Maratona dles Dolomites 2003 - per nome "K"

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett     km/h ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
147/M2     744. Kaal Jos             68 NL-HP Heteren        CYCLETOURS Amsterdam             9:34.19,8   4:26.00,3  (7723)   15,357 ¦ 
147/M3     769. Kaddick Christian    62 D-Riedering                                           7:55.52,5   2:47.23,2  (7724)   18,534 ¦ 
57/M3      191. Kaftan Michael       65 D-Schwerte                                            4:18.46,5   2:19.25,0  (7725)   13,332 ¦ 
110/M5     197. Kahn Steven H.       50 USA-Tenafly - NJ     Tenafly Group                    6:12.01,0   1:57.19,7  (5186)   17,741 ¦ 
147/M1     325. Kail Christoph       75 D-Zirndorf           Rössleins Radlereck              9:11.48,7   4:07.09,7  (7726)   15,983 ¦ 
147/M3     896. Kaiser Dietmar       66 D-Esslingen          BSG Festo Sparte Rad             8:28.42,9   3:20.13,6  (7727)   17,337 ¦ 
110/M6     128. Kaiser Hans-Dieter   38 D-Essen              RC Kruppwald Essen               6:54.35,7   2:27.03,6  (2523)   15,919 ¦ 
147/M2      40. Kaiser Karl          71 USA-Columbia, South  Outspokin Bicycles               5:42.24,3     34.04,8  (3434)   25,758 ¦ 
57/M4      165. Kaiser Manfred       55 D-Rottenburg                                          4:17.25,6   2:03.44,7  (7728)   13,401 ¦ 
147/M3     385. Kaiser Markus        63 CH-Frümsen                                            6:47.23,5   1:38.54,2  (7729)   21,649 ¦ 
57/M4      209. Kála Petr            56 CZ-Kolin                                              5:08.33,6   2:54.52,7  (7730)   11,180 ¦ 
57/F1       55. Kalcker Claudia      70 D-Wuppertal          RC Sprinter Waltrop              4:06.56,5   1:22.40,0   (887)   13,970 ¦ 
110/M4     249. Kalisnik Primoz      60 SLO-LJUBLIANA        Novice Extreme                   5:46.50,3   1:58.45,2  (4233)   19,029 ¦ 
110/M3     288. Kalka Reiner         63 D-Garmisch-Partenkir Keiner                           5:32.26,9   1:54.54,2  (7731)   19,852 ¦ 
110/M4     334. Kalmbach Edgar       54 D-Mühlheim           VFL Mühlheim                     6:11.46,8   2:23.41,7  (7732)   17,752 ¦ 
110/M3     352. Kalpen Alexander     63 D-Unterhaching       GS di Monaco                     5:48.15,7   2:10.43,0  (7733)   18,951 ¦ 
147/M3     673. Kalte Helge Jürgen   61 D-Braunfels          TV Braunfels                     7:36.38,2   2:28.08,9  (4376)   19,315 ¦ 
110/M6      90. Kaluza Werner        39 D-München                                             6:27.25,8   1:59.53,7  (7734)   17,035 ¦ 
110/M2     129. Kamenz Joachim       67 D-Ulm                                                 4:59.00,5   1:13.58,6  (7735)   22,072 ¦ 
147/M5      63. Kamilli Klaus        50 D-Grafrath           Tüs Fürstenfeld                  6:43.12,1   1:19.17,0  (5303)   21,874 ¦ 
147/M5      96. Kamilli Rolf         53 D-München                                             6:55.20,0   1:31.24,9  (7736)   21,235 ¦ 
57/M6      158. Kämpf Karl           34 D-Schweinfurt                                         7:21.52,8   4:32.47,2  (7760)    7,807 ¦ 
147/M3     206. Kamphuis Robert      63 NL-BZ Wageningen     En Route                         6:18.43,0   1:10.13,7  (5001)   23,289 ¦ 
110/M2     369. Kampmann André       72 D-Möhnesee                                            6:37.58,1   2:52.56,2  (7737)   16,584 ¦ 
110/F2      26. Kandler Brigitte     52 D-Hindelang          Skiverein Hindelang              6:26.28,4   1:42.00,0   (888)   17,077 ¦ 
147/M1     197. Kandler Sebastian    81 D-Hindelang          Skiverein Hindelang              7:13.38,0   2:08.59,0  (7738)   20,339 ¦ 
110/M5     221. Kandler Willi        50 D-Hindelang          Skiverein Hindelang              6:19.46,7   2:05.05,4  (7739)   17,378 ¦ 
147/M4     320. Kane Brian           59 GB-Lohr am Main      Spessarthoppers                  7:08.23,8   1:59.14,9  (7740)   20,588 ¦ 
147/M2     240. Kappen Frans         71 NL-Wageningen        Societa' Francesco Coppi         6:31.04,1   1:22.44,6  (7741)   22,553 ¦ 
110/M3       9. Kargruber Stefan     65 Welsberg             Green Valley Team                4:08.44,1     31.11,4  (7742)   26,534 ¦ 
110/F2       8. Karner Andrea        63 A-Wien               Bank Austria                     5:39.13,4     54.45,0   (688)   19,456 ¦ 
57/M2        7. Karner Martin        68 Bruneck              GS Pastorello-Trentofrutta       2:15.26,4     15.23,9  (2343)   25,472 ¦ 
147/F1      39. Karow Agnes          74 D-Karlsruhe          Lech Angels                      7:23.55,8   1:47.59,7   (651)   19,867 ¦ 
