XXI Maratona Ticino 2003 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8          294. Bacciarini Gianmaria                78 Camorino                    1:53.25,0     44.46,5  (2705)  
10          38. Bachmann Shaan                      53 Fürstenaubruck              1:34.01,5     14.40,7  (1840)  
8          100. Badà Steven                         75 Minusio                     1:27.19,6     18.41,1  (1755)  
9          121. Badalusi Placido, I-Cura Carpignano 57 G.P. AVIS Pavia             1:32.45,2     19.06,4  (2506)  
5            9. Bader Wanda                         70 Zürich                      3:50.45,2     52.46,2    (16)  
15          16. Baertschiger Monika                 60 Malix                       1:37.48,9     15.24,0  (1739)  
9          158. Baglivo Carmelo, I-Cagno            58 atletica tricase            1:37.44,8     24.06,0  (1506)  
1           19. Bähler Ueli, Uetendorf              66 LT Thun                     2:52.15,6     25.09,3     (7)  
9          256. Baldinger Peter                     55 Olten                       1:53.52,9     40.14,1  (2018)  
8           56. Baldioli Alberto, I-Luino (VA)      65 Atl. Verbano                1:23.20,0     14.41,5  (2536)  
9          151. Baldo Roberto                       56 I-Verbania                  1:37.04,0     23.25,2  (1507)  
10         141. Balestra Bruno                      53 Gerra (Gambarogno)          1:59.01,4     39.40,6  (1747)  
8          132. Banfi Andreas                       67 Losone                      1:30.26,1     21.47,6  (2703)  
10          62. Bantel Wolfgang, D-Urbach           52 LT Urbach                   1:37.59,3     18.38,5  (2019)  
10          12. Barban Bruno, I-Castronno           51 G.P.Castronno               1:27.47,6      8.26,8  (1509)  
10          56. Barbieri Enrico, I-Buruggiate (VA)  44 CRAL Aermacchi              1:36.26,3     17.05,5  (2020)  
7           41. Bark Stefan, D-Uhldingen-Mühlhofen  72 Samsung Running             1:25.13,6     15.48,3  (1001)  
8          309. Barmasse Patrick                    69 Lugano                      1:58.02,5     49.24,0  (2698)  
10          73. Baroni Angelo, I-Induno Olona (VA)  46 CRAL Aermacchi              1:40.31,6     21.10,8  (2021)  
8           74. Barozzi Riccardo, I-Luino           66 Luino Verbano Triathlon     1:24.55,5     16.17,0  (2022)  
10         131. Barraud Jean-Claude                 51 Mont-sur-Lausanne           1:55.56,3     36.35,5  (2023)  
8           86. Barriera Umberto, I-Gozzano (NO)    64 GS Castellania              1:25.49,2     17.10,7  (2024)  
2           31. Barth Edgar, D-St. Blasien          58 SC St.Blasien               3:28.13,2     58.49,1    (17)  
8           26. Basoli Andrea, I-Taino (VA)         72 GP Miralago                 1:17.59,6      9.21,1  (1845)  
1           24. Bassanini Fabio, I-San Giuliano Mil 64 US ACLI Giurati             2:54.46,4     27.40,1   (353)  
8          279. Bassetto Andrea, I-Cuveglio VA      75 CB S. Andrea                1:50.09,3     41.30,8  (2656)  
7           23. Bättig Adrian                       65 Goldau                      1:17.09,5      7.44,2  (1075)  
14          39. Battlogg Anita                      78 A-Tschagguns                1:50.23,2     24.28,8  (2025)  
3            5. Baumann Max, Interlaken             47 All Blacks THun             3:02.57,8     18.14,9    (20)  
6           24. Baumann Tresch Claudia              66 Seedorf UR                  4:21.02,8   1:16.26,4   (282)  
9          134. Baumann Werner, D-Bodnegg           61 SV Amtzell                  1:34.49,7     21.10,9  (2026)  
8            7. Baumgartner Markus, Mörschwil       68 LC Uzwil                    1:14.15,1      5.36,6  (1511)  
2           73. Bax Diederick                       63 NL-Rotterdam 3062GH         4:10.46,9   1:41.22,8    (22)  
