XXI Maratona Ticino 2003 - nach Name "P"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1           96. Paietta Rodolfo, I-Meina NO         69 Podista Arona               3:54.03,1   1:26.56,8   (320)  
9          223. Palazzi Giovanni                    62 I-Orino VA                  1:45.36,1     31.57,3  (2660)  
9          172. Palla Hubert                        59 Zürich                      1:39.09,9     25.31,1  (2539)  
15          47. Pallua Sabrina                      67 Sementina                   1:49.49,5     27.24,6  (2346)  
9           45. Palmulli Daniele, I-Milano          60 Società Canottieri Milano   1:24.14,8     10.36,0  (1641)  
8           95. Panariello Carlo                    71 I-Como                      1:26.57,5     18.19,0  (1642)  
15          73. Panico Claudia                      63 Arcegno                     1:55.20,2     32.55,3  (2693)  
1           31. Panzera Lorenzo, I-Milano           70 Forza e Coraggio            2:58.07,9     31.01,6   (349)  
1           15. Paoletti Nerino, I-Cannero Riv. (VB 67 SPL                         2:48.50,9     21.44,6   (306)  
10          10. Parona Pierangelo, I-Vellezzo Belli 48 G.P. AVIS Pavia             1:26.41,3      7.20,5  (1710)  
9           51. Pasini Silvano                      56 I-Chiavenna (SO)            1:25.16,5     11.37,7  (2347)  
6           10. Pasquariello Arianna, I-Lurate Cacc 67 Athl. Team Lario            3:43.57,8     39.21,4   (274)  
9          204. Passerini Salvatore, I-Morbegno     60 CSI Morbegno                1:42.42,9     29.04,1  (2646)  
7           30. Pedrazzini Giacomo, Tenero          67 SPL Locarnese               1:20.25,6     11.00,3  (1068)  
8          188. Pedrazzoli Tiziano                  71 Bellinzona                  1:36.09,6     27.31,1  (1768)  
8          231. Pedrini Ivano, Locarno              79 Airolo                      1:40.50,3     32.11,8  (1802)  
9          132. Pegorin Renato, I-Cuvio             59 GP Miralago                 1:34.12,9     20.34,1  (2704)  
8          276. Pelandini Giovanni                  68 I-Cernobbio                 1:49.31,4     40.52,9  (2348)  
11          14. Pellandini Edoardo                  38 Taverne                     1:39.31,3     12.42,7  (2488)  
10          27. Pellegrini Sanguinio, I-Milano      47 Società Canottieri Milano   1:30.22,4     11.01,6  (1643)  
10          30. Pelo Fulvio, I-Milano               49 Montestella                 1:31.19,6     11.58,8  (1841)  
8          283. Peloso Richard                      73 I-Biandronno                1:50.34,2     41.55,7  (2492)  
8          257. Pensa Giuseppe                      71 I-Valsolda                  1:45.28,9     36.50,4  (2647)  
9          220. Pera Michele, Bignasco              62 Runner's Club Bellinzona    1:45.17,4     31.38,6  (2579)  
8          317. Perin Walter                        72 I-Castronno                 2:04.26,6     55.48,1  (2696)  
9          262. Perini Alberto                      59 CH                          1:55.14,5     41.35,7  (1899)  
10         113. Pero Giuseppe, I                    53 CRAL Aermacchi              1:50.57,2     31.36,4  (2351)  
11          29. Peronese Francesco, I               41 Gruppo Canottieri Lario C   1:46.33,7     19.45,1  (2352)  
8          167. Peroni Paolo, I-Cannero Riviera     66 Gattopardi                  1:34.13,9     25.35,4  (1832)  
9           60. Pesce Zeffiro, I-Tradate VA         ?? Maratoniet Tradate          1:26.14,8     12.36,0  (1866)  
15          67. Petrimpol Heidi, Castione           56 RC Bellinzona               1:53.41,4     31.16,5  (2619)  
8           88. Petroboni Oscar, San Pietro         67 Ironlario Triathlon Club    1:25.59,0     17.20,5  (1644)  
9          106. Pettinaroli Francesco, I-Milano     61 Road Runners Club Milano    1:30.22,5     16.43,7  (1873)  
6           18. Pfaff Ute, D-Filderstadt            62 MT Bonlanden                3:57.32,9     52.56,5   (165)  
15         117. Pfeffer Aartje, D-Kernen            50 LG Kernen                   2:17.04,0     54.39,1  (2353)  
8          265. Pfeiffer Christian                  67 A-Hallein                   1:45.58,2     37.19,7  (2354)  
9          140. Pfeiffer Klaus                      58 Lommiswil                   1:35.36,0     21.57,2  (1779)  
9          170. Pianazza Roberto                    58 I-Milano                    1:38.59,0     25.20,2  (2355)  
8          234. Pianta Nico, Taverne                68 USC                         1:41.13,6     32.35,1  (2356)  
8          135. Pianta Pablo                        72 Sala Capriasca              1:30.58,0     22.19,5  (2357)  
14          70. Pianta Sara                         70 Sala Capriasca              2:09.53,8     43.59,4  (2358)  