147/M2     461. Käser Armin          68 D-Lorch              Fit & Fun Lorch                  7:23.31,6   2:15.12,1  (7743)   19,886 ¦ 
110/M2     344. Käser Ralf           72 D-Lorch              Fit & Fun Lorch                  6:21.04,5   2:36.02,6  (7744)   17,319 ¦ 
147/F1      88. Kaspar Christina     69 D-München                                             8:59.26,5   3:23.30,4   (889)   16,350 ¦ 
147/M4     567. Kaspar Pavel         60 CZ-Nove Mesto nad Me LBC Nove Mesto  - Metuji         8:04.19,9   2:55.11,0  (7745)   18,210 ¦ 
110/F1      33. Kasparek Martina     75 D-Augsburg           Radteam Aichach 2000             5:55.02,1   1:29.37,3   (601)   18,589 ¦ 
147/M4     236. Katoh Wataru         60 JPN-0041 Tokyo       Team Fitte                       6:50.09,5   1:41.00,6  (2237)   21,503 ¦ 
110/M3     576. Kattan Dietmar       64 D-München            GS di Monaco                     7:08.39,1   3:31.06,4  (7746)   15,397 ¦ 
110/M2     404. Katz Oded            67 ISR-Jerusalem        Trisport                         7:13.06,0   3:28.04,1  (7747)   15,238 ¦ 
110/M3     294. Katzschmann Michael  66 D-Ilmenau                                             5:34.17,1   1:56.44,4  (7748)   19,743 ¦ 
147/F1      59. Kaufmann Karin       67 D-Weingarten         Radsport Bergatreute             8:09.07,9   2:33.11,8   (695)   18,031 ¦ 
110/M3     316. Kaufmann Volkmar     64 D-München                                             5:40.29,7   2:02.57,0  (7749)   19,383 ¦ 
110/M5     393. Kawlath Hartmut      47 D-Schladen           MTV Homburg-Radsport             8:31.35,9   4:16.54,6  (7750)   12,900 ¦ 
57/M1       46. Kazmaier Falk        73 D-Lenningen          Ski club Lenninger Alb           3:40.43,1   1:35.00,8  (3141)   15,630 ¦ 
147/M4     172. Kebernik Hartnoud    54 D-Wettenberg         Delta-Bike.de                    6:35.22,7   1:26.13,8  (7751)   22,307 ¦ 
147/M2     335. Kederer Tobias       72 D-Pullach                                             6:53.41,4   1:45.21,9  (7753)   21,320 ¦ 
147/M5     203. Keesen Fried         53 NL-AC Culemborg      En Route                         7:35.32,1   2:11.37,0  (5000)   19,361 ¦ 
110/M4     466. Keim Eberhard        54 D-Reutlingen                                          6:57.53,7   3:09.48,6  (7754)   15,793 ¦ 
147/M4     606. Keindl Robert        54 D-Penzberg                                            8:11.24,9   3:02.16,0  (7755)   17,948 ¦ 
110/M5     169. Keller Jacques       46 F                                                     6:01.47,5   1:47.06,2  (9328)   18,242 ¦ 
147/M4     702. Keller Paul          59 D-Gutenzell-Hürbel                                    8:32.39,8   3:23.30,9  (7756)   17,204 ¦ 
147/M4     819. Keller Werner        60 D-Gutenzell-Hürbel                                    9:37.56,7   4:28.47,8  (7757)   15,260 ¦ 
147/M3     624. Kellner Norbert      62 D-München            Lech Angels                      7:26.29,3   2:18.00,0  (1500)   19,754 ¦ 
147/M5     309. Kemmerling Willi     52 D-Brilon             TC Madffeld                      8:09.09,0   2:45.13,9  (7759)   18,031 ¦ 
57/F2       35. Kemmler Renate       61 A-Salzburg                                            4:05.19,0   1:48.20,5   (890)   14,063 ¦ 
147/M3     280. Kempfle Johann       62 D-Neusäß             Radteam Aichach 2000             6:31.00,9   1:22.31,6  (4920)   22,556 ¦ 
147/M1     196. Kerkvliet Caspar     76 NL-Amsterdam                                          7:13.15,9   2:08.36,9  (7761)   20,357 ¦ 
110/M1     169. Kern Gregor          73 D-Straubing          Straubinger Ruderclub            6:55.29,7   3:08.11,9  (7762)   15,884 ¦ 
110/M4       7. Kerschbaumer Oswald  57 Selva di Val Gardena Club Rodes Gherdeina             4:16.41,6     28.36,5  (2067)   25,711 ¦ 
57/M4      109. Kerscher Gunther     55 D-München            USC                              3:45.13,3   1:31.32,4  (4853)   15,318 ¦ 
110/M1     115. Kerscher Julius      82 D-München            Ratiopharm Snowboard Team        5:43.25,9   1:56.08,1  (4860)   19,217 ¦ 
147/M5     358. Kes Dirk             47 NL-CB Marken         En Route                         8:23.22,3   2:59.27,2  (1620)   17,521 ¦ 
57/M5       88. Kessel Hans          49 D-Suhl Mäbendorf     Bergfreunde Mäbendorf            3:44.01,3   1:29.03,8  (7763)   15,400 ¦ 
147/M3     260. Kessel Juergen       63 D-Freiburg           ADFC Freiburg                    6:27.17,6   1:18.48,3  (3862)   22,773 ¦ 
147/F1      22. Kesseleer Anouk      70 NL-GJ Dinther        En Route                         7:02.25,7   1:26.29,6   (656)   20,879 ¦ 
147/M2     238. Kesseleer Rene       70 NL-GJ Dinther        En Route                         6:30.46,2   1:22.26,7  (4977)   22,570 ¦ 
