XXI Maratona Ticino 2003 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1           74. Boehi Remo                          80 S. Antonino                 3:31.16,2   1:04.09,9   (355)  
8          128. Rossi Gianpaolo                     66 S. Antonino                 1:30.05,6     21.27,1  (2573)  
15          18. Boillat Kireev Véronique            62 Saint-Sulpice               1:38.05,1     15.40,2  (2046)  
9          226. Kireev Alexandre                    55 Saint-Sulpice               1:46.42,3     33.03,5  (2250)  
8          135. Pianta Pablo                        72 Sala Capriasca              1:30.58,0     22.19,5  (2357)  
14          70. Pianta Sara                         70 Sala Capriasca              2:09.53,8     43.59,4  (2358)  
9           36. Ardia Fiorenzo                      58 Salorino                    1:22.35,8      8.57,0  (1742)  
8           88. Petroboni Oscar, San Pietro         67 Ironlario Triathlon Club    1:25.59,0     17.20,5  (1644)  
10         152. Labaune Jean Pierre                 50 Savosa                      2:06.10,6     46.49,8  (2267)  
7           17. Moghini Fabrizio, Savosa            53 USC Capriaschese            1:14.54,0      5.28,7  (1069)  
8          246. Ramazzi Manolo                      69 Savosa                      1:44.12,9     35.34,4  (2371)  
10          35. Mühlemann Heinz, Scharnachtal       47 Quadrifoglio                1:33.34,3     14.13,5  (1890)  
10          41. Furrer Karl                         44 Schattdorf                  1:34.17,3     14.56,5  (2166)  
1          104. Luder Andreas                       65 Schliern b. Köniz           4:21.05,6   1:53.59,3   (132)  
6           24. Baumann Tresch Claudia              66 Seedorf UR                  4:21.02,8   1:16.26,4   (282)  
8          222. Albergati Nicola                    68 Sementina                   1:39.19,6     30.41,1  (1501)  
9          215. Cino Piero                          57 Sementina                   1:43.53,6     30.14,8  (2555)  
10          76. Guidotti Pier Giorgio               52 Sementina                   1:41.08,2     21.47,4  (2204)  
15          47. Pallua Sabrina                      67 Sementina                   1:49.49,5     27.24,6  (2346)  
2           20. Brennner-Beeler H. + P.             56 Siebnen                     3:14.55,9     45.31,8    (36)  
14          18. Kempf Sarah                         82 Silenen                     1:37.59,1     12.04,7  (1614)  
7           31. Cocconi Fabrizio, Solduno           71 Triathlon Team Ticino       1:20.27,4     11.02,1  (1004)  
10         116. Bazzurri Sergio                     44 Sorengo                     1:51.24,9     32.04,1  (2027)  
9           14. Bunkofer Mauro                      61 Sorengo                     1:19.24,2      5.45,4  (1532)  
15          87. De Gottardi Micaela                 61 Sorengo                     1:59.06,6     36.41,7  (2707)  
15          75. Kaufmann Magda                      61 Sorengo                     1:56.03,0     33.38,1  (2248)  
9          111. Zbinden Peter                       59 Spiez                       1:31.06,5     17.27,7  (1703)  
2           33. Ullrich Klaus                       63 St. Erhard                  3:29.16,9     59.52,8   (234)  
8          108. Lu Jun, St. Gallen                  67 LG Wittenbach               1:28.00,1     19.21,6  (2280)  
3            8. Thür Erwin, St. Gallen              50 TV Teufen                   3:14.14,0     29.31,1   (351)  
10          13. Valmadre Giancarlo, St. Moritz      50 Podistica Riccione          1:28.02,7      8.41,9  (1693)  
8          236. Imboden Reinhold                    67 St. Niklaus                 1:41.37,9     32.59,4  (2227)  
15           2. Bettoni Annalisa, Stabio            68 VIGOR Ligornetto            1:25.23,5      2.58,6  (1520)  
10           7. Tosca Pietro                        53 Stabio                      1:25.08,9      5.48,1  (1880)  
7           16. Turati Silvano, Stabio              72 SFG Stabio                  1:14.47,4      5.22,1  (1041)  
2           68. Märki Peter                         63 Stäfa                       3:57.04,0   1:27.39,9   (139)  
6            3. Eggerschwiler Bernadette            66 Stans                       3:22.34,9     17.58,5    (59)  
1           65. Eggerschwiler Jürg                  64 Stans                       3:25.22,8     58.16,5   (331)  
1           46. Inäbnit Rinaldo, Stans              77 Kinderschutz Marathon       3:14.01,2     46.54,9    (99)  
3            3. Burkart Stefan                      50 Stansstad                   2:48.01,1      3.18,2   (336)  
8          133. Dähler Stefan, Steffisburg          67 All Blacks Thun             1:30.49,0     22.10,5  (1559)  
15           4. Grünig Barbara, Steffisburg         66 All Blacks Thun             1:30.44,7      8.19,8  (1595)  
9          128. Moser Martin, Steffisburg           59 Laufteam Thun               1:33.51,8     20.13,0  (1766)  
14          29. Neuenschwander Barbara              71 Steffisburg                 1:45.29,8     19.35,4  (2335)  
13           6. Gisler Martha                       71 Steinen                     1:33.40,7     18.20,7  (1076)  
1           57. Oppikofer Rolf, Suhr                69 Triclub Aarau               3:19.38,6     52.32,3   (162)  
9           62. Sommerau Urs, Summaprada            62 Schwaunis                   1:26.22,3     12.43,5  (2716)  
7           29. Grand Benno                         71 Susten                      1:20.11,8     10.46,5  (1078)  
8          176. Köppel Pascal, Susten               77 Susten                      1:35.04,9     26.26,4  (2532)  

Total 49



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.