XXI Maratona Ticino 2003 - nach Ortschaft "L"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1           26. Steiger André, Lachen               67 TV Schaan                   2:56.40,0     29.33,7   (221)  
8          152. Meier Ralf                          67 Lachen SZ                   1:32.51,2     24.12,7  (1784)  
9           99. Wilson George                       61 Lachen SZ                   1:29.13,9     15.35,1  (1783)  
9          155. Vecchi Sergio                       60 Lamone-Cadempino            1:37.18,3     23.39,5  (1902)  
12          10. Joos Marc, Langenthal               87 LV Langenthal               1:44.13,2     29.54,5  (2238)  
2           62. Joos Roland, Langenthal             56 Laufgruppe LVL              3:48.59,2   1:19.35,1   (104)  
9          142. Lucien Eric                         61 Lausanne                    1:35.54,4     22.15,6  (1882)  
9           46. Rey Res                             54 Lausen                      1:24.30,4     10.51,6  (1657)  
7           22. Jeanneret Yvain, Le Locle           74 FSG Le Locle                1:15.36,3      6.11,0  (1018)  
1           32. Graf Simon, Lenk im Simmental       64 All Blacks Thun             2:58.25,2     31.18,9    (77)  
1           77. Schumacher René                     66 Liestal                     3:35.18,1   1:08.11,8   (295)  
8          162. Thiemermann Eric                    67 Liestal                     1:33.41,8     25.03,3  (1781)  
8          215. Bernasconi Fabio                    81 Locarno                     1:38.43,5     30.05,0  (2689)  
10          95. Bernasconi Gianfranco               49 Locarno                     1:45.52,9     26.32,1  (2688)  
9          253. Binda Paolo                         56 Locarno                     1:53.03,0     39.24,2  (2568)  
10         124. Bonfanti Enrico, Locarno            51 SAG Gordola                 1:53.28,0     34.07,2  (1822)  
8          302. Casetta Federico, Locarno           71 Tri Team Ticino             1:55.50,1     47.11,6  (2080)  
15          92. Caviezel Elisabetta                 47 Locarno                     2:01.16,0     38.51,1  (2084)  
10          99. Cerutti Fausto                      52 Locarno                     1:47.11,3     27.50,5  (2558)  
9           92. Engelhardt André, Locarno           63 USA Ascona                  1:28.47,9     15.09,1  (2142)  
15           7. Engelhardt Paola, Locarno           64 SPL Locarnese               1:33.01,9     10.37,0  (2143)  
8           85. Erba Paolo                          78 Locarno                     1:25.46,3     17.07,8  (1861)  
8          153. Furini Daniele, Locarno             66 SPL Locarnese               1:33.05,0     24.26,5  (1785)  
8          141. Grigoli Marco, Locarno              68 VIRTUS Locarno              1:31.30,3     22.51,8  (1903)  
9          225. Huber Rodolfo, Locarno              60 Tri Team Ticino             1:46.25,3     32.46,5  (2534)  
9           47. Laudato Adriano, Locarno            54 SPL Locarnese               1:24.32,0     10.53,2  (2271)  
14          31. Machacek Martina                    75 Locarno                     1:46.01,8     20.07,4  (2284)  
8          143. Maggioni Massimo, Locarno           71 SAG                         1:31.54,8     23.16,3  (2560)  
15          81. Mozzini Mirella, Locarno            64 SAG                         1:57.34,3     35.09,4  (2327)  
8          231. Pedrini Ivano, Locarno              79 Airolo                      1:40.50,3     32.11,8  (1802)  
8           29. Ponzio Danilo, Locarno              75 SPL Locarnese               1:18.49,5     10.11,0  (1648)  
10         126. Ponzio Fabrizio                     46 Locarno                     1:53.54,3     34.33,5  (2363)  
10          60. Ramelli Franco                      52 Locarno                     1:37.24,9     18.04,1  (1770)  
10         140. Rondelli Carlo, Locarno             44 SPL Locarnese               1:58.51,9     39.31,1  (2391)  
11           7. Sartori Gianfranco, Locarno         37 VIRTUS Locarno              1:37.21,8     10.33,2  (2553)  
8          226. Sonic Muki                          71 Locarno                     1:40.29,1     31.50,6  (2685)  
8          126. Martignoli Roberto, Lodrino         67 SPL Locarnese               1:29.56,5     21.18,0  (1629)  