110/M4     433. Kessler Peter        60 D-Effeltrich                                          6:46.44,2   2:58.39,1  (7764)   16,226 ¦ 
57/F2        9. Kettner Barbara      60 D-Kochel             TSV Benediktbeuern               3:06.14,6     49.16,1   (891)   18,524 ¦ 
110/M4     183. Kettner Herbert      60 D-Kochel am See/Ried TSV Benediktbeuem                5:28.42,7   1:40.37,6  (7765)   20,078 ¦ 
147/M4     549. Ketzler Heinz        59 D-Eichenau                                            7:59.05,4   2:49.56,5  (7766)   18,409 ¦ 
147/M5     195. Keur William         50 NL-EC Haarlem        En Route                         7:33.12,4   2:09.17,3  (1592)   19,461 ¦ 
147/M4     731. Kiechle Robert       59 D-Kernen             BSG Festo Sparte Rad             8:42.45,5   3:33.36,6  (7767)   16,872 ¦ 
57/M1       86. Kieler Stefan        82 D-Hausham            Bertl's Bike Shop                7:28.50,7   5:23.08,4  (5305)    7,686 ¦ 
57/M5      248. Kien Manfred         53 A-HAINBURG           Bank Austria                     9:28.03,4   7:13.05,9  (7769)    6,073 ¦ 
147/M3     697. Kiessling Michael    65 D-Stadtbergen        Radteam Aichach 2000             7:39.36,0   2:31.06,7  (4897)   19,190 ¦ 
147/M1     141. Kigele Andreas       86 D-Schrobenhausen     Radteam Aichach 2000             6:46.37,9   1:41.58,9  (4890)   21,690 ¦ 
147/M4     447. Kik Dick             55 NL-KRABBENDIJKE      Club:  LE CHAMPION               7:34.04,6   2:24.55,7  (4402)   19,424 ¦ 
57/M4      177. Kimmel Dieter        56 D-Odenthal                                            4:23.37,1   2:09.56,2  (7770)   13,087 ¦ 
110/M1     168. Kimmel Martin        83 D-Odenthal                                            6:54.47,6   3:07.29,8  (7771)   15,911 ¦ 
57/M2       86. Kinateder Max        68 D-Hutthurm           WSV  Otterskirchen               3:44.02,0   1:43.59,5  (7772)   15,399 ¦ 
110/F1      44. Kind Christine       66 D-Erfurt             Rad-Art Racing e.V.              6:12.35,7   1:47.10,9   (892)   17,713 ¦ 
57/F2       43. Kindler-Knapp Karin  59 D-Weissach                                            4:16.52,5   1:59.54,0   (487)   13,430 ¦ 
110/F1      29. Kindler Sonja        66 D-Weissach                                            5:46.12,4   1:20.47,6   (486)   19,063 ¦ 
147/M3     333. Kindler Wolfgang     66 D-Weissach                                            6:39.18,7   1:30.49,4  (3915)   22,088 ¦ 
110/F1      66. Kingeter Magdalena   73 D-Augsburg           Radteam Aichach 2000             6:42.30,6   2:17.05,8   (603)   16,397 ¦ 
110/M4     474. Kinzel Horst         57 D-Rügland                                             7:00.33,4   3:12.28,3  (6402)   15,693 ¦ 
147/M5      76. Kinzel Peter         53 D-Berlin             Zehlendorfer Eichhörnchen        6:49.10,9   1:25.15,8  (7774)   21,555 ¦ 
110/M3     450. Kinzelmann Ralf      65 D-Baienfurt          Radsport Bergatreute             6:19.10,4   2:41.37,7  (7775)   17,406 ¦ 
57/M6       11. Kinzley Dean         45 USA-Columbia SC                                       3:15.04,4     25.58,8  (3142)   17,685 ¦ 
147/M4      57. Kirch Herbert        59 D-Biebertal          TSV-Krofdorf-Gleiberg            6:04.11,0     55.02,1  (5306)   24,218 ¦ 
57/F2       32. Kirch Silvia         61 D-Biebertal          Lauftreff Biebertal              4:01.05,9   1:44.07,4   (893)   14,309 ¦ 
147/M2     267. Kirchenbaur Markus   72 D-München            Lech Angels                      6:37.17,3   1:28.57,8  (1453)   22,200 ¦ 
57/M3      211. Kirchgässler Klaus   65 D-Niederkassel       SpVgg RTA Lülsdorf               4:34.46,5   2:35.25,0  (7776)   12,555 ¦ 
147/M5     161. Kirchmeier Felix     50 D-Gars Bahnhof                                        7:22.28,7   1:58.33,6  (7777)   19,933 ¦ 
147/M3     381. Kirsammer Jürgen     64 D-Lenningen          Skiclub Lenningen Alb            6:46.30,7   1:38.01,4  (4495)   21,696 ¦ 
147/M3     570. Kirsch Peter         66 D-Buckenhof                                           7:16.52,3   2:08.23,0  (3710)   20,188 ¦ 
147/M2     731. Kirstein Ron         70 NL-VB Callantsoog    En Route                         9:09.50,1   4:01.30,6  (4999)   16,041 ¦ 
57/M2       59. Kistler Martin       72 D-Bad Bayersoien     ESV Bad Bayersoien               3:26.40,9   1:26.38,4  (7778)   16,692 ¦ 
110/M4     164. Klaes Bert           58 D-München                                             5:23.38,3   1:35.33,2  (5307)   20,393 ¦ 
147/M3     175. Klancic Gianpiero    66 Ronchi dei Legionari Team Sclauzero-Starbene          6:12.54,0   1:04.24,7  (6472)   23,652 ¦ 
110/M6     110. Klar Peter           41 D-Straubing                                           6:41.11,0   2:13.38,9  (7779)   16,451 ¦ 
