16. Rapperswiler Schlosslauf - nach Ortschaft "A"

aktueller Stand von 03.11.2003 15:43:14
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F2          26. Arocha Maria-Eugenia                69 Adliswil                      29.00,2      9.22,5  (1520)  
M3          59. Märki Rolf                          63 Adliswil                      45.55,0     15.27,0  (2114)  
VL F       ---  Rindlisbacher Isabelle              68 Adliswil                      23.46,1      8.12,6  (1120)  
MK          68. Schönbächler René                   51 Aegerten                      27.47,5      9.43,8  (1336)  
FE           2. Abosa Amabet                        ?? Aethiopien                    18.01,1      0.17,4    (51)  
ME          11. Alemayehu Gadissa                   ?? Aethiopien                    29.00,4      2.13,2    (16)  
ME           2. Chengere Tolossa                    ?? Aethiopien                    26.47,7      0.00,5    (13)  
ME          10. Khelifi Mehdi                       ?? Aethiopien                    28.58,9      2.11,7    (17)  
ME           7. Megueressa Miitiku                  73 Aethiopien                    27.49,7      1.02,5     (5)  
ME           3. Mengesha Feyisa                     78 Aethiopien                    26.48,9      0.01,7     (6)  
FE           1. Zenebech Tola                       ?? Aethiopien                    17.43,7       -----    (58)  
M4           8. Dubacher Roland, Altdorf UR         46 LATV Erstfeld                 36.41,1      5.31,7  (2231)  
M3          29. Arbenz Peter                        59 Altendorf                     38.22,1      7.54,1  (2160)  
F3          10. Balogh Jngrid                       61 Altendorf                     26.50,1      4.57,9  (1601)  
mJ1         54. Balogh Marc                         92 Altendorf                      4.45,4      1.16,4   (402)  
wJ1         35. Balogh Selina                       94 Altendorf                      5.15,2      1.29,7   (302)  
wJ2         35. Baumeler Marina                     91 Altendorf                      7.39,7      1.49,2   (503)  
EK A        26. Bürge Manuel+Alex                   96 Altendorf                      6.25,7      1.48,5   (726)  
wJ1         42. Bürge Nina                          92 Altendorf                      5.28,3      1.42,8   (334)  
M4          23. De Meo Antonio                      46 Altendorf                     40.31,5      9.22,1  (2204)  
wJ1         54. Dunlop Julia                        93 Altendorf                      5.50,2      2.04,7   (333)  
EK B        35. Dunlop Sarah                        94 Altendorf                      6.02,6      2.10,5   (820)  
M2          50. Möschler Roger                      68 Altendorf                     45.10,0     13.56,1  (2422)  
M3          42. Reichmuth Martin                    63 Altendorf                     41.06,3     10.38,3  (2117)  
F3           8. Wildhaber Annamarie                 60 Altendorf                     25.31,3      3.39,1  (1613)  
mJ2         26. Wildhaber Jonas                     91 Altendorf                      6.22,9      1.13,2   (632)  
wJ2         42. Züger Angela                        91 Altendorf                      8.16,0      2.25,5   (528)  
Mädchen     31. Valdez Desirée                      95 Altstätten                     2.30,6      0.35,7   (123)  
mJ2         16. Willi Renato                        89 Altstätten                     6.07,3      0.57,6   (623)  
Jun         12. Willi Romeo                         88 Altstätten                     5.58,1      0.42,5  (1014)  
wJ1          8. Valdez Salomé                       94 Altstätten SG                  4.07,1      0.21,6   (340)  
mJ2         17. Wettmer Peter                       89 Altstätten SG                  6.08,0      0.58,3   (622)  
MK          13. Brülisauer Karl, Appenzell          62 LC Uzwil                      20.22,2      2.18,5  (1362)  
F2           2. Brülisauer Marianne, Appenzell      68 LC Uzwil                      20.12,9      0.35,2  (1525)  
VL F       ---  Martoglio Michelle                  87 Appenzell                     17.45,5      2.12,0  (1117)  
M4           3. Hofstetter Fredy, Arbon             50 Run Fit TG                    34.19,2      3.09,8  (2226)  
M2          31. Lutz Rainer                         72 Arbon                         39.47,6      8.33,7  (2440)  
M3          61. Benz Daniel                         61 Arni-Islisberg                46.22,7     15.54,7  (2103)  
mJ1         69. Gygax Gianluca                      93 Arni-Islisberg                 5.22,1      1.53,1   (417)  
Knaben      24. Gygax Nicolas                       96 Arni-Islisberg                 2.12,0      0.29,3   (207)  
F2          31. Albrecht Catherine                  64 Au ZH                         31.35,2     11.57,5  (1501)  
M3          26. Wyser Norbert                       56 Au ZH                         37.20,0      6.52,0  (2126)  

Total 42



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.