10         116. Bazzurri Sergio                     44 Sorengo                     1:51.24,9     32.04,1  (2027)  
8           32. Beeler Steven, Morgarten            76 www.kaltstart.ch            1:19.51,0     11.12,5  (1735)  
15          52. Beiner Berta, Heimberg              51 Aare Runners                1:50.46,9     28.22,0  (2634)  
10         102. Beiner Fritz, Heimberg              47 Aare Runners                1:48.50,2     29.29,4  (2633)  
2           14. Belletti Uberto                     55 Morbio Superiore            3:05.42,6     36.18,5    (25)  
9          114. Bellinzona Ettore, I-Pavia          59 G.P. AVIS Pavia             1:31.26,2     17.47,4  (2507)  
2            1. Belluschi Elio, I-Figino Serenza (C 61 Atl. Arcisate Crestani (V   2:29.24,1       -----    (26)  
9          167. Beltrame Roberto, Urdorf            61 Stramilano atletica club    1:38.31,6     24.52,8  (2542)  
15          82. Beltrami Agnes                      61 Cham                        1:57.39,2     35.14,3  (2028)  
8           65. Beltrami Michel, Minusio            67 Tri Team Ticino             1:24.16,1     15.37,6  (1757)  
1           99. Belvisotti Davide, I-Gargallo NO    66 Intern. 3 Sport             3:58.07,2   1:31.00,9   (273)  
3           29. Benedetti Dario, Morbio Inferiore   47 SP Locarnese                3:52.15,3   1:07.32,4   (321)  
6            4. Benkovics Agnes                     68 Gordola                     3:30.31,8     25.55,4    (27)  
8          178. Benkovics Michel, Gordola           66 Tri Team Ticino             1:35.20,4     26.41,9  (2029)  
3           16. Benninger Hansjörg, Embrach         50 ASC Bassersdorf             3:29.32,7     44.49,8    (28)  
8          223. Beretta Adriano, Arcegno            70 SPL Locarnese               1:39.52,7     31.14,2  (2030)  
14          75. Beretta Federica, Mendrisio         77 SAL Lugano                  2:20.30,2     54.35,8  (2031)  
8          140. Beretta Luca, Losone                67 Tri Team Ticino             1:31.15,9     22.37,4  (1758)  
9          126. Beretta Marco, I-Renate             60 Gruppo Canottieri Lario C   1:33.35,9     19.57,1  (2033)  
1           11. Berger Beat, Zürich                 75 ASVZ Zürich                 2:40.17,1     13.10,8    (29)  
9           13. Bernabò Romano, I-Casciago          57 Runners Valbossa Azzate     1:19.19,2      5.40,4  (1512)  
8          215. Bernasconi Fabio                    81 Locarno                     1:38.43,5     30.05,0  (2689)  
10          95. Bernasconi Gianfranco               49 Locarno                     1:45.52,9     26.32,1  (2688)  
15          42. Bernasconi Ines                     58 Riggisberg                  1:49.18,7     26.53,8  (2034)  
3           13. Bernasconi Vittorio                 53 Bellinzona                  3:22.26,8     37.43,9   (259)  
10         159. Berri Livio                         44 Bremgarten                  2:12.18,0     52.57,2  (2035)  
8           62. Berri Omar                          82 Gordola                     1:23.47,8     15.09,3  (1514)  
10          11. Bersacola Dino, Claro               49 GAB Bellinzona              1:27.24,2      8.03,4  (1515)  
11           2. Berta Elvezio, Breganzona           43 USC Capriaschese            1:26.53,5      0.04,9  (1516)  
1           29. Berta Michele, I-Milano             69 GP Michetta                 2:58.05,4     30.59,1   (350)  
8          258. Bertarini Andrea                    71 I-Valsolda                  1:45.29,2     36.50,7  (2651)  
9           23. Bertolina Francesco, I-Livigno (SO) 62 Marathon Club Livigno       1:20.46,3      7.07,5  (2036)  
9            5. Bertolini Andrea, I-Luvinate (VA)   57 CRAL Aermacchi              1:17.17,4      3.38,6  (1517)  