110/M2     335. Klaue Thomas         71 D-Nürnberg                                            6:18.15,8   2:33.13,9  (7780)   17,448 ¦ 
110/M2     303. Klauer Matthias      71 D-Rauenberg          RSC Wiesloch                     5:57.50,4   2:12.48,5  (3819)   18,443 ¦ 
110/F2      69. Klein Brigitte       63 D-Asbach             DJK Buchholz                     7:46.14,0   3:01.45,6   (401)   14,156 ¦ 
110/M5     202. Klein Günter         51 D-Leonberg                                            6:13.28,2   1:58.46,9  (7781)   17,672 ¦ 
147/M3     962. Klein Michael        62 D-Fürstenfeldbruck                                    8:53.20,8   3:44.51,5  (7782)   16,537 ¦ 
147/M4     654. Kleine Kuhlmann Bern 60 D-Duisburg                                            8:22.06,3   3:12.57,4  (3654)   17,566 ¦ 
147/M1     266. Kleiner Jens         74 D-Jena               Team Kleiner                     7:48.59,2   2:44.20,2  (7783)   18,806 ¦ 
110/M2     289. Kleiner Michael      70 D-Eisenberg          Team Kleiner                     5:52.10,3   2:07.08,4  (5308)   18,740 ¦ 
147/M5     216. Kleiner Roland       53 D-Enger              Sprintax                         7:40.23,2   2:16.28,1  (7784)   19,157 ¦ 
147/M4     392. Kleiss Rob           55 NL-DX Dalfsen        TC Dalfsen                       7:22.12,3   2:13.03,4  (1912)   19,945 ¦ 
147/M3     601. Klemens Karl         65 D-Kelheim                                             7:22.33,8   2:14.04,5  (7785)   19,929 ¦ 
147/M2     514. Klemenz Matthias     71 D-Esslingen          BSG Festo Sparte Rad             7:40.00,4   2:31.40,9  (7786)   19,173 ¦ 
57/M5      237. Klemenz Siegfried    53 D-Otterskirchen      WSV  Otterskirchen               6:39.50,3   4:24.52,8  (7787)    8,628 ¦ 
57/M1       52. Klemt Roland         75 D-München            Lech Angels                      3:48.00,2   1:42.17,9  (1414)   15,131 ¦ 
110/M2     348. Klier Rainer         68 D-Augsburg           Radteam Aichach 2000             6:24.12,8   2:39.10,9  (4894)   17,177 ¦ 
110/M3     201. Klinger Harald       62 D-Riesa              SC Riesa e.V.                    5:11.28,3   1:33.55,6  (7789)   21,189 ¦ 
147/M2     350. Klingler Jürgen      68 CH-Dättwil                                            6:56.02,1   1:47.42,6  (3980)   21,200 ¦ 
147/M2     398. Klipphahn Veit       68 D-München            Lech Angels                      7:06.44,2   1:58.24,7  (1493)   20,668 ¦ 
57/M4       55. Klix Bernhard        55 D-München                                             3:20.12,6   1:06.31,7  (3775)   17,231 ¦ 
147/M3     941. Klockare Greger      66 S-STOCKHOLM                                           8:43.53,9   3:35.24,6  (2068)   16,835 ¦ 
147/F1     104. Klockare Maria       64 S-STOCKHOLM                                           9:41.14,4   4:05.18,3   (896)   15,174 ¦ 
110/F1      76. Klöfkorn Yvonne      76 D-München                                             6:51.05,6   2:25.40,8   (897)   16,054 ¦ 
110/M4     274. Klotz Wolfgang       54 A-NEU-GÖTZENS                                         5:53.05,8   2:05.00,7  (4386)   18,691 ¦ 
57/M5      106. Kluge Günter         53 D-Augsburg                                            3:51.53,4   1:36.55,9  (7790)   14,877 ¦ 
57/M6       94. Kluger Sigfried      43 D-Ochtendung         DJK Ochtendung                   4:10.09,0   1:21.03,4  (7791)   13,791 ¦ 
57/M4      111. Knebel Jost          57 D-Ingelheim          Metzeler - Sportgemeinschaft     3:47.49,3   1:34.08,4  (7792)   15,143 ¦ 
57/F1       90. Knebel Karin         70 D-Wangen             Metzeler - Sportgemeinschaft     4:48.38,7   2:04.22,2   (587)   11,952 ¦ 
147/M3     898. Knebel Mathias       63 D-Wangen             Metzeler - Sportgemeinschaft     8:29.04,5   3:20.35,2  (7793)   17,325 ¦ 
147/F1      90. Knipping Susanne     64 D-Meersburg          Lech Angels                      8:59.42,2   3:23.46,1   (631)   16,342 ¦ 
110/F1      23. Knoch Sylvia         77 D-Durach                                              5:29.35,2   1:04.10,4   (753)   20,025 ¦ 
110/M5     106. Knoflach Herbert     51 A-Aldrans            Radteam Aichach 2000             5:37.45,9   1:23.04,6  (5481)   19,540 ¦ 
110/M4     453. Knoll Helmut         54 D-Birkenfeld         TV Birkenfeld                    6:54.29,3   3:06.24,2  (3582)   15,923 ¦ 
110/M5     159. Knoll Klaus          51 A-Radfeld                                             5:59.29,4   1:44.48,1  (7795)   18,359 ¦ 
147/M4     168. Knoppe Thomas        68 D-Polenz             NRV Ungelenk                     6:34.26,6   1:25.17,7  (5310)   22,360 ¦ 
