Maratona Donne

XXI Maratona Ticino 2003 - Maratona Donne

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang      
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Meroni Giovanna, I-Cucciago (CO)    69 Atletica San Marco Cantù    2:57.59,0       -----   (147)  5        1.   
    2. Knoeri Monika                       69 Boltigen                    3:02.34,8      4.35,8   (314)  5        2.   
    3. Zeller Corinne                      68 Weissenburg                 3:04.36,4      6.37,4   (285)  6        1.   
    4. Suethering Tatjana                  76 D-Murg                      3:09.37,6     11.38,6   (228)  5        3.   
    5. Rüeger-Amacher Yvonne, Meiringen    62 All Blacks Thun             3:10.10,2     12.11,2   (188)  6        2.   
    6. Meier-Marfurt Angelika              73 Bülach                      3:10.58,4     12.59,4   (145)  5        4.   
    7. Müller Sandra                       80 Engelberg                   3:17.10,3     19.11,3   (152)  5        5.   
    8. Eggerschwiler Bernadette            66 Stans                       3:22.34,9     24.35,9    (59)  6        3.   
    9. Benkovics Agnes                     68 Gordola                     3:30.31,8     32.32,8    (27)  6        4.   
   10. Spitz Valeska, D-Bernau i. Schw.    70 Lauftreff Bernau            3:30.38,9     32.39,9   (218)  5        6.   
   11. Glaus Corinna, Thalwil              59 SSC Langnau                 3:31.04,0     33.05,0    (75)  6        5.   
   12. Matusza Helga, D-Freiburg           59 LT Loretto Freiburg         3:31.43,3     33.44,3   (255)  6        6.   
   13. Schillig-Planzer Stefanie           67 Altdorf UR                  3:32.18,5     34.19,5   (198)  6        7.   
   14. Schuller Christine                  64 A-Bad Ischl                 3:32.41,4     34.42,4   (205)  6        8.   
   15. Wettach-Inderbitzin Sandra, Baar    75 LK Zug                      3:35.26,1     37.27,1   (325)  5        7.   
   16. Diedrich Claudia                    61 D-Lörrach                   3:39.51,2     41.52,2   (277)  6        9.   
   17. Pasquariello Arianna, I-Lurate Cacc 67 Athl. Team Lario            3:43.57,8     45.58,8   (274)  6        10.  
   18. Gros Sabine, D-Karlsruhe            55 memler.de                   3:45.57,8     47.58,8    (78)  6        11.  
   19. Staufenbiel Barbara, D-Rheinfelden  58 LCM Rheinfelden             3:46.36,2     48.37,2   (220)  6        12.  
   20. Brunner Inge, Erlenbach             63 I.B.C.                      3:48.35,1     50.36,1    (38)  6        13.  
   21. Schwander Gabriela                  58 Würenlos AG                 3:48.56,4     50.57,4   (208)  6        14.  
   22. Lanza Benedetta, I                  79 Atl. Stronese Splendor      3:49.18,4     51.19,4   (125)  5        8.   
   23. Steinebrünner Hannelore, D-Rheinfel 58 LCM Rheinfelden             3:49.25,3     51.26,3   (223)  6        15.  
   24. Bader Wanda                         70 Zürich                      3:50.45,2     52.46,2    (16)  5        9.   
   25. Alloisio Angela, I-Sandigliano      51 AS Gaglianico Lloyd Adria   3:52.41,0     54.42,0    (13)  6        16.  
   26. Jehle Maya                          69 D-Efringen-Kirchen          3:55.28,2     57.29,2   (102)  5        10.  
   27. Wehrlin-Schmidt Eltje               75 D-Efringen-Kirchen          3:55.28,5     57.29,5   (240)  5        11.  
   28. Pollen Corinne, Yens                67 Le pied du Jura             3:56.22,1     58.23,1   (169)  6        17.  
   29. Pfaff Ute, D-Filderstadt            62 MT Bonlanden                3:57.32,9     59.33,9   (165)  6        18.  
   30. Rid Judith, D-Markdorf              62 TV Mardorf                  3:58.18,0   1:00.19,0   (297)  6        19.  
   31. Gasser Ursula                       68 Zürich                      3:58.32,6   1:00.33,6    (74)  6        20.  
   32. Schempp Monika, D-Karlsruhe         59 memler.de                   3:58.36,2   1:00.37,2   (258)  6        21.  
   33. Faller Rita, D-Merzhausen           49 LT Loretto Freiburg         4:03.44,6   1:05.45,6    (64)  6        22.  
   34. Stöhr Heidi, D-Freiburg             56 LT Loretto Freiburg         4:05.02,7   1:07.03,7   (226)  6        23.  
   35. Oren Laura, Zürich                  72 Tri Team Limmattal          4:10.26,6   1:12.27,6   (163)  5        12.  
   36. Baumann Tresch Claudia              66 Seedorf UR                  4:21.02,8   1:23.03,8   (282)  6        24.  
   37. Braig Monika, D-Ulm                 56 SV Jungingen                4:26.04,7   1:28.05,7   (290)  6        25.  
   38. Buehler Astrid                      57 Hochwald                    4:26.09,6   1:28.10,6    (43)  6        26.  
   39. Bottazzo Eleonora, I-Casale s. Sile 39 G.P. AVIS Pavia             5:05.02,7   2:07.03,7   (262)  6        27.  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.