XXI Maratona Ticino 2003 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8           36. Gabaldi Paolo, I-Guanzate (CO)      ?? Atletica Rovellasca         1:20.58,8     12.20,3  (1578)  
9          240. Gabrieli Francesco                  54 I-Chiuro                    1:49.17,3     35.38,5  (2168)  
9           44. Gadeschi Alberto, Maloja            57 LAUF Team St.Moritz         1:24.14,2     10.35,4  (1818)  
12           3. Gadola Giulio, Muzzano              86 SAM Massagno                1:23.48,6      9.29,9  (2169)  
12           5. Gadola Silvio, Muzzano              85 San Massagno                1:27.30,2     13.11,5  (1579)  
8          248. Gaietta Marco, I                    73 GS AVIS Gambolò             1:44.16,5     35.38,0  (2170)  
8          241. Galbiati Alessandro, I              67 GS AVIS Gambolò             1:43.08,8     34.30,3  (2171)  
8           40. Galeazzi Roberto                    68 Monteggio                   1:21.29,2     12.50,7  (1580)  
1           67. Galimberti Andrea, I-Cabiate CO     71 Atletica Team Brianza       3:26.53,5     59.47,2   (335)  
9          248. Galimberti Fulvio, I-Montorfano (CO 59 CRAL Aermacchi              1:51.40,5     38.01,7  (2173)  
9          277. Gallazzi Tiziano, I-Busto Arsizio   60 atl. san marco busto arsi   2:08.04,6     54.25,8  (2174)  
9          135. Galli Fabrizio                      62 Tesserete                   1:34.50,2     21.11,4  (1581)  
8           75. Gambacorta Maurizio, I-Luino        69 Atletica Verbano            1:24.57,1     16.18,6  (1582)  
11          31. Garbely Georg, Glis                 42 KTV Glis                    1:47.24,0     20.35,4  (2175)  
6           20. Gasser Ursula                       68 Zürich                      3:58.32,6     53.56,2    (74)  
9            8. Gatti Renato, I-Caravaggio          63 amatori lazzaretto          1:18.12,5      4.33,7  (1732)  
9          129. Gäumann Rudolf, Frauenkappelen      61 TSV Fraunekappelen          1:34.01,5     20.22,7  (2575)  
15          25. Gautschi Franziska                  62 Reinach AG                  1:43.11,8     20.46,9  (1801)  
9          218. Geisser Othmar                      63 Boll                        1:44.42,1     31.03,3  (2177)  
8          254. Gemperle Serafino, Roveredo GR      76 sci Club Roré               1:44.59,8     36.21,3  (2727)  
8          277. Gerber Hans                         66 Bern                        1:49.38,3     40.59,8  (1759)  
9          105. Gerla Guido                         62 I-Bresso Milano             1:30.05,7     16.26,9  (1741)  
15         109. Gerlach Anne, D-Freiburg            62 LT Loretto Freiburg         2:10.08,5     47.43,6  (2178)  
9          249. Gerlach Siggi, D-Freiburg           62 LT Loretto Freiburg         1:51.55,0     38.16,2  (2179)  
7           44. Gerlicher Rolf, D-Neubiberg         ?? MRRC München                1:27.11,4     17.46,1  (1057)  
9          119. Germann Peter                       55 Dällikon                    1:32.13,1     18.34,3  (2180)  
8          307. Gerosa Michele                      66 Gentilino                   1:56.53,5     48.15,0  (2181)  
9          103. Gesualdo Edoardo                    61 Morbio Inferiore            1:29.48,4     16.09,6  (2182)  
2           25. Gfeller Urs                         62 Biel Benken                 3:18.04,8     48.40,7   (265)  
15          24. Ghidossi Wilma, Lumino              57 Sci Club Rodi               1:42.52,9     20.28,0  (2184)  
8          313. Ghielmini Giorgio, Gentilino        64 SAP Purasca                 1:59.55,4     51.16,9  (2185)  
8           54. Ghirlanda Paolo, Davesco-Soragno    67 SPL Locarnese               1:22.51,7     14.13,2  (1583)  