110/M4      81. Knorr Gerhard        54 D-Kusterdingen       SV Bondorf                       4:54.22,4   1:06.17,3  (4197)   22,420 ¦ 
57/M2      146. Knorr Markus         67 D-München                                             5:31.40,3   3:31.37,8  (7797)   10,401 ¦ 
147/M2     147. Knutti Massimo       68 Omegna               Polisportiva Pettenasco          6:12.43,4   1:04.23,9  (7798)   23,663 ¦ 
110/M3     293. Kober Andreas        63 D-Treuen                                              5:33.34,8   1:56.02,1  (7800)   19,785 ¦ 
147/M2     221. Kobilsek Mark        67 NL-AJ Duivendrecht   En Route                         6:27.23,9   1:19.04,4  (4998)   22,767 ¦ 
57/M5      217. Kobluk Gottfried     48 D-Vilshofen          SC Passau                        4:57.37,4   2:42.39,9  (7802)   11,591 ¦ 
110/M3     484. Koch Andrej          62 D-Chemnitz           Velofreunde Biker Chemnitz e.V   6:31.37,5   2:54.04,8  (7803)   16,852 ¦ 
147/M1      31. Koch Christian       74 D-Hennef                                              5:42.01,3     37.22,3  (3711)   25,787 ¦ 
57/M3      205. Koch Günter          61 D-Langenfeld                                          4:31.51,7   2:32.30,2  (3583)   12,690 ¦ 
110/M6      78. Koch Günther         40 D-München            CAS München                      6:11.48,8   1:44.16,7  (7804)   17,750 ¦ 
110/M3       2. Koch Matthias        63 D-Heusenstamm        TV Hergershausen                 3:46.50,9      9.18,2    (93)   29,094 ¦ 
147/M2     263. Koch Rainer          67 D-Gnadental          TCC Gnadental                    6:36.19,0   1:27.59,5  (7805)   22,254 ¦ 
147/M5     253. Koch Tony            49 D-Dipperz            Radsport Club Merkur Dipperz     7:53.55,8   2:30.00,7  (3143)   18,610 ¦ 
147/M3     185. Köcky Thomas         61 D-München            Lech Angels                      6:14.54,7   1:06.25,4  (1499)   23,525 ¦ 
147/M3     793. Koelewijn Richard    63 NL-Rijen             MWFC de Watjes                   8:04.08,4   2:55.39,1  (2069)   18,217 ¦ 
110/M3     569. Koeppel Dan          62 I                    www.bikecamp.com                 7:02.41,9   3:25.09,2   (181)   15,613 ¦ 
57/M4      113. Koerfer Wilhelm      58 D-Breuna             RSV 98 Warburg e. V.             3:48.11,8   1:34.30,9  (7806)   15,118 ¦ 
147/M3     226. Koerhuis Han         61 NL-ZX Dalfsen        TC Dalfsen                       6:22.19,2   1:13.49,9  (1911)   23,069 ¦ 
147/M4      67. Koerhuis Harry       59 NL-JB Dalfsen        TC Dalfsen                       6:07.03,6     57.54,7  (1925)   24,028 ¦ 
147/M5     318. Koerhuis Jan         51 NL-RX Dalfsen        TC Dalfsen                       8:13.05,6   2:49.10,5  (1910)   17,887 ¦ 
147/M1     274. Koerhuis Sjoerd      84 NL-RX Dalfsen        TC Dalfsen                       7:58.55,9   2:54.16,9  (1909)   18,415 ¦ 
147/M1     193. Koesling Stefan      78 D-Stuttgart          WSV Elbingerode                  7:12.10,7   2:07.31,7  (7807)   20,408 ¦ 
147/M1     307. Koesling Sven        75 D-Koeln              WSV Elbingerode                  8:35.01,7   3:30.22,7  (7808)   17,125 ¦ 
57/M1       45. Kofler Georg         77 A-Linz               Trirun Linz                      3:39.24,0   1:33.41,7  (7809)   15,724 ¦ 
110/M4     406. Kögel Georg          55 D-Hindelang          Bad Hindelang                    6:36.41,4   2:48.36,3  (7810)   16,637 ¦ 
57/M1       38. Kögel Matthias       87 D-Hindelang          Bad Hindelang                    3:30.48,8   1:25.06,5  (7811)   16,365 ¦ 
57/M4       69. Köhl Uwe             59 D-Scheßlitz                                           3:26.59,9   1:13.19,0  (7812)   16,666 ¦ 
110/M3     114. Kohlbauer Helmut     66 D-Wegscheid                                           4:53.02,5   1:15.29,8  (2070)   22,522 ¦ 
147/M5     124. Kohlbrenner Karl     53 CH-Arbedo                                             7:04.32,8   1:40.37,7  (3144)   20,775 ¦ 
147/M3     818. Kohler Marcel        66 CH-Muolen                                             8:09.49,4   3:01.20,1  (7813)   18,006 ¦ 
147/M2     606. Kohler Roger         71 CH-Arbon                                              8:04.02,5   2:55.43,0  (7814)   18,221 ¦ 
147/M3     600. Köhn Rolf            65 D-Bopfingen          Lech Angels                      7:22.25,0   2:13.55,7  (1498)   19,935 ¦ 
147/M5     219. Kohnz Carl-Walter    51 D-Ochtendung         DJK Ochtendung                   7:40.57,7   2:17.02,6  (5062)   19,133 ¦ 
110/M4     516. Kok Hendrik          57 NL-Castricum                                          7:19.42,0   3:31.36,9  (7815)   15,010 ¦ 
110/F2      48. Kokind Margret       58 D-Weißensberg        Metzeler - Sportgemeinschaft     7:04.24,7   2:19.56,3   (591)   15,550 ¦ 
