XXI Maratona Ticino 2003 - nach Ortschaft "C"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3           36. Stenz Walter, Cabbiolo              45 Quadrifoglio                4:02.11,8   1:17.28,9   (224)  
14          69. Veghini Cinzia                      69 Cadempino                   2:09.22,3     43.27,9  (2460)  
10          87. Di Salvo Mario, Cadenazzo           52 Podistica Cannobio          1:44.10,0     24.49,2  (2131)  
9          286. Schnellmann Fabio, Cadro            60 DDV                         2:14.29,5   1:00.50,7  (2551)  
10         111. Piattini Corrado, Cagiallo          45 USC Capriaschese            1:50.45,7     31.24,9  (2359)  
14          51. Canevascini Michela                 71 Calpiogna                   1:57.17,1     31.22,7  (1537)  
14          34. Boffetti Monica                     79 Cama                        1:46.52,5     20.58,1  (2728)  
9           56. Cellerino Renato                    62 Cama                        1:25.34,0     11.55,2  (1738)  
9          117. Borla Marco, Camignolo              54 SP Camignolo                1:31.40,7     18.01,9  (1527)  
8          294. Bacciarini Gianmaria                78 Camorino                    1:53.25,0     44.46,5  (2705)  
11          13. Massera Aldo, Camorino              37 SAB                         1:39.22,1     12.33,5  (1745)  
8          155. Togni Eros, Camorino                67 SAB Bellinzona              1:33.10,6     24.32,1  (1780)  
11          16. Carpentieri Sebastiano, Campione    39 Pol. Campionese             1:40.01,5     13.12,9  (1542)  
15          72. Gürtler Fabienne, Campione d'Italia 53 Polisportiva Campione       1:55.16,1     32.51,2  (2208)  
9           75. Caldara Marco, Caslano              59 SAM Massagno                1:27.08,8     13.30,0  (1857)  
9          221. Laghi Peter, Caslano                58 SAP Purasca                 1:45.24,7     31.45,9  (2268)  
8          292. Mandioli Alan                       82 Caslano                     1:52.17,7     43.39,2  (2667)  
1           40. Sciacca Giuseppe                    65 Caslano                     3:07.14,8     40.08,5   (210)  
2           51. Tirelli Claudio                     58 Castel S. Pietro            3:41.55,9   1:12.31,8   (254)  
8          210. Grandolini Ivan                     65 Castione                    1:38.19,9     29.41,4  (2550)  
15          67. Petrimpol Heidi, Castione           56 RC Bellinzona               1:53.41,4     31.16,5  (2619)  
15          82. Beltrami Agnes                      61 Cham                        1:57.39,2     35.14,3  (2028)  
10          28. Bissig Hans                         52 Cham                        1:30.40,0     11.19,2  (1523)  
10          75. Zamperini Ettore, Chiasso           52 Gruppo Canottieri Lario C   1:40.44,9     21.24,1  (2479)  
14          28. Damur Natascha                      70 Chur                        1:45.24,6     19.30,2  (2117)  
14          36. Forrer Ursula                       78 Chur                        1:48.55,5     23.01,1  (2156)  
15          74. Gringer Domenica                    66 Chur                        1:55.35,6     33.10,7  (2201)  
8          138. Klaiss Franz Josef                  74 Chur                        1:31.10,0     22.31,5  (2645)  
10          26. Kurath Jürg, Chur                   52 GG Chur                     1:30.18,3     10.57,5  (2265)  
10          40. Meng Christian, Chur                47 GG Chur                     1:34.15,3     14.54,5  (2309)  
15          64. Meng Elisabeth                      58 Chur                        1:53.03,5     30.38,6  (2310)  
9          169. Nutt Robert, Chur                   60 Schwannis                   1:38.51,6     25.12,8  (2726)  
1           51. Reinhard Tobias                     81 Chur                        3:16.07,6     49.01,3   (178)  
10           8. Rohrer René                         53 Chur                        1:25.58,2      6.37,4  (1663)  
7           42. Schneider Gian Franco               74 Chur                        1:25.59,0     16.33,7  (1033)  
8          303. Schoenholzer Ivo                    74 Chur                        1:55.57,3     47.18,8  (2415)  
14           1. Schönenberger Iris, Chur            78 Tri Team Calanda            1:25.54,4       -----  (1669)  
9           61. Sgier Giusep, Chur                  61 GG Chur                     1:26.21,1     12.42,3  (2429)  
9          122. Steger Urs                          62 Chur                        1:32.57,7     19.18,9  (1679)  
8          199. Deflorin Marino                     67 Churwalden                  1:36.57,6     28.19,1  (2126)  
2           59. Roffler Markus                      62 Churwalden                  3:45.58,2   1:16.34,1   (271)  
10          11. Bersacola Dino, Claro               49 GAB Bellinzona              1:27.24,2      8.03,4  (1515)  
9          213. Rossi Stefano, Claro                58 Podistica Claro             1:43.21,0     29.42,2  (2394)  
15          41. Rainoldi Nicoletta                  65 Coldrerio                   1:49.15,5     26.50,6  (2370)  
12          11. Riva Alessandro                     91 Coldrerio                   2:03.19,5     49.00,8  (2382)  
9          272. Riva Sergio                         56 Coldrerio                   2:03.19,7     49.40,9  (2383)  
11          17. Poretti Giorgio, Comano             39 SAM Massagno                1:40.11,0     13.22,4  (1778)  
15          21. Soldini Maria, Comano               52 USC Capriaschese            1:40.35,0     18.10,1  (1774)  
8          115. Lamon Philippe, Conthey             76 CA Vétroz                   1:28.54,7     20.16,2  (1620)  
10          83. Rezzoli Luciano, Contra di Sotto    53 SPL Locarnese               1:43.30,5     24.09,7  (1756)  
9           80. Violo Antonio                       61 Corcelles NE                1:27.34,1     13.55,3  (1817)  
10          97. Bozzini Riccardo                    51 Corzoneso                   1:46.12,2     26.51,4  (2055)  
2           58. Winiger Othmar, Courrendlin         54 LR Mauritius Emmen          3:44.53,2   1:15.29,1   (245)  
15          20. Bigolin Paula, Cugnasco             63 Vis Nova                    1:40.29,2     18.04,3  (2041)  
10         154. Cannavò Luigi, Cugnasco             46 SPL Locarnese               2:06.43,8     47.23,0  (2502)  
10          48. Kasper Bernhard                     51 Cugnasco                    1:35.15,9     15.55,1  (2245)  
15          46. Kasper Jana                         53 Cugnasco                    1:49.41,0     27.16,1  (2246)  
9          107. Martegani Gianni                    61 Cugnasco                    1:30.31,6     16.52,8  (2535)  
9           73. Santamaria Claudio, Cugnasco        60 SPL Locarnese               1:27.06,0     13.27,2  (1667)  
15          17. Lecce Graziella                     64 Cureglia                    1:38.03,5     15.38,6  (2498)  
7           13. Salinetti Michele, Cureglia         72 SAM MASSAGNO                1:12.49,1      3.23,8  (1029)  

Total 61



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.