8          111. Bertschi Patrick, Dürrenäsch        79 ASVZ Zürich                 1:28.15,2     19.36,7  (1518)  
8          243. Betrisey Michel                     83 Gordola                     1:43.34,5     34.56,0  (1519)  
8          304. Betti Tiberio, I                    66 CRAL Aermacchi              1:56.06,6     47.28,1  (2037)  
15           2. Bettoni Annalisa, Stabio            68 VIGOR Ligornetto            1:25.23,5      2.58,6  (1520)  
15          70. Betzing Ricarda                     66 Genève                      1:54.34,8     32.09,9  (2548)  
11          30. Bianchi Alberto, I                  43 Gruppo Canottieri Lario C   1:46.35,6     19.47,0  (2039)  
8           96. Bianchi Edoardo, I-Cadorago (CO)    77 OSG Guanzate                1:27.02,0     18.23,5  (1846)  
10         118. Bianchini Eraldo, I-Azzate (VA)     50 Runners Valbossa            1:51.30,7     32.09,9  (2040)  
14          44. Bianchini Vera                      79 Pregassona                  1:52.17,9     26.23,5  (2666)  
8          121. Biavaschi Matteo, I-Chiavenna       78 Shell Gas                   1:29.32,8     20.54,3  (2717)  
12           2. Bibalo Steve, I-Lipomo              87 USG Guanzate                1:19.49,5      5.30,8  (1847)  
1           18. Bieler Ueli, Zürich                 80 ASVZ Zürich                 2:52.08,6     25.02,3    (30)  
15          20. Bigolin Paula, Cugnasco             63 Vis Nova                    1:40.29,2     18.04,3  (2041)  
9          253. Binda Paolo                         56 Locarno                     1:53.03,0     39.24,2  (2568)  
8           66. Binggeli Beat, Gümmenen             74 Schneider Training          1:24.27,8     15.49,3  (1521)  
1           88. Binggeli Oliver                     73 Affoltern am Albis          3:43.33,7   1:16.27,4    (31)  
14          73. Birk Doris                          72 D-Amtzell                   2:12.30,4     46.36,0  (2628)  
14          74. Birk Monika                         76 D-Amtzell                   2:12.30,7     46.36,3  (2626)  
1          108. Birkhofer Daniel, D-Dettenhausen    74 Pils GmbH                   4:42.05,0   2:14.58,7    (32)  
1          108. Birkhofer Matthias, D-Nürtingen     72 Pils GmbH                   4:42.05,0   2:14.58,7    (33)  
1          106. Birkhofer Micha, D-Winterbach       76 Pils GmbH                   4:23.50,6   1:56.44,3    (34)  
9           25. Birra Fiorenzo, Biasca              60 GP Leventina                1:21.03,5      7.24,7  (1706)  
10           6. Bischur Manfred, D-Peißenberg       49 Post SV Weilheim            1:24.37,7      5.16,9  (1522)  
10          28. Bissig Hans                         52 Cham                        1:30.40,0     11.19,2  (1523)  
8          206. Blaettler René, Luzern              67 Velobude Luzern             1:37.56,3     29.17,8  (2042)  
8          160. Blas Uli, D-Wangen im Allgäu        70 MTG Wangen                  1:33.32,0     24.53,5  (1793)  
9          144. Boccadoro Marco, Verscio            54 SPL Locarnese               1:36.03,8     22.25,0  (1776)  
1           74. Boehi Remo                          80 S. Antonino                 3:31.16,2   1:04.09,9   (355)  
9          168. Boehler Pirmin, D-Berg              57 LG Welfen                   1:38.34,0     24.55,2  (2639)  
14          34. Boffetti Monica                     79 Cama                        1:46.52,5     20.58,1  (2728)  
9          125. Bogetti Nicola                      60 I                           1:33.31,3     19.52,5  (2739)  
14          35. Bogner Claudia, D-Aulendorf         73 SGA-Yetis                   1:46.54,8     21.00,4  (2044)  
8            4. Böhler Andreas                      73 Muttenz                     1:12.48,5      4.10,0  (1524)  
14          20. Böhler Daniela                      77 Muttenz                     1:39.24,4     13.30,0  (2045)  