147/M3     629. Kolbrink Marin       64 NL-BE Voorschoten    En Route                         7:27.30,6   2:19.01,3  (1621)   19,709 ¦ 
147/M2       1. Koller Willi         70 D-Günzach            RSV Southofen                    5:08.19,5       -----  (2238)   28,606 ¦ 
110/M4     376. Kollmann Manfred     56 D-Schwäb Gmünd       Staufen - Radler-er              6:24.40,8   2:36.35,7  (7816)   17,157 ¦ 
147/F1      38. Köllnberger Ute      68 D-Stamberg           Lech Angels                      7:22.54,0   1:46.57,9   (643)   19,914 ¦ 
147/M4     178. Koncina Sreco        57 SLO-LJUBLJANA        NOVICE EXTREME                   6:36.20,0   1:27.11,1  (2071)   22,253 ¦ 
57/M5      238. Konen Heiner         47 D-Bonn               DJK Buchholz                     6:45.27,6   4:30.30,1  (2510)    8,508 ¦ 
147/M2     596. Konietschke Bernhard 71 D-Gilching           TSV Gilching                     8:02.03,2   2:53.43,7  (5312)   18,296 ¦ 
147/M2     517. König Carsten        69 D-Ulm                Radteam Aichach 2000             7:40.19,9   2:32.00,4  (4884)   19,160 ¦ 
110/M5      65. König Eduard         48 D-Puchheim           1. SC Gröbenzell                 5:22.02,3   1:07.21,0  (5313)   20,494 ¦ 
147/M5     113. Konijnenburg Peter   53 NL-AV Vught          Dahmen Cycling                   6:59.54,9   1:35.59,8  (1842)   21,004 ¦ 
147/M3    1003. Kooijman Christiaan  63 NL-Zuidland          Waterstad Hellevoetsluis         9:26.58,2   4:18.28,9  (7817)   15,556 ¦ 
110/M3     322. Kools Ramon          65 NL-Schimmert         Jos Feron                        5:42.30,1   2:04.57,4  (5149)   19,269 ¦ 
110/M6      17. Koomen Ben           43 NL-Wervershoof       CYCLETOURS Amsterdam             5:17.29,9     49.57,8  (7818)   20,787 ¦ 
147/M5     325. Koopmans Bert        48 NL-KE EDE                                             8:15.33,5   2:51.38,4  (7819)   17,798 ¦ 
110/M3     581. Koperski Ulrich      62 D-Hürth                                               7:12.37,3   3:35.04,6  (7820)   15,255 ¦ 
147/M5     119. Kopetzky Wolfgang    50 D-Kalchreuth         WSV  Otterskirchen               7:02.17,2   1:38.22,1  (7821)   20,886 ¦ 
110/M3     537. Kopp Rochus          62 D-Coburg                                              6:47.08,0   3:09.35,3  (4184)   16,210 ¦ 
147/M4     419. Kopp Thilo           56 D-Stadtbergen                                         7:27.28,0   2:18.19,1  (3948)   19,710 ¦ 
110/M6     120. Köppe Jürgen         43 D-Chemnitz                                            6:47.13,1   2:19.41,0  (7822)   16,207 ¦ 
147/M2     488. Koppe Marcus         70 D-Chemnitz           Velofreunde Chemnitz             7:33.04,9   2:24.45,4  (5314)   19,466 ¦ 
110/M4     190. Koppensteiner Engelb 55 A-Rappottenstein                                      5:30.44,8   1:42.39,7  (5315)   19,954 ¦ 
110/M3     504. Korber Helmut        63 D-Steinkirchen       Radteam Aichach 2000             6:35.42,6   2:58.09,9  (7823)   16,678 ¦ 
147/M3     996. Korenko Brono        62 D-Neuried            Fortsenrieder SC                 9:21.51,4   4:13.22,1  (7824)   15,697 ¦ 
147/M3     196. Körner Peter         62 D-Inning                                              6:16.58,2   1:08.28,9  (7825)   23,397 ¦ 
57/M5      164. Korsic Marjan        49 SLO-1000 LJUBLJANA   EXTREME, LJUBLJANA, SLOVENIA     4:12.47,6   1:57.50,1  (7826)   13,647 ¦ 
147/M1     326. Kössler Wolfgang     74 D-Nürnberg                                           10:09.51,1   5:05.12,1   (163)   14,462 ¦ 
147/M1      20. Koster Ron           78 NL-BK Tegelen        En Route                         5:32.20,3     27.41,3  (1576)   26,539 ¦ 
147/M3     481. Kostezka Ernst       63 D-Nersingen          RSG Nersingen CV                 7:03.06,9   1:54.37,6  (4711)   20,845 ¦ 
147/M3     811. Kostic Peter         66 D-Pyrbaum            Lech Angels                      8:09.04,0   3:00.34,7  (1398)   18,034 ¦ 
57/F1       71. Kotitschke Agnes     66 D-Karlsruhe                                           4:29.41,8   1:45.25,3   (495)   12,792 ¦ 
110/M6      20. Kotlar Matteo        40 Firenze              G.s.punto pacema arredamenti     5:20.11,7     52.39,6  (7828)   20,612 ¦ 
57/M1       42. Kotzur Jörg          75 D-München            Lech Angels                      3:36.46,3   1:31.04,0  (1497)   15,915 ¦ 
147/M2     360. Kouwenberg Coen      69 NL-SH Dongen         En Route                         6:58.15,0   1:49.55,5  (1670)   21,087 ¦ 
147/M2      79. Kozuh Janez          69 SLO-POLHOV GRADEC    SD GRMADA                        5:56.42,8     48.23,3  (7829)   24,725 ¦ 