9          140. Pfeiffer Klaus                      58 Lommiswil                   1:35.36,0     21.57,2  (1779)  
8          132. Banfi Andreas                       67 Losone                      1:30.26,1     21.47,6  (2703)  
8          140. Beretta Luca, Losone                67 Tri Team Ticino             1:31.15,9     22.37,4  (1758)  
15          40. Dell'Avo Rachele                    62 Losone                      1:49.07,7     26.42,8  (1775)  
9          118. Ferrandi Graziano, Losone           59 SPL                         1:32.07,9     18.29,1  (2576)  
8          269. Ferretti Nicola                     77 Losone                      1:46.51,8     38.13,3  (2149)  
8          173. Fröhlicher Mirco                    81 Losone                      1:34.44,3     26.05,8  (2607)  
8          237. Guerini Marco                       65 Losone                      1:41.54,8     33.16,3  (2643)  
8          242. Martinelli Sandro                   67 Losone                      1:43.20,3     34.41,8  (2556)  
8          218. Piezzi Klaus                        69 Losone                      1:38.48,1     30.09,6  (1836)  
9          276. Raschetti Pietro                    62 Losone                      2:07.43,9     54.05,1  (2373)  
12           8. Tanadini Matteo, Losone             85 Contrada S. Giorgio         1:32.09,6     17.50,9  (2632)  
12           7. Stenz Michael, Lostallo             85 Quadrifoglio                1:32.03,1     17.44,4  (2442)  
7           28. Graf Guido                          77 Lüchingen                   1:19.41,4     10.16,1  (1010)  
14          43. Cislini Letizia                     75 Ludiano                     1:52.01,4     26.07,0  (2583)  
8          251. Ferrari Roberto                     65 Ludiano                     1:44.37,8     35.59,3  (2147)  
1           95. Ryser Andy                          65 Lufingen                    3:52.39,6   1:25.33,3   (311)  
8          326. Albergati Samuele                   78 Lugano                      2:19.37,6   1:10.59,1  (2699)  
8          309. Barmasse Patrick                    69 Lugano                      1:58.02,5     49.24,0  (2698)  
9          100. De Monte Denis                      63 Lugano                      1:29.26,7     15.47,9  (1562)  
9          267. Ferrario Paolo                      63 Lugano                      1:59.49,2     46.10,4  (2148)  
10          71. Foletti Marco, Lugano               53 Athletik Club 90            1:40.07,7     20.46,9  (2154)  
9          203. Fonti Danilo                        55 Lugano                      1:42.25,3     28.46,5  (2155)  
14          10. Guglielmetti Barbara                81 Lugano                      1:32.45,5      6.51,1  (2662)  
8           57. Lungo Angelo                        67 Lugano                      1:23.21,4     14.42,9  (1622)  
8          229. Maffi Daniele, Lugano               76 USC                         1:40.42,3     32.03,8  (1748)  
9           39. Russo Antonio                       62 Lugano                      1:23.42,9     10.04,1  (2399)  
8          310. Schiro Luigi                        75 Lugano                      1:58.51,0     50.12,5  (2411)  
8          190. Torriani Luca, Lugano               79 SP Camignolo                1:36.12,3     27.33,8  (2452)  
8          171. Mayado Ramos Juan Manuel, Lugano 3  69 USC Capriaschese            1:34.30,2     25.51,7  (1630)  
15          24. Ghidossi Wilma, Lumino              57 Sci Club Rodi               1:42.52,9     20.28,0  (2184)  
10         132. Pini Adriano, Lumino                51 Gruppo Quadrifoglio         1:56.05,3     36.44,5  (2545)  
8          206. Blaettler René, Luzern              67 Velobude Luzern             1:37.56,3     29.17,8  (2042)  
3           33. Grüter Urs                          53 Luzern                      3:57.39,5   1:12.56,6    (81)  
15          94. Hirzinger Petra                     66 Luzern                      2:01.56,3     39.31,4  (2222)  
1           78. Hutter Cyrill                       71 Luzern                      3:35.45,6   1:08.39,3   (267)  
9          239. Odermatt Urs                        60 Luzern                      1:49.11,5     35.32,7  (2339)  

Total 74



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.