15          18. Boillat Kireev Véronique            62 Saint-Sulpice               1:38.05,1     15.40,2  (2046)  
14          71. Bolli Monika                        71 Tesserete                   2:11.13,4     45.19,0  (2047)  
10          74. Bolsinger Kuno, D-Wurmlingen        46 Tuttlinger Sparkasse        1:40.32,3     21.11,5  (2621)  
11          20. Bomio Renato, Minusio               41 SPL Locarnese               1:43.18,8     16.30,2  (2048)  
9          145. Bonelli Corrado, I-Milano           62 Società Canottieri Milano   1:36.07,7     22.28,9  (1525)  
1            5. Bonelli Giovanni, I-Lurate Caccivio 64 Triathlon Team Lario        2:32.00,0      4.53,7   (275)  
7            3. Boneschi Paolo, I-Oggebbio          81 Sportolo Team               1:10.13,7      0.48,4  (1002)  
1           13. Bonfanti Amedeo, I-Merate (LC)      65 Triathlon Lecco             2:46.12,2     19.05,9   (330)  
10         124. Bonfanti Enrico, Locarno            51 SAG Gordola                 1:53.28,0     34.07,2  (1822)  
10          52. Borella Attilio                     47 Giubiasco                   1:36.08,2     16.47,4  (1526)  
10          69. Borelli Fausto, Barbengo            53 SAM Massagno                1:39.31,2     20.10,4  (2049)  
9          117. Borla Marco, Camignolo              54 SP Camignolo                1:31.40,7     18.01,9  (1527)  
1           37. Borlat Grégoire, Yens               66 Le pied du Jura             3:04.38,4     37.32,1   (263)  
9          176. Borradori Giorgio                   55 Bellinzona                  1:39.27,7     25.48,9  (2051)  
8          196. Borruat Nicolas                     72 Bioggio                     1:36.49,9     28.11,4  (2052)  
8          120. Borsani Paolo, I                    67 Gruppo Canottieri Lario C   1:29.29,4     20.50,9  (2053)  
8          298. Borst Daniel, D-Nürtingen           71 Xcellis                     1:54.08,4     45.29,9  (1797)  
9          207. Bortolotti Giorgio, Arosio          58 SAP Purasca                 1:42.52,5     29.13,7  (1528)  
8          157. Bosco Valter, I-Prata Camportaccio  65 Shell GAS Chiavenna         1:33.17,1     24.38,6  (2719)  
9           57. Boscorino Girolamo, I-Verbania      ?? Verbania Ranners            1:25.35,7     11.56,9  (1853)  
9            7. Bosio Vitaliano, I-Oltrona San Mame 59 PGG Fenetro                 1:17.54,9      4.16,1  (1881)  
8          161. Bossart Beat                        67 Wolfhalden                  1:33.33,7     24.55,2  (2490)  
2           56. Bosshardt Peter, Zürich             57 ASVZ Zürich                 3:43.26,7   1:14.02,6    (35)  
6           27. Bottazzo Eleonora, I-Casale s. Sile 39 G.P. AVIS Pavia             5:05.02,7   2:00.26,3   (262)  
1           27. Bozonnet Nicolas                    76 F-Saint Genis Pouilly       2:56.43,7     29.37,4   (287)  
1           28. Bozza Donato, I-Novedrate           65 Polisportiva S. Marco       2:57.57,2     30.50,9   (337)  
8          159. Bozzi Luca                          64 I-Milano                    1:33.27,0     24.48,5  (1740)  
10          97. Bozzini Riccardo                    51 Corzoneso                   1:46.12,2     26.51,4  (2055)  
8          250. Bracelli Enrico, Mezzovico          65 SAM Massagno                1:44.27,8     35.49,3  (1849)  
6           25. Braig Monika, D-Ulm                 56 SV Jungingen                4:26.04,7   1:21.28,3   (290)  
8            3. Brambilla Marco, I-Busto Arsizio    69 atl.sam marco busto arsiz   1:12.20,5      3.42,0  (1529)  
9          193. Brand Joe                           62 Attinghausen                1:41.07,3     27.28,5  (2729)  
2           20. Brennner-Beeler H. + P.             56 Siebnen                     3:14.55,9     45.31,8    (36)  