110/M4     441. Kraft Karl - Heinz   54 D-Balingen           SV Roßwangen                     6:50.26,6   3:02.21,5  (4194)   16,080 ¦ 
147/M4     471. Kraft Olaf           59 D-Hindelang                                           7:40.13,2   2:31.04,3  (7830)   19,164 ¦ 
147/M1     137. Kralik Michal        73 CZ-Trutnov                                            6:44.46,0   1:40.07,0  (7831)   21,790 ¦ 
57/M2      113. Kraml Markus         67 A-Salzburg           SGU Salzburg                     4:06.38,0   2:06.35,5  (4496)   13,988 ¦ 
147/M5      82. Kramp Walter         48 D-Erdweg             Radteam Aichach 2000             6:50.57,4   1:27.02,3  (4814)   21,462 ¦ 
147/M3     974. Kranabetter Alexande 65 A-Oberolm            SGV Salzburg                     9:04.11,3   3:55.42,0  (4497)   16,207 ¦ 
110/F1     102. Kranabetter Christin 66 A-Oberalm            SGV Salzburg                     7:33.12,2   3:07.47,4   (537)   14,562 ¦ 
57/M3      170. Kranner Werner       66 D-Rosenheim                                           4:07.55,7   2:08.34,2  (7832)   13,915 ¦ 
110/M3     493. Krätzig Oliver       64 D-Duisburg           ASV Duisburg                     6:34.02,4   2:56.29,7  (7833)   16,749 ¦ 
57/M3      215. Krauß Alexander      63 D-Regensburg                                          4:36.45,4   2:37.23,9  (7836)   12,465 ¦ 
147/M3     406. Kraus Johannes       62 D-Amberg             RSG Vilstal                      6:50.54,0   1:42.24,7  (3655)   21,465 ¦ 
57/M2      122. Kraus Matthias       72 D-Neumarkt/Opf                                        4:12.21,0   2:12.18,5  (7834)   13,671 ¦ 
147/M4     643. Kraus Thomas         58 D-Engstingen         TV Großengstingen                8:20.21,7   3:11.12,8  (7835)   17,627 ¦ 
147/M1      69. Krebs Sebastian      85 D-Weilerbach         TV Rodenbach                     6:07.03,3   1:02.24,3  (1874)   24,029 ¦ 
147/M5     151. Kreisl Walter        52 D-Ravensburg                                          7:19.44,1   1:55.49,0  (3146)   20,057 ¦ 
57/F1       69. Krenova Dagmar       68 CZ-Rychnov nad Knezn LBC Nove Mesto  - Metuji         4:27.37,8   1:43.21,3   (798)   12,890 ¦ 
147/M4     307. Kreß Hans            58 D-Heßdorf                                             7:04.26,9   1:55.18,0  (7842)   20,779 ¦ 
110/M5     225. Kretschmar Hans-Joch 51 D-Willich            Neersener TB                     6:21.15,7   2:06.34,4  (7838)   17,310 ¦ 
147/M2      78. Kretschmer Olaf      67 D-Beierfeld          RSV Schwarzenberg                5:56.20,8     48.01,3  (7839)   24,751 ¦ 
147/M2     260. Kreutzer Andreas     68 D-Dietmannsried      RSV Sonthofen                    6:35.09,5   1:26.50,0  (7841)   22,320 ¦ 
147/M4      90. Kreuzer Roman        60 D-Haldenwang         TV Haldenwang                    6:15.58,2   1:06.49,3  (2072)   23,459 ¦ 
57/M4       92. Krieg Bernd          60 D-Zell               BSG Wehrawald                    3:37.31,1   1:23.50,2  (7843)   15,860 ¦ 
147/M5     178. Krieg Erich          51 D-Bartholomä         RSF Bartholomá                   7:27.15,4   2:03.20,3  (4099)   19,720 ¦ 
57/M3      135. Krienbühl Fredi      63 CH-grüt              Saufen und fressen               3:49.50,9   1:50.29,4  (7845)   15,009 ¦ 
147/M4     746. Kriessler Jürgen     55 D-Ostfildern         BSG Festo Sparte Rad             8:49.18,3   3:40.09,4  (7846)   16,663 ¦ 
110/M3     300. Krischka Peter       61 D-Stuttgart                                           5:36.04,6   1:58.31,9  (4364)   19,638 ¦ 
147/M5     381. Krißler Michael      47 D-Stuttgart          VFL Stuttgart Wangen             8:31.36,1   3:07.41,0  (7847)   17,239 ¦ 
147/M5     427. Kristoffersen Per    46 N-Nittedal                                            8:58.13,5   3:34.18,4  (3435)   16,387 ¦ 
147/M5     174. Kröbl Pavel          49 D-Oberschleißheim    Radteam Aichach 2000             7:26.08,6   2:02.13,5  (4870)   19,769 ¦ 
147/F1      98. Kroczynski Tania     68 D-München            Lech Angels                      9:19.53,5   3:43.57,4   (642)   15,753 ¦ 
147/M2     449. Kroetz Roland        70 D-Peißenberg                                          7:20.34,1   2:12.14,6  (4573)   20,019 ¦ 
147/M3     987. Kroh Elmar           66 D-Bonn               Mk-Team                          9:13.48,8   4:05.19,5  (3820)   15,925 ¦ 
147/M5     391. Krolop Siegfried     46 D-Waiblingen                                          8:33.56,8   3:10.01,7  (4539)   17,161 ¦ 
147/M5     308. Kronenberg Hans      49 NL-Schimmert         Jos Feron                        8:09.03,9   2:45.08,8  (5158)   18,034 ¦ 
147/M1     101. Kroutvar Dominik     73 D-Stuttgart          RSV Reichenbach                  6:26.09,5   1:21.30,5  (7848)   22,840 ¦ 