10         111. Piattini Corrado, Cagiallo          45 USC Capriaschese            1:50.45,7     31.24,9  (2359)  
7           26. Piazza Massimo                      58 I-Pray                      1:17.54,9      8.29,6  (1073)  
3           28. Piccinni Leopardi Sergio, I-Milano  50 Atl. Campo Giuriati         3:51.37,6   1:06.54,7   (302)  
7            8. Piccirillo Antonio, Mollis          66 LG Glarus                   1:12.39,1      3.13,8  (1074)  
8           44. Pierobon Giovanni                   68 Pregassona                  1:22.07,4     13.28,9  (1645)  
8          218. Piezzi Klaus                        69 Losone                      1:38.48,1     30.09,6  (1836)  
7           50. Piezzi Luca                         85 Giumaglio                   1:30.31,4     21.06,1  (1047)  
11          43. Piffaretti Domenico, Grancia        40 SAL Lugano                  2:08.54,9     42.06,3  (2360)  
9          146. Piga Giuseppe, I-Falmenta (VB)      56 Podistica Cannobio          1:36.15,6     22.36,8  (2361)  
10         132. Pini Adriano, Lumino                51 Gruppo Quadrifoglio         1:56.05,3     36.44,5  (2545)  
8           18. Pini Alberto, I-Casciago (VA)       68 CRAL Aermacchi              1:16.47,2      8.08,7  (1647)  
9          255. Piola Piero Giuseppe                59 I-Borgomanero               1:53.19,2     39.40,4  (2362)  
15          83. Pirastu Maria, I-Lacchiarella       43 G.P. AVIS Pavia             1:58.07,0     35.42,1  (2518)  
1           43. Pisano Marco                        65 Brügg BE                    3:10.21,5     43.15,2   (166)  
1           79. Pittaluga Fabio, Arogno             65 Guardie di Confine          3:37.54,3   1:10.48,0   (167)  
8           27. Pivato Emanuel, Hünenberg           70 Tri Team zugerland          1:18.01,7      9.23,2  (1718)  
2           10. Platon Didier, Gempen               56 LSV Basel                   3:01.04,0     31.39,9   (168)  
1            6. Ploner Martin, Gsteigwiler          66 SVS                         2:34.02,2      6.55,9   (279)  
8           64. Podini Lorenzo, I-Milano            67 Club del Mesdì              1:24.11,3     15.32,8  (2706)  
7           25. Polimeni Sergio, I-Cascina del Sole 61 GS Montestella              1:17.38,6      8.13,3  (1079)  
14          66. Polina Manuela                      71 Monte Carasso               2:06.01,1     40.06,7  (2588)  
10          34. Politta Dino, Gordola               45 SAG Gordola                 1:33.22,0     14.01,2  (2644)  
6           17. Pollen Corinne, Yens                67 Le pied du Jura             3:56.22,1     51.45,7   (169)  
10         156. Ponzio Carlo                        52 Bellinzona                  2:07.05,5     47.44,7  (2636)  
8           29. Ponzio Danilo, Locarno              75 SPL Locarnese               1:18.49,5     10.11,0  (1648)  
10         126. Ponzio Fabrizio                     46 Locarno                     1:53.54,3     34.33,5  (2363)  
10         158. Ponzio Waldo, Bellinzona            44 SSRG Gaggio                 2:10.45,8     51.25,0  (2675)  
11          17. Poretti Giorgio, Comano             39 SAM Massagno                1:40.11,0     13.22,4  (1778)  
7           14. Porrino Alberto                     70 I-Cossato                   1:12.53,3      3.28,0  (1080)  
9            2. Porro Marino                        60 I-Uggiate Trevano           1:15.26,7      1.47,9  (1649)  
10          50. Pozzi Fausto                        52 Rovio                       1:35.31,2     16.10,4  (1650)  
10         101. Pozzi Giambattista, I-Como          47 Nova Libertas               1:48.41,3     29.20,5  (2665)  
9          171. Pozzi Gianluca, I-Pontirolo Nuovo   60 GS Podisti Pontirolo        1:39.04,5     25.25,7  (2364)  
1           94. Prandini Markus                     66 Regensdorf                  3:52.29,3   1:25.23,0   (171)  
9          228. Prayer Mario, I                     54 Gruppo Canottieri Lario C   1:46.49,6     33.10,8  (2365)  
11           8. Prederi Dino, I-Pavia               43 G.P. AVIS Pavia             1:37.53,0     11.04,4  (2514)  
15          89. Primavesi Diana                     59 Gentilino                   1:59.50,0     37.25,1  (2584)  
2           22. Priwalov Fredi, A-Steeg             57 Nurmis Enkel                3:16.27,0     47.02,9   (172)  
2           49. Pronk  Wouter                       61 Fehraltorf                  3:38.12,8   1:08.48,7   (345)  
12           4. Puricelli Christian                 85 Porza                       1:25.07,8     10.49,1  (1651)  
10         166. Pusch Herbert, D-Freiburg           53 LT Loretto Freiburg         2:24.52,5   1:05.31,7  (1953)  
15          84. Pusterla Bianca                     63 Morbio Inferiore            1:58.12,0     35.47,1  (2367)  

Total 83



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.