11          23. Bricker Peter                       38 Rümlang                     1:45.14,1     18.25,5  (1787)  
8          296. Brigatti Fabrizio, I-Borgomanero    64 La Cecca Borgomanero        1:53.30,0     44.51,5  (2056)  
9           79. Brillo Antonio, I-Milano            59 ROAD RUNNERS CLUB MILANO    1:27.33,4     13.54,6  (1531)  
8          177. Broetto Davide                      66 I-Cremenaga (VA)            1:35.09,3     26.30,8  (2057)  
14          38. Brondoni Federica, I                70 Società Canottieri Milano   1:49.15,7     23.21,3  (2058)  
8           35. Browne David, Vilters               64 TV Mels                     1:20.57,4     12.18,9  (2737)  
8          201. Brugger Harald, D-Kißlegg           69 Gazelle Kißlegg             1:37.10,4     28.31,9  (2059)  
15          66. Brugnoni Andrea, Rüti ZH            61 LT Rappi-Jona               1:53.21,8     30.56,9  (2592)  
1           21. Brühwiler Rolf, Zürich              68 TV Oerlikon                 2:54.20,1     27.13,8     (8)  
14          65. Brunati Sara, Paradiso              78 Atlantide                   2:05.29,6     39.35,2  (2060)  
11          27. Brunhart Bruno                      40 Wädenswil                   1:46.12,8     19.24,2  (2061)  
6           13. Brunner Inge, Erlenbach             63 I.B.C.                      3:48.35,1     43.58,7    (38)  
8          314. Bruno Simone                        83 Riazzino                    2:00.59,6     52.21,1  (2682)  
8          183. Brunwald Alex                       82 Zürich                      1:35.48,0     27.09,5  (2063)  
1          103. Bucher Lukas                        76 Zofingen                    4:00.18,0   1:33.11,7    (42)  
15          30. Büchler Anita                       67 Rothenburg                  1:44.05,4     21.40,5  (2064)  
2           40. Buchmann Heinz, Nänikon             57 Chemoil                     3:31.41,4   1:02.17,3   (303)  
6           26. Buehler Astrid                      57 Hochwald                    4:26.09,6   1:21.33,2    (43)  
2           74. Buehler Silvio                      57 Hochwald                    4:18.22,0   1:48.57,9    (44)  
2           60. Bühlmann Daniel                     63 Buchrain                    3:46.21,2   1:16.57,1    (45)  
9           14. Bunkofer Mauro                      61 Sorengo                     1:19.24,2      5.45,4  (1532)  
10          44. Buono Giuseppe, CH                  52 La Michetta                 1:35.04,9     15.44,1  (2595)  
2           57. Bürer Emil, Buchs                   57 Sportler ruft Sportler      3:43.50,1   1:14.26,0    (46)  
10         161. Bürge Edwin                         47 Obergösgen                  2:15.24,0     56.03,2  (2563)  
11          34. Bürgisser Othmar, Davos Platz       41 MR Davos                    1:51.30,0     24.41,4  (2566)  
3            3. Burkart Stefan                      50 Stansstad                   2:48.01,1      3.18,2   (336)  
2           11. Burtscher Martin, A-Bregenz         63 LSG Vorarlberg              3:04.23,7     34.59,6    (47)  
3            6. Busi Enzo, I-Pavia                  50 G.P. AVIS Pavia             3:08.38,3     23.55,4   (260)  
9            9. Bussu Gesuino                       61 I-Misinto                   1:18.21,3      4.42,5  (1533)  
14          56. Bustelli Barbara                    71 Gordola                     1:59.49,1     33.54,7  (2612)  
12           1. Butti Stefano, I                    85 Atl. Lecco Colombo Costru   1:14.18,7       -----  (1722)  
10           3. Buttironi Valerio, I-Lecco          49 Atl. Lecco Colombo Costru   1:21.42,5      2.21,7  (1725)  
8           22. Buzzi Alberto, I-Morbio Inferiore   72 Morbio Inferiore            1:17.31,9      8.53,4  (1886)  

Total 166



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.