XXI Maratona Ticino 2003 - nach Ortschaft "T"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1           33. Job Martin, Tann                    64 martinjob.ch                2:59.13,2     32.06,9   (256)  
9           76. Amstutz Jean, Tavannes              55 GS Malleray-Bévilard        1:27.11,3     13.32,5  (1503)  
14           7. De Graaff Maud, Tavannes            74 Cross Club Nidau            1:30.08,7      4.14,3  (1730)  
14          78. Conza Lisa, Taverne                 82 SAM Massagno                2:35.13,9   1:09.19,5  (2601)  
11          14. Pellandini Edoardo                  38 Taverne                     1:39.31,3     12.42,7  (2488)  
8          234. Pianta Nico, Taverne                68 USC                         1:41.13,6     32.35,1  (2356)  
8           93. Spinelli Guido, Taverne             68 SAM Massagno                1:26.47,5     18.09,0  (1850)  
9          187. Mella Luca, Tenero                  61 SAG Gordola                 1:40.27,3     26.48,5  (2308)  
7           30. Pedrazzini Giacomo, Tenero          67 SPL Locarnese               1:20.25,6     11.00,3  (1068)  
8          185. Storni Simone                       80 Tenero                      1:36.06,4     27.27,9  (2591)  
8          123. Sciboz Patrick                      76 Tentlingen                  1:29.35,3     20.56,8  (1671)  
14          71. Bolli Monika                        71 Tesserete                   2:11.13,4     45.19,0  (2047)  
9          135. Galli Fabrizio                      62 Tesserete                   1:34.50,2     21.11,4  (1581)  
6            5. Glaus Corinna, Thalwil              59 SSC Langnau                 3:31.04,0     26.27,6    (75)  
9           48. Glaus Martin, Thalwil               59 SSC Langnau                 1:25.09,0     11.30,2  (1589)  
4            1. Kuster Otto                         41 Thalwil                     3:31.53,0       -----   (348)  
1           66. Schweizer Stefan                    65 Thalwil                     3:25.46,0     58.39,7   (209)  
1           55. Wermuth Raphael                     69 Thalwil                     3:18.48,4     51.42,1   (241)  
2           39. Mariconda Antonio                   59 Thayngen                    3:31.20,1   1:01.56,0   (138)  
15           3. Arnoux Kathrin, Thun                62 All Blacks Thun             1:27.11,7      4.46,8  (1504)  
2           12. Frey Beat, Thun                     61 All Blacks                  3:04.53,7     35.29,6   (344)  
2           44. Krebs Thomas, Thun                  63 Laufteam Thun               3:33.11,3   1:03.47,2   (120)  
15           5. Meyer Andrea, Thun                  66 LT All Blacks Thun          1:32.40,4     10.15,5  (1773)  
15          37. Wenger Priska, Thun                 65 Aare Runners                1:46.48,8     24.23,9  (2472)  
9          246. Wenger Ulrich, Thun                 61 Aare Runners                1:51.34,9     37.56,1  (2473)  
1           35. Wullschleger Philipp, Thun          72 Laufteam Thun               3:00.54,1     33.47,8   (247)  
15          48. Wütrich Christine, Thun             67 Laufteam Thun               1:49.55,6     27.30,7  (2477)  
8           31. Flueckiger Christian                72 Travers                     1:19.48,8     11.10,3  (1571)  
8          300. Moretti Luca                        67 Tremona                     1:54.29,4     45.50,9  (2323)  
9          205. Caflisch Felix                      55 Trin-Mulin                  1:42.45,9     29.07,1  (2067)  

Total 30



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.