110/M5     261. Castino Giovanni     48 Asti                 GS Piemontesina                  6:32.04,8   2:17.23,5  (6926)   16,833 ¦ 
110/M4     110. Ercole Giuseppe      60 Asti                 Petit Veló                       5:04.20,7   1:16.15,6   (123)   21,685 ¦ 
57/M6      130. Mezzanotte Giovanni  39 Asti                 GS Piemontesina                  4:40.07,2   1:51.01,6  (8129)   12,316 ¦ 
147/M5     375. Moretti Pierluigi    52 Asti                 GS Piemontesina                  8:31.02,7   3:07.07,6  (8184)   17,258 ¦ 
147/M2     624. Sicco Paolo          70 ASTI                 U.C.MONTALDESE                   8:11.46,2   3:03.26,7  (4022)   17,935 ¦ 
57/M6       30. Pugliese Mario       38 Aurisina             GS Ciclo Club Trieste            3:35.52,5     46.46,9  (4419)   15,981 ¦ 
110/M5     255. Paciotti Vincenzo    51 AVEZZANO (AQ)        G.S.FORTUNATO AVEZZANO           6:29.07,3   2:14.26,0  (6018)   16,961 ¦ 
110/M2       8. Vescovi Walter       67 Avigliana            G.s. dimensione ciclo            4:00.17,9     15.16,0  (2209)   27,465 ¦ 
147/M1      94. Racanelli Luca       74 Azzano S. Paolo      Individuale                      6:23.10,6   1:18.31,6  (8513)   23,018 ¦ 
147/M6      87. Manzoni Pietro       45 azzano san paolo (bg Individuale                      8:05.32,0   2:38.19,6  (3660)   18,165 ¦ 
110/M1      41. Dall'Alba Giovanni   77 Azzate               Coppi Racing Team                4:40.17,4     52.59,6  (1251)   23,547 ¦ 
110/M3      40. Molinari Michele     65 Azzate               Coppi Racing Team                4:28.12,6     50.39,9  (1254)   24,607 ¦ 
147/M2      30. Boschini Gian Battis 69 Azzate VA            Coppi Racing Team                5:35.27,9     27.08,4  (1260)   26,291 ¦ 

totale 165



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.