8          295. Ghislandi Flavio, I-Pogliano Milane 66 Nervianese                  1:53.28,1     44.49,6  (2674)  
9           22. Ghisleni Gabriele, Morbio Inferiore 63 P. US ACLI Giuriati         1:20.25,6      6.46,8  (1584)  
12           9. Giacinti Davide, I-Guanzate CO      88 OSG Guanzate                1:40.18,4     25.59,7  (2658)  
8          305. Giancarlo Panella                   70 I-Gavirate                  1:56.08,6     47.30,1  (2494)  
14          59. Giannini Lisa                       71 Quinto                      2:01.50,3     35.55,9  (2186)  
10          88. Gianoli Quirino                     52 Brusio                      1:44.36,9     25.16,1  (2690)  
9           64. Giger Paul, Fideris                 56 SC Fideris                  1:26.32,1     12.53,3  (2616)  
9           15. Gilardino Paolo, I                  60 Unione Giovane Biella       1:19.29,0      5.50,2  (1585)  
14          27. Giordanella Alessandra              ?? I-Luino (VA)                1:45.04,8     19.10,4  (2188)  
8          217. Giorgetti Fabio                     67 Massagno                    1:38.44,0     30.05,5  (1586)  
8          213. Giovanettoni Vittorio, I-Chiavenna  66 Shelgas                     1:38.31,2     29.52,7  (2718)  
8           51. Giovanoli Bruno, Dietlikon          67 FGZO                        1:22.34,1     13.55,6  (1587)  
15          62. Giovanoli Gabi                      66 Dietlikon                   1:52.38,3     30.13,4  (2189)  
15          96. Girelli Simona                      66 I-Meina /NO                 2:02.17,6     39.52,7  (2559)  
14          64. Gisler Anja                         69 Bürglen                     2:05.00,5     39.06,1  (2190)  
13           6. Gisler Martha                       71 Steinen                     1:33.40,7     18.20,7  (1076)  
15           6. Giulieri Fiorella, Agarone          65 Vis Nova                    1:32.47,0     10.22,1  (2192)  
6            5. Glaus Corinna, Thalwil              59 SSC Langnau                 3:31.04,0     26.27,6    (75)  
9           48. Glaus Martin, Thalwil               59 SSC Langnau                 1:25.09,0     11.30,2  (1589)  
8          323. Gloor Livio                         83 Kriens                      2:11.08,2   1:02.29,7  (2193)  
8            2. Gnoato Franco, I                    64 Atl. Club 1996 Bolzano      1:10.28,9      1.50,4  (1590)  
8          322. Gomes Bruno                         71 L-Luxembourg L-2231         2:10.05,3   1:01.26,8  (2194)  
15          29. Gonzales Angela                     58 Nänikon                     1:44.01,1     21.36,2  (2195)  
9           21. Gonzalez Antonio, FL-Eschen         60 TV Schaan                   1:20.19,6      6.40,8  (1591)  
3           14. Good Jvo                            53 Au SG                       3:22.44,0     38.01,1    (76)  
8          189. Goodfellow Eliot                    70 GB-London N20 9PJ           1:36.09,9     27.31,4  (2196)  
7           28. Graf Guido                          77 Lüchingen                   1:19.41,4     10.16,1  (1010)  
15         108. Graf Marlis, Winznau                57 LG Niederamt                2:08.38,8     46.13,9  (2565)  
9          281. Graf Robert, Winznau                55 LG Niederamt                2:08.38,4     54.59,6  (2564)  
1           32. Graf Simon, Lenk im Simmental       64 All Blacks Thun             2:58.25,2     31.18,9    (77)  
7           29. Grand Benno                         71 Susten                      1:20.11,8     10.46,5  (1078)  
8          210. Grandolini Ivan                     65 Castione                    1:38.19,9     29.41,4  (2550)  
8          271. Greggio Carlo                       69 I                           1:47.39,0     39.00,5  (2197)  