57/F2       83. Kroutvar Ivana       47 D-Reichenbach        RSV Reichenbach                  5:04.15,6   2:47.17,1   (898)   11,338 ¦ 
110/M6     ---  Kroutvar Miroslav    45 D-Reichenbach        RSV Reichenbach                 squalifica       -----  (7849)      --- ¦ 
110/F1     105. Krueger Kerstin      73 D-Frankfurt                                           7:39.53,0   3:14.28,2   (899)   14,351 ¦ 
110/M4     279. Krzisnik Bojan       55 SLO-LJUBLIANA        Novice Extreme                   5:53.52,0   2:05.46,9  (4234)   18,651 ¦ 
147/M4     568. Kuba Peter           57 D-Coburg             RSG Brose                        8:04.27,5   2:55.18,6  (7850)   18,205 ¦ 
110/M4      80. Kubis Lothar         55 D-Heiligenhaus       R.S.F Velbert                    4:54.11,3   1:06.06,2  (3436)   22,434 ¦ 
57/M4      214. Kudera Peter         57 D-Hamburg                                             5:57.28,2   3:43.47,3  (7851)    9,651 ¦ 
147/M4     520. Kudera Walter        56 A-Wien               Allianz                          7:51.25,2   2:42.16,3  (7852)   18,709 ¦ 
57/M3       96. Kuehnel Thomas       63 D-Regensburg                                          3:29.59,8   1:30.38,3  (3437)   16,428 ¦ 
110/F2      66. Kugler-Hillinger Bri 48 D-Filderstadt                                         7:34.22,6   2:49.54,2   (900)   14,525 ¦ 
147/M4     443. Kuhn Johannes        55 D-Otterbach          RV Schopp                        7:32.37,7   2:23.28,8  (7854)   19,486 ¦ 
110/M6      57. Kühn Manfred         41 D-Neuhausen          VFL Mühlheim                     5:46.39,3   1:19.07,2  (5316)   19,039 ¦ 
147/M3      75. Kühnel Christian     64 D-Stockdorf                                           5:50.32,4     42.03,1  (1094)   25,161 ¦ 
147/M3     576. Kühnel Rainer        66 D-Kolbermoor                                          7:17.28,1   2:08.58,8  (5317)   20,161 ¦ 
110/M3     601. Kühnel Wolfgang      62 D-Nürnberg           Lech Angels                      7:28.50,1   3:51.17,4  (1385)   14,704 ¦ 
110/M5     362. Kuijten Piet         51 NL-Goirle            WTC De Hellen                    7:23.21,4   3:08.40,1  (7855)   14,886 ¦ 
57/F1       39. Kulzer Regina        74 D-Kochel am See      Team Vitarea                     3:53.25,5   1:09.09,0   (839)   14,779 ¦ 
110/M2     121. Kulzer Stefan        71 D-Kochel am See      Team Vitarca                     4:57.16,9   1:12.15,0  (7856)   22,201 ¦ 
147/M1     295. Kummer Florian       81 A-Pfons              Bank Austria                     8:18.48,3   3:14.09,3  (7857)   17,682 ¦ 
57/M1       24. Kunkel Florian       82 D-Friedrichshafen    Lech Angels                      3:19.04,9   1:13.22,6  (1496)   17,329 ¦ 
110/M3     580. Kunkel Stefan        66 D-München            Lech Angels                      7:11.42,7   3:34.10,0  (1407)   15,287 ¦ 
147/M3     674. Kunz Christian       61 D-Passau                                              7:36.49,7   2:28.20,4  (7858)   19,307 ¦ 
110/M6      31. Kunze Jürgen         43 D-Hartenstein        Hartenstein                      5:31.21,5   1:03.49,4  (1208)   19,918 ¦ 
57/M1       43. Kunzmann Rene`       74 D-Wallgau                                             3:38.48,8   1:33.06,5  (5318)   15,766 ¦ 
57/M6      132. Küpper Leo           39 D-Nideggen           Tus-Schmidt                      4:41.27,7   1:52.22,1  (7860)   12,257 ¦ 
147/M6      92. Küpper Wilfried      42 D-Bergkamen          SG Stern DE                      8:08.39,7   2:41.27,3  (7861)   18,049 ¦ 
57/M5       75. Kurschat Herbert     51 D-Bad Reichenhall                                     3:39.28,8   1:24.31,3  (7862)   15,718 ¦ 
57/F1       77. Kurte Annabel        66 D-Arnsberg           Arnsberg Radsport Team           4:34.04,9   1:49.48,4   (538)   12,587 ¦ 
57/M3      209. Kurte Klaus          65 D-Arnsberg           Arnsberg Radsport Team           4:34.04,5   2:34.43,0  (4498)   12,587 ¦ 
57/M2       28. Kurten Udo           70 D-Warburg            RSV 98 Warburg                   2:57.51,3     57.48,8  (2073)   19,397 ¦ 
147/M1     245. Kurz Ronald          75 A-Enns                                                7:37.39,8   2:33.00,8  (5319)   19,271 ¦ 
147/M4      97. Kurzke Jörg          55 D-München            Soli Dachau                      6:18.21,0   1:09.12,1  (5320)   23,311 ¦ 
57/M4      137. Kuse Jürgen          59 D-Friedrichshafen                                     4:06.06,4   1:52.25,5  (7863)   14,018 ¦ 
110/M5     306. Kuzbida Helmut       50 D-Bensheim           TV-Pohl-Göns                     6:52.37,6   2:37.56,3  (7864)   15,995 ¦ 

totale 275



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.