8          137. Greggio Giorgio, I-Como             67 Thriatlon Molinari Como     1:31.05,0     22.26,5  (2198)  
11          32. Gregori Claudio, I                  43 Società Canottieri Milano   1:49.51,6     23.03,0  (2199)  
9          127. Gregori Piero, I-Ornavasso          62 Club Ornavasso              1:33.41,0     20.02,2  (1754)  
8          267. Greiner Ralf                        70 A-Feldkirch-Tisis           1:46.09,7     37.31,2  (1592)  
7           32. Grieder Frank, Pontresina           74 SC Liestal                  1:21.18,7     11.53,4  (1011)  
8          141. Grigoli Marco, Locarno              68 VIRTUS Locarno              1:31.30,3     22.51,8  (1903)  
15          90. Grimsel Stephanie                   62 Baar                        2:00.43,6     38.18,7  (2200)  
15          74. Gringer Domenica                    66 Chur                        1:55.35,6     33.10,7  (2201)  
9           41. Grohmann Raphael, D-Konstanz        59 ASC Konstanz                1:23.51,4     10.12,6  (1593)  
6           11. Gros Sabine, D-Karlsruhe            55 memler.de                   3:45.57,8     41.21,4    (78)  
2           54. Gross Frank P.                      54 Netstal                     3:42.50,0   1:13.25,9    (79)  
3           41. Grosse-Dresselhaus Burkhard, D-Gund 52 LT Gundelsheim              4:24.59,8   1:40.16,9    (80)  
8          145. Grossi Roberto, I-Corsico           67 ROAD RUNNERS CLUB MILANO    1:32.11,7     23.33,2  (1594)  
15           4. Grünig Barbara, Steffisburg         66 All Blacks Thun             1:30.44,7      8.19,8  (1595)  
3           33. Grüter Urs                          53 Luzern                      3:57.39,5   1:12.56,6    (81)  
7            7. Gualazzini Stefano                  84 I-Biella                    1:12.37,4      3.12,1  (1081)  
8           16. Guanziroli Moreno, I-Casnate con Be 72 Pro Sesto Atletica          1:16.29,3      7.50,8  (1596)  
9           11. Guanziroli Roberto, I-Como          58 Atletica Como               1:18.45,0      5.06,2  (1597)  
8          209. Gudel Anton                         65 Bern                        1:38.18,2     29.39,7  (2586)  
15         119. Güdel Marietta                      25 Bern                        2:27.44,1   1:05.19,2  (2587)  
9          201. Guerini Danilo                      59 Reinach BL                  1:42.10,9     28.32,1  (2202)  
8          237. Guerini Marco                       65 Losone                      1:41.54,8     33.16,3  (2643)  
10           5. Guglielmetti Armando, Massagno      46 SAM Massagno                1:24.00,0      4.39,2  (1854)  
14          10. Guglielmetti Barbara                81 Lugano                      1:32.45,5      6.51,1  (2662)  
10          46. Guidetti Luigi, I-Gargallo          50 G.S. Castellania            1:35.07,7     15.46,9  (1598)  
10          76. Guidotti Pier Giorgio               52 Sementina                   1:41.08,2     21.47,4  (2204)  
8           69. Guizzetti Adriano, I-Cannero (VB)   69 Marathon Verbania           1:24.43,5     16.05,0  (1599)  
9          243. Guldimann René                      54 Zürich                      1:50.21,6     36.42,8  (2205)  
7           33. Gulich Thomas, Männedorf            61 LC Meilen                   1:22.12,6     12.47,3  (1051)  
15          72. Gürtler Fabienne, Campione d'Italia 53 Polisportiva Campione       1:55.16,1     32.51,2  (2208)  
1           12. Gwerder Sepp, Ibach                 70 TV Ibach                    2:40.57,0     13.50,7     (2)  
3           35. Gygax Martin                        53 Bern                        3:59.49,7   1:15.06,8    (82)  

Total 97



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.